Agresivno na HR tržište

poruka: 15
|
čitano: 5.925
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Agresivno na HR tržište

Proizvođači ploča su počeli agresivno konkurirati jedni drugima i na HR tržištu.

 

Kao što je to u praksi vani (US, Kanada, Asia), ASUS, MSI, GIGABYTE, ASROCK i mnogi

drugi brandovi imaju 36 mjeseci jamstva.

 

Tako je već Gigabyte od 1.6.2013. za sve ploče iz MOL-ovog uvoza, kao i grafičke kartice

iz MOL-ovog uvoza, ponudio 36 mjeseci jamstva.

 

Također i ASRock za sve ploče kuplje od 10.6.2013. iz EZY infotecha nudi 36 mjeseci jamstva.

Za ASRock ploče iz MSAN-a i MOL-a za sada nema promjena (24 mj).

 

ASUS je i dalje na 24 mjeseca (MSAN), te 24 mjeseci za ASUS TUL ploče (vani 60 mjeseci).

 

Jedino MSI nudi 36 mjeseci od prvih dana uvoza u HR (MOL).

 

 

Ovo je dobra stvar jer profitiraju samo kupci.

Nadam se da će ova poboljšanja pratiti i drugi ditributeri,

ponajviše MSAN.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
Moj PC  
7 3 hvala 8
14 godina
protjeran
offline
Re: Agresivno na HR tržište

Prvi puta se i to dogodilo - ploča koja je determinirana kao OC

model ima 5 godina jamstva.

 

Do sada jedine matične ploče koje su imale 5 godina jamstva

su TUF ploče od ASUS-a - ali te ploče nisu deklarirane

kao OC ploče za LN2/LNe sesije.

 

ASRock je dakle u tom pogledu prvi - Z87 OC Formule imaju 5 godina jamstva!

Time su lupili šamar ASUS-u sa njihovim OC ROG pločama, te UD7/GD80 pločama.

 

 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
13 godina
offline
Agresivno na HR tržište

Osobno bi mi bilo puno draže da jedni drugima stvaraju konkurenciju nižin cijenama jer je naše tržište itekako skuplje od onog vani. Za garanciju me više - manje nije toliko briga... 

Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Agresivno na HR tržište

Može on meni dati i garanciju 6 mjeseci ako sreže cijene za 50 %.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Agresivno na HR tržište

Cijene plexy-a u nabavi, bar ono što ja imam...

 

 

Što se tiče cijene strojeva, to naravno varira. Postoje oni od 10000ak kn, pa oni do pola miliona kuna.

Sve ovisi za kakve se materijale kupuje i kolika je potrebna preciznost. Za plexy je još jedan od jeftnijih, praktički jeftiniji su samo oni koji obrađuju striopor od toga.

Ali opet, ako več planiraš raditi kučišta, ne vjerujem da ćeš baš kupiti najjeftniju stvar u startu, vjerovatno ćeš gledati malo u budučnost...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Agresivno na HR tržište

Pa to je u biti i ok, nije svakodnevno kućište, i tko želi tako nešto drukčije mu vjerojatno neće biti problem novci. Problem je što je to iznimno maleno tržište, a i nije da nema konkurencije.

 

S druge strane, da je duplo manja cijena, možda bi se i značajno proširio rang kupaca, makar u tom rangu je već zasićeno tržište, itd...

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 23:33 (Jakovp).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Agresivno na HR tržište

Ako misliš da se ručno može lemiti 6 slojeva

i napraviti funkcionalna MBO koja neće biti samo

za demonstraciju, nego i praktičnu primjenu,

onda sam ja zaista precjenio tvoju inteligenciju.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Agresivno na HR tržište
Pranja kaže...

 

Znači te ne odustaješ od svog imiđa i odnosa prema potencijalnim kupcima, kao prema "stoci sitnog zuba".

 

Neznam samo kako ne shvatiš da tko god pročita bilo što što si ti napisao, dobro će se zamisliti prije nego uzme nešto od tebe.

 

Govorim ti to dobronamjerno, več jedno 94. put...

 

Ti hoćeš raditi stvari koje nisu za masovnu prodaju, dakle stvari koje samo određen broj ljudi treba, i za to ti je dobar "odnos s javnošću" pod "must"!!!

NE prodaješ ti x0000 godišnje da te zaboli stvar što drugi misle, ti prodaješ samo x komada, i tebi je svaki kupac bitan. Svako mišljenje ti je bitno, svaka kritika prihvatljiva.

 

Stara jedna izreka glasi "kupac je uvijek u pravu"!!!

 

Govoriš od tome kakav ego ima donkihoty, a tvoj je daleko veći od bilo koga drugog na ovom forumu...

Malo se spusti na zemlju, i shvati da sa svojim stavom nećeš ništa postići...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Agresivno na HR tržište

Ne držim pravicu, no sumnjam da bi si ekipa iz ADM-a ili nekog Web Shopa dopustila da u sitne noćne sate nekog proziva zbog kritika ma koliko te kritike bile neutemeljene.

 

Vezano za PR, da sam ja svakom gostu u svom restoranu koji je imao neutemeljenu kritiku rekao što ga ide po zakonu ulice mogao bi si paprike nataknut na penis jer ne bih imao čime kupiti meso za punjenje, a kolika je cijena paprike u Konzuma ne bih imao ni za paprike.

 

Primjer 1.

Gosopođa je kategorički odbijala činjenicu da ja poslužujem lignje, jer po njenom to nisu ble lignje. Da li sam trebao:

  1. Sterat ju u materinu neobrazovanu i reći da si ponovi rod mekušaca, podrod glavonšaca iz biologije
  2. Ljubazno joj reći da je nažalost u krivu, potvrđujući kutijom s deklaracijom LIGNJA JADRANSKA 1KG.

 

Primjer 2.

Gospodin i gospođa su naručili dvije velike Točene i slane inčune s dodatkom češnjaka za predjelo. Iako je prije predjela otpio nekoliko gutljaja, nakon pojedenog predjela požalio se da je pivo odvratno i vjerojatno pokvareno te da je to jako loše od mene, dok žena nije imala pritužbu. Da li sam trebao:

  1. Objasniti mu da bi mu nakon pola kile soli iz inčuna 3 glavice češnjaka i sam nektar boga Dioniza imao čudan okus i da je nemguće da jedna čaša pive bude loša ako je ostatak bačve dobar.
  2. Ponuditi pivo iz boce.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Agresivno na HR tržište
wyks kaže...

Točno ono što sam mu i ja pokušao objasniti. Kupac je uvijek u pravu!

Otac mi se, prije odlaska u miovinu, bavio ugostiteljstvom 30 godina. I naslušao se takvih stvari bezbroj.

Stvar je vrlo jednostavna, kupac je potreban tebi, ne ti nju. Oni ima novac koji je tebi potreban.

Ako mu ti daš bilo kakav razlog da ti ne preda taj novac, on će ga dati na drugu stranu.

 

@pranja Da si ti kojim slučajem došao kod nekoga tko prodaje nešto što ti treba, i on ti odmah na pravu počeo : "šta mi mali znaš, ovo je bolje, ovako mora biti, nemože to tako" što bi ti napravio?

Jel bi poslušao čovjeka i uzeo kako on kaže (pa makar i sva tvoja uvjerenja govorila da je to krivo) ili bi pokušao to raspraviti s njim?

I ako ti on nebi htjeo dati ono što hoćeš, jel bi na kraju uzeo to što ti daje, ili bi produžio dalje?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Agresivno na HR tržište

Evo čisto da se i ja malo nadovežem na komentare:

Žao mi je dečka (Pranja) i to jako, očito je da dečko ima žicu za "stvaranje" kućišta/test bench-ova (kako god bi nazvali njegove proizvode), sve stvari koji sam vidio od njega su po mom mišljenju prilično odlične, čak bi reko i vanserijske, ali trenutno ovo što radi mu nije baš neki put do novca, ja da imam žicu za nešto i priliku da se poguram (njegov kolega, prijatelj ili što već ima stroj i opremu) dobrano bi to iskoristio, ljudi, danas lova teško dolazi i to treba shvatiti, ovo je naravno sve moje mišljenje ili donekle dobronamjeran savjet!?
Pranja, sviđa mi se tvoj stav donekle, radiš odlične stvari po svojim idejama i to mi se jako sviđa, samo moraš shvatit da ti neki ljudi stvarno hoće i pomoć, ne znam u kakvom okruženju i društvu živiš (očito nekom koje te ne podržava) ali ovdje ti dečki stvarno hoće pomoć, i to po mom mišljenju najbolja vrsta pomoći, od dečki koji se već bave tim ili su upućeni u to ili stvari oko tog, tak da bi možda mogao i razmisliti o njihovim savjetima, osobno su mi svi tvoji radovi fantastični, ali jednostavno nemam novaca za njih a i donekle nisu ono što ja tražim, da i možeš složit kućište solidne veličine, nebitnog materijala, sam svim stvarima koje mi trebaju (ništa posebno, malo mjesta iza matične, dobro pozicionirane rupe za kablove, mjesto za vent na boku) bez problema bih dao 600 do 700 kn za to, i svaki put kad bi neko došao do mene s ponosom bi reko da to radi tip iz Hrvatske i da je majstor, nadam se da razumiješ šta hoću reć, i da samo nastavi s radovima, sve najbolje!? :)

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Agresivno na HR tržište
Ivsa kaže...

 da i možeš složit kućište solidne veličine, nebitnog materijala, sam svim stvarima koje mi trebaju (ništa posebno, malo mjesta iza matične, dobro pozicionirane rupe za kablove, mjesto za vent na boku) bez problema bih dao 600 do 700 kn za to, i svaki put kad bi neko došao do mene s ponosom bi reko da to radi tip iz Hrvatske i da je majstor, nadam se da razumiješ šta hoću reć, i da samo nastavi s radovima, sve najbolje!? :)

Ovo sam siguran da bi dosta ljudi kupilo, i upravo bi dobio takvu reklamu. Ja svojim poznancima zadnjih 2-3 godine stalno slažem konfe, kad ljudi vide nešto ddrugačije od "velike sive kutije" uglavnom ostanu paf {#}.

Da postoji netko tko radi nešto još bolje, "u ograničenoj seriji" ljudi bi bili ludi za tim. Metalni okvir, sa malo boljim dizajnom, tanjim plexyem, složenim CM-om, i još par trikova iz skupljih kučišta, to bi išlo "ko vruće kifle"...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Agresivno na HR tržište
rooswelt1991 kaže...

Ovo sam siguran da bi dosta ljudi kupilo, i upravo bi dobio takvu reklamu. Ja svojim poznancima zadnjih 2-3 godine stalno slažem konfe, kad ljudi vide nešto ddrugačije od "velike sive kutije" uglavnom ostanu paf {#}.

Da postoji netko tko radi nešto još bolje, "u ograničenoj seriji" ljudi bi bili ludi za tim. Metalni okvir, sa malo boljim dizajnom, tanjim plexyem, složenim CM-om, i još par trikova iz skupljih kučišta, to bi išlo "ko vruće kifle"...

Točno to. Ali sa onakvim stavom se ne prodaje ništa..pogotovo ne po toj cijeni.

 

@Pranja: Tebi treba ovako nešto za to što radiš i bilo bi i više nego dovoljno..reže, gravira i radi što želiš. Frend je uložio cca 10000 kn s tim da je sve radio sam, od ideje, nacrta i sve to skupa sastavio. Toleranca mu je 0,001

 

16 godina
offline
Re: Agresivno na HR tržište
rooswelt1991 kaže...

Cijene plexy-a u nabavi, bar ono što ja imam...

 

 

 

Tek sam sad uletio u temu, pa da objasnim. Ovo su cijene bez PDV-a i usluge rezanja. Dodaj na to 25% za PDV i 20 ili 25% za rezanje (jer ne možeš baratati s pločom od 2x1 metar), pa ćeš dobiti realne cijene plexija koje plaćamo mi koji ga kupujemo kao sirovinu iz druge ruke.

 

Što se tiče ostale rasprave, ne bi se štel mešat, iako bih kao ekonomist imao podosta za reći o ekonomiji obujma, maržama u proizvodnji itd. Jedan je pametan čovjek rekao: "Onima kojima se sve može objasniti, njima ništa ni ne treba objašnjavati. A onima kojima sve treba objašnjavati, ionako se ništa ne može objasniti" pa ću se toga i držati.

 

Živi bili, i puno kejsova od plexija napravili i prodali! {#}

15 godina
offline
Re: Agresivno na HR tržište
rooswelt1991 kaže...
Kupac je uvijek u pravu!

Kurtoazija Oglaf.com

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice