NSA i FBI pomutili ToR mrezu

poruka: 18
|
čitano: 4.415
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Naime od kolovoza ove godine vecina stranica na ToR-u je postala tango down,a iste su zamijenjene sa fake stranicama stvorenih da uzmu bitcoine od naivcina.Isto tako sumnja se da je to zajednicka akcija FBI-a i NSA.Da stvar bude bude bolja sve te stranice imaju isti template.Uz to oko kolovoza 19 primjecena je poveca botnet  mreza racunala u ToR-u koji samo idlaju.Naime i same stranice tor wikipedije su izmjenjene,te su skinuti prvotne stranice i postavljeni linkovi na fake ones.Sto se moze primjetiti da su sve commercial sajtovi jednostavno smijesni a non-commercial su tango down.

http://uscyberlabs.com/blog/2013/10/11/tor-wacky-times-and-the-nsa/

https://kpvz7ki2v5agwt35.onion.to/wiki/index.php/Main_Page

 
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Zanima me kaj će biti epilog ove komedije.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Osobno smatram da su je oni i kreirali pod krinkom anonimnosti da bi se dokopali željenih informacija. Isto tako još neke OS-e, aplikacije, itd,itd.....

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Zašto pobogu ToR, a ne Tor?

samo nešto struže..
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
phoenix2003 kaže...

Osobno smatram da su je oni i kreirali pod krinkom anonimnosti da bi se dokopali željenih informacija. Isto tako još neke OS-e, aplikacije, itd,itd.....

Ta mreža je u međuvremenu kompletno FOSS.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
phoenix2003 kaže...

Osobno smatram da su je oni i kreirali pod krinkom anonimnosti da bi se dokopali željenih informacija. Isto tako još neke OS-e, aplikacije, itd,itd.....

Osobno smatram da si u krivu jer je TOR open source i netko bi prije ili kasnije primijetio da postoji backdoor.

Italian mobster shoots a lobster
14 godina
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Isto kao i Linux (čitaj Android)?{#}

Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
phoenix2003 kaže...

Isto kao i Linux (čitaj Android)?{#}

Linux nema backdoorova.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
odjavljen
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
phoenix2003 kaže...

Osobno smatram da su je oni i kreirali pod krinkom anonimnosti da bi se dokopali željenih informacija. Isto tako još neke OS-e, aplikacije, itd,itd.....

ako se tocno sijecam tor je kreiran od americke mornarice pocetkom devedesetih da bi osigurali enkriptiranu komunikaciju između njihovih brodova

14 godina
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
Nitro233 kaže...
phoenix2003 kaže...

Osobno smatram da su je oni i kreirali pod krinkom anonimnosti da bi se dokopali željenih informacija. Isto tako još neke OS-e, aplikacije, itd,itd.....

ako se tocno sijecam tor je kreiran od americke mornarice pocetkom devedesetih da bi osigurali enkriptiranu komunikaciju između njihovih brodova

Šta više da kažem?

10 godina
neaktivan
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
Nitro233 kaže...
phoenix2003 kaže...

Osobno smatram da su je oni i kreirali pod krinkom anonimnosti da bi se dokopali željenih informacija. Isto tako još neke OS-e, aplikacije, itd,itd.....

ako se tocno sijecam tor je kreiran od americke mornarice pocetkom devedesetih da bi osigurali enkriptiranu komunikaciju između njihovih brodova

 

Tor je finansiran od strane SAD vlade, velika razlika je u tome. Nisu ga oni pravili, ali jesu platili za njegovo razvijanje. U međuvremenu, potpuno je open source i postoji više programa koji omogućavaju pristup Tor mreži, što znači da ne ovisi o jednoj korporaciji, za razliku od Androida.

 

EDIT:

Glavni developer/spokesperson za Tor je imao nebrojene probleme sa vlastima SAD-a. Na kraju se preselio u Njemačku ja mislim. Jacob Appelbaum. Ne bih se baš puno brinuo o backdooru kada znam da on stoji iza Tora {#}

Thing or two about hackers: http://www.smbc-comics.com/comics/20120220.gif
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 12:11 (r3bl).
14 godina
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Što se mene tiče mogu se samo ošmekati mojoj ženi!{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
phoenix2003 kaže...

Isto kao i Linux (čitaj Android)?{#}

Eh, tako je to kad se ne razumiju pojmovi kernel, operacijski sustav, itd. te kad se isti izjednacavaju i tako to...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
odjavljen
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
phoenix2003 kaže...

Isto kao i Linux (čitaj Android)?{#}

Aj pokaži di je backdoor u linux kernelu kad si tako informiran.

 

Čudno da ga nitko od 10k+ ljudi koji rade na sourceu što povremeno, što stalno nije primjetio.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Ovako, dragi moji stručnjaci iz sigurnosti. Dovoljno je da instalirate određenu aplikaciju (npr. za navigaciju, recepte ili neku bezveze igricu koja traži pristup imeniku, pozivima, porukama itd, itd.) koja je naravno vezana za vaš account. Ako kojim slučajem pristupate web stranicama sa sadržajem recimo kako skuhati bombu u pretis loncu ili nešto drugo vezano za terorizam automatski ćete postati subjekt ispitivanja NSA. Kako NSA kroz pomenute aplikacije (koje su kreirali njeni stručnjaci)  i pristup vašem account-u koje je otkriveno ima pristup vašem uređaju, dakle imeniku, porukama, pozivima itd,itd, odmah upadate u šemu obavljenih poziva odnosno otkrivate sa kojim ste ljudima u vezi i da li se možete dovesti sa nekim ili nečim u vezu tj. da li ste prijetnja (o direktnom prisluškivanju da ne govorim). Znači Linux i ne mora imati backdoor već na ovaj način sami sebe razotkrivamo. Ono što Google, Apple i Microsoft rade da bi ispitali potrošače i tržište te iz toga profitirali to radi NSA da traži teroriste. Ovdje se ne radi o (ne)poznavanju kernela , ovdje se radi o čistoj navlakuši, što bi rekao prost narod.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
phoenix2003 kaže...

Ovako, dragi moji stručnjaci iz sigurnosti. Dovoljno je da instalirate određenu aplikaciju (npr. za navigaciju, recepte ili neku bezveze igricu koja traži pristup imeniku, pozivima, porukama itd, itd.) koja je naravno vezana za vaš account. Ako kojim slučajem pristupate web stranicama sa sadržajem recimo kako skuhati bombu u pretis loncu ili nešto drugo vezano za terorizam automatski ćete postati subjekt ispitivanja NSA. Kako NSA kroz pomenute aplikacije (koje su kreirali njeni stručnjaci)  i pristup vašem account-u koje je otkriveno ima pristup vašem uređaju, dakle imeniku, porukama, pozivima itd,itd, odmah upadate u šemu obavljenih poziva odnosno otkrivate sa kojim ste ljudima u vezi i da li se možete dovesti sa nekim ili nečim u vezu tj. da li ste prijetnja (o direktnom prisluškivanju da ne govorim). Znači Linux i ne mora imati backdoor već na ovaj način sami sebe razotkrivamo. Ono što Google, Apple i Microsoft rade da bi ispitali potrošače i tržište te iz toga profitirali to radi NSA da traži teroriste. Ovdje se ne radi o (ne)poznavanju kernela , ovdje se radi o čistoj navlakuši, što bi rekao prost narod.

Pa to nema bas neke veze s kernelom tj. jezgrom operacijskoj sustava? Linux je kernel, a Android koristi Linux kernel. U kernelu zasigurno nema backdoora. Android dio koda je vec druga prica. Kod aplikacija koje koristis su takoder druga prica. Predinstalirani Android koji dolazi s telefonom bi mogao imati backdoor, nesumnjivo. Zato stavis custom ROM koji je open source, sansa za backdoor je drasticno umanjena.

 

Tako da na kraju, prava prijetnja su aplikacije koje imaju zatvoren kod, kao sto kazes, sami ljudi, a zatim i predinstalirani Android za koji ne znas da li je bio modificiran.

Za Linux (i u smislu kernela i u smislu OS-a) se ne trebas previse brinuti. ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
odjavljen
offline
Re: NSA i FBI pomutili ToR mrezu
1domagoj1 kaže...
Tako da na kraju, prava prijetnja su aplikacije koje imaju zatvoren kod, kao sto kazes, sami ljudi, a zatim i predinstalirani Android za koji ne znas da li je bio modificiran.

Za Linux (i u smislu kernela i u smislu OS-a) se ne trebas previse brinuti. ;)

Bilo koji black box sistem (OS, ROM, firmware, aplikacija, čak i hardware) po defaultu nije siguran. Chain of trust. Open source je jedina garancija da je čist.

 

Ali na kraju, tko kaže da NIC ili tako neka komponenta nema backdoor na hardverskoj razini? Npr. primi poseban ARP paket i opali send all na hardkodiranu adresu u samom NICu.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
NSA i FBI pomutili ToR mrezu

Tek modificirani ROM nije siguran. Ja ga volim i koristim ali ne kupujem online sa njim. Ovdje ne govorimo o tome ima li backdoor ili ne, već način kako se ljudima ulazi u trag. Google odavno i uveliko to radi i svoje usluge su ustupili NSA (milom ili silom, znali za to ili ne). Kad se locira sumnjiva osoba, NSA pravi šemu veza te osobe sa drugim osobama na osnovu podataka iz Google accounta kojem NSA ima pristup. Znači ne treba backdoor, ne treba maliciozni kod nego samo određena aplikacija koja prikupi podake, za što smo joj dali ovlasti, koje prosljedi na Google account gdje se serviraju NSA-i. Znači, neupitna je sigurnost Linux-a, već način kako aplikacije kojima dozvolimo da se instaliraju koriste resurse. Ameri bi bili blesavi kad ne bi koristili mogućnosti pristupa (njihovom) software-u. Ja da sam na njihovom mjestu i ja bih uradio "tvorničko" prisluškivanje. Oni to već uveliko rade. Kada su prisluškivali Angelu Merkel, šta smo im tek mi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice