Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

poruka: 295
|
čitano: 39.391
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Kad odrasteš onda ćeš shvatiti.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Svi vi kojima Mantle ne radi dobro a imate AMD GCN karticu, ispunite ovu AMD-ovu anketu:

http://www.amdsurveys.com/se.ashx?s=5A1E27D25AD12B21

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Deawood kaže...

Kad odrasteš onda ćeš shvatiti.

Naslov teme je trebao biti Mantle je DO 45% brži od DX 11.

tu su se ljudi upecali.

Ipak, najviše mi smeta kad ljudi lažu ili su u zabludi.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
12 godina
odjavljen
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Budokai kaže...
Deawood kaže...

Kad odrasteš onda ćeš shvatiti.

Naslov teme je trebao biti Mantle je DO 45% brži od DX 11.

tu su se ljudi upecali.

Ipak, najviše mi smeta kad ljudi lažu ili su u zabludi.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 17:01 (Deawood).
12 godina
protjeran
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Možeš se ti sprdati s mojim postovima, no sjetit ćeš se mene za godinu dana. {#}

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
 
1 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Budokai kaže...

Sve recenzije na svijetu govore da ne možeš dobiti s odličnom grafičkom i odličnim procesorom više od 5 %, a ti sad tupiš da si dobio 20 FPS.

Lažeš sine.

Ne laže. Dobio je veliki gain u sintetickom testu specijalno optimiziranom za Mantle, koji ni na koji nacin ne reflektira realno stanje koje bi imao u bf4 npr., ne znam sto je tu cudno i tako tesko za povjerovati. Ovi na netu sto pricaju o <10% dobitka govore o performansama u bf4. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
dzejmshr kaže...

Ne laže. Dobio je veliki gain u sintetickom testu specijalno optimiziranom za Mantle, koji ni na koji nacin ne reflektira realno stanje koje bi imao u bf4 npr., ne znam sto je tu cudno i tako tesko za povjerovati. Ovi na netu sto pricaju o <10% dobitka govore o performansama u bf4. 

to i mogu povjerovati.

No, ne znam; jesam li ja lud koji tečno čitam i pišem Ingliš ili je tu netko drugi opaljen.

Lijepo piše na stranicama Radeona da će R9 270 tek dobiti podršku u slijedećim verzijama drivera.

 

(tko je ovdje blesav, !!!??? još jučer čitam da ti 14.1 driveri podržavaju samo određene R9 verzije kartica, a sad čitam da puše sve kartice ) ???

 

)ko tu koga zaj..............

a pročitaj par stranica prije.

Likovi redovito imaju boost 20-30% s R9 270 X.

Ne znam stvarno.

Ili su oni malo priglupi koji objavljuju takve vijesti ili netko na forumu govori neistinu (što bi rekao Andrija Hebrang). ;)

 

btw;

 

A, sint testovi mi nikada nisu bili mjerilo za bilo koji grafički score, jer "obje" firme koje proizvode VGA imaju nekakve svoje kerefeke za nabijanje scorea.

 

Trenutno sam na Gygabite R9 270 X WF i eto, stavit ću i ja te famozne 14.1 beta drivere, no prije toga ću istestirati par novijih igara i snimiti FPS prije i poslije, da ne bi bilo zablude.

 

Ako sam pogriješio, iskreno se svima ispričavam.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 18:11 (Budokai).
14 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Zanimljivo AMD bio stavio pa je maknuo 14.1 beta mobilnu sa svoje stranice...... :)

 

Je ipak je još ima ali uz jedan klik više za razliku od ranije....   (klik na Latest Beta Release Notes)

 

http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows+7+-+64

 

Ja bi probao jel radi na HD8750M ali ne znam naći mantle patch bez origina.

 

A preko njega ne ide, Nije original.... :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 19:24 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Lijepo skinem AMD Mantle mobility 14.1 driver sa sluzbene amd stranice i onda ga pokrenem i instaliram i nakon toga kada još uvijek piše verzija 13.12. Zasto?

 

Radio sam tako da sam prije izbrisao stare drivere pa nakon toga instalirao mantle. Ne kuzim u cemu je problem. Koristim HP Probook 450.

I jos nesto, zasto u BF4 nemogu naci mantle/directx opciju u video postavkama?

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

nisi obriso kako treba

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
mirzet1976 kaže...

nisi obriso kako treba

Ajde mi reci kako da obrišem, hvala.

Windows Phone FTW
11 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Prvo radiš uninstall svega catalysta i drivera, potom pregled driver sweeperom i brišeš sve od ati-display pa restart  i tek onda install catalysta i drivera

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

inako vam ne radi za hd 8750m a i 99% ostalih mobility grafa

 

  • AMD Mantle Beta driver is currently supported on:
    • AMD Radeon™ R9 Series GPUs
    • AMD Radeon™ R7 Series GPUs
    • AMD Radeon™ HD 7000 Series GPUs
    • AMD Radeon™ HD 8000 Series GPUs
    • AMD A10-7000 Series and AMD A8-7000 Series APUs

    https://www.g2a.com/r/mnik987
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    DommY kaže...
    mirzet1976 kaže...

    nisi obriso kako treba

    Ajde mi reci kako da obrišem, hvala.

    Možeš i sa Display Driver Uninstallerom(DDU), malo je jednostavnije. 

    https://forums.geforce.com/default/topic/550192/geforce-drivers/display-driver-uninstaller-ddu-v12-0-released-01-30-14-/

    13 godina
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    toxic kaže...

    inako vam ne radi za hd 8750m a i 99% ostalih mobility grafa

     

     

  • AMD Mantle Beta driver is currently supported on:
    • AMD Radeon™ R9 Series GPUs
    • AMD Radeon™ R7 Series GPUs
    • AMD Radeon™ HD 7000 Series GPUs
    • AMD Radeon™ HD 8000 Series GPUs
    • AMD A10-7000 Series and AMD A8-7000 Series APUs

     

    Meni neradi na HD7770....

    Strm
    15 godina
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    D4RKR1DE kaže...
    DommY kaže...
    mirzet1976 kaže...

    nisi obriso kako treba

    Ajde mi reci kako da obrišem, hvala.

    Možeš i sa Display Driver Uninstallerom(DDU), malo je jednostavnije. 

    https://forums.geforce.com/default/topic/550192/geforce-drivers/display-driver-uninstaller-ddu-v12-0-released-01-30-14-/

    Evo koristio sam DDU i obrisao sve, program mi je ponudio safe mod pa sam u safe modu izbrisao tj program je izbrisao drivere i na kraju resetirao komp. Nakon toga sam pokusao opet instalirat 14.1 i nakon instalacije, resetirao laptop i pogledao verziju i onda opet 13.12. Da li je moguce da smetaju driveri od intela za integriranu grafu? Hvala.

    Windows Phone FTW
    11 godina
    offline
    Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

    ako ti je to uradio idi u device manager i tamo klik na display adapters desni klik mišom na amd kartu i izaberi uninstall i onda instaliraj 

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    11 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    Oldy kaže...

    Prva slika DX11.2,

     

    druga slika Mantle.

     

    R9 290X. 1920x1080, Ultra, (kl./s)

     

    http://www.zaslike.com/files/210vgr5tlzx9esvi7w.png

     

    http://www.zaslike.com/files/67sevoewpzicki6xv6lm.png

    Jesu ovo "stvarni" testovi ili neki lažnjak? Po ovome ispada da je dual core i3 u BF4 sa R9 290X (sa i bez MANTLE-a) praktički isti kao masno oc-ani FX 6300 i FX 8350 na stock taktu?

    Kaj nije BF4 složen da koristi svih 6 i svih 8 jezgri na FX-ima?? Ak bi mi netko htio objasnit.

    12 godina
    protjeran
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

    Jesu ovo "stvarni" testovi ili neki lažnjak? Po ovome ispada da je dual core i3 u BF4 sa R9 290X (sa i bez MANTLE-a) praktički isti kao masno oc-ani FX 6300 i FX 8350 na stock taktu?

    Kaj nije BF4 složen da koristi svih 6 i svih 8 jezgri na FX-ima?? Ak bi mi netko htio objasnit.

    nije nista lazno, niti je to pravi dual core procesor, to je i3 s haswell jezgrom koji ima HT! znaci lajcki govoreci "kao quad procesor" i ktome na bijesnih intelovh 3.6ghz sto nije mala stvar za taj procesor s ht-om kao sto i vidis rezultat u bf4 koji to maximalno iskoristava poput svih i7!! LP

    Intel&#174; Core™ i7-4770S inside
    Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 18:31 (Stjepanj).
    11 godina
    neaktivan
    offline
    Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

    Aha, pa za kaj onda FX-u služi tih 8 jezgri kod igranja?

    Još kak budu taj MANTLE unaprijeđivali će taj i3 bit još bolji.

     
    0 2 hvala 0
    12 godina
    protjeran
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    Sheldon kaže...

    Aha, pa za kaj onda FX-u služi tih 8 jezgri kod igranja?

    Još kak budu taj MANTLE unaprijeđivali će taj i3 bit još bolji.

    gle u svakom slucaju pomaze i jednom i drugom, no intel ima puno bolju i brzu arhitekturu (citaj puno brzi cpu na istom taktu, govorim za istu klasu) zato i uglavnom takvi rezultati, no i drasticno skuplji za ono sto nudi jbga!

    Intel&#174; Core™ i7-4770S inside
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    Sheldon kaže...
    Oldy kaže...

    Prva slika DX11.2,

     

    druga slika Mantle.

     

    R9 290X. 1920x1080, Ultra, (kl./s)

     

    http://www.zaslike.com/files/210vgr5tlzx9esvi7w.png

     

    http://www.zaslike.com/files/67sevoewpzicki6xv6lm.png

    Jesu ovo "stvarni" testovi ili neki lažnjak? Po ovome ispada da je dual core i3 u BF4 sa R9 290X (sa i bez MANTLE-a) praktički isti kao masno oc-ani FX 6300 i FX 8350 na stock taktu?

    Kaj nije BF4 složen da koristi svih 6 i svih 8 jezgri na FX-ima?? Ak bi mi netko htio objasnit.

    Da,pravi su rezultati,no govorimo o igri.Za drugu vrst aplikacija(multithreading)je fx bolji al za gaming je i3-ka nova čist ok,s tim da je po single core-u performanca bolja od fx-a no treba vidjet što nam još nosi budučnost jer nisu aplikacije još optimizirane za tak puno fizičkih core-ova.Ja sam isto razmišljao uzet intel al kad sam već imao ploću za amd uzeo sam fx.Prvenstveno bi išao na intel radi manje potrošnje i zagrijavanja al globalno gledajući oba procesora su tu negdje.A treba vidjet i mantle kak će napredovat.

    Ako si ti genije nisam ni ja budala.
    14 godina
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    DommY kaže...

    Lijepo skinem AMD Mantle mobility 14.1 driver sa sluzbene amd stranice i onda ga pokrenem i instaliram i nakon toga kada još uvijek piše verzija 13.12. Zasto?

     

    Radio sam tako da sam prije izbrisao stare drivere pa nakon toga instalirao mantle. Ne kuzim u cemu je problem. Koristim HP Probook 450.

    I jos nesto, zasto u BF4 nemogu naci mantle/directx opciju u video postavkama?

      Treba ti mantle patch preko origina od 1.23GB.

     

    Ja sam ga tražio samostalno da probam ali mi igra nije original pa ne ide preko origina....

     

    Ja nisam ništa deinstaliravao prije instaliranja drivera ali ja nemam i intelove drivere pa ne znam....

     

     

    Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 13:46 (Oldy).
    15 godina
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    Oldy kaže...
    DommY kaže...

    Lijepo skinem AMD Mantle mobility 14.1 driver sa sluzbene amd stranice i onda ga pokrenem i instaliram i nakon toga kada još uvijek piše verzija 13.12. Zasto?

     

    Radio sam tako da sam prije izbrisao stare drivere pa nakon toga instalirao mantle. Ne kuzim u cemu je problem. Koristim HP Probook 450.

    I jos nesto, zasto u BF4 nemogu naci mantle/directx opciju u video postavkama?

      Treba ti mantle patch preko origina od 1.23GB.

     

    Ja sam ga tražio samostalno da probam ali mi igra nije original pa ne ide preko origina....

     

    Ja nisam ništa deinstaliravao prije instaliranja drivera ali ja nemam i intelove drivere pa ne znam....

     

     

    Znaci ako nemam org mogu zaboraviti lagano?

    Mah..ja nikako nisam uspio instalirat taj mantle, uvijek mi je pokazivalo verziju 13.12, nikako na mantle tako da mi ni netreba ovaj patch. 

    Windows Phone FTW
    14 godina
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    DommY kaže...
    Oldy kaže...
    DommY kaže...

    Lijepo skinem AMD Mantle mobility 14.1 driver sa sluzbene amd stranice i onda ga pokrenem i instaliram i nakon toga kada još uvijek piše verzija 13.12. Zasto?

     

    Radio sam tako da sam prije izbrisao stare drivere pa nakon toga instalirao mantle. Ne kuzim u cemu je problem. Koristim HP Probook 450.

    I jos nesto, zasto u BF4 nemogu naci mantle/directx opciju u video postavkama?

      Treba ti mantle patch preko origina od 1.23GB.

     

    Ja sam ga tražio samostalno da probam ali mi igra nije original pa ne ide preko origina....

     

    Ja nisam ništa deinstaliravao prije instaliranja drivera ali ja nemam i intelove drivere pa ne znam....

     

     

    Znaci ako nemam org mogu zaboraviti lagano?

    Mah..ja nikako nisam uspio instalirat taj mantle, uvijek mi je pokazivalo verziju 13.12, nikako na mantle tako da mi ni netreba ovaj patch. 

    Kupi igru pa ćeš imat i Mantle.

    Xfire: lxexo // Steam: leozjeee // BF4: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/leo_ZJEEEh/
    15 godina
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    Nisam Ja,Nisi Ti kaže...
    DommY kaže...
    Oldy kaže...
    DommY kaže...

    Lijepo skinem AMD Mantle mobility 14.1 driver sa sluzbene amd stranice i onda ga pokrenem i instaliram i nakon toga kada još uvijek piše verzija 13.12. Zasto?

     

    Radio sam tako da sam prije izbrisao stare drivere pa nakon toga instalirao mantle. Ne kuzim u cemu je problem. Koristim HP Probook 450.

    I jos nesto, zasto u BF4 nemogu naci mantle/directx opciju u video postavkama?

      Treba ti mantle patch preko origina od 1.23GB.

     

    Ja sam ga tražio samostalno da probam ali mi igra nije original pa ne ide preko origina....

     

    Ja nisam ništa deinstaliravao prije instaliranja drivera ali ja nemam i intelove drivere pa ne znam....

     

     

    Znaci ako nemam org mogu zaboraviti lagano?

    Mah..ja nikako nisam uspio instalirat taj mantle, uvijek mi je pokazivalo verziju 13.12, nikako na mantle tako da mi ni netreba ovaj patch. 

    Kupi igru pa ćeš imat i Mantle.

    Ok.

    Windows Phone FTW
    12 godina
    protjeran
    offline
    Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

    covjece pa jel znate skratiti te postove, pa nemorate ih cijele citirati! kao da bibliju čitam...{#}

    Intel&#174; Core™ i7-4770S inside
    Moj PC  
    13 1 hvala 0
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    Stjepanj kaže...

    Jesu ovo "stvarni" testovi ili neki lažnjak? Po ovome ispada da je dual core i3 u BF4 sa R9 290X (sa i bez MANTLE-a) praktički isti kao masno oc-ani FX 6300 i FX 8350 na stock taktu?

    Kaj nije BF4 složen da koristi svih 6 i svih 8 jezgri na FX-ima?? Ak bi mi netko htio objasnit.

    nije nista lazno, niti je to pravi dual core procesor, to je i3 s haswell jezgrom koji ima HT! znaci lajcki govoreci "kao quad procesor" i ktome na bijesnih intelovh 3.6ghz sto nije mala stvar za taj procesor s ht-om kao sto i vidis rezultat u bf4 koji to maximalno iskoristava poput svih i7!! LP

    Po ovim rezultatima se moze zakljuciti da, ako se sve igre u buducnosti budu radile sa Mantle podrskom, nece biti vazno kakav procesor imas, samo da je neki noviji. Evo vecina procesora na ovoj listi ima tek razliku od 15-ak FPS-a, sa Mantleom.

    12 godina
    protjeran
    offline
    Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
    Bilal kaže...

    Po ovim rezultatima se moze zakljuciti da, ako se sve igre u buducnosti budu radile sa Mantle podrskom, nece biti vazno kakav procesor imas, samo da je neki noviji. Evo vecina procesora na ovoj listi ima tek razliku od 15-ak FPS-a, sa Mantleom.

    Ne znam imam li još BUg iz 2004 (vjerojatno ne otkad je "plavih kanti" iz Unikoma gdje su u prognozama za sljedeće desetljeće Bugovi proroci predviđali da će 90 posto "hardverskog" tereta Pc igara preuzeti GPU.

    No, ostalo je većinom isto.

    Bez dobrog CPU-a nema ni dobre igračine.

    Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
    Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 9:49 (Budokai).
    11 godina
    offline
    Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

    Tako je bilo do sad ali sa pojavom Mantlea to će se promjenti

    Moj PC  
    0 2 hvala 0
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice