Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.563
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Samo kratko: whatsapp UWP app radi na windows 11 bez problema, zauzima manje mjesta i ukupno bolja je od win32 aplikacije, koja zauzima skoro više prostora od Autocada :)
Još radi takve gluposti, da nakon svakog update-a ostavlja instalacijski fajl i stari izvršni fajl na disku, pa se čovjek upita što mu je pojelo prostor odjednom? Odahnuo sam otkad preferiram UWP aplikacije. Za sve postoji rješenje, manje prostora zauzimaju, auto-update, nema straha od trojanaca, virusa i ostalog smeća.
Ukupno, sve izgleda mnogo urednije.
Recimo samo primjer: Umjesto megalomanskog MS Office-a, koji će mi instalirati sve i svašta što neću nikad koristiti (ClickToRun online install je najveće zlo svijeta), zavući se sa svojim pizdarijama u gotovo svaki folder i podfolder, tražiti da ga platim odjednom ili godišnje, koristim UWP app Ultra Office, koji nije ništa drugo već jedna inačica Libre Offica. Ne zauzima puno prostora, lijepo sučelje, otvara sve MS Office dokumente, a sposoban odraditi gotovo sve kao MS Office. I sve to za 0 kuna!
Pa neka oni druge jebu s MS Office-om, muzu od njih novce i podvaljivaju čvoljavi One Drive, koji je gori od ijednog malwarea…

Od win32 aplikacija koristim samo Icaros za “popravljanje” thumbnails prikaza i dodavanja još malo podataka o datoteci, RegCool za počistiti smeće u registry bazi ako ga eventualno bude (bolji i jednostavniji program od defaultnog koji se poziva na “regedit” i prvo mi spali oči), i Emby server, jer Kodi ne podnosim organski. Naravno, sva tri su portable programi.
Naravno, tu je i Edge koji sve više postaje nametljiv i ide stopama pokojnog Internet Explorera bar što se dosađivanja tiče. Edge postoji na MS Storeu, ali je još uvijek klasična win32 aplikacija i nema ga svrhe brisati jer su ga ukopali duboko u system, pa sam ga prihvatio kao sekundarni browser jer mi treba za neke druge stvari. Firefox mi je uvijek bio i ostao “number one”, a još mi je draži otkad se pojavio kao UWP aplikacija..,
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 13:56 (BlackMoon).
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...
Valentin17 kaže...
Gnjavator kaže...

 i tako onda krenu priče o problemima sa Windowsima gdje je dobar dio problemau stvari ko ovaj tvoj...

I tako makneš zadnji update i ono što nakon njegovoga instaliranja nije radilo, magično proradi opet.

 Tako sam nekidan instalirao novo računalo sa Win10Pro... pripremio sistem, instalirao sve programe, drivere, podesio sve kod sebe... sve radi kako je zamišljeno, super... odnesem ga na radno mjesto gdje treba raditi... ne radi serijski pisač... mamicu im Lenovsku, COM1 je onaj gdje piše broj 2 a COM2 je onaj gdje piše 1 :) A već sam pomislio da je nešto do Windowsa i programa i updatea koj je sjeo taman pred instalaciju na radno mjesto, a ono... Idem dalje, sve radi, super... idem očitati kod na bar kod čitaču koji je spojen na USB i predstavlja se u sistemu kao COM3... ne radi, probaj ovako, probaj onako, probo 5 raznih drivera i jok, neće radi, normalno ga sistem prepozna, normalno se prijavi kao COM3, čitač očita kod, kaže bip, a onda nakon minute malo dublji beeeep koj kaže da niko ne priča sa njime sa strane kompjutera... I jbg, probaj ovako, probaj onako, probaj u drugi USB port, treći, četvrti i neće i neće... već me počeo kopkati taj windows update koji se zadnji instalirao, možda sam te sreće. Na kraju u napadu ludila odem do drugog radnog mjesta koje je trenutno bilo prazno, uzmem bar kod čitač sa njega, uštekam ovamo i radi od prve bez greške... Hm, uzmem ovaj koji me zezo skoro 2 sata, uštekam ga na to drugo radno mjesto gdje je IgelOS (debian linux) i on ga uopće ne može inicijalizirati. Eto, bar kod čitač je umro taman u trenutku kada sam instalirao prvo računalo sa novom instalacijom windowsa... i "svako normalan" odmah Windowse optuži za probleme je prethodno računalo sa linuxom je radilo bez greške, kad ono, hm, hardverski problem da je eto polovično crkla komunikacija.

 Razliku između tebe i mene je da ti na poslu imaš rezervne uređaje, ovakve ili onakve. Što ja imam kod kuće? Od lockdowna imam jednu dodatnu jeftikaner tipkovnicu kao rezervu i s njom je došao i jeftikaner miš. Pa mi je to jedini backup. Drugih rezervnih uređaja nemam. Pa ne mogu iščupati loš HDD i staviti drugi za probu i sl.

 

Windowsi jesu problematični. Pogledaj kilometre problema uz sve moguće zakrpe. Svaka zakrpa ima napomenu o problemima. Nekoga ti problemi pogode, a nekoga ne. Mene je pogodio problem s printanjem preko mreže. Microsoftu je trebalo neko vrijeme da to popravi.

 A kod mene u firmi preko tisući mrežnih printera i nijedan update ih nije ubio... Sad. jel to do problema sa updateom ili sa lošim proizvođačkim driverima... kao kada bi ja svojedobno rekao da WinXP ne valja zato što se nije moglo printati na CononFax jer je korisito neke drikove da je trigerirao DEP protection... ono, kad smo već kod problema sa mrežnim printanjema. kad je uzorak 5-6 modela Xeroxa, pa 3 vrste HP-a, pa 2-3 vrste Nashuateca pa vrste Samsunga... i sve radi :)

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...
Valentin17 kaže...
Gnjavator kaže...

 i tako onda krenu priče o problemima sa Windowsima gdje je dobar dio problemau stvari ko ovaj tvoj...

I tako makneš zadnji update i ono što nakon njegovoga instaliranja nije radilo, magično proradi opet.

 Tako sam nekidan instalirao novo računalo sa Win10Pro... pripremio sistem, instalirao sve programe, drivere, podesio sve kod sebe... sve radi kako je zamišljeno, super... odnesem ga na radno mjesto gdje treba raditi... ne radi serijski pisač... mamicu im Lenovsku, COM1 je onaj gdje piše broj 2 a COM2 je onaj gdje piše 1 :) A već sam pomislio da je nešto do Windowsa i programa i updatea koj je sjeo taman pred instalaciju na radno mjesto, a ono... Idem dalje, sve radi, super... idem očitati kod na bar kod čitaču koji je spojen na USB i predstavlja se u sistemu kao COM3... ne radi, probaj ovako, probaj onako, probo 5 raznih drivera i jok, neće radi, normalno ga sistem prepozna, normalno se prijavi kao COM3, čitač očita kod, kaže bip, a onda nakon minute malo dublji beeeep koj kaže da niko ne priča sa njime sa strane kompjutera... I jbg, probaj ovako, probaj onako, probaj u drugi USB port, treći, četvrti i neće i neće... već me počeo kopkati taj windows update koji se zadnji instalirao, možda sam te sreće. Na kraju u napadu ludila odem do drugog radnog mjesta koje je trenutno bilo prazno, uzmem bar kod čitač sa njega, uštekam ovamo i radi od prve bez greške... Hm, uzmem ovaj koji me zezo skoro 2 sata, uštekam ga na to drugo radno mjesto gdje je IgelOS (debian linux) i on ga uopće ne može inicijalizirati. Eto, bar kod čitač je umro taman u trenutku kada sam instalirao prvo računalo sa novom instalacijom windowsa... i "svako normalan" odmah Windowse optuži za probleme je prethodno računalo sa linuxom je radilo bez greške, kad ono, hm, hardverski problem da je eto polovično crkla komunikacija.

 Razliku između tebe i mene je da ti na poslu imaš rezervne uređaje, ovakve ili onakve. Što ja imam kod kuće? Od lockdowna imam jednu dodatnu jeftikaner tipkovnicu kao rezervu i s njom je došao i jeftikaner miš. Pa mi je to jedini backup. Drugih rezervnih uređaja nemam. Pa ne mogu iščupati loš HDD i staviti drugi za probu i sl.

 

Windowsi jesu problematični. Pogledaj kilometre problema uz sve moguće zakrpe. Svaka zakrpa ima napomenu o problemima. Nekoga ti problemi pogode, a nekoga ne. Mene je pogodio problem s printanjem preko mreže. Microsoftu je trebalo neko vrijeme da to popravi.

 Više imam rezerve kod kuće nego na poslu :) Kantu iz 2006. godine i 5-6 HDDOva većih od 500GB,a  bome sam si sa AliExpresa nabavio par komada SSDova za zajebancije... A što se tiče kilometara problema... još je duža kolona onih koji nemaju problema, samo što oni šute i rade. I onda kada bi zbrojio one koji imaju probleme i koji nemaju, ovi koji imaju bi ispali zanemariv postotak, a onda još kad pogledaš koliko ih je samo skrivilo problem.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...
Posmatrač kaže...
Gnjavator kaže...

 Zanimljivo da ljudima oko mene update ne radi probleme?! da nije opet neka ccleaner i avast ekipa u pitanju da im update-i prave probleme? Otkad su izašli Win10, redovno idem na ručno checkiranje updateova i nijednom nisam morao nešto deinstalirati jer se nešto raspalo, a nije baš da je malo kompjutera u igri. Dok sam kod Windowsa 2000 i XP malo-malo spašavao stvar, kod Win7 sam isto par puta imao problematične situacije, a kod Win10 jedini problemi su ukidanje jave, flasha i slično :)

 I kod mene isto. 3 kompa u kuci nikad problema a jedan koriste djeca od 10 i 13 godina i nikad virus nikad problem sa updateom.... A WU na automatici.....

 kod tebe je uzorak 3 kompa, kod mene je uzorak 5 kompjutera i server kod kuće, a na poslu i raznim "fushevima" koji me zovu čim nešto zašteka ima bar 300-400 raznovrsnih kanti i nikom, ali baš nikom WU nije zeznuo išta u sistemu. A ima tu svega, od kućnih kanti za igranje, kanti za multimediju, knjigovodstvenih servisa, kasa, projektnih ureda... pisači od matrilčnih do A0 plotera i tako to. i nikom WU nije skršio sistem.

 Dugo ni ja nisam imao probleme u vrijeme kada su ljudi gubili podatke na diskovima zbog loših zakrpi i kada im se događalo svašta. U zadnje 2 godine sam imao problema. Jer Microsoft sve više zaključava Windowse zbog starih tehnologija i protokola koje je vrijeme pregazilo, a korisnici ih i dalje koriste.

 

Nerealno je očekivati da baš nitko od tvojih klijenata neće imati problema s Microsoftovim zakrpama.

 

Možda prešute probleme da ne moraju platiti servis.

 Sa većinom imam takve dogovore da se prelamaju troškovi tako da se uopće ne broji koliko puta su me zvali, tako da ti ta teorija o šutnji da ne plaćaju ne drži vodu...

BTW, baš sam maloprije remote riješavao problem koji ispada nerješiv... Recepcija hotela, HP Laserjer P2014 spojen na USB port. I samo odjednom USB printing support u device manageru dobije žuti trokutić sa uskličnikom i printing ne radi... I onda je nekad dovoljno pobrisati taj "uređaj" i restartati komp da proradi, nekad moram kompati i po registry-u da ga pobrišem, a nekad treba i printer isključiti pa uključiti... i sad bi svi rekli da windowsi ne valjaju, da je driver ovaki ili onaki... samo ima jedan problem, na tom mjestu otkad taj printer pravi probleme su bili Windowsi XP, Win7 32bit, Win10 32bit i sada je Win10 64bit... U međuvremeni se promjenilo i hrpu USB kablova i dva kompjutera su se promjenila, ali problem je ostao isti... i jbg, kad im crkne, riješimo preko anydeska i vozi dalje, nekad tjedan dana, nekad 3 mjeseca ali problem je tu... ili je problem u printeru, ili u driveru.... al većina majstora bi zaključila da je do Windowsa 99%

4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gnjavator kaže...

 Više imam rezerve kod kuće nego na poslu :) Kantu iz 2006. godine i 5-6 HDDOva većih od 500GB,a  bome sam si sa AliExpresa nabavio par komada SSDova za zajebancije... A što se tiče kilometara problema... još je duža kolona onih koji nemaju problema, samo što oni šute i rade. I onda kada bi zbrojio one koji imaju probleme i koji nemaju, ovi koji imaju bi ispali zanemariv postotak, a onda još kad pogledaš koliko ih je samo skrivilo problem.

 Kada nemam problema, ne pišem o tome. :-) Srećom nisam nikada ostao bez sadržaja HDD-a ili SSD-a zbog Windowsa, ali neki u svijetu jesu. Aliexpress i SSD-ovI? Ne znam, nisam probao. I ovi koje sada koristim su mi uvijek sumnjivi, jer mi je krepao Samsung usred posla, a kao velika firma. A di neće Ćićimići-tech (Jazer, Kingchuxing, Rahonix, KingFast i slični). Sada trošim Crucial i WD, pa ću vidjeti.

4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gnjavator kaže...

 Sa većinom imam takve dogovore da se prelamaju troškovi tako da se uopće ne broji koliko puta su me zvali, tako da ti ta teorija o šutnji da ne plaćaju ne drži vodu...

BTW, baš sam maloprije remote riješavao problem koji ispada nerješiv... Recepcija hotela, HP Laserjer P2014 spojen na USB port. I samo odjednom USB printing support u device manageru dobije žuti trokutić sa uskličnikom i printing ne radi... I onda je nekad dovoljno pobrisati taj "uređaj" i restartati komp da proradi, nekad moram kompati i po registry-u da ga pobrišem, a nekad treba i printer isključiti pa uključiti... i sad bi svi rekli da windowsi ne valjaju, da je driver ovaki ili onaki... samo ima jedan problem, na tom mjestu otkad taj printer pravi probleme su bili Windowsi XP, Win7 32bit, Win10 32bit i sada je Win10 64bit... U međuvremeni se promjenilo i hrpu USB kablova i dva kompjutera su se promjenila, ali problem je ostao isti... i jbg, kad im crkne, riješimo preko anydeska i vozi dalje, nekad tjedan dana, nekad 3 mjeseca ali problem je tu... ili je problem u printeru, ili u driveru.... al većina majstora bi zaključila da je do Windowsa 99%

 Ako ti prebiješ janjenitom, kulenom ili rakijom, onda je to valjda ok. :-)

 

I driveri su pod Windowsima, pa je to uvijek do Windowsa. Imao sam nedavno taj trokutić u Device manageru, sada ga nemam. Pisao sam ovdje negdje o tome. Ludilo. Danas imaš problem, sutra ga nemaš, pa se opet pojavi. A kada se pojavi? Najčepće kada instaliram nešto za same Windowse. Jer je broj aplikacija koje koristim uglavnom fiksiran. Prema i njihovi updateovi rade probleme. Već odavno ne instaliram samo zbog isprobavanja. Osim ako mi netko ovdje nešto ne preporuči poput USB Oblivion i sličnih aplikacija. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...

Whatsapp pod Win10 nakon instalacije kumulativne zakrpe u srijedu i jučerašnjeg antimalware updatea za Win 10.

 

Slike u prilogu. Siva podloga aplikacije i ništa više.

 

Jupi!

 

 

 jupiii, kod mene radi bez greške :)

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

-može primjer problema recimo povezan s uefi-fičerom?

.. automatika, evolucija, fičeri. Donesu dosta dobrog ali i moguće probleme.

-bios i firmware uređaja .. prije je to bilo recimo zasebna app ili pod dosom ili iz biosa.. i dođe uefi, koji za razliku od klasičnog biosa eliminira bios kao onaj tko upravlja uređajem recimo mbo, tj to sve je tad pomaknuto u os-driver pa je normalno update biosa kao i ostalih drivera. No i problem, bios nije dirver, nije nešto što se treba updateati osim kad baš treba + postavke i defaulti..

-defaulti, svaki reset ili flashanje može resetirati postavke, pa ako su bile defaultne i ako se flesha bios opet će biti defaultne.. i to je tad za to računalo recimo ok, tj nema promjene, osim ako ima :) . tj i defaulti se mijenjaju, npr sad tpm20.. pa je default po novom uključeno. Ako se to promjeni, tad će biti aktivan, uvjet, kao i secboot itd.. i tad može biti problem. Drugačiji primjer, npr korištenje nekog com-lpt kontrolera i postavke biosa, npr izbor com1-2 porta ili enable-disable, kao i hex adresa tj ovisi o tome što konkretno za to računalo trebamo, ne default nego konkretno kao izuzetak, posebno jer to računalo možda koristi neki specifičan uređaj kojeg 99% juzera ne koristi pa ni com-lpt port itd.. recimo barkod čitač, printer, skener itd.. + ne samo jedan nego tko zna koliko uređaja i više dodatnih kontrolera a tad je važno koji bios, koja postavka i kako je podešeno, tj ako se adrese-postavke pokolju tad nije dobro.. to se ne dira, to se radi s razlogom kad se to radi i default s tim nema veze.. no update to ne zna, glup je.. tj može nešto biti ok za tisuće drugih računala-juzera ali ne znači da je za sve a update biosa i sl. kao firmwarea printera je sad postalo 'normalno' mada je 99% nepotrebno tj mora samo onaj tko mora i tad je bolje da to obavi osoba koja zna zašto je neka postavka upravo takva, ne drugačija.. tj zna posljedice i potrebe.

-mrežni routeri, lako je resetirati, no što s naprednijim poslovnim mrežama? .. admin ima backup, naravno, no juzer to ne zna a u uputama piše recimo hw-reset.. i on stisne rupicu-button.. ode postavka za rute-rulove-vpn, rezervacije printera itd. .. i mreža ne radi, mada je sve ispravno tj pogrešne postavke i defaulti, automatika ili admin koji s razlogom nešto podesi prema specifičnim potrebama a to je tad u pravilu različito od default-reseta jer da je isto bilo bi isto.. tad dođe do takvog problema, u firmicama gdje je osoba a nešto složila i recimo dobila otkaz, osoba b nema blage veze gdje-što-kako i stisne reset.. tad 'ne valjaju windowsi' ili što već.. jer to je reflex ako ništa drugo, 'nisam ja kriv' ili nisam ja ništa.. samo je od sebe.. :)

 

-što kad na stari legacy dodamo uefi fičere? pa imamo dodatni mogući problem, mada je to fičer i recimo nešto olakšava, no to što olakša update biosa nije nešto što bi trebalo olakšati, tj da barem win razlikuje u porukama, opcijama takve stvari, drivere, nadogradnje osa, .. a ms je napravio upravo suprotno od kad je izjednačio termine-smisao upgrade i update pa juzer kad klikne update može završiti s upgradeom, novim biosaom itd.. i to je recimo kranje blentavo od ms-a, tj ne vidim razlog zašto pristojan soft npr neka vga-gpu ne bi nudila želi li korisnik nju koristiti za update, automatiku kad posotji noviji driver ili ne.. ono, može i autostart, može ako je juzeru potrebno, no što kad ne nude a radi istu stvar kao što radi sam os-updater, duplo-isto itd. i kao što win ne nudi isključivanje kao prije, tako ni vga-printer-ostali uređaji-driveri-appsi mogu nuditi ili ne nuditi takav izbor, dok se bahate app stave u autostart s win. Zašto juzer nema opciju, ako i ima obično skriveno, kao što u trgovini na istaknutu policu gurnu robu koju guraju a iza ono što ne guraju.. trikovi i nitko nije kriv, no juzera bi bilo red pitati-ponuditi a tek ako on ne zna ili ne želi može automatika i defaulti. Bilo bi manje problema, tj problem će uvjek nastati ako juzer nešto ne zna a ovako ako i zna, može biti admin i jednako neće znati što će sve u updateu biti obavljeno dok ne vidi poruku o restartu i recimo flešanju biosa (nakon čega računalo ne mora bootati..) tj admin bi prije bilo kojeg updatea morao provjeriti sve kb-brojeve u opisu koji je ionako generički tj kad nešto izađe tad je defaultno preporučljivo-dobro dok se ne otkrije problem.. pa ako je prvi tad nastrada a idući možda to preskoči.

 

-defaultno, svaki update je poželjan-preporučljiv, kao smisao updatea.. bilo sigurnosnog, nekog fixa-buga, obično ažuriranje neke app, novi fičer itd.. nevažno treba li vam novi fičer, generički za svaki update se kaže da je preporučjiv, osim za izuzetke.. a automatika se ne radi prema izuzetcima i tad imamo situaciju da od mase korisnika win dio ima problem, za što je kriv ms, biz, bahatost.. politika. Ne os ili pristojna app koja će nešto ponuditi juzeru, koja neće forsati nešto bez razloga i sl.

-možete tako svaki dan, sat updateati antivirus definiciju.. nije to loše, to je preporučjivo ali i nepotrebno-paranoja?.. no to ima smisla updateati, često.. razlog postoji. Driver, firmware, bios? nemaju takav razlog tj takve stvari se ne mijenjaju često nego kao izuzetak tek ponekad i automatika može biti ok, kao i defaultne postavke za većinu juzera pogotovo ako ne koriste te reusurse kao com-lpt portove i sl. .. ali ako se nešto koristi, ako je specifično podešeno kao mreža i sl. tad reset nije poželjan npr ručno postavljene ip adrese računalima ili kroz dhcp ili (kako to treba) u opciji routera rezervirano tj dhcp ali s konkretnom ip adresom, ne random.. jer firmi nije svejdno na kojem portu je koji uređaj dok juzeru to može biti nevažno.

 

-što ako se firmware printera promijeni? .. a hp jedino želi prodati toner-boju pa stalno gura svoje smeće-bloat i nudi kupnju online što je besmisleno, no uporno to rade.. što ako fleshanje biosa ili printera ne prođe ok? tko je odgovoran? što ako je pod jamstvom ili je jamstvo isteklo? .. što ako je okidač pokernuo hp soft i time ubio printer dok želi prodati novi? što ako time netko ubije mbo? smije li ms mijenjati postavke biosa koje sam ja podesio tj smije li ms gurnuti bios update pod update osa, mada os nema nikakve veze s biosom tj ima samo što radi na tom hw-u, no to nije ono što os smije bez dozvole dirati.. a dira-mijenja + forsira i čak se pravi nevin a formalno čak i je jer je to stvar oem-proizvođača.. i tako se vrtimo u krug, tko je za što kriv-odgovoran, tko što radi ili ne radi.. pa win update umjesto da brine o updateu osa, gurne i bios, printer, a to radi oem pa ako oni nešto promaše nije kriv ms a pošto oem nije taj koji je to pokrenuo tad i on kaže da nije kriv-odgovoran dok neovisno o tome tko je od njih kriv-odgovoran to morala biti opcija-izbor i odluka juzera-vlasnika računala no to se ignorira, preskače.. tj ako običan juzer o tome ne zna ništa tad ne može ni kvalitetno odlučiti ili znati što treba ili ne treba, izabrati ok ili cancel.. pa klikne recimo ok i time je i formalno sam kriv za posljedice jer neznanje nije opravdanje. .. i najslađa je poruka koja se pojavi kod update biosa, ne isključujte računalo.. a pojavi se kad juzer-djelatnik u firmi žuri doma s posla.. naravno da ugasi, boli ga kiki do idućeg dana kad se problem pojavi.

-štoviše, poslovna računala su po novom zamišljena da se uopće ne isključuju, samo sleep i sl. i recimo obavljaju update po noći (izvan radnog vremena).. pa juzer ne mora ni kliknuti, nitko ništa nije kriv dok o sreći ovisi radi li iduću dan (u našim-manjim firmamam gdje ne posotji klasičan admin, server itd..).

-u tom dijelu je čak ekipa koja 'čačka' po update opcijama u neku ruku u pravu.. tj ako isključe eliminirali su takve moguće probleme, no sustav je takav da tad dobiju nove probleme =pišanje protiv vjetra i bumerang..

-kompanije s adminima i serverima imaju svoje, oni između i kućni su stvar sreće-statistike ili filozofije raznih majstora od čega je najgore pravilo stare škole koja se ne adaptira na novo stanje ili postponaju do granica pucanja i tad je kriv ms.. da, kriv je ms, oem, driver, sreća.. (svi osim'majstora'), ali ne loš win-os, win je ok, odličan kao i svaki drugi os. Ja nisam naišao na loš os (osim reaktos) :) DOS? radi, bez grešaka itd. svako računalo koje je ispravno mogu ostaviti danima, radi, ispravno uključujući i os, drivere itd. tj ako ne može raditi danima tad ima kvar-problem-postavku, nešto što treba riješiti, ne gurnuti pod tepih jer se sve vrati obično u lošijem trenutku, npr loš disk koji crkne, pregrijavanje itd. a sve se jednom mora pokvariti, lošim održavanjem to ubrzamo-skratimo.

 

-želja svakog juzera je da ono što koristi radi, brzo koliko realno može, bez kvarova ili blentavih problema.. ako je sve 'isto', isit os imam ja-ostali, isti hw.. razlika je juzer tj onaj tko održava-sređuje računalo. Ako netko stalno ima probleme treba prestati vikati 'to je vuk' (ms-win) i razmisliti, rad li nešto pogrešno? odgovor je vjerojatno da, mada ne mora biti sam krivac nego ga u to gura sustav ako wintel-interesi... to je tako. Iduća stvar, nije važno tko će pogriješiti, nego da računalo radi dobro, ako i dođe do problema da ga bezbolnije riješimo, ne svađa oko brkova ili kriv je ms.. beskorisno, tj neće to da se složimo o nekom krivcu nešto popraviti, odnosno ako imate alternativu neki drugi os, koristite ga.. bolje? ovisi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
Samo kratko: whatsapp UWP app radi na windows 11 bez problema, zauzima manje mjesta i ukupno bolja je od win32 aplikacije, koja zauzima skoro više prostora od Autocada :)
Još radi takve gluposti, da nakon svakog update-a ostavlja instalacijski fajl i stari izvršni fajl na disku, pa se čovjek upita što mu je pojelo prostor odjednom? Odahnuo sam otkad preferiram UWP aplikacije. Za sve postoji rješenje, manje prostora zauzimaju, auto-update, nema straha od trojanaca, virusa i ostalog smeća.
Ukupno, sve izgleda mnogo urednije.
Recimo samo primjer: Umjesto megalomanskog MS Office-a, koji će mi instalirati sve i svašta što neću nikad koristiti (ClickToRun online install je najveće zlo svijeta), zavući se sa svojim pizdarijama u gotovo svaki folder i podfolder, tražiti da ga platim odjednom ili godišnje, koristim UWP app Ultra Office, koji nije ništa drugo već jedna inačica Libre Offica. Ne zauzima puno prostora, lijepo sučelje, otvara sve MS Office dokumente, a sposoban odraditi gotovo sve kao MS Office. I sve to za 0 kuna!
Pa neka oni druge jebu s MS Office-om, muzu od njih novce i podvaljivaju čvoljavi One Drive, koji je gori od ijednog malwarea…

Od win32 aplikacija koristim samo Icaros za “popravljanje” thumbnails prikaza i dodavanja još malo podataka o datoteci, RegCool za počistiti smeće u registry bazi ako ga eventualno bude (bolji i jednostavniji program od defaultnog koji se poziva na “regedit” i prvo mi spali oči), i Emby server, jer Kodi ne podnosim organski. Naravno, sva tri su portable programi.
Naravno, tu je i Edge koji sve više postaje nametljiv i ide stopama pokojnog Internet Explorera bar što se dosađivanja tiče. Edge postoji na MS Storeu, ali je još uvijek klasična win32 aplikacija i nema ga svrhe brisati jer su ga ukopali duboko u system, pa sam ga prihvatio kao sekundarni browser jer mi treba za neke druge stvari. Firefox mi je uvijek bio i ostao “number one”, a još mi je draži otkad se pojavio kao UWP aplikacija..,

 Sa regeditom cistis smece???

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

Ono što je moje mišljenje je da bi Microsoft trebao više surađivati sa proizvođačima i hardwera i softwera, više istestirati neke stvari prije nego ih se pusti u javnost, stvari kako ti kažeš "pa nemoj koristiti na računalu, imaš mobitel i sl." nisu nikakav izgovor ili riješenje, to je samo kad pometeš problem pod tepih i nastaviš dalje. Whatsapp, ja koristim aplikaciju na računalu jer volim više pisati tipkovnicom i vidjeti sliku na velikom ekranu nego se mučiti sa mobitelom, ima hrpa onih koji isto rade i misle. Meni Whatapp radi i na Win 10 i na Win 11 bez problema za sada. Meni update ne bi smetao ništa da u slučaju problema ja taj update mogu deinstalirati pa makar i preko cmd-a, ali sustav odradi deinstall, odradi restart i nakon pokretanja i update i problem su i dalje tu, otkad imam update ugašen, sve radi super i bez ikakve greške ili problema, eto, najiskrenije ovako zadovoljan svojim računalom nisam bio nikada u dvadeset godina korištenja. Osobno mislim da za kućnoga korisnika instaliranje redovitih zakrpa nije od presudne važnosti, a znam kolike firme također to ne instaliraju pa nemaju nikakvih problema jer još rade sa Win 7.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 16:47 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...

 Više imam rezerve kod kuće nego na poslu :) Kantu iz 2006. godine i 5-6 HDDOva većih od 500GB,a  bome sam si sa AliExpresa nabavio par komada SSDova za zajebancije... A što se tiče kilometara problema... još je duža kolona onih koji nemaju problema, samo što oni šute i rade. I onda kada bi zbrojio one koji imaju probleme i koji nemaju, ovi koji imaju bi ispali zanemariv postotak, a onda još kad pogledaš koliko ih je samo skrivilo problem.

 Kada nemam problema, ne pišem o tome. :-) Srećom nisam nikada ostao bez sadržaja HDD-a ili SSD-a zbog Windowsa, ali neki u svijetu jesu. Aliexpress i SSD-ovI? Ne znam, nisam probao. I ovi koje sada koristim su mi uvijek sumnjivi, jer mi je krepao Samsung usred posla, a kao velika firma. A di neće Ćićimići-tech (Jazer, Kingchuxing, Rahonix, KingFast i slični). Sada trošim Crucial i WD, pa ću vidjeti.

 Eto meni KingSpec radi već godinama bez greške :) od 15-ak komada samo jedan od 500GB je crko nakon 3 godine rada... dobio 7 bad sectora i to je to, svi podaci netaknuti, nisam ništa izgubio sa njega... Sad baš pogledo sa HDD Sentinelom SSD u serveru u podrumu :) 1354 dana rada, KingSpec T64... nije košto ni 100kn i još malo pa 4 godine radi 24 sata dnevno sa Windows serverom gore i zauzećem oko 60%

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...

 Ako ti prebiješ janjenitom, kulenom ili rakijom, onda je to valjda ok. :-)

 

I driveri su pod Windowsima, pa je to uvijek do Windowsa. Imao sam nedavno taj trokutić u Device manageru, sada ga nemam. Pisao sam ovdje negdje o tome. Ludilo. Danas imaš problem, sutra ga nemaš, pa se opet pojavi. A kada se pojavi? Najčepće kada instaliram nešto za same Windowse. Jer je broj aplikacija koje koristim uglavnom fiksiran. Prema i njihovi updateovi rade probleme. Već odavno ne instaliram samo zbog isprobavanja. Osim ako mi netko ovdje nešto ne preporuči poput USB Oblivion i sličnih aplikacija. 

 Driveri su u ovoms slučaju HPovi i nisu ih ažurirali od 2013 godine... cilj im je da korisnik poludi u kupi novi pisač a ne da oni daj podršku godinama... I onda Windowsi krivi a ne driver pisan za prethodnu verziju windowsa pa onda "aha, vidi radi i sa novim - super" i tako onda ispadne "windowsi ne valjaju"... Na linux tako nešto nebi mogo ni instalirat a ne kemijat da proradi...

4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ako ti prebiješ janjenitom, kulenom ili rakijom, onda je to valjda ok. :-)

 

I driveri su pod Windowsima, pa je to uvijek do Windowsa. Imao sam nedavno taj trokutić u Device manageru, sada ga nemam. Pisao sam ovdje negdje o tome. Ludilo. Danas imaš problem, sutra ga nemaš, pa se opet pojavi. A kada se pojavi? Najčepće kada instaliram nešto za same Windowse. Jer je broj aplikacija koje koristim uglavnom fiksiran. Prema i njihovi updateovi rade probleme. Već odavno ne instaliram samo zbog isprobavanja. Osim ako mi netko ovdje nešto ne preporuči poput USB Oblivion i sličnih aplikacija. 

 Driveri su u ovoms slučaju HPovi i nisu ih ažurirali od 2013 godine... cilj im je da korisnik poludi u kupi novi pisač a ne da oni daj podršku godinama... I onda Windowsi krivi a ne driver pisan za prethodnu verziju windowsa pa onda "aha, vidi radi i sa novim - super" i tako onda ispadne "windowsi ne valjaju"... Na linux tako nešto nebi mogo ni instalirat a ne kemijat da proradi...

 Korisnik vidi Windowse i nerijetko nema pojma o HP-ovim driverima. Zato ima tebe. Njemu ne rade Windowsi i gotovo. :-)

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
@ Posmatrač: Ne, prije s regeditorom, a sad s RegCool-om čistim eventualne zaostatke programa kojeg sam uklonio njegovim regularnim uninstall modulom. A svi tvorci programa su najšeprtljaviji kod izrade uninstalla pa zaostataka uvijek ostane, ili ih stvori sam sistem. Kako nisam noob, dobro znam što brišem.
I ovdje su UWP app prednost, jer malo toga trpaju u registar, pa im je i uninstall uredniji..,
Tko zna što radi, manje će štete napraviti ako se manualno prihvati uklanjanju zaostataka, nego da instalira npr. čvoljavi Revo Uninstaller koji u naprednom modu baš i nije najpametniji, pa može korisniku zagorčati život!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 17:58 (BlackMoon).
4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...

 Više imam rezerve kod kuće nego na poslu :) Kantu iz 2006. godine i 5-6 HDDOva većih od 500GB,a  bome sam si sa AliExpresa nabavio par komada SSDova za zajebancije... A što se tiče kilometara problema... još je duža kolona onih koji nemaju problema, samo što oni šute i rade. I onda kada bi zbrojio one koji imaju probleme i koji nemaju, ovi koji imaju bi ispali zanemariv postotak, a onda još kad pogledaš koliko ih je samo skrivilo problem.

 Kada nemam problema, ne pišem o tome. :-) Srećom nisam nikada ostao bez sadržaja HDD-a ili SSD-a zbog Windowsa, ali neki u svijetu jesu. Aliexpress i SSD-ovI? Ne znam, nisam probao. I ovi koje sada koristim su mi uvijek sumnjivi, jer mi je krepao Samsung usred posla, a kao velika firma. A di neće Ćićimići-tech (Jazer, Kingchuxing, Rahonix, KingFast i slični). Sada trošim Crucial i WD, pa ću vidjeti.

 Eto meni KingSpec radi već godinama bez greške :) od 15-ak komada samo jedan od 500GB je crko nakon 3 godine rada... dobio 7 bad sectora i to je to, svi podaci netaknuti, nisam ništa izgubio sa njega... Sad baš pogledo sa HDD Sentinelom SSD u serveru u podrumu :) 1354 dana rada, KingSpec T64... nije košto ni 100kn i još malo pa 4 godine radi 24 sata dnevno sa Windows serverom gore i zauzećem oko 60%

 

 15 komada? :-) Tebe tamo vole.

 

 Baš gledam, nisu ni ti Kinezi baš jeftini. Gledam 1TB kapacitet KingSpec na Aliju i Crucial MX500 kod Ekupi s popustom od 50 kuna. Razlika u cijeni je na kraju manja od 100 kuna.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...

 Više imam rezerve kod kuće nego na poslu :) Kantu iz 2006. godine i 5-6 HDDOva većih od 500GB,a  bome sam si sa AliExpresa nabavio par komada SSDova za zajebancije... A što se tiče kilometara problema... još je duža kolona onih koji nemaju problema, samo što oni šute i rade. I onda kada bi zbrojio one koji imaju probleme i koji nemaju, ovi koji imaju bi ispali zanemariv postotak, a onda još kad pogledaš koliko ih je samo skrivilo problem.

 Kada nemam problema, ne pišem o tome. :-) Srećom nisam nikada ostao bez sadržaja HDD-a ili SSD-a zbog Windowsa, ali neki u svijetu jesu. Aliexpress i SSD-ovI? Ne znam, nisam probao. I ovi koje sada koristim su mi uvijek sumnjivi, jer mi je krepao Samsung usred posla, a kao velika firma. A di neće Ćićimići-tech (Jazer, Kingchuxing, Rahonix, KingFast i slični). Sada trošim Crucial i WD, pa ću vidjeti.

 Eto meni KingSpec radi već godinama bez greške :) od 15-ak komada samo jedan od 500GB je crko nakon 3 godine rada... dobio 7 bad sectora i to je to, svi podaci netaknuti, nisam ništa izgubio sa njega... Sad baš pogledo sa HDD Sentinelom SSD u serveru u podrumu :) 1354 dana rada, KingSpec T64... nije košto ni 100kn i još malo pa 4 godine radi 24 sata dnevno sa Windows serverom gore i zauzećem oko 60%

 

 15 komada? :-) Tebe tamo vole.

 

 Baš gledam, nisu ni ti Kinezi baš jeftini. Gledam 1TB kapacitet KingSpec na Aliju i Crucial MX500 kod Ekupi s popustom od 50 kuna. Razlika u cijeni je na kraju manja od 100 kuna.

 Kad sam ih ja kupovo razlika je bila tolika da me čak uhvatilo plaćanje PDV-a bila bi razlika veća od 30% a gdje što su mi svi prošli "ispod radara" jer sam ih kupovo prije PDV-a na sve...

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ako ti prebiješ janjenitom, kulenom ili rakijom, onda je to valjda ok. :-)

 

I driveri su pod Windowsima, pa je to uvijek do Windowsa. Imao sam nedavno taj trokutić u Device manageru, sada ga nemam. Pisao sam ovdje negdje o tome. Ludilo. Danas imaš problem, sutra ga nemaš, pa se opet pojavi. A kada se pojavi? Najčepće kada instaliram nešto za same Windowse. Jer je broj aplikacija koje koristim uglavnom fiksiran. Prema i njihovi updateovi rade probleme. Već odavno ne instaliram samo zbog isprobavanja. Osim ako mi netko ovdje nešto ne preporuči poput USB Oblivion i sličnih aplikacija. 

 Driveri su u ovoms slučaju HPovi i nisu ih ažurirali od 2013 godine... cilj im je da korisnik poludi u kupi novi pisač a ne da oni daj podršku godinama... I onda Windowsi krivi a ne driver pisan za prethodnu verziju windowsa pa onda "aha, vidi radi i sa novim - super" i tako onda ispadne "windowsi ne valjaju"... Na linux tako nešto nebi mogo ni instalirat a ne kemijat da proradi...

 Korisnik vidi Windowse i nerijetko nema pojma o HP-ovim driverima. Zato ima tebe. Njemu ne rade Windowsi i gotovo. :-)

 Hoćeš reći da si i ti jedan takav korisnik? ja sam ovima reko da će problem riješiti kada se riješe tog pisača pa je bilo "a otrpićemo ovo povremeno štekanje" :) ako nisam pri kompu račun za gosta izvuče šefica na svom pisaču ako se gostu baš žuri :)

4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...

 Više imam rezerve kod kuće nego na poslu :) Kantu iz 2006. godine i 5-6 HDDOva većih od 500GB,a  bome sam si sa AliExpresa nabavio par komada SSDova za zajebancije... A što se tiče kilometara problema... još je duža kolona onih koji nemaju problema, samo što oni šute i rade. I onda kada bi zbrojio one koji imaju probleme i koji nemaju, ovi koji imaju bi ispali zanemariv postotak, a onda još kad pogledaš koliko ih je samo skrivilo problem.

 Kada nemam problema, ne pišem o tome. :-) Srećom nisam nikada ostao bez sadržaja HDD-a ili SSD-a zbog Windowsa, ali neki u svijetu jesu. Aliexpress i SSD-ovI? Ne znam, nisam probao. I ovi koje sada koristim su mi uvijek sumnjivi, jer mi je krepao Samsung usred posla, a kao velika firma. A di neće Ćićimići-tech (Jazer, Kingchuxing, Rahonix, KingFast i slični). Sada trošim Crucial i WD, pa ću vidjeti.

 Eto meni KingSpec radi već godinama bez greške :) od 15-ak komada samo jedan od 500GB je crko nakon 3 godine rada... dobio 7 bad sectora i to je to, svi podaci netaknuti, nisam ništa izgubio sa njega... Sad baš pogledo sa HDD Sentinelom SSD u serveru u podrumu :) 1354 dana rada, KingSpec T64... nije košto ni 100kn i još malo pa 4 godine radi 24 sata dnevno sa Windows serverom gore i zauzećem oko 60%

 

 15 komada? :-) Tebe tamo vole.

 

 Baš gledam, nisu ni ti Kinezi baš jeftini. Gledam 1TB kapacitet KingSpec na Aliju i Crucial MX500 kod Ekupi s popustom od 50 kuna. Razlika u cijeni je na kraju manja od 100 kuna.

 Kad sam ih ja kupovo razlika je bila tolika da me čak uhvatilo plaćanje PDV-a bila bi razlika veća od 30% a gdje što su mi svi prošli "ispod radara" jer sam ih kupovo prije PDV-a na sve...

 Da je 30%, isplatilo bi se. Ovako Crucial MX500 1TB košta 830+ kuna kod ekupi.hr koji trenutno nudi 50 kuna popusta na takav iznos (što veći iznos, veći popust) pomoću kupona / koda, pa je to 780+ kuna. KingSpec 1TB košta oko 100 dolara (plus minus koji dolar) + oko 3 dolara poštarine, što je ukupno 700 kuna. I eto ti 80 kuna razlike. Možda se negdje na Aliju može dobiti kakav veći popust, ne znam. A ovdje imam i 5 godina jamstva na Crucial ("Jamstvo: 5 god"). Tako da se ne isplati naručivati iz Kine. Ako bude kakva akcija kod Kineza...

 

Inače, ovaj Crucial 1TB je u pred Božić 2020. koštao s popustima 630+ kuna, a ja ga mulac tada nisam kupio. 2021. nije bio takav popust. Sada se cijene drže visoko.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav, imam jedan dosta specifičan problem.

 

Tipkovnica na laptopu mi nije pravilno radila jer bila zalivena s vodom. Neke tipke su bile konstantno uključene i laptop je bio neupotrebljiv. Onda sam u device manageru isključio skroz tipkovnicu i touchpad, i koristio sam bluetooth tipkovnicu. Eh onda je netko izvadio taj usb od bluetooth tipkovnice i sad kad uključim tu tipkovnicu ili miša piše mi "installation is forbidden by system policy". Znači tipkovnica i touchpad na laptopu ne rade i ne mogu uključiti eksternu tipkovnicu ili miša. Naravno ne mogu u safe mode, dal sad tu postoji neko rješenje ili jednostavno imam ispravan laptop koji ne mogu koristiti? Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
iMoljac kaže...

Pozdrav, imam jedan dosta specifičan problem.

Jesi probao sa klasičnim žičnim USB mišom i tipkovnicom? Pa preko toga ukloniti i ponovno dodati ovo što radi na bluetooth.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 13:54 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Valentin17 kaže...
iMoljac kaže...

Pozdrav, imam jedan dosta specifičan problem.

Jesi probao sa klasičnim žičnim USB mišom i tipkovnicom? Pa preko toga ukloniti i ponovno dodati ovo što radi na bluetooth.

 Jesam, al ne funkcionira. Jednostavno kaj god uključim u laptop javlja "installation is forbidden by system policy".

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ovisi od kud dozazi 'zabrana'.. postavljen gpo, admin ili posljedica kvara-nešto treće.. greška.

-za spojiti bilo koji uređaj na usb nije problem.. bilo koja tipkovnica-miš mora raditi ako je ispravan usb, neovisno o osu, radi npr u biosu, uđeš-provjeriš tj čim si ušao to je već dokazano :)

-prvo kao za sve ostale probleme, moraš utvrditi uzrok-kvar-problem.. tak tad možeš nešto popraviti-pokušati + već znaš za postojeći problem-kvar .. i to je dovoljno da možda ne možeš ništa dalje barem ne u tom osu.

.. tj prvi korak osim pribaviti tipkovnicu-miša usb (ne bt) i ući u bios, provjeriti možeš li tamo nešto uključiti-isključiti (ne u osu, to se primarno radi u biosu, 'bolje').

-idući korak, ako to radi (ako ne to je to.. kraj, servis i sl.) bootaš neki live os, hirens, minipe, wininstall ... linux distru, bilo što u čemu možeš raditi-klikati-tipkati.. i zaključiti radi li računalo. Ako radi tad je soft problem u win-osu, postavke, zabrane.. pa do skršenog sysa jer ti je do sad radilo..

-tad možeš pokušavati s popravcima win, recimo repair, restorati-vratiti iz backupa i sl. a ako je recimo driver-update koji je uključio iskjučeno-neispravno tad ga isključiš tj ako si iskjlučio u biosu tad si to eliminirao tj tad to više ne kontrolira os osim kroz uefi pa može itd. ... do tog da na kraju ako ne može repairanje ide clean install ili reinstall no za to moraš barem ući u win i pokrenuti iz njega install-reinstall a ako to možeš tad nema razloga za reinstall :) zgodno?

 

edit:

po poruci nemaš admin ovasti.. traži admina.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 14:05 (ihush).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Definitivno, zbog nastalog oštećenja sistem izbacuje nebuloze. Nije bilo rješenje kad ti je voda ušla u hardver, samo softverski disejblirati zahvaćene komponente i nastaviti raditi. Voda je negdje na ploči vjerojatno napravila kratki spoj i ko zna što još. Trebalo je hitno izvaditi bateriju i to nositi u servis, a nikako pustiti pod napon.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ova greška "installation is forbidden by system policy" mi se javlja jer sam u local group policy editoru onemogućio rad tipkovnice, jer inače kad bi ju u device manageru onemogućio kod sljedećeg restarta bi se opet uključila i onda bi bio opet problem koristiti laptop kad su neke random tipke stalno pritisnute. Očito sam tu neku grešku napravio u policy editoru jer mi nije više dalo da uključim preko usba novu tipkovnicu ili miša. Al dobro ova eksterna tipkovnica je radila u biosu i uspio sam staviti ubuntu gore i onemogućiti ovu neispravnu tipkovnicu koja je na laptopu i sad radi normalno. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
iMoljac kaže...

Ova greška "installation is forbidden by system policy" mi se javlja jer sam u local group policy editoru onemogućio rad tipkovnice, jer inače kad bi ju u device manageru onemogućio kod sljedećeg restarta bi se opet uključila i onda bi bio opet problem koristiti laptop kad su neke random tipke stalno pritisnute. Očito sam tu neku grešku napravio u policy editoru jer mi nije više dalo da uključim preko usba novu tipkovnicu ili miša. Al dobro ova eksterna tipkovnica je radila u biosu i uspio sam staviti ubuntu gore i onemogućiti ovu neispravnu tipkovnicu koja je na laptopu i sad radi normalno. 

 a šta nisi otvorio laptop pa zamjenio tipkovnicu ili je barem fizički isključio sa ploče pa bi izbjegao ove probleme...

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 15:12 (marxone).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Valentin17 kaže...
marxone kaže...

Jel imo tko ovakvih problema tj da mu izbacuje grešku ovu.

Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

 Više puta provjereno, sve je tip top i ssd i hard. 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

po opisu je vjerojatno problem disk.. ali to može biti povezano s bilo čime do diska, tj sve radi cpu+ram, kroz mbo i kontroler pa i sam kabel + struja.. to je pola računala :) direktno povezano s diskom na kojem se možda (pretpostavka, po opisu..) pojavi problem i on je prvi sumnjivac ali nije jedini u tom lancu. .. npr dovoljno da se računalo-chipset-kontroler pregrijava pa da su takve posljedice.

 

-sve se kvari, ako je sad ispravno već iduće sekunde može biti pokvareno.

-kvarovi se ne liječe, ne nestaju.. ostaju-trajno + kumulativno.

-npr disk ima badsektore i obavi relokaciju .. nakon tog radi recimo 'normalno' dok se opet ne ponovi. .. jednom će biti posljednji put a uzrok ne mora biti sam disk, može ostatak lanca ili struja..

 

Promjenjeno je matična, procesor, rami.

Od starog sam o grafička ostala, ssd i hard.

Ssd I hard provjereni, sve u redu.

Jel moguće da update windowsa ne bude dobro odraden pa da to blokira?

Al čudno je da svako malo isti problem. Uvijek potrebna nanovo instalacija windowsa. Jedino da probam vratit win 7 pa isprobat kako radi i koliko. 

13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav,

imam problem da mi Windows 10 na kompu ne želi učitati USB stickove koje sam kupio.

Izbacuje poruku "The installation of this device is forbidden by system policy".

 

Naravno googlao sam i probao fixeve:

 

- "Prohibit non-administrators from applying vendor signed updates" da stavim na Disable

- Software Restriction Policies u Enforcement staviti "All users except local administrators"

- u Registry Editoru pod Microsoft>Windows>Installer dodati Disable MSI (s vrijednosti 0)

 

I dalje isti problem. Na drugom računalu (Win 7), kao i na laptopu (Win 10 također) USB najnormalnije radi.

Svi ostali USB-i normalno rade na računalu.

Probao spajanje USB-a i na prednje i stražnje utore.

 

Ideje što bi mogao biti problem i fix?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ficosime kaže...

..

Izbacuje poruku "The installation of this device is forbidden by system policy".

 

..

Ideje što bi mogao biti problem i fix?

 -fix? postavke, gpo-permišni, admin-user.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice