Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.432.374
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Riot kaže...

 Kakav problem?

Nije bilo zvuka.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
Valentin17 kaže...

Još jedno sranje, zna mi se dogoditi da ne mogu otvoriti start meni ili bilo što što se nalazi u taskbaru, ne reagiran na desni klik, ne reagira da upali program koji

ima ikonu u taskbaru ili je minimiziran, isti slučaj na četiri računala.

Ja imam taj problem vec par mjeseci. Dolazi i odlazi.

BlackMoon kaže...
Taj problem sa start menijem egzistira od 2015 i nikad nije fiksiran. Znao se i meni dogoditi, nije davno na sreću, ali mi je pomagao samo restart računala, a nekad je znao "otpustiti" i sam od sebe.
@Marko: U pravu si za Dark Theme, ja sam jednu kompletnu noć izgubio da bi to dobio, nisam uspio. Izgleda da su to potpuno izbacili iz 2016 Professional verzije. Meni ti freakovi iz Microsofta nikad nisu bili jasni...
Jedan se lik vratio na stariji build samo da bi to imao. Meni se Office automatski updata preko ClickToRun servisa, ali sve više razmišljam da i ja postupim kao lik gore i blokiram taj servis auto nadogradnje...

Pa znate da je prošlo nekoliko velikih nadogradnji prije nego su uspjeli riješiti ostajanje taskbara kada se nešto pokrene u punom zaslonu. Ovo je još veći bug, znači čekati će se još duže. Mene to toliko i ne živcira jer se pojavljuje samo kada kompletno gasim računalo što ne radim često. Kod mene je laptop gotovo uvijek na hibernaciji, a tada se taj problem ne pojavljuje. 

 

Mene trenutno iritiraju dva problema;

1. naknadno pojavljivanje Cortana kategorije u postavkama (idem kliknut na neku kategoriju, pa me zezne i ode u drugu jer se odlučila pojavit Cortana). Taj problem je hvala Bogu riješen micanjem Cortane iz postavki u sljedećoj verziji. Budući da Cortana postaje samostalna aplikacija, neće više imati postavke iste gdje su sve postavke nego samo u aplikaciji.

2. ako se otvori Start i ode na hibernaciju, prilikom ponovnog uključivanja računala Start menu ostaje otvoren. Ovo je prisutno valjda od prve verzije Windowsa 10 jer na Windows 7 toga nema. Rješenja za taj problem također nema; jedini način da Start ostane zatvoren je da se hibernira desnim klikom na Start.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...

Meni se outlook raspao po savovima. Pretpostavljam da je bio neki update jer search bar je nestao (zapravo se preselio skroz gore na rub prozora). Trazio sam neki mail od prije 2 godine i ovorio prozor za search (nesto novo sto nisam vidio). Ukucao pojam za trazenje i raspad... Nije nasao nista i od onda kad otvorim outlook treba mu dobrih 10 minuta da se otvori. Ne radi nista na disku, ne jede memoriju (manje od 50 MB), samo koristi procesor nekih 3-4%. I to tako traje dok se ne ucita. Onda mogu otvarati mailove u inboxu. Ako se preselim na "Sent items" i vratim se na Inbox - opet isto. Pokusao data file repair. Naslo neke errore ali nije nista pomoglo.

Sad vec razmisljam o reinstalaciji Outlooka (zapravo cijelog Office 365) jer ne znam sta drugo mogu napraviti. A outlook koristim redovito. Mogu koristiti gmail ali ne volim ako bas ne moram

 Petko, a koliki ti je PST ?

 

ako si hrčak, pazi da ne prelazi 20 GB, rasčlani ga na godišnje arhive....

 

a pripazi i na broj mapa i podmapa pa i samih mailova... i opet rastepi to na više manjih PSTova

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:29 (Stric_Jura).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Dolazi i odlazi.

Također, imao sam i problem sa zvukom na ASUS ploči, ali to sam riješio tako da sam obrisao ASUS Sonic Studio.

 

O da, meni je isto pocelo kenjati prije mjesec-mjesec i pol. Zvuk radi samo preko optike kako spada (imam na USB slusalicama i opticki ulaz). Kad korisim USB - sve trza za popizdit. Zadnjih cca tjedan dana je OK ali pratim situaciju preko nisana... Na rubu sam da instaliram Enterprise LTSC

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...
Friday kaže...

Meni se outlook raspao po savovima. Pretpostavljam da je bio neki update jer search bar je nestao (zapravo se preselio skroz gore na rub prozora). Trazio sam neki mail od prije 2 godine i ovorio prozor za search (nesto novo sto nisam vidio). Ukucao pojam za trazenje i raspad... Nije nasao nista i od onda kad otvorim outlook treba mu dobrih 10 minuta da se otvori. Ne radi nista na disku, ne jede memoriju (manje od 50 MB), samo koristi procesor nekih 3-4%. I to tako traje dok se ne ucita. Onda mogu otvarati mailove u inboxu. Ako se preselim na "Sent items" i vratim se na Inbox - opet isto. Pokusao data file repair. Naslo neke errore ali nije nista pomoglo.

Sad vec razmisljam o reinstalaciji Outlooka (zapravo cijelog Office 365) jer ne znam sta drugo mogu napraviti. A outlook koristim redovito. Mogu koristiti gmail ali ne volim ako bas ne moram

 Petko, a koliki ti je PST ?

 

ako si hrčak, pazi da ne prelazi 20 GB, rasčlani ga na godišnje arhive....

 

a pripazi i na broj mapa i podmapa pa i samih mailova... i opet rastepi to na više manjih PSTova

 

Ma nije velik. Mislim da je nekih 9 giga. Sve mi je na gmailu pa reinstalacija nije problem uopce a i generalno nemam problema sa performansama

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ne volim to zadiranje nekih proizvođača u sistemske drivere, pogotovo za periferiju. Dugo sam imao miša Razer Abysus, koji mi je pri prvom uključivanju instalirao onu svoju mrcinu zvanu Synapse od par stotina megabajta, utrpa sevu startup grupu, traži reganje na neki cloud, trista čuda. A trebalo im deset verzija da usprave bug gašenja svjetla na logu pri gašenju računala!
Puno san zadovoljniji otkad sam prešao na Red Dragon periferiju. Jako kvalitetna mehanička tipkovnica i miš, oslanjaju se uglavnom na sistemske drivere, uz mali softverski dodatak lagan po megabajtima, nenametljiv, uglavnom za podesiti opcije i boju svjetla tipki i loga na mišu. Sasvim dovoljno.

@Marko: Najjednostavnije rješenje za anulirati glupu Cortanu: Prebaci windoze Rvacki ;)
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:40 (BlackMoon).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Mene je tako zaje... program koji ide uz Roccat miša, promjena bilo kakve postavke miša uzrokuje smrzavanje komplet računala,

onda čekam nekih 5 min. da odreagira i odradi ono kaj sam mijenjao, svaka nadogradnja programa, isti klinac.

Otkad imam Logitech G502 SE, čak mi je i ok program koji dolazi uz miša jer sam promjeni DPI miša kad npr. pokrenem novi

COD, iako čak i to nekada neće da odradi, pa makar probao i na samom mišu stisnuti tipku za promjenu profila, ali dobro,

minimiziram igru i otvorim program i odaberem COD profil, nije strašno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
Ne volim to zadiranje nekih proizvođača u sistemske drivere, pogotovo za periferiju. Dugo sam imao miša Razer Abysus, koji mi je pri prvom uključivanju instalirao onu svoju mrcinu zvanu Synapse od par stotina megabajta, utrpa sevu startup grupu, traži reganje na neki cloud, trista čuda. A trebalo im deset verzija da usprave bug gašenja svjetla na logu pri gašenju računala!
Puno san zadovoljniji otkad sam prešao na Red Dragon periferiju. Jako kvalitetna mehanička tipkovnica i miš, oslanjaju se uglavnom na sistemske drivere, uz mali softverski dodatak lagan po megabajtima, nenametljiv, uglavnom za podesiti opcije i boju svjetla tipki i loga na mišu. Sasvim dovoljno.

@Marko: Najjednostavnije rješenje za anulirati glupu Cortanu: Prebaci windoze Rvacki ;)

Ne igram igre, a ovaj SteelSeries miš koji koristim je stari od brata. Krepala je jedna tipka sa strane koju ja uopće ne koristim, ali sve drugo radi normalno. SteelSeries program nemam instaliran, ali kad sam ga imao, namjestio sam kako da mi svijetli i sad tak svijetli cijelo vrijeme.

 

Što se Cortane tiče, nemam je na engleskim Windowsima jer nije dostupna kod nas. Vidljiva je samo kategorija u postavkama (koje uskoro neće biti), ništa više.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
A dobiješ je kad kompletne regionalne postavke prebaciš na EN ili US. Ja sam je probao čisto iz znatiželje i malo maltretirao. Zaključio sam da nije ništa pametnija a niti gluplja od Siri koju imam na svome iphone7 i nisam je pokrenuo više od godinu dana. Zato sam windowse vratio na rvacki, više iz inata, nego iz potrebe, jer do nekih postavki čak lakše dolazim na engleskom. Ali eto, prkosim onom francuzu ili talijanu koji bi prije windows držao na hebrejskom, nego na engleskom :)
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kod mene je samo jezik sučelja postavljen na engleski (navikao sam), sve ostalo kao i postavke regije su namještene na hrvatski. Meni općenito ti virtualnu asistenti i nisu baš nešto. Onako, fora je na prvu, ali da bi to koristio, baš i ne bih. 

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Od jučer koristim Mail & Calendar aplikaciju, da je malo duže isprobam. Tek sam danas skužio da se ona reklama (u lijevom sidebaru, pri dnu) može odbaciti. 

 

No, imam jedan problem. Nikako, ali baš nikako ne mogu natjerati da se Google kalendar sinkronizira u toj aplikaciji. Dakle, na mobitelu sam dodao podsjetnik i on je vidljiv kada posjetim calendar.google.com. Ali, nakon dodavanja Google računa u Windowse i pokretanja ručne sinkronizacije kalendara, ništa se ne događa. Gore na vrhu samo piše da se sinkronizira i tako stoji cijelo vrijeme dok ne prekinem sinkronizaciju. To je vjerovatno ujedno i razlog zašto mi se na kalendaru ne prikazuju nikakvi događaji i podsjetnici. 

 

Da li je netko uspio namjestiti prikazivanje Google kalendara u Mail & Calendar aplikaciji?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 14:33 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Meni normalno radi sync google kalendara, nisam ništa posebno namještao, samo prijava na google acc i to je to. Kad otvoriš Kalendar na win s lijeve strane ima kratica Gmail i kad ju proširiš kvačica mora biti pored tvog gmail-a, ali to bi trebalo biti automatski po prijavi.

 

Inače, na laptopu mi nikako nije radio sync Gmaila u Mail & Calendar, nisam uspio riješiti nikako. Tek nakon par mjeseci kad sam napravio clean install Windowsa proradio je sync..

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Probam ponovno sutra, pa javim da li radi. 

 

Tak mi je bilo i s mailom; dodam jučer mail, prijavim se i samo je stajalo na Creating account..., pa je nakon nekoliko pokušaja dodavanja računa, resetiranja aplikacije proradilo.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Probam ponovno sutra, pa javim da li radi. 

 

Tak mi je bilo i s mailom; dodam jučer mail, prijavim se i samo je stajalo na Creating account..., pa je nakon nekoliko pokušaja dodavanja računa, resetiranja aplikacije proradilo.

Probao, dodao normalno račun, ali opet ne radi. U lijevom sidebaru piše Gmail, ali ta opcija je prazna, pa nemam ni što odabrati za prikazivanje.

 

Kada pokrenem sinkronizaciju, cijelo vrijeme stoji da se sinkronizira...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 10:47 (Marko :D).
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

gdje se podešava koji filemanager je glavni ?

Dakle imao sam instaliran jedan koji mi sad ne radi i htio bi vratiti Windows Explorer.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Preserverance kaže...

gdje se podešava koji filemanager je glavni ?

Dakle imao sam instaliran jedan koji mi sad ne radi i htio bi vratiti Windows Explorer.

 

 

 U postavkam "default apps" u dijelu "choose default apps by protocol" za protokole u zadnje dvije slike odaberi windows explorer. Ukupno četiri stavke.

morrisoN
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

Poz, imam problem kod instalacije uTorrenta na svježe instaliranim windowsima 10, uTorrent installation wizard se uopće ne pokreće, kad se pokrene samo bude prazan prozor bez icega.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
NiDJO7Z7 kaže...

Poz, imam problem kod instalacije uTorrenta na svježe instaliranim windowsima 10, uTorrent installation wizard se uopće ne pokreće, kad se pokrene samo bude prazan prozor bez icega.

 

 UAC ne dopušta

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
8 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
jozo65 kaže... 

 UAC ne dopušta

 User Account Control? I šta bi sad trebao? isključio sam ga u postavkama u control panel i dalje ne radi...

a zanimljivo da sad sam već drugi put pronašao da korisnici Mac OSa imaju isti problem:

https://www.reddit.com/r/MacOS/comments/dixf90/my_imac_catalina_os_unable_to_install_utorrent_or/

https://forum.utorrent.com/topic/109566-blank-installation-screen-mac/

 

btw ovo je ver windowsa

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 19:05 (NiDJO7Z7).
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
jozo65 kaže.. 

 UAC ne dopušta

Muči njega nešto drugo.

Evo kod mene na Insider Preview nove proljetne nadogradnje, finalna verzija, radi bez problema, dva klika,

UAC pita za dozvolu i krene bez problema.

NiDJO7Z7 kaže...

 btw ovo je ver windowsa

https://www.utorrent.com/desktop

 

Jesi skinuo program sa gornjega linka, ako nisi, probaj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 19:08 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Jedna riječ — qBittorrent. Besplatan, bez oglasa i otvorenog koda. 

 

Nemojte koristiti taj malware od klijenta...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 19:07 (Marko :D).
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Jedna riječ — qBittorrent. Besplatan, bez oglasa i otvorenog koda. 

 

Nemojte koristiti taj malware od klijenta...

Koristim godinama i radi svaki put. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...

https://www.utorrent.com/desktop

 

Jesi skinuo program sa gornjega linka, ako nisi, probaj.

 yep, utorrent i bittorrent sa official stranica i ne rade 

Marko :D kaže...

Jedna riječ — qBittorrent. Besplatan, bez oglasa i otvorenog koda. 

 

Nemojte koristiti taj malware od klijenta...

 E taj radi!  

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
NiDJO7Z7 kaže...

Poz, imam problem kod instalacije uTorrenta na svježe instaliranim windowsima 10,..

 -i prva stvar koju napraviš je customizacija izgleda (w7)? .. + tj to je samo indikator da su i ostale sys stvari poremećene i tad su ovakvi problemi očekivani.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Windows 10 - općenito

imam neki stariji laptop na koji bi htio staviti win10.

intel pentium t3200 2 ghz

3 gb ram

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
zeryx kaže...

imam neki stariji laptop na koji bi htio staviti win10.

Pa niko ti ne brani da probaš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

to je i meni prvo palo na pamet.

sutra cu ga rastaviti, pocistiti i onda staviti win 10 pa vidjeti na cemu sam.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-svi osevi imaju iste/slične/identične requirementse već desetljeće.

-os je sporedan, važan je support npr xp je mrtav, 7 na umoru.. win-lin-mac isto je.

Ako radi jedan radi podjednako i drugi, kao i appsi tj pravi requirementsi su upravo appsi koje koristiš (igre-browser..).

-problem je vga-gpu tj danas se koristi za sve GUI-browsanje tj sve je multimedija i mobač glatko vrti video h.265 jer ima chip, dok staro računalo nema, ista stvar kao za gaming samo manje prmjetno.

-sve što ne radi gpu mora soft-cpu.

-win imaš čist-origigi na ms stranici, radi bez keya.. lin bilo koja distra ubuntu/kubuntu.. tj upravo zbog vga poželjno ako radi kde, ako ne onda neka xubuntu.. za većinu sad ni nemaš 32bit, no rasipanje rama je manje bitno, tj nešto granično-ok.. pa ima smisla razmišljati i o 32-64bit dilemi i bilo bi logičnije 32bitni os.

-najsporiji dio je hdd, ssd osjetno pomaže i sad su jeftini, dok dodavanje rama nije baš za tu generaciju nešto tj vjerojatno max 4 a to nije bitna razlika (8-više..).

-ako instaliraš win, odbiješ sve 'smeće' što se nudi u installu, sve ako želiš lako dodaš a u početku previše stvari ubije i jače računalo tj update-driveri-postavke-defrag... tek drugi dan računalo radi normalno.

-prednost s linuxom, bootaš live i vidiš kako radi, probaš nekoliko ukusa-DE, ubuntu/kubuntu/xubuntu.. mint, tj sve je to isto, ali i nije, upravo opterećenje vga-cpu-ram i lakša distra je logičniji izbor osim u slučaju da kde-plasma radi ok (ovinso o vga, intel i915-nadalje, neka intelHD je već upotrebljivo za prosjčene taskove, surf-minecraft.. kao benč možeš neki yt-video i 24sata.. gledaj cpu-tesk.. bit će ti jasno što radi. i tad će ti biti jasno št ekšli traži resurse, tj borser-multimedija-gaming, ne os.. tj njemu je nevažno, on samo omogućuje appsima korištenje onog što imaš. Sve je istal platforma, macos x86.. razlike su ispod 5% i to zbog supporta kao kavaliteta drivera i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
zeryx kaže...

imam neki stariji laptop na koji bi htio staviti win10.

intel pentium t3200 2 ghz

3 gb ram

 ako imaš kakav ssd, to bi moglo ok raditi.

morrisoN
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-svi osevi imaju iste/slične/identične requirementse već desetljeće.

 

hvala na opširnom odgovoru. 

u obzir dolazi samo win 10 jer bi to bilo rezervni laptop curinoj mami. 

za win7 znam da više nema supporta. 

u laptopu su 2 plocice rama. jedna od 2 gb i jedna od 1. moguce da je netko nekad nešto nadodavao. 

eventualno staviti 4 gb i ssd. jer hdd ima 120gb. tako da nista ne gubi ako stavi ssd. 

 

e sad jedno mozda glupo pitanje.

 

hoce li ssd raditi bez problema na tako starom laptopu?

jedan frend je isao staviti ssd u laptop star cca 5 godina sad. (bilo je to prije 2 god.) i u servisu su mu nesto baljezgali da nije moguce, bios, bla bla. 

ja sam u svoj laptop bez problema stavio a star je 9 godina.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice