USKOK istražuje M SAN

poruka: 51
|
čitano: 9.007
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
USKOK istražuje M SAN

Čini se da bi uskoro moglo odzvoniti M SAN Grupi - jer teško da se iz ovoga mogu izvući čisti. Tako da ostaje samo pitanje što će se točno dogoditi kad im se dokaže krivnja. U svakom slučaju, ova bi akcija mogla značiti da se (konačno!) kreće u generalnu čistku i u ICT-u. Što znači da bi nakon M SAN-a mogli početi padati i ostale "povlaštene" i "uljebljene" ICT firme i firmice koje doslovno isisavaju lovu iz proračuna umjesto da se taj novac potroši na zdrava ulaganja u ICT. Podržavam akciju i nadam se da neće stati na ovome!

 

"Tijekom sljedećih nekoliko tjedana USKOK-ovi istražitelji trebali bi završiti istragu oko nelegalnosti u poslovanju MSAN Grupe, najveće domaće IT-kompanije, doznaje Nacional. MSAN i njezine tvrtke-kćeri tijekom posljednjih osam godina dobile su više milijardi kuna poslova od državnih institucija i javnih poduzeća. Samo u 2010. godini vrijednost ugovorenih poslova bila je veća od 450 milijuna kuna, a u USKOK-u su istragu pokrenuli sredinom ove godine nakon što su zaprimili više anonimnih kaznenih prijava o MSANovu poslovanju, ali i nakon što je otkriveno da je kompanija sklopila vrijedan ugovor o lobiranju s bivšim premijerom Ivom Sanaderom."

NACIONAL

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
26 0 hvala 17
13 godina
neaktivan
offline
USKOK istražuje M SAN

Pao Smranader i stara vlada pa padaju i oni. Treba nova vlada rasčistit teritorij za svoje mutne poslove sad.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
9 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: USKOK istražuje M SAN

Bilo je krajnje vrijeme...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
odjavljen
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
Fermi kaže...

Pao Smranader i stara vlada pa padaju i oni. Treba nova vlada rasčistit teritorij za svoje mutne poslove sad.

 M SANader. {#}

SK crew
15 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN

Nije da cu previse plakati za njima.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
USKOK istražuje M SAN

Nećeš više razbojniče!

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
USKOK istražuje M SAN

Ne znam što bih rekao na ovu vijest. Uvijek sam za to da se ukloni kukolj iz žita, da me nebi krivo shvatili. Ukoliko ovo dovede do propasti M-Sana izgubiti ćemo jedinu firmu koja nešto znači u regiji u IT sektoru (ako ima još koja, udrite po meni drvljem i kamenjem). To jako puno govori o nama i o tome koliko smo usvojili nove tehnologije i koliko su iste bile bitne svim dosadašnjim vlastima.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
mario.L_hr kaže...

Ne znam što bih rekao na ovu vijest. Uvijek sam za to da se ukloni kukolj iz žita, da me nebi krivo shvatili. Ukoliko ovo dovede do propasti M-Sana izgubiti ćemo jedinu firmu koja nešto znači u regiji u IT sektoru (ako ima još koja, udrite po meni drvljem i kamenjem). To jako puno govori o nama i o tome koliko smo usvojili nove tehnologije i koliko su iste bile bitne svim dosadašnjim vlastima.

Zbog takvog monopola, nemamo se što čuditi marži i divljim cijenama hardvera/softvera, općenito IT opreme.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
sudy_freak kaže...

Zbog takvog monopola, nemamo se što čuditi marži i divljim cijenama hardvera/softvera, općenito IT opreme.

Ne znam jeli to monopol ali oni su u HR najveći i logično je da uzmu najveći dio kolača. Osobno znam za neke manje firme koje su se jako dobro "ufurale" u pojedine sustave i nema šanse da ih itko izbaci otamo. Tvrdim da je poslovanje s državnim i gradskim službama i firmama u 90% slučajeva namješteno i dogovoreno. I siguran sam da M-San nije jedini u tom lancu.č

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
USKOK istražuje M SAN
Javna je tajna kako msan ima deal sa drzavom. Da im nema drzave davno bi oni kljuc u bravu stavili. A zbog monopolistickih dealova sa proizvodjacima konkurencija nema sanse za napredak
Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
tnakir kaže...
Javna je tajna kako msan ima deal sa drzavom. Da im nema drzave davno bi oni kljuc u bravu stavili. A zbog monopolistickih dealova sa proizvodjacima konkurencija nema sanse za napredak

A što je onda dogovor Microsofta i države?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
mario.L_hr kaže...
sudy_freak kaže...

Zbog takvog monopola, nemamo se što čuditi marži i divljim cijenama hardvera/softvera, općenito IT opreme.

Ne znam jeli to monopol ali oni su u HR najveći i logično je da uzmu najveći dio kolača. Osobno znam za neke manje firme koje su se jako dobro "ufurale" u pojedine sustave i nema šanse da ih itko izbaci otamo. Tvrdim da je poslovanje s državnim i gradskim službama i firmama u 90% slučajeva namješteno i dogovoreno. I siguran sam da M-San nije jedini u tom lancu.č

 

Ne dobivaju oni najviše jer su najveći, nego su postali najveći jer dobivaju najviše

 

lako postat najveći kad ti država 2005-te kupuje konfiguracije sa ugrađenim 56k modemom i Riva TNT2 grafičkom

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 23:36 (segregator).
13 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
segregator kaže...

 

Ne dobijaju oni najviše jer su najveći, nego su postali najveći jer dobivaju najviše

Slažem se da je tako, ali je trenutna situacija da su najveći i (po meni) jedini koji nešto znače u regiji (od naših IT firmi). Upri prstom na neku firmu koja pošteno posluje s državom ili lokalnom upravom.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
mario.L_hr kaže...
segregator kaže...

 

Ne dobijaju oni najviše jer su najveći, nego su postali najveći jer dobivaju najviše

Slažem se da je tako, ali je trenutna situacija da su najveći i (po meni) jedini koji nešto znače u regiji (od naših IT firmi). Upri prstom na neku firmu koja pošteno posluje s državom ili lokalnom upravom.

 

 

Totalno nebitno...to što su (možda) svi lopovi ih ne opravdava

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
segregator kaže...

 

Totalno nebitno...to što su (možda) svi lopovi ih ne opravdava

Ajmo povući paralelu u drugi spektar života. Zašto USKOK ne istražuje u Agrokoru? Da li je njihovo poslovanje čisto (čisto sumnjam)? Ili je stvar veličine. Budući je naša država takva kakva je (vladaju nesposobni, neznalice i potkupljivi) koga briga za neku IT tvrtku.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
mario.L_hr kaže...
segregator kaže...

 

Totalno nebitno...to što su (možda) svi lopovi ih ne opravdava

Ajmo povući paralelu u drugi spektar života. Zašto USKOK ne istražuje u Agrokoru? Da li je njihovo poslovanje čisto (čisto sumnjam)? Ili je stvar veličine. Budući je naša država takva kakva je (vladaju nesposobni, neznalice i potkupljivi) koga briga za neku IT tvrtku.

 

Agrokor je kao i JP Morgan ili Citi Bank "too big to fail", nažalost...al nadajmo se da će i oni doć na red

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
segregator kaže...

 

Agrokor je kao i JP Morgan ili Citi Bank "too big to fail", nažalost...al nadajmo se da će i oni doć na red

E sad si zamisli koliko nezaposlenih u IT sektoru će donijeti pad M-Sana. Za mene je to najgora moguća stvar.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
mario.L_hr kaže...

E sad si zamisli koliko nezaposlenih u IT sektoru će donijeti pad M-Sana. Za mene je to najgora moguća stvar.

Ne znam zasto toliko narices nad njihovom sudbinom, ali firma koja je primjerice svoju ponudu maticnih ploca svela na samo jedan brend ( i njegov jeftiniji pod brend) i jos su k tome te iste ploce su skuplje nego kod konkurencije, po meni ne zasluzuje epitet "najveci" u Hrvatskoj.

 

Poskupili su, ukinuli su svoju dostavu, imaju kompliciranu papirologiju, reklamacije im se znadu otegnuti preko svake granice kulturnog poslovanja, a da ne spominjem da M Sanov brend racunala nisam nigdje vidio osim u drzavnim institucijama.

 

Budimo realni, M San nece nestati kakav god ishod bio ove USKOK-ove premetacine, ali postoji dobra sansa da ce se konacno svesti na svoje stvarne gabarite.

 

Uostalom, neka se maknu. Eventualna rupa koja nastane njihovim povlacenjem ce se vrlo brzo popuniti manjim ali agilnijim firmama nego sto je to M San zadnjih 10 godina.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
syncmaster245b kaže...
mario.L_hr kaže...

E sad si zamisli koliko nezaposlenih u IT sektoru će donijeti pad M-Sana. Za mene je to najgora moguća stvar.

Ne znam zasto toliko narices nad njihovom sudbinom, ali firma koja je primjerice svoju ponudu maticnih ploca svela na samo jedan brend ( i njegov jeftiniji pod brend) i jos su k tome te iste ploce su skuplje nego kod konkurencije, po meni ne zasluzuje epitet "najveci" u Hrvatskoj.

 

Poskupili su, ukinuli su svoju dostavu, imaju kompliciranu papirologiju, reklamacije im se znadu otegnuti preko svake granice kulturnog poslovanja, a da ne spominjem da M Sanov brend racunala nisam nigdje vidio osim u drzavnim institucijama.

 

Budimo realni, M San nece nestati kakav god ishod bio ove USKOK-ove premetacine, ali postoji dobra sansa da ce se konacno svesti na svoje stvarne gabarite.

 

Uostalom, neka se maknu. Eventualna rupa koja nastane njihovim povlacenjem ce se vrlo brzo popuniti manjim ali agilnijim firmama nego sto je to M San zadnjih 10 godina.

 

 

Valjda čovjek radi tamo :)

 

Kad bi se milijarde koje su se slile u MSAN uložile u neke manje a uspješne firme, bilo bi puno bolje za državu. Kladim se da u hr postoji bar 50 firmi koje bi bolje i za manje novaca

 

odradile E-maticu, npr

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
protjeran
offline
Re: USKOK istražuje M SAN

Posluka za MSAN:

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
mario.L_hr kaže...
segregator kaže...

 

Agrokor je kao i JP Morgan ili Citi Bank "too big to fail", nažalost...al nadajmo se da će i oni doć na red

E sad si zamisli koliko nezaposlenih u IT sektoru će donijeti pad M-Sana. Za mene je to najgora moguća stvar.

Zamisli koliko otkaza bi povukao Agrokor? Konzum? Ledo? Jana? Pitaj boga ko nije u toj grupaciji. Po HR bi dobilo otkaz. A MSAN... koliko, 100 - 200 ljudi?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
USKOK istražuje M SAN

msan je zapošljavao oko 700-tinjak ljudi dok sam ja radio tamo prije par godina {#}

 

inače, to je jedna od najprljavijih firmi u regiji. bilo je i vrijeme..

ne samo zbog namještanja poslova u državnom sektoru, nego i zbog proklete politike uništavanja manjih tvrtki.. koliko su firmi preuzeli zbog samo jednog malog poslića, da bi na kraju sve radnike otpustili ko zadnje smeće..

 

na kraju krajeva sumnjam da će m-san propasti, sve da im se dokažu sva ta čudesa, ali bilo bi fino kada bi tržišno natjecanje u IT sektoru opet dobilo neki smisao.

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
segregator kaže...

 

odradile E-maticu, npr

 

 

Uuuuu, ne spominji to. To je bila takva pljuska informatickoj bransi, no srecom smo bili upoznati sa svim dogadjanjima preko Bugovih opseznih izvjestaja i tekstova o toj temi. {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 9:16 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
syncmaster245b kaže...
segregator kaže...

 

odradile E-maticu, npr

 

 

Uuuuu, ne spominji to. To je bila takva pljuska informatickoj bransi, no srecom smo bili upoznati sa svim dogadjanjima preko Bugovih opseznih izvjestaja i tekstova o toj temi. {#}

Za popiydit. 

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
neaktivan
offline
USKOK istražuje M SAN

Vidio sam don kihoty-a da u tu čast puca rakete, sinoć! Majke mi.

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
USKOK istražuje M SAN

to objašnjava zašto se jedan bacio u politiku a drugi u prehranu.....

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
USKOK istražuje M SAN

Pasti će mnogi u sljedeća 3 mjeseca,USKOK i DORH konačno rade,samo da još vrate pare koje su pokradene.

U3PM
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
USKOK istražuje M SAN

Opé je poznato da MSAN nabavlja racunala i za skole. Tako su i negdje u 5 mjesecu prosle godine nabavljali racuanala za moju skolu. Znam samo da su stavili Radeon X1900 i neka losa napajanja. Ostalo ne znam no moze se pretpostaviti.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN
Da i nama su isto skolu opremali. Grafa u krcu, proc onak,napajanje isto u krcu itd.
AMD u <3 Intel u 8===3
15 godina
offline
Re: USKOK istražuje M SAN

Suza mi potekoše niz oko kada vidio da se spominje i King ICT...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice