Vlada osniva telekom?

poruka: 47
|
čitano: 12.085
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Pranja kaže...

Kakve se sve gluposti daju pročitati, to je nešto strašno. Kakvo prokleto uvođenje nove infrastrukture???

 

Infrastruktura već postoji a taj telekom bi ju koristi i bila bi pod njegovom kontrolom.

Koja infrastruktura? pa reci da griješim ali sve je prodano. otkud sad nama infrastruktura?

hobi:moj-android.net
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
nsoul kaže...
Pranja kaže...

Kakve se sve gluposti daju pročitati, to je nešto strašno. Kakvo prokleto uvođenje nove infrastrukture???

 

Infrastruktura već postoji a taj telekom bi ju koristi i bila bi pod njegovom kontrolom.

Koja infrastruktura? pa reci da griješim ali sve je prodano. otkud sad nama infrastruktura?

Da malo proćitaš shvatio bi da se radi o infrastrukturi od hac-a, hž, hep-a itd...

Infrastruktura koj već godinama stoji neiskorištena, a tvrtke koje su ih izgradile možda iskorištavaju 1%.

Što se tiče tdk mreže nitko nezna ko je stvarni vlasnik te mreže.

BF3:crna_bandera
15 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Wolf88 kaže...
nsoul kaže...
Pranja kaže...

Kakve se sve gluposti daju pročitati, to je nešto strašno. Kakvo prokleto uvođenje nove infrastrukture???

 

Infrastruktura već postoji a taj telekom bi ju koristi i bila bi pod njegovom kontrolom.

Koja infrastruktura? pa reci da griješim ali sve je prodano. otkud sad nama infrastruktura?

Da malo proćitaš shvatio bi da se radi o infrastrukturi od hac-a, hž, hep-a itd...

Infrastruktura koj već godinama stoji neiskorištena, a tvrtke koje su ih izgradile možda iskorištavaju 1%.

Što se tiče tdk mreže nitko nezna ko je stvarni vlasnik te mreže.

Pročitao sam, i znam o kojoj se infrastrukturi radi, ali kaj to znači meni na selu? samo me to zanima. ili nisam shvatio ništa iz teksta

hobi:moj-android.net
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?

Ono što sam ja uspio shvatiti t com gubi monopol na međugrdsko povezivnje što bi trebalo omogućiti operatorima niže cijene i da pružaju svoje usluge 

tamo gdje nisu mogli prije. 

BF3:crna_bandera
15 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Wolf88 kaže...

Ono što sam ja uspio shvatiti t com gubi monopol na međugrdsko povezivnje što bi trebalo omogućiti operatorima niže cijene i da pružaju svoje usluge 

tamo gdje nisu mogli prije. 

pa koliko sam ja uspio shvatiti, radi se o infrastrukturi hž-a i sličnih, ali to meni ništa ne znači. do mene ta infrastruktura neide. i opet sam na nuli.

jedino kaj do mene ide, su oni prodali t-govnu

hobi:moj-android.net
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
nsoul kaže...
Wolf88 kaže...

Ono što sam ja uspio shvatiti t com gubi monopol na međugrdsko povezivnje što bi trebalo omogućiti operatorima niže cijene i da pružaju svoje usluge 

tamo gdje nisu mogli prije. 

pa koliko sam ja uspio shvatiti, radi se o infrastrukturi hž-a i sličnih, ali to meni ništa ne znači. do mene ta infrastruktura neide. i opet sam na nuli.

jedino kaj do mene ide, su oni prodali t-govnu

Da ali bi samim operatorima iznajmljivanje t com mreže trebalo biti jeftnije.

U budućnosti će hep spojiti sve kuće s optikom zbog svojih pametnih brojila do tada treba izdržati jer bi se cijeli projekt treba realizirato najkasnije do 2020

BF3:crna_bandera
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 13:55 (Wolf88).
15 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Wolf88 kaže...

Da ali bi samim operatorima iznajmljivanje t com mreže trebalo biti jeftnije.

U budućnosti će hep spojiti sve kuće s optikom zbog svojih pametnih brojila do tada treba izdržati jer bi se cijeli projekt treba realizirato najkasnije do 2020

Ovo boldano je bitno. trebalo bi se.

Ali mi živimo u hrvatskoj, zemlji gdje sve đšto se najavljivalo jeftinijim, kasnije pokazalo da nije baš tako.

ali meni ne treba toliko veća brzina. meni treba stabilna veza na net koja mi neće pucati svaki dan par puta.

 

a kad hep krene uvodit  optiku, misliš da bude to o njihovom trošku?

hobi:moj-android.net
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada osniva telekom?
alankish kaže...

Opet? To će naplatiti preko korisnikovih leđa, i zatim prodati nekoj zapadnoj zemlji. Sjeća li se netko koliko je koštalo uvođenje telefonskog priključka tamo '90-tih?

1993.godine koštalo me je 1700DM, kada mi je mjesečna plaća bila oko 150DM. I onda 2000.godine jedan liberal (Drago Kovačević) u predizbornoj kampanji obeća kako će se svima vratiti uplaćeno, samo da se skine HDZ sa vlasti. Normalno, obečanje ludom radovanje. A isti otišao za ambasadora i glavno da je sebe namirio. Fuuuuj {#}

Sve bi ja to rođo, šmajserom!
16 godina
online
Re: Vlada osniva telekom?
Father_Dougal kaže...
Old Iggy kaže...

Nije.

Megabit i megabajt nisu definirani nijednim standardom. Stoga se moraju navoditi punim nazivom.

Na stranu što nema direktne povezanosti između bitova i bajtova, posebno u telekomunikacijama.

 

O da, jesu.

IEC 60027 :)

 

Imaš binarnu i decimalnu podjelu, ovisno brojiš li podatke na disku ili kapacitet diska :) ali dobro je poznato što je kilobajt a što je kilobit.

Ne shvaćaš možda - prefiksi jesu (kilo i kibidabi), ali sufiksi ne, posebno ovako.

SI još ne prihvaća jer ni bajt nema definiciju, a bit (koji bi realno trebao biti normiran) još manje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Jura iz druge galaksije kaže...
alankish kaže...

Opet? To će naplatiti preko korisnikovih leđa, i zatim prodati nekoj zapadnoj zemlji. Sjeća li se netko koliko je koštalo uvođenje telefonskog priključka tamo '90-tih?

1993.godine koštalo me je 1700DM, kada mi je mjesečna plaća bila oko 150DM. I onda 2000.godine jedan liberal (Drago Kovačević) u predizbornoj kampanji obeća kako će se svima vratiti uplaćeno, samo da se skine HDZ sa vlasti. Normalno, obečanje ludom radovanje. A isti otišao za ambasadora i glavno da je sebe namirio. Fuuuuj {#}

Ambasador liberal je Božo Kovačević :-)

 

A i pitanje je što je mogao obećavati kad je 1999.g. DT-u već prodano 35% HT-a, a zakonom o privatizaciji HT-a da je 14% rezervirano za branitelje i radnike.

Možeš misliti kako bi oni vraćali te novce.

13 godina
neaktivan
offline
Vlada osniva telekom?
ma moja greska, neispavanost cini svoje, sry.
ali i dalje postoje iskljucivo usb 2.0 ac wifi kartice od 1300Mbs na 480Mbs sucelju..

btw cemu uopce ova vijest kad sam ja prije mj dana jos ovo objavio u vijestima by forumasi?
TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vlada osniva telekom?
www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/drzava-prenosi-opticku-mrezu-odasiljace-veze/173395.aspx

znaci ne osniva se nikakav novi telekom vec ce odasiljaci i veze iznajmljivat infrastrukturu telekomima, izravno iz usta ministra!
TD za glupost
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vlada osniva telekom?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Laxarus kaže...
www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/drzava-prenosi-opticku-mrezu-odasiljace-veze/173395.aspx

znaci ne osniva se nikakav novi telekom vec ce odasiljaci i veze iznajmljivat infrastrukturu telekomima, izravno iz usta ministra!

Pa svejedno je bolje da država iznajmljuje infrastrukturu telekomima, nego da im T-com iznajmljuje svoju koju je njemu prodala država. Zdraviji odnos između infrastrukture i telekoma jer im ne mogu nabijat neku cijenu. Znači, mora biti povoljniji internet jer su telekomi neovisni o T-comu, a sigurno da će htjeti spustiti cijenu kako bi bili još konkuretniji.

 

Jedva čekam da vidim potez T-coma :)

16 godina
online
Re: Vlada osniva telekom?
Laxarus kaže...
ma moja greska, neispavanost cini svoje, sry.
ali i dalje postoje iskljucivo usb 2.0 ac wifi kartice od 1300Mbs na 480Mbs sucelju.. 

Mogu one raditi i na USB 1.0.

Pitanje je iskoristivosti i potrebe.

13 godina
neaktivan
offline
Vlada osniva telekom?
Imate na stranici vlade danas detaljnije sve, intervju sa ministrom.
TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vlada osniva telekom?
www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/237837/Krece-projekt-objedinjavanja-optike-drzavnih-tvrtki.html
TD za glupost
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice