SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.078
|
čitano: 622.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
13 godina
offline
Re: SSD-škola
picajzla0707 kaže...

 hehe, ja već 8-9 godina imam intelov 520 ssd od 120gb

Također, samo 330 model, isto MLC.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
13 godina
offline
Re: SSD-škola
tintin kaže...
Kupljeno SSD 250 GB SAMSUNG 980 PRO NVMe M.2 i na njega planiram instalirati OS (win10 pro) pa me zanima ima li potrebe seliti tmp folder Windowsa, Firefoxa i još eventualno neke druge na disk (ili drugi non OS sdd) da se smanji pisanje po OS ssd-u?

Sve što možeš od programa instaliraj na SSD, nemoj ništa štedjeti ga.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
5 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Što je preporučljivo staviti prvi boot SSD ili Hard drive?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD-škola
soulwire kaže...

Što je preporučljivo staviti prvi boot SSD ili Hard drive?

Pa SSD ako je na njega instaliran OS.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
5 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola

Gdje je sigurnije imati instaliran OS? Na SSD-u ili Hard drive-u.

13 godina
offline
Re: SSD-škola
soulwire kaže...

Gdje je sigurnije imati instaliran OS? Na SSD-u ili Hard drive-u.

Na SSDu. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
11 godina
offline
Re: SSD-škola
soulwire kaže...

Gdje je sigurnije imati instaliran OS? Na SSD-u ili Hard drive-u.

 kako misliš sigurnije?

ako imaš ssd instaliraš os na njega obavezno, jer prednosti ssd u odnosu na hdd se vide najviše u svakodnevnom radu, brže se boota, brže se otvaraju programi, učitavanje igara traje kraće, kod nekih je razlika drastična, sve je daleko brže na ssd-u

hdd je danas dobar jedino za pohranu

5 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
picajzla0707 kaže...

 kako misliš sigurnije?

ako imaš ssd instaliraš os na njega obavezno, jer prednosti ssd u odnosu na hdd se vide najviše u svakodnevnom radu, brže se boota, brže se otvaraju programi, učitavanje igara traje kraće, kod nekih je razlika drastična, sve je daleko brže na ssd-u

hdd je danas dobar jedino za pohranu

 Hvala

14 godina
offline
Re: SSD-škola
soulwire kaže...

Gdje je sigurnije imati instaliran OS? Na SSD-u ili Hard drive-u.

Ako tražiš sigurnost investiraj u vanjski HDD za pohranu većeg kapaciteta i nek ti neki alat (Acronis ili besplatna alternativa) radi dnevni backup na njega. U slučaju havarije moguće je napraviti restore cijelih particija.

nemam za potpis
12 godina
offline
SSD-škola

picajzla0707  Uzeo sam p3 plus 4tb na Crucial akciji za 200e.

 

Znam da nije najbrži gen4, ali služio bi mi kao game storage.

 

Misliš da je to OK ili da returnam ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SSD-škola
Ha čuj, ja svakako ne bi uzimao qlc disk, ali ovaj čak i nije loš. Prema testovima 2tb model ima 550gb slc pseudo keša, ovaj od 4tb znači ima preko 1tb keša i unutar toga će pisati punom brzinom.
Ofkors, što ti više bude popunjen proporcionalno tome će se smanjivat i količina keša koji je na raspolaganju.
Na mobu sam i ne znam točno cijene tlc konkurencije ili čak bolje qlc poput intela 670p koji uz pseudokeš ima i dio hw keša i ddram, pa se bolje nosi sa situacijama kad pseudokeš nestane, tako da nisam siguran koliko šparaš
EDIT
vidim da wd black sn850x ide za 245e na amazon.de, pa vidi jel ti to puno za high end pcie 4.0 ssd
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 22:25 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: SSD-škola
Pa ono...tu je još naš PDV i dostava. Mislim da je na kraju 275, prvo sam njega čak i ubo i onda otkazao narudžbu. HE bi si uzeo za sistemski. Nisam pametan.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: SSD-škola
Ma ne sekiraj se, za pohranu sasvim ok. Pa nećeš ga non-stop filati terabajtima podataka da bi svako malo gledao kako mu trokira brzina. Ako ga budeš 'punio' po malo, parsto po parsto giga, nećeš niti skužiti razliku u odnosu na skuplji
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 6:08 (picajzla0707).
14 godina
offline
SSD-škola

Instalirao sam m2 ssd sa aftermarket coolerem. Kada sve instaliram ostane mi prostor između vijka i ploče, m2 nije do kraja pritisnut. Jel to problem? Izrezao sam komadiće plastike sa stare kartice da popunim tu prazninu i da je m2 pritisnut do kraja. Oce li toplina od hladnjaka biti visoka za plastiku? Testirao sam tu plastiku blizu upaljača i nije se otopila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: SSD-škola
Ta plastika neće goriti, čini se dobro. Ali zar nemaš kraći vijak, inače lako za kupiti.
11 godina
offline
SSD-škola

Koja je buducnost ssd diskova?jeli m2 forma i nvme protokol siguran narednih 5 godina?kad ce dolazit i veci diskovi od 8 tb i slicno

 

Sto mislite o ssd nvme kao storage...4 tb i spaja se 2 put mjesecno na PC, popunjenost 90 posto

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD-škola

Vijak je zavindat do kraja. Na zelenoj liniji ima previše prostora:

11 godina
offline
Re: SSD-škola
bruno03 kaže...

Vijak je zavindat do kraja. Na zelenoj liniji ima previše prostora:

 nešto s tim odstojnikom tebi nije u redu, ovaj 'kurčić' koji viri iz matice i u koji vidaš vidu je višak

slika dolje pokazuje po tvojem primjeru kako bi to trebalo izgledati, ssd sjeda direkt na šitoku površinu odstojnika/matice, bez tog dodatnog kurčića i onda vida pritisne ssd na odstojnik

čisto za primjer pogledaj na dva videa kako to izgleda u praksi, obrati pozornost na dio kad naslanjaju ssd na odstojnik i stavljaju vidu

 

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice