Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.052
|
čitano: 2.834.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
null kaže...

120 GB, OCZ Vector 150

120 GB, CRUCIAL BX100

 

Oba su oko 350 kn u HGspotu na akciji. Dali se isplati uzeti koji od njih i koji je bolji?

Hvala na info...

 

Ja ću u subotu uzet Vectora, ako još ostane 

 

Ali ne vidim tu akciju na webu 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 20:38 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Koji SSD?

Ima netko kakvih informacija o GOODRAM SSD Iridium PRO da li se to isplati kupovat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
David87 kaže...

Ima netko kakvih informacija o GOODRAM SSD Iridium PRO da li se to isplati kupovat?

 ovisi koliko para...

14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Sa novim Samsung Magician v5.0 imam malih problema. Dakle, javi mi poruku da ne mogu ukljuciti Rapid mode jer koristim AMD Chipset Controller, a prije je dopustao isto bez problema. Kada prebacim na ASMedia SATA port, rapid mode postaje dostupan u Magicianu. Medjutim, stvar je u tome da na Benchmark testu sa nativnim AMD Sata 6.0Gb/s kontrolerima dobijem veci read/write score, ali manji Random IOPS score u poredjenju sa ASMedia kontrolerom.

 

Rezultati sa nativnim AMD SB950 SATA portovim:

Sequential MB/s -> Read 531; Write 507

Random (IOPS) -> Read 60,453; Write 50,946

 

Rezultati sa ASMedio SATA protovima:

Sequential MB/s -> Read 407; Write 352

Random (IOPS) -> Read 67,419; Write 56,025

 

 

Ako neko moze da objasni situaciju iznad, bio bih jako zahvalan. Ne shvatam zasto Samsung ne dopusta aktivaciju Rapid moda sa brzim nativnim AMD Sata kontrolerima, ali isto tako ne shvatam zasto dobijem bolje Random IOPS performanse sa ASMedia kontrolerom. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
lllnuclearlll kaže...
David87 kaže...

Ima netko kakvih informacija o GOODRAM SSD Iridium PRO da li se to isplati kupovat?

 ovisi koliko para...

 Zanima me općenito da li je netko isprobao to čudo?

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Almin94 kaže...

Sa novim Samsung Magician v5.0 imam malih problema. Dakle, javi mi poruku da ne mogu ukljuciti Rapid mode jer koristim AMD Chipset Controller, a prije je dopustao isto bez problema. Kada prebacim na ASMedia SATA port, rapid mode postaje dostupan u Magicianu. Medjutim, stvar je u tome da na Benchmark testu sa nativnim AMD Sata 6.0Gb/s kontrolerima dobijem veci read/write score, ali manji Random IOPS score u poredjenju sa ASMedia kontrolerom.

 

Rezultati sa nativnim AMD SB950 SATA portovim:

Sequential MB/s -> Read 531; Write 507

Random (IOPS) -> Read 60,453; Write 50,946

 

Rezultati sa ASMedio SATA protovima:

Sequential MB/s -> Read 407; Write 352

Random (IOPS) -> Read 67,419; Write 56,025

 

 

Ako neko moze da objasni situaciju iznad, bio bih jako zahvalan. Ne shvatam zasto Samsung ne dopusta aktivaciju Rapid moda sa brzim nativnim AMD Sata kontrolerima, ali isto tako ne shvatam zasto dobijem bolje Random IOPS performanse sa ASMedia kontrolerom. 

 

Iz ovog razloga ja volim Intel... S Intelom ovakvih problema nikad nema...

 

Kako misliš da ti je prije dopuštao, a sad ne? Što si promijenio?

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
David87 kaže...
lllnuclearlll kaže...
David87 kaže...

Ima netko kakvih informacija o GOODRAM SSD Iridium PRO da li se to isplati kupovat?

 ovisi koliko para...

 Zanima me općenito da li je netko isprobao to čudo?

 Nisam isprobao, ali po specifikacijama je slično samsungu 850 evo... ubacili su 256MB RAMa u igru i radi se o MLC memoriji. To bi trebao biti poprilično dobar SSD... Vjerojatno mi je i cijena slična samsungovim 850 modelima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 20:56 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
lllnuclearlll kaže...
null kaže...

120 GB, OCZ Vector 150

120 GB, CRUCIAL BX100

 

Oba su oko 350 kn u HGspotu na akciji. Dali se isplati uzeti koji od njih i koji je bolji?

Hvala na info...

 

Ja ću u subotu uzet Vectora, ako još ostane 

 

Ali ne vidim tu akciju na webu 

 https://www.hgshop.hr/bozicna-akcija/index.html

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
lllnuclearlll kaže...
David87 kaže...
lllnuclearlll kaže...
David87 kaže...

Ima netko kakvih informacija o GOODRAM SSD Iridium PRO da li se to isplati kupovat?

 ovisi koliko para...

 Zanima me općenito da li je netko isprobao to čudo?

 Nisam isprobao, ali po specifikacijama je slično samsungu 850 evo... ubacili su 256MB RAMa u igru i radi se o MLC memoriji. To bi trebao biti poprilično dobar SSD... Vjerojatno mi je i cijena slična samsungovim 850 modelima.

 Neznam, vidim da ga jedan prodaje za 400 Kn - 240 GB pa zato pitam ;)

16 godina
offline
Re: Koji SSD?

Vector 150 je stariji OCZ disk, ali ako daju garanciju na njega (mislim da je bila 5 godina čak) onda to uopće nije loše (iako ne znam kak sad stvar stoji s jamstvom, njih je preuzela toshiba)... Vector je bio u vrhu ponude i SSD je brži i izdržljiviji nego ovi trenutno koji se prodaju i po 150-200kn većim cijenama.

 

Imao sam Vertex 4 128GB i bio sam jako zadovoljan s njim (dok nije krepao ), a ovaj vector bi trebao biti bolji od njega, stoga 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 21:15 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
lllnuclearlll kaže...

 

Iz ovog razloga ja volim Intel... S Intelom ovakvih problema nikad nema...

 

Kako misliš da ti je prije dopuštao, a sad ne? Što si promijenio?

 Napravio update Magiciana, a nije bilo problema sa starijim verzijama.
 Prevario sam ga, ukljucio Rapid dok je bio spojen na ASMedia kontroler, zatim vratio na nativni AMD SB. Sada sve uredno radi. Ovi iz Samsunga bukvalno uklonili podrsku za AMD kontrolere, bez obzira sto se bez problema ostvari puni potencijal SSD-a. Fino od njih, nema se sta reci hahaha...

11 godina
offline
Koji SSD?

planiram uskoro uzeti jos jedan ssd, trenutno imam pro verziju 840 kao primarni, razmisljam da uzmem 850 evo od 500gb kao sekundarni za igre i programe, ili mozda bolje 960evo m.2 al 250gb jer je malo skuplji. onda bi mi on bio primarni a pro sekundarni. da li se isplati uzimati uopce m.2 zbog brzine ili se nece ni osjetiti razlika. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
dennocro kaže...

planiram uskoro uzeti jos jedan ssd, trenutno imam pro verziju 840 kao primarni, razmisljam da uzmem 850 evo od 500gb kao sekundarni za igre i programe, ili mozda bolje 960evo m.2 al 250gb jer je malo skuplji. onda bi mi on bio primarni a pro sekundarni. da li se isplati uzimati uopce m.2 zbog brzine ili se nece ni osjetiti razlika. 

 ovisi koji m.2 i ovisi kakvu imaš ploču...

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?

 A gdje bi ti to točno uštekao? Tvoja ploča uopće nema M.2 konektor

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
lllnuclearlll kaže...

 A gdje bi ti to točno uštekao? Tvoja ploča uopće nema M.2 konektor

 moj bed, cijelo vrijeme gledam na maticnoj taj utor, al ocito to nije taj.

 

onda ide evo 500gb i rjeseno. :D

 

ili jedino pci-e adapter

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 14:21 (dennocro).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
dennocro kaže...

 moj bed, cijelo vrijeme gledam na maticnoj taj utor, al ocito to nije taj.

 

onda ide evo 500gb i rjeseno. :D

To što gledaš je mSATA 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
dennocro kaže...
lllnuclearlll kaže...

 A gdje bi ti to točno uštekao? Tvoja ploča uopće nema M.2 konektor

 moj bed, cijelo vrijeme gledam na maticnoj taj utor, al ocito to nije taj.

 

onda ide evo 500gb i rjeseno. :D

 

ili jedino pci-e adapter

 https://fenix.hr/con-lyc-pcie-3-0x4-adapter-for-m-2

 

samo preko adaptera jedino i to moras provjeriti dali ce ti bootat preko NVMe odnosno dali imas podrsku od Biosa

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

 https://fenix.hr/con-lyc-pcie-3-0x4-adapter-for-m-2

 

samo preko adaptera jedino i to moras provjeriti dali ce ti bootat preko NVMe odnosno dali imas podrsku od Biosa

 Da, samo upitno kak će to raditi... Nemam iskustva s tim baš...

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Dovoljno je update biosa da dobije support za nvme u Biosu. Kazem treba vidjeti u pdf manual ili mail msi supportu. 

 

 

14 godina
online
Re: Koji SSD?
zeroname kaže...
Ferritin kaže...
zeroname kaže...

 Pa nema tu puno mudrosti. Laptop ima SATA sučelje. Makneš postojeći HDD ubaciš SSD i to je to. Moja je preporuka ili Sandisk X400 ili 850 EVO ako ti se ne žuri možda da pričekaš da 850 serija dobije noviju generaciju NAND-a.

Koja je glavna razlika između ova dva SSDa? Jer koliko čitam čine se skoro identični samo drugi proizvođači su igri.

 

 Pa sto se tice vrste NAND-a Samsung koristi napredniji 3d NAND u 32 layer a uskoro i u 48 layer. Dok x400 koristi 15nm obični planar NAND. X400 je jeftiniji, A 850 evo je trajniji. Sad nezz kolika je garancija ali mislim da oba daju 5 godina.

Malo revive-am jer sam odlucio sacekati kao sto si mi i preporucio. I dalje sam na ovome.

 

Mogu li ovakvo sto ugraditi, jer mi izgleda kao najpovoljnija opcija u toj novijoj generaciji SSD-a.

 

Mozda je malo glupo pitanje, ali zelio bih biti siguran. Sa tim SSDom nebi trebalo biti nikakvih problema sa prelaskom na novije maticne ploce ukoliko se odlucim kupiti PC?

Red tuge, red bijesa
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Koliko vidim radi se o starijoj generaciji laptopa tak da neces moc m2 ssd ugradit. Ako nekim cudom imas m2 slot to sigurno nije pcie.

 

Sto se tice ugradnje u novije maticne tu nema problema od skylakea samo trebas gledat da podrzava m2 pcie3.0 x4 slot. 

 

Obicno od b150 chipseta nadalje.

12 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav,

planiram kupnju nekog ssd-a od 240gb. Iako imam matičnu ploču sa SATA II portovima znam da bih dobio puno na brzini računala.

Za oko mi je zapeo ovaj ssd (Kingston V300) na fenix.hr za kojeg sam primjetio da nije omiljen u vašim preporukama, no s obzirom da mi je ovo gornja granica budžeta nemam previše izbora.

 

Predpostavljam da ovaj ssd ne preporučujete zbog lošijih brzina, ali kad već imam SATA II matičnu hoće li ta razlika biti primjetna?

Također bih volio čuti je li netko naručivao iz te trgovine i kakva su iskustva.

Hajduk živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 0:32 (bAKeth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
bAKeth kaže...

Pozdrav,

planiram kupnju nekog ssd-a od 240gb. Iako imam matičnu ploču sa SATA II portovima znam da bih dobio puno na brzini računala.

Za oko mi je zapeo ovaj ssd (Kingston V300) na fenix.hr za kojeg sam primjetio da nije omiljen u vašim preporukama, no s obzirom da mi je ovo gornja granica budžeta nemam previše izbora.

 

Predpostavljam da ovaj ssd ne preporučujete zbog lošijih brzina, ali kad već imam SATA II matičnu hoće li ta razlika biti primjetna?

Također bih volio čuti je li netko naručivao iz te trgovine i kakva su iskustva.

 

 

Imas u Futuri (samo danas):

SSD Adata SP550 240GB = 559,00Kn

 

Ovaj su proslom BUG-u pohvalili:

GOODRAM CX200

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Dali vađenje baterije iz laptopa moze ostetit ssd disk?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 11:24 (Linux4ever).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Linux4ever kaže...

Dali vađenje baterije iz laptopa moze ostetit ssd disk?

 

 

 

 ne

7 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Sta nije pisalo da za ssd nije dobar "nestanak struje" ?Da su osjetljivi na to ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Da prijavim, ipak sam odlučio odustati od ovih
jeftinijih sto sam zacrtao i još malo se protegnuti do sams evo 250 GB. U kombinaciji sa ovim novim komponentama jednostavno sve" leti ", ne Windows se instalirao doslovno za par minuta . sve u svemu, jako sam zadovoljan :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Linux4ever kaže...

Sta nije pisalo da za ssd nije dobar "nestanak struje" ?Da su osjetljivi na to ?

gdje to piše?

 

14 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pozdrav,

 

zanima me jesu li ovo normalne vrijednosti za ssd SanDisk Z400s 256 GB preko SATA II.

 

Hvala

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice