Hitachi hdd 320gb umro?

poruka: 7
|
čitano: 4.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Hitachi hdd 320gb umro?

HITACHI HDT725032GLA360 320GB SATA-300 7200rpm 16MB - starost 2 mjeseca

 

usred bezazlenog surfanja culo se pijuuuu.. skocil prozor nesto tipa "could not write date jerbo vise nema bla bla...."

 

e sad ja sam napravil sljedece:

prepikal na drugi rail na napajanju (za svaki slucaj jer nije bas bog zna kaj)

prepikal na sve moguce kombinacije sasa kontrolera...

 

ovaj disk na kojem je os radi normalno (isti je ko i ovaj samo VLA, naime ima molex a ne sata konektor za napajanje), al cim je ovaj drugi ukopcan os se pocne dizat, ali to tak i ostane, samo vrti na boot screenu...

ako sve upalim i onda ustekam hdd, plug&play, prepozna ga, ali za vrijeme ucitavanja (autoplay) sve se smrzne...

kaj je najgora stvar kad je ustekan, nekad ga bios prepozna nekad ne... uzas...

 

ako itko ima kakvu ideju, bit cu mu vjecno zahvalan, ne zbog diska (ima garanciju), nego zbog oko 130 filmova i full sezona nekoliko serija i nekoliko ovih novih ogromnih igara...

srecom da mi je muzika na drugom disku jer bi pucal po ducanu u kojem je kupljen...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hitachi hdd 320gb umro?

Probaj dignut windowse u safe modu. Eventualno u windowsima isključi opciju autoplay.

Imao je frend problem da je izgubio podatke (u windowsima kada je htio uć u HDD pisalo mu je da nije formatiran i da ga treba formatirat), podatke smo vratili pomoću programa HDD Recovery Pro. Čuo sam i preporuke za Recover my files program.


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hitachi hdd 320gb umro?

probal sam sa tim kaj si rekel, al to ne radi... tvom frendu je os prepoznao hdd, pa je onda to i moglo radit, a to kod mene nije slucaj jer sve ode... sa Acronis True Image/Enterprise Server 8.072 sam ga uspio nac i pokrenut backup, ali ne iz os-a. sad radim mjesta, pa cu ga ujutro ostavit da se bekapira dok se vratim s posla. neda mi se bas gledat 4 sata kak on kopira;)

 

EDIT:

 

sve je ok proslo, bekap uspjesno napravljen. u pon na servis...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2008 17:52 (mujica).
16 godina
offline
RE: Hitachi hdd 320gb umro?

Ja sam taj HDD kupio u ponedljak i radi bez ikakog problema...

Nadam se da neće i men nakon 2mj krepat, ak bude onda ću konjima iz trgovne milu majku j****


AMD Athlon X2 4200+ 2.5, 2 GB DDR2, nVIDIA GeForce 7300 GS 512MB, Hitachi 320GB 16MB
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitachi hdd 320gb umro?
mujica kaže...

probal sam sa tim kaj si rekel, al to ne radi... tvom frendu je os prepoznao hdd, pa je onda to i moglo radit, a to kod mene nije slucaj jer sve ode... sa Acronis True Image/Enterprise Server 8.072 sam ga uspio nac i pokrenut backup, ali ne iz os-a. sad radim mjesta, pa cu ga ujutro ostavit da se bekapira dok se vratim s posla. neda mi se bas gledat 4 sata kak on kopira;)

 

EDIT:

 

sve je ok proslo, bekap uspjesno napravljen. u pon na servis...

 
pazi sta radis pri Data Rerecovery. To je pipavi proces, i nije fora samo da ustekas hard na pc i da downloadas neki "data recovery" programcic od par megabajta. Iskljuci hitno to sto radis, uzmi nekoliko salveta i umotaj hard dobro, onda uzmi plasticnu vrecicu, zatvori dobro hard, i strpaj ga u frizider. Nakon nekoliko sata (ili jos bolje, nakon 24 sata) a u medjuvremenu potrazi WinHex na netu. Instaliraj ga, mali je program ali je puno bolji od data recovery programe jer one samo vracaju "obrisane" fajlove, dok WinHex ti napravi copy/safe download. E sad, ustekaj sad vec dobro rashladjeni hard, pokreni WinHex, i idi na F9. Nadjes na popisu u "Logical Drives" tvoji hladni Hitachi, i ides na OK. Onda otvorit ce ti se particija, pa onda odabiraj ono sto ti treba, prvo najvaznije stvari, pa manje vaznije stvari. Stvari kopiras s desnim klikom i odabires "Recover/Copy..." i to ti je to. Ovo mi je standardni recept spasavanja seminarskih radova i takve stvari kad sve ide u banani. Dosad imam 100% ratio. :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hitachi hdd 320gb umro?

ma naprvih bekap sa acronis true image echo - enterprise server edition 8.072

super radi i nije bilo nikakvih problema...

 

uglavnom dali mi novi disk jer se onaj nije dal popravit. svijet je opet lijep

16 godina
neaktivan
offline
RE: Hitachi hdd 320gb umro?
mujica kaže...

uglavnom dali mi novi disk jer se onaj nije dal popravit. svijet je opet lijep

 Dok ne rikne novi hard, a onda opet Viče

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice