Problem s Notification Areom (Područjem obavijesti

poruka: 4
|
čitano: 1.641
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem s Notification Areom (Područjem obavijesti

Imam jedan mali problem koji mi sve više smeta a tiče se Notification Area-e (Područja obavijesti) u Windowsima 7 64-bitnim.

Naime, prilikom podizanja Windowsa dešava mi se da se neki programi ne podignu zajedno s Windowsima iako bi trebali - ikone tih programa se ne pojave u Notification Area-i. Kada pokrenem msconfig.exe, u prozoru System Configuration, tab Startup ti su programi uredno označeni kao enablani, tj. morali bi se podizati zajedno s Windowsima, ali se ne podižu! Inetresantno mi je i to da se to dešava kod različitih programa - npr. nekad mi se ne podigne CloneCD tray, drugi put program PrintScreen i sl. dok se npr. antivirus (Avira), TuneUp Utilities 2012, AnyDVD uvijek podignu s Windowsima.

Isto se dešava - ponekad se podignu, tj. učitaju, a ponekad ne - bez obzira da li ja u prozoru System Configuration, tab Startup odaberem da se ti programi podižu s Windowsima ili ne (enable-disable). Isto biva i ako u tabu General odaberem Normal startup ili Selective startup!

Da li je moguće i kako ručnim uređivanjem postavki u registryju popraviti taj problem ili postoji kakav programčić koji bi korigirao greške i omogućio da se uvijek, a ne samo ponekad učitaju svi programi koje želim?

Zahvaljujem na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s Notification Areom (Područjem obavij

Trebaš pričekat da se učitaju svi servisi u pozadini pa tek onda učitati svoj korisnički profil (UI).

Taj problem se javlja kada ima dosta programa instalirano pa se svi vitalni servisi ne pokrenu dok se UI paralerno učitava.

Znači probaj ovo:

Prilikom dizanaj Windows-a ako imaš login screen prijavu nemoj se logirati nego ostani na login screen-u.

Kada vidiš da je disk prestao sa radom (minut do dva) logiraj se.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Problem s Notification Areom (Područjem obavij
Rob kaže...

Imam jedan mali problem koji mi sve više smeta a tiče se Notification Area-e (Područja obavijesti) u Windowsima 7 64-bitnim.

 

Da li je moguće i kako ručnim uređivanjem postavki u registryju popraviti taj problem ili postoji kakav programčić koji bi korigirao greške i omogućio da se uvijek, a ne samo ponekad učitaju svi programi koje želim?

Zahvaljujem na odgovoru.

  How to Reset the Notification Area Icons Cache in Windows 7 and Vista

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
14 godina
offline
Re: Problem s Notification Areom (Područjem obavij

Probao sam resetirati Notification Areu, ali opet se dešava isto :(.

Probat ću malko pričekati s ulogiravanjem, pa ću vidjeti što se dešava.

Hvala na prijedlozima

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice