Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 805
|
čitano: 355.178
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Instaliram win 11 i prilikom setupa unesem mail i to sve, jer su ukinuli local account tokom početnog setupa da se može kreirati i na kraju odem tamo pod users i piše hrvoj, umjesto cijelog imena. To mislim otkako je windowsa 10 da ima ta glupost, da to tako ispadne ako se logira odma tokom setupa. Jel po njihovom to očito nije greška ili problem neki. Sad jel ima načina negdje u postavkama da se to ispravi tako reč, a da i dalje ostane account logiran na windowsima.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 18:10 (sage).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
sage kaže...

Ako nisi daleko odmakao sa instalacijom i cjelokupnim podešavanjem kreni ispočetka, u instalaciju kod unosa maila tri puta uneseš mail notinthis@life.com i dozvolit će ti unos lokalnoga računa pa će i ime pisati ono koje si upisao.

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ma mislio sam nakon instalacije windowsa, al nema veze.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
sage kaže...
Ma mislio sam nakon instalacije windowsa, al nema veze.

Znam ja što si ti mislio, predlažem ono što mi je poznato, lakše za odraditi i da je manja mogućnost da sje.... sve.

ps. možeš pričekat i druge odgovore.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 5:40 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

-sve zamislivo je moguće.. no pitanje resursa-rezultata.. smisla. Problem, sve što se tiče juzera od počteka se veže na to user-name .. zato je to problem kasnije mijenjati + ms ne želi to olakšati i upute iz tog razloga ne postoje, kao ni upute za hakiranje i sl. ali 'moguće je svašta'..

 

-zato je dobar savjet, na početku kad nema razloga koji bi tražio da se to kemija, krenuti od nule-ponovo, brže-konkretno-radi.. brže se digne novi os nego što bi čačkanje po svim stavkama koje su povezane s juzerom tražile za izmjenu + zaštite jer je to sve povezano i kriptirano kao pass i sl.

 

-za vrijeme installa isključiti mrežu, ne logirati se na lan-wlan, odspojiti žicu i sl. + razlika home-pro, home ne nudi, pro nudi local ali ga ms svaki put malo sakrije tj nije na prvi klik vidljivo + naknadno ms stalno nudi-gura online acc i dovoljan je 'jedan klik' jer tako želi ms.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Da upravo to kako kažete. Sad sam preko rufusa napravio usb za instalaciju windowsa 11, jel drugačije ne mogu ni instalirati, pošto je pc stariji i nema sve sistemske zahtjeve za taj windows, prilikom kreiranja sa označio onu opciju remove requirement for an online user account i tokom instala windowsa, odnosno prije instalacije isključio mrežni kabl, nakon što se windows instalirao, samo tamo ponudi se opcija, kao jel nemate internet i na kraju bez problema se napravi offline account. U pitanju je pro verzija. Probao sam i da ne uključim tu opciju gore spomenutu, al onda se mora utipkavati neki fejk mail i tako to.
Čudno je to što forsiraju samo online account, al dobro. Ima ovdje na ovom linku zanimljivih komentara vizavid toga.

https://www.techpowerup.com/300298/psa-how-to-use-a-local-account-during-windows-11-22h2-clean-install#comments
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 16:32 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 11 - općenito

Imam 11cu na nepodržanom hardveru i naravno ne nudi mi ovaj novi apdejt. Kak mi ga je najbolje napravit, skinut MCT pa iz tog iso-a samo napravit apdejt il to ne bude radilo. Ili skinut iso pa preko rufusa, jer fakat mi se ne da od nule instalirat. Ili da probam ovu foru

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

-svašta ms radi, tj internet veza je nužna (jedan od requiremensta..) pa i za aktivaciju, update i sl. tj kad ide normalna procedura installa, pojavi se licenca,.. tad se mreža može isključiti i tad će se pojaviti local-acc mogućnost. Ne prije, ne kasnije.. jer prije ne dozvoljava, jer je uvjet, kasnije je kasno :) ..

-a to možemo na x-načina, lan-kabel odspojiti, ugasiti wlan ili u cmd-u ipconfig /release .. ovisno što je juzeru lakše-praktičnije, rezultat je isti.

-ne vidim potrebu za korištenje fejkmejla koji će nakon nekoliko neuspješnih pokušaja ponuditi local-acc.. tj može i tako, no ovo je brže-konkretno i ne moramo izmišljati email dok čak teoretski postoji šansa da ste utipkali neki postojeći :) ..

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

Skini iso, sa rufusom makni uvjete za podržani hardver i instaliraj-nadogradi sa zadržavanjem programa.

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Dud kaže...

Imam 11cu na nepodržanom hardveru i naravno ne nudi mi ovaj novi apdejt. Kak mi ga je najbolje napravit, skinut MCT pa iz tog iso-a samo napravit apdejt il to ne bude radilo. Ili skinut iso pa preko rufusa, jer fakat mi se ne da od nule instalirat. Ili da probam ovu foru

 -za install na 'nekompatibilnom' hwu imaš nekoliko načina, popularno rufusom napraviti modificirani install (koji to ne traži..) ili po uputama microsofta, teže za istu stvar, tj rufus upravo to radi..

-a treći način nije izrada installa (kao za clean install, boot medij i ostalo) .. nego iz postojećeg win, kao upgrade (update).. tad opet po uputama ms-a 'ispraviš' potrebno u reg i upgrade prođe, tj u tvom slučaju je to očekivani način no opet bi prednost dao izradi modificiranog installa rufusom.

-google + ms howto install win11 na nepodržani hw i dobiješ ms-upute-odgovor. Kao i ostali izvori-siteovi koji manje-više navode iz druge ruke ono što kaže ms ili opet rufusom itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Truljo kaže...

Skini iso, sa rufusom makni uvjete za podržani hardver i instaliraj-nadogradi sa zadržavanjem programa.

 Napravio sam update na 22H2 s rufusom. Skinuo iso s Microsoftove stranice i onda standardno u rufusu, stavio kvačice za nepodržani hardver i sve je išlo kao podmazano. Trajalo je nekih 40min. I3 3.generacije, 16gb ram-a, SSD 512gb i neki radeon 2gb, sve radi jako lijepo i brzo kak je i radilo. Odmah su došli i zadnji updajtevi i sve. Prvo sam isprobao na još starijem kompu Intel quad core sa 4gb rama i običnim sata HD-om tamo mu je trebalo par sati ali napravio je i tamo apdejt. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Znači windows 11 moficirani preko rufusa ne dobija službene, ove veće updateove, tipa ovaj zadnji 22h2.. Dok sve druge redovno prolaze bez problema.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
sage kaže...
Znači windows 11 moficirani preko rufusa ne dobija službene, ove veće updateove, tipa ovaj zadnji 22h2.. Dok sve druge redovno prolaze bez problema.

 Evo ja mogu potvrditi da je tak. Oni obični mali apdejtovi su mi dolazili normalno, samo taj veliki 22H2 nije. I onda sam ovom metodom prek Rufusa apdejtao na 22H2 i odma nakon instalacije sam mu stavio da provjeri apdejtove i bilo je normalnih malih apdejtova. Što znači da kad dođe veliki npr 23H2 ili kaj god bude, opet ću morati ručno ažurirat na ove kompove koji nisu podržani. Btw jel otvorite vi, ponekad Windows store i tamo napravite ažuriranje aplikacija, ja da.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Pa možeš update aplikacija sa storea napraviti, iako se one automatski ažuriraju u pozadini. Ja ponekad napravim update, iako ne treba nužno.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Jel tko isprobao ovu regedit metodu za problem s feature updatesima i "nepodržanim hardverom"?

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Antropofob kaže...

Jel tko isprobao ovu regedit metodu za problem s feature updatesima i "nepodržanim hardverom"?

 Ja bi rado, ali nemam uopće ovu liniju MoSetup u registru, tako da sam išao na metodu s rufusom.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Samo da znate, metoda koja ne dira Registry niti idete na veće updateove sa Rufus metodom (koja meni radi i na Insider Preview Dev verziji) je slijedeća:

 

1) sa MDL foruma otvorite ovaj topic

2) kao admin pokrenete skriptu Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd

3) nakon pokretanja iste odradite reboot

4) primate 22H2 i novije updateove velike

 

Sa ovom skriptom kao i OfflineEnroll za Insider Preview već godinu dana fino vrtim zadnji Dev Build na svojem PC-u, te sam na još 2 kompa od poznanika to napravio, samo bez Insider Preview verzija te su normalno primili 22H2 build

https://idzan.eu
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
midzan21 kaže...

Samo da znate, metoda koja ne dira Registry niti idete na veće updateove sa Rufus metodom (koja meni radi i na Insider Preview Dev verziji) je slijedeća:

 

1) sa MDL foruma otvorite ovaj topic

Registry ne mijenjaš ti ručno, ali taj CMD fail ga mijenja itekako za tebe, a mijenja on i dosta toga drugih stvari kojih ti nisi ni svjestan.

Taj fail je obična skripta napisana u notepadu i spremljena kao CMD fail, otvorio sam je i pregledao, ista radi ona dosta toga kaj mi baš nije jasno.

Ovako nešto može biti jako opasno jer tvorac toga može unutra ubaciti kaj god hoće još onako usput, ti (i ja npr.) pokrenemo pa pitaš di su novci sa računa.

16 godina
online
Re: Windows 11 - općenito

Da ne budem sad grammar nazi ali ovdje "fail" jako mijenja smisao ... to je trebao biti "file" (datoteka) ?

Fail asocira na nešto pogrešno/promašeno.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Mladen kaže...

Da ne budem sad grammar nazi ali ovdje "fail" jako mijenja smisao ... to je trebao biti "file" (datoteka) ?

Fail asocira na nešto pogrešno/promašeno.

Mislim na datoteku. Isprika.

6 godina
offline
Windows 11 - općenito

Imam problema s aktivacijom win 11 enterprise *ne znam otkud je taj izvukao al ok(, inst sam s bootabilnog usba na novi komp..bilo kakve sugestije ,

..javlja da se ne moye povezat na server..sugestije na pp, hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 14:39 (yaya23_08).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

-koristi 'normalne' win-verzije, ent nije za kućne juzere, aktivira ga aktivacijski server ili odgovarajući key kao i sve ostale winver.. i namjenjen je organizacijama-kompanijama, ne običnim-kućnim juzerima.

-imat ćeš problema, potencijalno svakih 180 dana :)

-nepotrebno, win je isti, isti os, isti kernel, razlike home-pro su samo u defaultima kao koje apps ti se reklamiraju, soliter i sl.

-nepotrebno uopće brinuti o licenci-keyu jer win radi i bez aktivacije jednako osim dosadnog upozorenja i nemogućnost customizacije izgleda desktopa.. a po želji-potrebi se aktivira keyom kojeg možeš pribaviti daleko lakše nego za ent verziju (koji nećeš pribaviti.. + smisao). Da ne ulazim dalje u etiku-moraliziranje.. takva pitanja (pogotovo odgovori) nisu preporučljivi na forumu mada se ne može reći da su moderatori jako dosljedni ili strogi.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 14:48 (ihush).
5 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
yaya23_08 kaže...

Imam problema s aktivacijom win 11 enterprise *ne znam otkud je taj izvukao al ok(, inst sam s bootabilnog usba na novi komp..bilo kakve sugestije ,

..javlja da se ne moye povezat na server..sugestije na pp, hvala

 Mozda je neka light verzija koju je ko zna ko prepravljao... Skini zvanicnu verziju win 11 pro i aktiviraj. Za to imas more nacina.....

6 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ma nije sve je super odradjeno..skinuta s mic stranice..

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Posmatrač kaže...
yaya23_08 kaže...

Imam problema s aktivacijom win 11 enterprise *ne znam otkud je taj izvukao al ok(, inst sam s bootabilnog usba na novi komp..bilo kakve sugestije ,

..javlja da se ne moye povezat na server..sugestije na pp, hvala

 Mozda je neka light verzija koju je ko zna ko prepravljao... Skini zvanicnu verziju win 11 pro i aktiviraj. Za to imas more nacina.....

 daj mi jedan od mora nacina da ne trazim :D

6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
ihush kaže...

-koristi 'normalne' win-verzije, ent nije za kućne juzere, aktivira ga aktivacijski server ili odgovarajući key kao i sve ostale winver.. i namjenjen je organizacijama-kompanijama, ne običnim-kućnim juzerima.

-imat ćeš problema, potencijalno svakih 180 dana :)

-nepotrebno, win je isti, isti os, isti kernel, razlike home-pro su samo u defaultima kao koje apps ti se reklamiraju, soliter i sl.

-nepotrebno uopće brinuti o licenci-keyu jer win radi i bez aktivacije jednako osim dosadnog upozorenja i nemogućnost customizacije izgleda desktopa.. a po želji-potrebi se aktivira keyom kojeg možeš pribaviti daleko lakše nego za ent verziju (koji nećeš pribaviti.. + smisao). Da ne ulazim dalje u etiku-moraliziranje.. takva pitanja (pogotovo odgovori) nisu preporučljivi na forumu mada se ne može reći da su moderatori jako dosljedni ili strogi.. :)

 ma ej to je istina, radi al smeta me to ..super se instalirao s usb bez problema..jos samo taj zavrsni tač :D

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

-nema dobrog-pravog načina jer je ms ent napravio upravo tako, hardkodirano spajanje na kms .. odnosno ako zbrojiš 2 i 2 možda dobiješ 4 ili google pronađe tajni odgovor win-ent-kms :)

-no opet, čemu + imat ćeš redovitih problema 2 puta godišnje + kod upgradea koji je sad samo jednom godišnje.. i to ne zato jer je win dobar-loš, isti je, no nije isti dio aktivacije.

-naravno da si sve skinula(skinuo) s ms stranica, no kao prvi put, možeš i drugi put ponoviti .. i skinuti normalne verzije koje ćeš daleko lakše aktivirati praktički već nakon prvog google odgovora-pitanja koje ovdje ne pišemo :) pa do tog da možeš nazvati na 0800300300 i dovoljno uvjerljivo ispričati priču o licenci nakon čega operater izdiktira neka slova-brojke i win je aktivan :) .. jeftinije od ebayevih 3$ i nema rizika da je fejk key.

 

**

edit: .. ili kad neki juzer želi imati nešto kao 'workstation' the-zvjer-pilu, računalo (tj os) koji radi 'zvjerski'..

-e to će danas guštati parsto dolara na već posotjeću winpro ili ent licencu :) tj to traži ms..

-a nekad se to radilo od serverske verzije osa (kernela).. tj u doba do xp, nakon tog je praktički zamrlo-nestalo jer su win postali bolji-jači tj 64bitni i sl.

-npr server je predviđen za nonstop rad i za gašenje-reboot traži razlog (dosadno).. dok običan clientski os s tim ne gnjavi, iduća sitnica, nema audio driver, doda se.. pa nema directx i ono što ms naziva desktopexpiriance sl. ... i sve se uključi-instalira i tad imamo nešto kao workstation winedišn... no s pravom je zamrlo, jer realno nema potrebe-smisla, običan win radi odlično, neovisno o verziji tj više je problem za win7 što je ms odlučio da je mrtav nego da je neki 10-11 različit.. tj evolucija, izgleda, drivera.. rade svi ok, rade jednako i skoro da je os nevažan, jer juzer ne koristi os nego appse, tj os je samo poveznica kao što kućište drži komponente tako os spaja hw-driver i to kao resurs daje appsu koji nešto traži, pri čemu je vezija sporedna... ili nije kad recimo ms nešto zaključa, npr starter edišn koji je radio samo na 32bit kako ne bi konkurirao normalnom osu i sl. a bio namjenjen tablet-mobitelima dok od tog nisu odustali..

-ista priča, tj starter ograničenja su umjetna kao i enterprise, os je 'isti'.. i ako nema baš neka konkretna-specifična potreba tad ne vidim razlog-smisao za korištenje takve verzije-licence, dok svaka može biti đabe no ent key će biti daleko teže pronaći koji stvarno radi.. postoji daleko veća šansa da par puta platiš nešto na ebayu i da ne radi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 15:19 (ihush).
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
ihush kaže...

-nema dobrog-pravog načina jer je ms ent napravio upravo tako, hardkodirano spajanje na kms .. odnosno ako zbrojiš 2 i 2 možda dobiješ 4 ili google pronađe tajni odgovor win-ent-kms :)

-no opet, čemu + imat ćeš redovitih problema 2 puta godišnje + kod upgradea koji je sad samo jednom godišnje.. i to ne zato jer je win dobar-loš, isti je, no nije isti dio aktivacije.

-naravno da si sve skinula(skinuo) s ms stranica, no kao prvi put, možeš i drugi put ponoviti .. i skinuti normalne verzije koje ćeš daleko lakše aktivirati praktički već nakon prvog google odgovora-pitanja koje ovdje ne pišemo :) pa do tog da možeš nazvati na 0800300300 i dovoljno uvjerljivo ispričati priču o licenci nakon čega operater izdiktira neka slova-brojke i win je aktivan :) .. jeftinije od ebayevih 3$ i nema rizika da je fejk key.

 Skinuta je prava verzija niej kodirana itd..bolje da sam to radila ne bi imala sad tih problema al ok nije to neki problem..bolje nac nekog sellera..jbg nece niko od vas hint bacit

14 godina
offline
Windows 11 - općenito

za lokalni račun, kad pita spajanje mreže:

 

stisnuti Shift + F10

 

otvara se command prompt

 

utipkaj:

 

OOBE\BYPASSNRO

 

stisni Enter, ide u restart i nudi i  lokalni račun poslije

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
yaya23_08 kaže...
ihush kaže...

.... odnosno ako zbrojiš 2 i 2 možda dobiješ 4 ili google pronađe tajni odgovor win-ent-kms :)

..

....jbg nece niko od vas hint bacit

 -hint? google? windows (broj i/ili verzija kao enterprise) aktivator .. i klikaš redom linkove za kms ili što već želiš? tj to je =4 kao nešto što nisam rekao jer je protivno pravilima foruma :)

 

-ali, to je loše, to je piraterija, moguć malware i sl + imat ćeš probleme svakih 180 dana, dok će sve što radi, raditi identično na pro (bolje pro nego home, jer stara razlika je mrežni dio, npr nema user-panela jer u stara vremena kućni nisu imali umrežena računala dok danas svi imamo više uređaja ne samo računala nego tv-mob-razno do perilice i žarulje koja se umrežava i sl.).

-besmisleno, tj ako i tražiš key i pronađeš, recimo đabe, time je samo uklonjeno dosadno ograničenje no win radi jednako.. a posotji rizik nekog malwarea-smeća .. ili ako se kupi nešto za par dollara, možda radi, možda ne.. znaš tek kad platiš i probaš a online ima dosta fejkera-prevara pa kao alternativa čak legalno-legitimno (osim sitnice da ne moraš dokazivati računom kupnju neke važeće licence, nego pričom-uvjerljivom..) to dobiješ od ms supporta na navedenom teh broju koji je tajni pa ga neću ponovo tipkati :) .. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice