Prelazak sa XP n 7

poruka: 38
|
čitano: 11.133
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Imam pitanjce ocu da predjem sa XP professional na Windows 7 i sad imam HDD od 500 GB i na 2 particije sistemska i na drugoj je sve igrice muzika filmovi programi sve ama bas sve i sad kad bi ja iso instalirat WIN 7 na sistemsku particiju bez formata komplet HDD da li bi meni sve ostalo na drugoj particiji.Ja mislim da bi pa samo pitam da se ne zaletim.I moze li na moj komp(vidi pod MOJ PC) radit 7 bez problema.

 

 

EDIT: I zaboravi pitat dali za WIN 7 mogu skinut directx 10 ili 10.1 i dali onda grafa moze koristit PX i VX 4.1 koji podrzava

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 8:47 (NesQuiK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
NesQuiK kaže...

Imam pitanjce ocu da predjem sa XP professional na Windows 7 i sad imam HDD od 500 GB i na 2 particije sistemska i na drugoj je sve igrice muzika filmovi programi sve ama bas sve i sad kad bi ja iso instalirat WIN 7 na sistemsku particiju bez formata komplet HDD da li bi meni sve ostalo na drugoj particiji.Ja mislim da bi pa samo pitam da se ne zaletim.I moze li na moj komp(vidi pod MOJ PC) radit 7 bez problema.

 

 

EDIT: I zaboravi pitat dali za WIN 7 mogu skinut directx 10 ili 10.1 i dali onda grafa moze koristit PX i VX 4.1 koji podrzava

uopce ne moras nista skidat... a ostat bi ti trebalo sve, tj hoce, milijun puta san reinstalla vista/7 na laptopu samo nemoj formatirat disk slucajno Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7

Normalno da će ti na drugoj particiji ostati sve ako ju ne formatiraš, znači samo formatiraš sistemsku particiju C, i tu instaliraš 7. I kad instaliraš 7 automatski imaš i instaliran dx10 i 11, al potrebno je napraviti update, pa samo skineš dxweb setup i s njim updataš dx i to je to

Mrog
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Hvala na brzom odgovoru.Jel istina sto mi je drug prico da sedmica sama "apdejtuje" programe i tako to nove drivere instalira.I kako ono za shadere gledam za BC2 preporuceni shaderi 4.0,a za directx se moze skinut samo ga XP ne podrzava

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
NesQuiK kaže...

Hvala na brzom odgovoru.Jel istina sto mi je drug prico da sedmica sama "apdejtuje" programe i tako to nove drivere instalira.I kako ono za shadere gledam za BC2 preporuceni shaderi 4.0,a za directx se moze skinut samo ga XP ne podrzava

pa i nije bas tako..... je microsoftove programe vjerojatno, ali ja se nisam susreo s  time, a drivere sam skidas za grafu i tako neke stvari, a on ti vecinom nalazi nove drivere za zvučnu, wlan adapter i tako to, a to ti se nalazi u optional updates, u win updateu

15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

OK,hvala svima na pomoci

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7

Ja imam win 7 profesional, i niti jedan program mi 7 sama nije updatala, to je možda moguće preko windows update, al to sam isključio da mi bezveze ne troši bandwich. A što se tiče BC2, on može raditi sa 3.0 shaderima(dx9), 4.0(dx10) 4.1(dx10.1) i sa shaderima 5.0(dx 11), al ti to nečeš moć koristit jer it grafa podržava do shader 4.1,tj. dx10.1

Mrog
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
mrog 33 kaže...

Ja imam win 7 profesional, i niti jedan program mi 7 sama nije updatala, to je možda moguće preko windows update, al to sam isključio da mi bezveze ne troši bandwich. A što se tiče BC2, on može raditi sa 3.0 shaderima(dx9), 4.0(dx10) 4.1(dx10.1) i sa shaderima 5.0(dx 11), al ti to nečeš moć koristit jer it grafa podržava do shader 4.1,tj. dx10.1

Znam ja da mi grafa podrzava do 4.1 odnosno do DX 10.1 samo na XP nije moguce to imat pa zato ocu preci na 7 radi bolje grafike jer mi je drug prico kako mu je grafika bolesno dobra na DX 10

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
NesQuiK kaže...
mrog 33 kaže...

Ja imam win 7 profesional, i niti jedan program mi 7 sama nije updatala, to je možda moguće preko windows update, al to sam isključio da mi bezveze ne troši bandwich. A što se tiče BC2, on može raditi sa 3.0 shaderima(dx9), 4.0(dx10) 4.1(dx10.1) i sa shaderima 5.0(dx 11), al ti to nečeš moć koristit jer it grafa podržava do shader 4.1,tj. dx10.1

Znam ja da mi grafa podrzava do 4.1 odnosno do DX 10.1 samo na XP nije moguce to imat pa zato ocu preci na 7 radi bolje grafike jer mi je drug prico kako mu je grafika bolesno dobra na DX 10

 Vjeruj mi nije toliko bolja nego na dx9, na prvi pogled češ jedva uočiti razliku, ali ako bolje pogledaš vidjet češ bolje sjene, bolje sjenčanje,itd. Ali zato je izvođenje igre u dx10 modu sporije nego u dx9 modu.

Mrog
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

I koja je razlika izmedju  32-bita i 64-bita?

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
NesQuiK kaže...

I koja je razlika izmedju  32-bita i 64-bita?

x86(32bit) ti prepoznaje do 3.25GB RAM-a

x64(64bit) ti prepoznaje koliko god RAM-a ti imao, ali je preporucljivo 64-bit tek od 4GB pa na vise

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
Mitsuoka kaže...
NesQuiK kaže...

I koja je razlika izmedju  32-bita i 64-bita?

x86(32bit) ti prepoznaje do 3.25GB RAM-a

x64(64bit) ti prepoznaje koliko god RAM-a ti imao, ali je preporucljivo 64-bit tek od 4GB pa na vise

Ja sam jucer presla na 7-icu,sa XP-a i moram priznati da sam extra zadovoljna!

Imam dva harda,na jednom sam ostavila XP(za svaki slucaj),a na drugom od 150 GB sam imala nekakvu bezveze datoteku,

te sam na njega instalirala 7-icu!

Pitanje:Instalacija je maciji kasalj,ali nisam mogla formatirati taj hard,nego ga samo izbrisati?-DELETE opcija!ZAŠTO????

Imam 64 bitnu verziju i samo 2GB rama-radi sve super,zasto onda nije preporucljivo??

Zasto ne mogu gledati neke nove divix filmove,iako imam nove codece?

Postoji li hrv pack za Win 7 Ultimate?

 

Eto malko vise pitanja postavljam,posto sam nova u 7-ici,a i da ne otvaram novu temu!Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
MandaTDI kaže...

Ja sam jucer presla na 7-icu,sa XP-a i moram priznati da sam extra zadovoljna!

Imam dva harda,na jednom sam ostavila XP(za svaki slucaj),a na drugom od 150 GB sam imala nekakvu bezveze datoteku,

te sam na njega instalirala 7-icu!

Pitanje:Instalacija je maciji kasalj,ali nisam mogla formatirati taj hard,nego ga samo izbrisati?-DELETE opcija!ZAŠTO????

Imam 64 bitnu verziju i samo 2GB rama-radi sve super,zasto onda nije preporucljivo??

Zasto ne mogu gledati neke nove divix filmove,iako imam nove codece?

Postoji li hrv pack za Win 7 Ultimate?

 

Eto malko vise pitanja postavljam,posto sam nova u 7-ici,a i da ne otvaram novu temu!Cool

Postoji hrv pack pod optional updates (control panel /system and security /windows update /optional updates)

Ja imam 32bitne win i gledam divx sa media player classic(k-lite codec pack) i nikad problema, a možeš probati Gom(built in codecs) ili KM player

Znam ih dosta koji koriste x64 na 2 GB rama i nemaju nekih problema, mada je preporučljivo drugačije zbog iskoristivosti memorije,

a i vecina aplikacija je još uvijek namijenjena za x86 (32 bit)

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 15:15 (brixy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
MandaTDI kaže...
Mitsuoka kaže...
NesQuiK kaže...

I koja je razlika izmedju  32-bita i 64-bita?

x86(32bit) ti prepoznaje do 3.25GB RAM-a

x64(64bit) ti prepoznaje koliko god RAM-a ti imao, ali je preporucljivo 64-bit tek od 4GB pa na vise

Ja sam jucer presla na 7-icu,sa XP-a i moram priznati da sam extra zadovoljna!

Imam dva harda,na jednom sam ostavila XP(za svaki slucaj),a na drugom od 150 GB sam imala nekakvu bezveze datoteku,

te sam na njega instalirala 7-icu!

Pitanje:Instalacija je maciji kasalj,ali nisam mogla formatirati taj hard,nego ga samo izbrisati?-DELETE opcija!ZAŠTO????

Imam 64 bitnu verziju i samo 2GB rama-radi sve super,zasto onda nije preporucljivo??

Zasto ne mogu gledati neke nove divix filmove,iako imam nove codece?

Postoji li hrv pack za Win 7 Ultimate?

 

Eto malko vise pitanja postavljam,posto sam nova u 7-ici,a i da ne otvaram novu temu!Cool

1. 64 bit ti uzima vecu kolicinu RAM-a od 32 bit... ja mislin 32 bit = ~700MB, 64 bit = ~1,5GB

2. Skini K-Lite Codec, ja gledam bez problema vec skoro godinu dana

3. Postoji, skines preko Windows Updatea... 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
MandaTDI kaže...

Ja sam jucer presla na 7-icu,sa XP-a i moram priznati da sam extra zadovoljna!

Imam dva harda,na jednom sam ostavila XP(za svaki slucaj),a na drugom od 150 GB sam imala nekakvu bezveze datoteku,

te sam na njega instalirala 7-icu!

Pitanje:Instalacija je maciji kasalj,ali nisam mogla formatirati taj hard,nego ga samo izbrisati?-DELETE opcija!ZAŠTO????

Imam 64 bitnu verziju i samo 2GB rama-radi sve super,zasto onda nije preporucljivo??

Zasto ne mogu gledati neke nove divix filmove,iako imam nove codece?

Postoji li hrv pack za Win 7 Ultimate?

 

Eto malko vise pitanja postavljam,posto sam nova u 7-ici,a i da ne otvaram novu temu!Cool

Samo ti koristi x64 na 2gb rama. Imaju ljudi i na 1gb pa sve radi dobro.

Ram je tu da se iskoristi, a ne da se vode bezvezne rasprave o zauzeću.

Kao što ti je već napisano skini i instaliraj klite codece i GOM Player.

To ti je sve što ti treba da bi gledala divx i sve ostale formate i učitavala titlove.

Sve će onda raditi i u WMP-u.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Ono sa ramima mislim i ja da je ok,pa ako si kupim jos,jos bolje!

E sada za lang....jesam updateala sam na hrv...no nista...restartirala sam,no to me i ne muci bas!

Skinula sam te LKim codece(ili kako vec...),no nece!

Radi se o filmovima:Kako istrenirati svoga zmaja i Iron man 2(preko Vuze torrenta)

Mislim da je pisalo 3D ili HD...nemam pojma,ustvati pocne uvodna scena 15sec,te mi pise;

kao ne mogu pokrenuti ovaj video zbog DIVIX codeca!

Koliko znam,ako ne valjaju codeci ne mozes ni malo pokrenuti film,a ja ga imam prvih 15 sec!

Velicina filma je oko 700Mb...pa tko tu koga j...e????

Dok nprm...12 dokumentaraca od A.C.Clarka,koje sam skinula-uopce ne moze pokrenuti,a to su dokumentarci

iz 80-tih godina(znaci nikakav 3D ili HD)

Vazno je napomenuti da U Vuzeu ima i forum gdje ljudi postaju o kvaliteti samog filma koji hocu skinuti,

za ove moje je preko 500 ljudi reklo da su OK,samo se zale na eventualni snimak camcorderom!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Da bi prebacila sučelje na hrvatski idi u Upravljačka ploča-Regija i jezik- Jezici i tipkovnica

Ovdje u stavci Odaberite jezik prikaza odaberi hrvatski i stisni primjeni.

Traži te da napraviš log off pa to obavi i eto te u hrvatskom.

 

Ovo za filmove malo mi je čudno.

Osobno, a i svima drugima instaliram KLite codec pack i GOMPlayer.

Do sada nisam naišao na audio ili video fajl koji se ne bi pokrenuo.

Naravno nađe se i nekih koji traže neki poseban player, ali čitanjem komentara takve odmah odbacim iz izbora.

 

Pokušaj pokrenuti pod Start- Svi programi- KLite Codec Pack- Tools- Codec Tweak Tool

Označi prvu i treću opciju (Detect broken... i Reset settings...) Ostalo možeš ostaviti kako je.

Vidi da li će ti pokazati neku grešku pa ispravi

 

Ček' malo...kako Iron Man 2?

Sad gledam na imdb i piše da u USA izlazi 07.05.2010.

Ostalo nalazim samo trailere.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 23:19 (archer02).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
archer02 kaže...

Da bi prebacila sučelje na hrvatski idi u Upravljačka ploča-Regija i jezik- Jezici i tipkovnica

Ovdje u stavci Odaberite jezik prikaza odaberi hrvatski i stisni primjeni.

Traži te da napraviš log off pa to obavi i eto te u hrvatskom.

 

Ovo za filmove malo mi je čudno.

Osobno, a i svima drugima instaliram KLite codec pack i GOMPlayer.

Do sada nisam naišao na audio ili video fajl koji se ne bi pokrenuo.

Naravno nađe se i nekih koji traže neki poseban player, ali čitanjem komentara takve odmah odbacim iz izbora.

 

Pokušaj pokrenuti pod Start- Svi programi- KLite Codec Pack- Tools- Codec Tweak Tool

Označi prvu i treću opciju (Detect broken... i Reset settings...) Ostalo možeš ostaviti kako je.

Vidi da li će ti pokazati neku grešku pa ispravi

 

Ček' malo...kako Iron Man 2?

Sad gledam na imdb i piše da u USA izlazi 07.05.2010.

Ostalo nalazim samo trailere.

Super ovo sa langom-radi!

Cak i codeci rade,jednostavno sam kopirala tvoj naziv KLite i skinula prvi koji mi je Mozzila pokazala,

deinstalirala stari i instalirala ove tvoje,rade ko pila(tko zna sta sam ja prije skinula....lol)

Zaista imam Iron Man 2,evo ponovo trazim torrent o njega i nema ga vise....opet tko zna sta sam ja to skinula....!?

 

Vidim da se kuzis u 7-icu,pa eto ako znas jos kakvih caka u svezi nje,ne bi bilo lose da napises!

Znam da ima linkova bezbroj o 7-ici,ali ti to tako ljepo opises!

 

7-icu imam 4 dana i mislim da nikada necu vise niti razmisljati o drugome OS-u,jednostavno je PRESAVRSENA!

15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Eto sve se može rješiti :)

Dobra stranica na kojoj ćeš pregledno naći potrebne programe je FileHippo.

Vrlo pregledno, a kako vrtiš x64 sedmicu prije nego nešto skidaš spusti se na stranici

ispod screenshota do Related downloads. Tu možeš naći link za x64 windowse ukoliko takva verzija postoji.

 

Neke velike "cake" oko sedmice nema smisla pisati jer ih je kako i sama kažeš prepun net, ali ukoliko ti zatreba

lijep opis budem se potrudio ;) :)

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 22:42 (archer02).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Znaci meni bi x64 mogla radit bez problema na 3GB rama?

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
NesQuiK kaže...

Znaci meni bi x64 mogla radit bez problema na 3GB rama?

Radi 7 i sa gigom rama, a dva je preporučljivo za ugodan rad, tako da će ti i sa 3 radit bez problema.

Mrog
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

evo ja idem format pa sedmicu instalirat. poželite mi sreću Cool

uskoro na sedmici...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Prelazak sa XP n 7

Tata mi ima važne podatke na kompu,koristi XP a htio bi sedmicu. Jel moguće kak napravit instalaciju sedmice preko XP-a,ali bez formatiranja diska?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
softwaremaniac kaže...

Tata mi ima važne podatke na kompu,koristi XP a htio bi sedmicu. Jel moguće kak napravit instalaciju sedmice preko XP-a,ali bez formatiranja diska?

Ne. Sistemski disk moraš formatirati. Upgrade je moguć jedino iz Viste.

14 godina
offline
RE: Prelazak sa XP n 7

O.K. Svejedno hvala na brzom odgovoru.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
wolfen kaže...
softwaremaniac kaže...

Tata mi ima važne podatke na kompu,koristi XP a htio bi sedmicu. Jel moguće kak napravit instalaciju sedmice preko XP-a,ali bez formatiranja diska?

Ne. Sistemski disk moraš formatirati. Upgrade je moguć jedino iz Viste.

Zašto bi morao formatirati? Preporučljivo je formatirati, ali ja sam više puta radio instalaciju (ne sedmice, ali ne vjerujem da je išta drugačije od Viste) bez formata i nikad nikakvih problema, osim što ostanu obje instalacije pa kasnije malo treba čistiti disk, boot meni maknut i takve stvari.

 

@softwaremaniac: zašto ne prebaciš te podatke na neki eksterni disk ili drugu particiju pa instaliraš normalno?

15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Ocu da instaliram 7 sa torrenta i imam 2 particije sistemsku i onu sa igricama i ostalim cudesima.Mama ima nekih fajlova na C: particiji i da ih prebaci na USB i onda da opalim instalaciju 7 i hoce li on meni prikazat opciju u instalacij 7 za format HDD ali samo C: particije jer ej to sistemska i hoće li išta biti fajlovima sa D: particije?I kako mogu instalirati one programe Office,Outlook express,i jos onih programa sto dodju uz komp?

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
NesQuiK kaže...

Ocu da instaliram 7 sa torrenta i imam 2 particije sistemsku i onu sa igricama i ostalim cudesima.Mama ima nekih fajlova na C: particiji i da ih prebaci na USB i onda da opalim instalaciju 7 i hoce li on meni prikazat opciju u instalacij 7 za format HDD ali samo C: particije jer ej to sistemska i hoće li išta biti fajlovima sa D: particije?I kako mogu instalirati one programe Office,Outlook express,i jos onih programa sto dodju uz komp?

 

Naravno da ce te pitat kud da instalira Windowse, ali mislim da ces morat Advanced options stisnut za format itd. Samo pazi da ne stisnes format na D: i ne bi smjelo bit nikakvih problema. I mislim da u popisu u instalaciji nemaju slova (C, D i to), nego je broj particije, velicina itd, ali nisam siguran za to. Radim te stvari automatizmom pa ni ne primjecujem kako pise, ali nemas sta fulat. Jedino ako imas neki program, igru ili sta vec, instalirano na D particiji morat ces ju ponovo instalirat. U pravilu, neke stvari rade bez instalacije ali rijetko. A Office i ostalo kupis i instaliras, kao i Windowse. I molim te, nemoj spominjat torrente (nelegalne) jer ces pobrat karton neki bezveze. Meni je tak svejedno, ali takvo je pravilo. Ako sam sta nejasan bio, pitaj pa cu ti probat bolje objasnit
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak sa XP n 7

Ono sto si spominjao igre pa moram ponovo instalirat,imam instalacije i njima nebi nista trebalo biti kao i filmovima i jelde preporucava se da spasim SAVEGAME

Idu dva momka jedan je pametan,a drugi također navija za Sarajevo!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak sa XP n 7
NesQuiK kaže...

Ono sto si spominjao igre pa moram ponovo instalirat,imam instalacije i njima nebi nista trebalo biti kao i filmovima i jelde preporucava se da spasim SAVEGAME

Instalacijama, valjda misliš na virtualne CD-e i to, ni filmovima neće ništa biti. A savegameove ćeš morat pronaći i spremit ako ti trebaju, obično su u User ili Documents and Settings folderu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice