Problem sa djeljenjem na particije

poruka: 7
|
čitano: 2.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa djeljenjem na particije

Pozdrav, dobio sam komp sa WD Caviar Green 1TB i kad sam htio instalira windows, nije mi dozvolilo hard disk podijelit u particije... Probao sam win 7, 8.1, sa usba 8.1 i dalje isto... Sad cu probati sa Magic Partitionom to sredit, ali me zanima prije toga ima li kakvo drugo rijesnje?

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa djeljenjem na particije

Ako si već instalirao windowse onda možeš preko disk management-a u windowsima sve napravit

14 godina
offline
Re: Problem sa djeljenjem na particije

Kod instalacije windowsa prije odabira particije, obrišeš trenutnu particiju "delete", i nakon toga odrediš veličinu C particije za windowse, a ostalo dijeliš kako hoćeš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2015 20:34 (ivo454).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa djeljenjem na particije
ivo454 kaže...

Kod instalacije windowsa prije odabira particije, obrišeš trenutnu particiju "delete", i nakon toga odrediš C particiju za windowse, a ostalo dijeliš kako hoćeš.

 Znam kako to sve ide, ali kod ovog nije htjelo tako

Siky1234
14 godina
offline
Problem sa djeljenjem na particije

Mora ići, znači trenutnu particiju od 1Tb, "delete" pod "advanced" i dobiješ "unalocated" i od toga kreiraš "new" po želji. A dali je dalo instalirati windowse na postojeću particiju, pa da je onda kasnije šrinkaš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2015 20:45 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa djeljenjem na particije

Instalacija je normalno radila, ali opet u windowsu nisam uspio podijelit particije (u Disk Managmentu)... Htio sam probat preko instalacije XP-a, ali na sva 3 razlicita DVD-a izbaci BSOD

Siky1234
10 godina
odjavljen
offline
Problem sa djeljenjem na particije

Jesi probao sa AOMEI Partition Assistant ? Tutorijal imaš ovdje : http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/tut-aomei-partition-assistant-standard/226189.aspx

 

Uglavnom ako imaš viška računalo napraviš bootabilni cd i tamo napraviš šta trebaš (sve objašnjeno u tutorijalu)

.

KISS 4 LIFE !
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice