Aplikacije vas gledaju

poruka: 11
|
čitano: 2.251
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Aplikacije vas gledaju

 

 

Ako ste se kad zapitali što sve aplikacije sa pametnih telefona (smartphonea) prenose o vama odgovor je dosta toga.
Prema istraživanju Wall Street Journala aplikacije za Android i iPhone osim za stvari za koje vas pitaju dopuštenje poput pristupa memoriji i imeniku šalju i još neke druge osobne podatke. Tako trećim osobama (najčešće oglašivačkim kompanijama) stižu vaš broj telefona, dob, spol, lozinke, lokacija i jedinstveni Phone ID (identifikacijski broj telefona) za koje niste baš uvijek dali suglasnost.
Iako su Apple i Google rekli da zahtijevaju od aplikacija da obavijeste korisnika oko traženja dopuštenja i poštuju njegovu privatnost, ne zahtijevaju da one imaju tzv. privacy policy ili politiku oko privatnosti. Tako 45 od 101 aplikacije nije imalo privacy policy ni na svojoj web stranici ni unutar aplikacije.
Istraživanje je provedeno tako da je napravljen sustav za presretanje i snimanje informacija koje su aplikacije slale. Ni Apple ni Google ne traže od aplikacija da obavijeste korisnika o pristupanju Phone ID-u (zovu ga još i supercookie) ni slanju istog trećim osobama iako su često današnji pametni telefoni vezani za e-mail adrese i time omogućuju vrlo laku identifikaciju korisnika. Pogotovo kad nema jasnih pravila što sve aplikacija smije ili ne smije koristiti.

Prikaz po pojedinim aplikacijama - Link

 

 

 
0 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
Aplikacije vas gledaju

a sta ce googlu podaci...?

zna vise o meni nego ja sam...

 

Samo mi je uvijek alarmantno citat da netko zna moje passworde i username svega i svacega, ali ako mu bas treba... jbga :p

 

a jucer je bio SPECIJALNI IZVJESTAJ kad im skeniraju oci i na temelju toga daju reklamu...

meni youtube reklamira links, kao i bug stranica :D

tj youtube reklamira sve sto sam prije gledao po netu...

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Aplikacije vas gledaju

Numerati...

Range (R)over
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Aplikacije vas gledaju

Who Controls The Web?

Secret Societies

Big Brother

Bilderberg group

New World Order

Fight! Fight!
mutikaša i probisvijet
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Aplikacije vas gledaju

Onda ne bi trebali kupovat pametne mobitele

GENERATION 17: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Aplikacije vas gledaju
Diablo86 kaže...

Onda ne bi trebali kupovat pametne mobitele

koristis mail?

koristis web browser?

koristis google ili bilo koju drugu trazilicu?

koristis facebook?

gmail ili ijedan drugi mail servis?

gledas li proizvode na netu?

koristis li youtube?

citas li novine?

 

eto, ne treba ti smartphone...

kad ti zatreba OIB ili JMBG javis se googlu i sigurno ga ima :D

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Aplikacije vas gledaju

Ajde ljudi, google neradi to nego sami pisci aplikacija, evo nešto zanimlivo, ovo se najviše dešava na iPhone

http://www.hello.ba/vijest/490/iPhone+o+tebi+zna+vi%C5%A1e+nego+%C5%A1to+misli%C5%A1.html

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Aplikacije vas gledaju
linuxuser kaže...

Ajde ljudi, google neradi to nego sami pisci aplikacija, evo nešto zanimlivo, ovo se najviše dešava na iPhone

http://www.hello.ba/vijest/490/iPhone+o+tebi+zna+vi%C5%A1e+nego+%C5%A1to+misli%C5%A1.html

 

kopirao link sa vrha stranice ili?

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Aplikacije vas gledaju
Hacker-ri kaže...
linuxuser kaže...

Ajde ljudi, google neradi to nego sami pisci aplikacija, evo nešto zanimlivo, ovo se najviše dešava na iPhone

http://www.hello.ba/vijest/490/iPhone+o+tebi+zna+vi%C5%A1e+nego+%C5%A1to+misli%C5%A1.html

 

kopirao link sa vrha stranice ili?

samo drugi izvor, nisam ništa kopirao ovaj je bar razumljiv svima koji neznaju engleski. 

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
14 godina
offline
RE: Aplikacije vas gledaju
linuxuser kaže...

Ajde ljudi, google neradi to nego sami pisci aplikacija, evo nešto zanimlivo, ovo se najviše dešava na iPhone

http://www.hello.ba/vijest/490/iPhone+o+tebi+zna+vi%C5%A1e+nego+%C5%A1to+misli%C5%A1.html

 

Vau, šalju mi reklame. Svejedno mi je kakve su kad ih ima. Ovako se osjećan posebno jer su samo za mene {#}

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Aplikacije vas gledaju
sirka666 kaže...
linuxuser kaže...

Ajde ljudi, google neradi to nego sami pisci aplikacija, evo nešto zanimlivo, ovo se najviše dešava na iPhone

http://www.hello.ba/vijest/490/iPhone+o+tebi+zna+vi%C5%A1e+nego+%C5%A1to+misli%C5%A1.html

 

Vau, šalju mi reklame. Svejedno mi je kakve su kad ih ima. Ovako se osjećan posebno jer su samo za mene {#}

ali imas i onih korisnika koji pogledaju 2 laptopa, a ovaj im salje reklame samo za jedan pa kazu: - vidi, ako "google"*bilo tko  kaze da je taj dobar, onda cemo njega...

a tu je i masu drugih stvari...

npr ebay mi u tome caruje i pretjeruje... koji god item da pogledas on te siluje sljedecih 15 dana s tim itemom

potpis :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice