LG snimac problem

poruka: 8
|
čitano: 4.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
LG snimac problem

Neki dan mi LG przilica (stara par godina) zeznula par Traxdatinih dvd-a.

 

Sitacija je ovakva.

 

Prvo sam pomislio da je to zbog SP3 kojeg sam instalirao, ali sam poslije odbacio tu mogucnost.

Pomislio sam da je spindl (25 kom) dosao s zeznutim medijima, ali sam i to odbacio kad sam snimio na curinom laptopu bez problema.

Probao sam snimit na neki drugi medij koji sam imao pri ruci (nije Traxdata ni Verbatim, neka treca). Proslo je u redu.

Inace kupujem Verbatimove medije, ali kad njih nema kupim Traxdatu. Do sad sam bez problema snimao (osim jedan put, sto cu objasniti kasnije).

 

Koristim Nero 6.6.0.5. vec godinama i nikad nikakvih problema. Probao sam i s Ashampoo 6 Free ista stvar.

Jedina je razlika sto Nero snimi dvd do kraja i javi da je sve OK, ali se medij ne moze procitati.

A Ashampoo odmah na pocetku izbaci da sam sje... dvd-e i opcenita objasnjenja tipa (mediji, driveri, firmware i sl).

 

Kao sto rekoh vec mi se slicna (mozda i ista stvar) dogodila proslu godinu.

Nije mi htjelo snimat ni na Verbatim ni na Traxdatu.

Nadogradio sam firmware s 1.01 na 1.05. Poslije toga je sve proradilo.

Pretpostavio sam da su poceli s nekim novim proizvodnim procesom izrade praznih dvd-a ili nesto sl. pa mi zato njih nije htjelo snimat.

 

Mislio sam da ce mi to pomoci i sada, ali sam bio u krivu.

Na LG stranicama je zadnja verzija firmwarea 1.05 koju i imam.

Uspio sam naci na kanadskoj stranici od LG-a firware 1.06. Sto mi je bilo cudno kako tu ima na na glavnoj stranici nema.

Instalirao sam novi 1.06, ali nazalost problem je jos uvijek ostao isti.

 

Budem kupio Verbatimove DVD-e pa cu vidjeti sta ce s njima napraviti, ali mislim da ce i njih sje....

Ako imate nekih prijedloga ili savjeta sta da probam uciniti slobodno napisite.

 

Znam da mogu kupiti novu za 300kn, nije stvar u novcima, ali bih stvarno zelio otkriti u cemu je caka i zasto ne radi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LG snimac problem

Vidim da su svi na godisnjem ili nemate ideje Osmijeh

15 godina
offline
RE: LG snimac problem

A još da si reko recimo koji snimač, pa koliko je star (par godina je širok pojam) pa onda koliko je otprilike snimio... onda bi mogli pričati dalje... probaj testirati čitanje, da li normalno čita ili se malo muči, možda su stvarno u pitanju novi mediji (razlog zašto sam davnoh dana škartiro Pioneera 106 je to što na nove medije nije uopće htio ni počet snimat), a možda je pržilica jednostavno odradila svoje. Meni tri godine star LG 4163 radi bez frke, jedino ne smijem +R medije sa DVD-ROM bitsettingom snimat brže od 4X inače zezne DVD otprilike kao što si spominjo - kao snimi u redu, a nema niš - al to je oduvijek tako na njemu, ostalo sve radi bez greške...

16 godina
offline
RE: LG snimac problem
Ma pisao sam na poslu pa se nisam moga sjetiti modela.
Model je, ako sam se dobro sjetio LG GSA-4136B, vjerovatno isti kao tvoj.
Star je oko tri godine, snimio je oko 1000 sto cd-a, sto dvd-a.
DVD-e ne snimam brzinom vecom od 4x. Sta je to bitsetting? Ne sjecam se da sam to vidio negdje.
Cini mi se da su ovi DVD-i Traxdata +R. Ali kao sto rekoh nisam imao problema, ni s +R, ni s -R prije, osim onaj jedan put, sto sam popravio s updateom firmwarea na 1.05
Koji ti imas firmware?
Danas cu probat negdje kupit Verbatimove +R, da vidim sta ce se desit.
Ako nis budem kupio novog LG-a.
Preporucili su ovog u jednoj temi u forumu.


Ali nema je sad za kupit u Ve-milu.

Trenutno imaju ovaj model.


Cini mi se ok. SATA je, nema Lightscribe (sto mi i nije potrebno).
15 godina
neaktivan
offline
LG snimac problem

ja imao dosad 2 LG snimaca i oba mi crkla (neznam tocno koji modeli) , isto tako  frendu krepao dvd citac LG a i cuo sam da se ljudi dosta zale na LG jer im citaci/snimaci nevaljaju!! Ja sam sad preso na Pioneer i zivim bez tih problema :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
LG snimac problem

Imam isti takav vec 3 godine i dosad nije zakazao.Nisam brojao koliko sam snimio ali opkruzenje u kojem radi je "ubitacno",dim iz cigarete koje pusim mahnito dok sam ispred komp. odlazi pravo u njega.Dosad nije ciscen...ali moracu.

Nego,zadnaj verzija firmwarea je 105A

Inace bit setting ili book type setting je nacin koji program za snimanje nalaze snimacu da snima po,recimeo DVD-ROM,a ti si mu ubacio DVD+ROM (da bi se povecla kompatabilnost citanja sa ostalim playerima-snimacima)

Dole imas slike pa usporedi

Usput,kao sto kazes "1000 DVDova,CDova"...mislim da si mu izvadio mast.ZIvotni vijek lasera je oko 3000-4000 sati.Pa sad ti   preracunaj koliko si vremena upogonavao snimac

Book Type Book Type
LG GSA-4163B LG GSA-4163B
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2008 1:31 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: LG snimac problem
Chaky kaže...
Ma pisao sam na poslu pa se nisam moga sjetiti modela.
Model je, ako sam se dobro sjetio LG GSA-4136B, vjerovatno isti kao tvoj.
Star je oko tri godine, snimio je oko 1000 sto cd-a, sto dvd-a.
DVD-e ne snimam brzinom vecom od 4x. Sta je to bitsetting? Ne sjecam se da sam to vidio negdje.
Cini mi se da su ovi DVD-i Traxdata +R. Ali kao sto rekoh nisam imao problema, ni s +R, ni s -R prije, osim onaj jedan put, sto sam popravio s updateom firmwarea na 1.05
Koji ti imas firmware?
Danas cu probat negdje kupit Verbatimove +R, da vidim sta ce se desit.
Cini mi se ok. SATA je, nema Lightscribe (sto mi i nije potrebno).
 
Malo kasnim, sad sam tek vidio poruku :) bitsetting ti je zaključivanje +R medija tako da dobije oznaku kao da je DVD-ROM u pitanju, pa onda prastari DVD playeri koji neće raditi sa R medijima ipak mogu plejati i film na +R mediju... To što ti to nemaš, a jebga, kod mene je hackirani firmver 1.05 koji ima isključen riplock, nema ograničenja DVD zona i usput ima i tak bitsetting. A što se tiče brzine snimanja, hm, u nekim kombinacijama snimača i medija ispadne bolje snimanje na 12X nego na 4X :)
16 godina
offline
RE: LG snimac problem

Hvala na informacijama, ali sam kupio novi snimac Osmijeh

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice