CV u PDF-u

poruka: 22
|
čitano: 47.285
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
CV u PDF-u

Jel ima netko od vas da je pisao zivotopis u PDF-u?

Ako ima, jel moze Foxit?


Hvala :)

 

Edit: da malo pojasnim..znaci vidio sam negdje zivotopise u boji i malo kompleksnijeg dizajna..pa nisam sigurna na koji nacin je to radjeno..evo primjer u prilogu..tako cete najbolje shvatit sto me zanima (slika)

 

P.S. naravno da ovo nije original...podaci su izmisljeni... i molio bih nekog od mod-ova da promjeni naslov topic-a u "Poboljsani CV" ili "Unaprijedeni CV"

CV CV
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 16:55 (B-52).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CV u PDF-u
B-52 kaže...

znaci vidio sam negdje zivotopise u boji i malo kompleksnijeg dizajna..pa nisam sigurna na koji nacin je to radjeno..evo primjer u prilogu..tako cete najbolje shvatit sto me zanima (slika)

 

P.S. naravno da ovo nije original...podaci su izmisljeni... i molio bih nekog od mod-ova da promjeni naslov topic-a u "Poboljsani CV" ili "Unaprijedeni CV"

Jesi li ti muškog ili ženskog spola?

Za CV ima dosta primjera na netu. Pogledaj OVDJE.

Ako želiš nešto svoje tada probaj u Wordu izraditi životopis (be creative)

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
16 godina
neaktivan
offline
CV u PDF-u

Fotografija u cv-u? {#}

 

Better not.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: CV u PDF-u
B-52 kaže...

Jel ima netko od vas da je pisao zivotopis u PDF-u?

Ako ima, jel moze Foxit?

Nitko nije pisao životopis u PDF-u. Napisao ga je u Wordu, Open/Libre-Officeovom uređivaču teksta ili pak u InDesignu ili tako nečemu pa ga je eventualno "isprintao" u PDF. Danas se životopisi obično očekuju u Wordovom formatu (.doc) ili eventualno u PDF-u. Uglavnom, s Wordom ili LibreOfficeom si siguran - napraviš si .doc, a ako će biti potrebe za PDF-om, jednostavno isprintaš u PDF i daš PDF. I to je to.

15 godina
offline
Re: CV u PDF-u
IvanC kaže...

Jesi li ti muškog ili ženskog spola?

 

  Pobjeglo mi slovo kod sigurna/an (zaboravio sam ispravit :)

 

macak kaže...

Fotografija u cv-u? {#}

 

Better not.

 

..ali ionako me trazi fotografiju kod prijave, tako da nema veze..

 

mbaksa kaže...

Nitko nije pisao životopis u PDF-u...

  ..to sam shvatio tek kada sam otvorio topic..do danas nisam ni znao kako nastaje PDF   {#}

 

btw sto mislite kako je nastao CV iz prvog posta (slika) ..jel radjeno u word-u ili??

14 godina
odjavljen
offline
CV u PDF-u

Moga je nastat i u Illustratoru, InDesignu ili čak i wordu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: CV u PDF-u
B-52 kaže...
btw sto mislite kako je nastao CV iz prvog posta (slika) ..jel radjeno u word-u ili??

 

 

Vjerojatno u Wordu - layout je jednostavan i može se bez ikakvog problema napraviti u Wordu, LibreOfficeovom Writeru. Ne isplati se za tako jednostavne layoute opterećivati s nekim programom za prijelom stranica - ovo napraviš dok kažeš keks u Wordu.

15 godina
offline
Re: CV u PDF-u
mbaksa kaže...
layout je jednostavan i može se bez ikakvog problema napraviti u Wordu

  ..jel pomocu tablice ili??  {#}

16 godina
moderator
offline
Re: CV u PDF-u
B-52 kaže...
mbaksa kaže...
layout je jednostavan i može se bez ikakvog problema napraviti u Wordu

  ..jel pomocu tablice ili?? {#}

A pomoću čega drugog? {#} Sve ostalo bi bilo nepotrebni gubitak vremena i otežavalo bi dopunjavanje ili izmjene. I to kako mi se čini, tablica s 4 stupca - dva stupca u plavome, dva u bijelome. Naime, u plavome isto moraju biti dva stupca, s tim da prvi stupac treba biti širok tek nekih pola centimetra - ove narančaste crte su donji ili gornji dio ćelije i one ne mogu biti do pola ćelije. Ili netko drugi možda zna nešto što ja ne znam...

15 godina
protjeran
offline
CV u PDF-u

I dok je u Hrvatskoj sluzbeni format .odf, zivotopisi i sl. se pisu i primaju samo u .doc zatvorenom formatu. Zalosno.

All the best people in life seem to like LINUX. Steve Wozniak
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: CV u PDF-u
kvark kaže...

I dok je u Hrvatskoj sluzbeni format .odf, zivotopisi i sl. se pisu i primaju samo u .doc zatvorenom formatu. Zalosno.

Mislim da nikoga ne bi trebalo zabrinjavati što je .doc zatvoreni format, pošto ga besplatni i open-source programi uredno podržavaju i veća je vjerojatnost da će netko moći pročitati .doc, nego .odt.

 

A kritika ti je inače upućena na krivu adresu - nisu problem poslodavci i životopisi - recimo s područja financija službeni obrasci dolaze u .doc, .xls i, ako sam dobro vidio, .pdf formatima (pa ljudi to printaju i rukom ispunjavaju, jer ne znaju kako softverom pisati u PDF dokumente). Dakle, prvo bi tu trebalo napraviti reda. A treba početi s informiranjem - koliko ljudi uopće zna da se u Hrvatskoj preporučuje korištenje ODF formata?

15 godina
protjeran
offline
Re: CV u PDF-u
mbaksa kaže...
kvark kaže...

I dok je u Hrvatskoj sluzbeni format .odf, zivotopisi i sl. se pisu i primaju samo u .doc zatvorenom formatu. Zalosno.

Mislim da nikoga ne bi trebalo zabrinjavati što je .doc zatvoreni format, pošto ga besplatni i open-source programi uredno podržavaju i veća je vjerojatnost da će netko moći pročitati .doc, nego .odt.

 

A kritika ti je inače upućena na krivu adresu - nisu problem poslodavci i životopisi - recimo s područja financija službeni obrasci dolaze u .doc, .xls i, ako sam dobro vidio, .pdf formatima (pa ljudi to printaju i rukom ispunjavaju, jer ne znaju kako softverom pisati u PDF dokumente). Dakle, prvo bi tu trebalo napraviti reda. A treba početi s informiranjem - koliko ljudi uopće zna da se u Hrvatskoj preporučuje korištenje ODF formata?

Ja mislim da bi sve ljude trebalo zabrinjavati da je bilo koji "javni" format zatvoren, zbog mnogo razloga, da sad ne duljim ovdje.

 

Mislim da su problem i sluzbeni financijski obrasci i poslodavci i svi zivi... ali isto tako znam da smo jako daleko od toga da ce se to promijeniti. Kako kazes - informiranje ljudi je vazno, bas zato sam i napisao onaj komentar gore i s takvim sitnim radnjicama pokusavam bar jedan-dva mozga ukljuciti po tom pitanju... My 2 cents za tu svrhu, kako bi neki rekli...

All the best people in life seem to like LINUX. Steve Wozniak
14 godina
neaktivan
offline
Re: CV u PDF-u
mbaksa kaže...

Mislim da nikoga ne bi trebalo zabrinjavati što je .doc zatvoreni format, pošto ga besplatni i open-source programi uredno podržavaju i veća je vjerojatnost da će netko moći pročitati .doc, nego .odt.

U slucajevima kada se zapravo snima RTF sa .doc ekstenzijom. Kada se snima prava .doc datoteka situacija moze biti drukcija, pa ponekad dolazi i do raspada .doc dokumenta napisanog u FOSS programima kada ih se otvori u Wordu. Pretpostavljam da potencijalni poslodavac ne gleda blagonaklono na to "raspadanje formatiranja" te ga dozivljava kao povrsnost i neurednost.

 

Ali se u nacelu slazem sa napisanim pa sam ti dao TU, samo sam imao dojam da je malo nedoreceno.

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2011 4:19 (rustweaver).
16 godina
moderator
offline
Re: CV u PDF-u
rustweaver kaže...
mbaksa kaže...

Mislim da nikoga ne bi trebalo zabrinjavati što je .doc zatvoreni format, pošto ga besplatni i open-source programi uredno podržavaju i veća je vjerojatnost da će netko moći pročitati .doc, nego .odt.

U slucajevima kada se zapravo snima RTF sa .doc ekstenzijom. Kada se snima prava .doc datoteka situacija moze biti drukcija, pa ponekad dolazi i do raspada .doc dokumenta napisanog u FOSS programima kada ih se otvori u Wordu. Pretpostavljam da potencijalni poslodavac ne gleda blagonaklono na to "raspadanje formatiranja" te ga dozivljava kao povrsnost i neurednost.

Životopisi trebaju biti jednostavno formatirani i takvi dokumenti će biti normalno čitljivi u svim programima, odnosno neće se raspadati. Dakle, ako će se .doc dokument napisan u Open/Libre raspadati (a to se nikako ne bi trebalo događati nekakvom običnom CV-u, eventualno s tablicom za layout), za to je kriva osoba koja je pisala taj dokument, jer je izražavala svoju "kreativnost" na pogrešnom mjestu, na pogrešan način. Ako hoće komplicirati s layoutom (za što nema smisla ni potrebe, osim ako se ne prijavljuje za poziciju grafičkog dijaznera ili nečeg sličnog), onda će dokument predati u PDF formatu.

15 godina
offline
CV u PDF-u

..da vas pitam nesto.. meni automatski sejva u .docx ..jel mozda bolje da sejvam u .doc ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: CV u PDF-u
B-52 kaže...

..da vas pitam nesto.. meni automatski sejva u .docx ..jel mozda bolje da sejvam u .doc ?

Apsolutno! Jer dosta ljudi još koristi Office 2003, a nisu u stanju instalirati compatibility pack, pa dokumente nastale u novijoj verziji ne mogu otvoriti.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
moderator
offline
Re: CV u PDF-u
Da, spremi u .doc, pošto za .docx za starije Microsoftove Officee treba instalirati posebni dodatak. A i ne znam kakva je podrška za .docx među besplatnim programima.
16 godina
neaktivan
offline
CV u PDF-u

Open/LibreOffice "čita", ponekad ne uhvati formatiranje kak treba, ali sadržaj je uglavnom čitljiv.

Uglavnom, .rtf, .pdf ili .doc  bi trebali biti OK.

 

Savjet nadobudnim tražiteljima zaposlenja: koristite stariji MS Office(XP, 2000, 97) ili Open/LibreOffice, snimite kao .doc, opcionalno exportirajte u PDF i pošaljite zajedno.

Rijetko tko po firmama ima zadnju verziju Office-a, a još rjeđe OpenOffice.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2011 14:41 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CV u PDF-u
mbaksa kaže...
B-52 kaže...
mbaksa kaže...
layout je jednostavan i može se bez ikakvog problema napraviti u Wordu

  ..jel pomocu tablice ili??  {#}

A pomoću čega drugog? {#} Sve ostalo bi bilo nepotrebni gubitak vremena i otežavalo bi dopunjavanje ili izmjene. I to kako mi se čini, tablica s 4 stupca - dva stupca u plavome, dva u bijelome. Naime, u plavome isto moraju biti dva stupca, s tim da prvi stupac treba biti širok tek nekih pola centimetra - ove narančaste crte su donji ili gornji dio ćelije i one ne mogu biti do pola ćelije. Ili netko drugi možda zna nešto što ja ne znam...

 

Jel mi mos samo rec sta znaci "u plavome"/"u bijelome" i zasto ovaj prvi stupac od pola centimetra?

16 godina
moderator
offline
Re: CV u PDF-u
B-52 kaže...
mbaksa kaže...
A pomoću čega drugog? {#} Sve ostalo bi bilo nepotrebni gubitak vremena i otežavalo bi dopunjavanje ili izmjene. I to kako mi se čini, tablica s 4 stupca - dva stupca u plavome, dva u bijelome. Naime, u plavome isto moraju biti dva stupca, s tim da prvi stupac treba biti širok tek nekih pola centimetra - ove narančaste crte su donji ili gornji dio ćelije i one ne mogu biti do pola ćelije. Ili netko drugi možda zna nešto što ja ne znam...

 

Jel mi mos samo rec sta znaci "u plavome"/"u bijelome" i zasto ovaj prvi stupac od pola centimetra?

Bi li bilo lakše za shvatiti da sam napisao "u plavoj boji"/"u bijeloj boji"?

 

Zar nisam objasnio zašto prvi stupac od pola centimetra? Ovo označeno žutim markerom.

15 godina
offline
Re: CV u PDF-u
mbaksa kaže...
.. - koliko ljudi uopće zna da se u Hrvatskoj preporučuje korištenje ODF formata?

- misliš, kao prihvaćena 'nacionalna norma', ISO:9001 .. još samo da Jaca nauči .xls (tj = ISO/IEC DIS 29500 = open XML) snimiti u 'tom nekom' formatu ili da ga recimo Fina može/želi otvoriti...

Prihvaćena nacionalna norma, bi u normalnim državama gdje propisi nešto znače bila obveza bar za javne institucije. Ovako je to PDF i .doc.

Zapravo, vrijedi je naputak; ''... nacionalne norme nisu obvezne za vladu ili građane već im se daje mogućnost da koriste navedenu (i trenutno jedinu) nacionalnu normu za uređivanje dokumenata. ...'' Pa sad kako to tumaćiti?

Tako da ako ništa drugo, s .doc formatom, barem službenica neće kolutati očima...{#}

Dok PDF recimo da je ekvivalent FAXu i defacto standard (dobre mogućnosti zaključavanja i portabilnost).

 

on topic; meni je omiljen PDFcreator kao printer driver, (programski) može i CutePDF.

Ovakav formular se (danas) može napraviti s bilo kojim TxT(-word) editorom kao Word. Praktično je napraviti tablicu recimo s 5 kolona...(3-6) -lakše se organizira / urednije... od viška glava ne boli, za razliku od manjka kad poremeti marginu.

Slika u CVu može biti uvijet, PRovski i slični poslovi, gdje je naravno izgled bitna stavka (a gdje nije?)... {#} problem nastaje kad kandidati ne razlikuju fb od RL pa stave slike s naslovnica..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: CV u PDF-u
macak kaže...

Fotografija u cv-u? {#}

 

Better not.

 vani ti je to više manje standard

 

a kaj se tiče formata spremanja prije svega obratite pažnju kakav se format traži (neki poslodavci traže isključivot .rtf format neki .pdf a nekima je svejedno) ja u pravilu ako se ne specificira koristim pdf jer nitko nemre "čačkat" po njemu

kod mene normalno radi.....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice