Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.679
|
čitano: 1.608.858
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
SimeKZ kaže...

Imam jedan LG 42LB58OV kojem je riknulo pozadinsko. Gledam sad pi Aliu te led trake pa bi se bacio u pisao da ga probam ozivit.

 

Koliko je to zahtjevan posao i na kaj treba pazit?

 

nije toliko zahtjevno koliko moraš pazit da slučajno ne oštetiš panel prilikom rastavljanja (kao što se meni desilo recimo zbog sekunde nepažnje) - preporuka je da imaš nekoga uz sebe dok to radiš da ti može pomoći kod dizanja i stavljanja panela sastrane (pripremi široku radnu površinu, veću od samog panela i na nju stavi nekakvu dekicu ili nešto mekano da zaštitiš panel)

 

najviše vremena ćeš izgubiti na rastavljanju da dođeš do lampi/led traka, pazi kako skidaš onaj difuzor/papir da ti se ne pokida...

najbolje bi ti bilo da pogledaš koji video o tome na youtubeu, ako nema za točno tvoj model - sigurno ima za neki srodan ili jako sličan... tamo ćeš vidjeti kako privremeno selotejpom "spojiti" sve layere ispod panela kako ih ne bi morao jednog po jednog vraćati natrag već sve odjednom...

 

neke od tih traka s alije imaju obrnuti polaritet od originala (kod mene je to bilo riješeno običnim okretanjem konektora kabla koji spaja lampe s matičnom pločom, nekad treba prelemiti polove)

 

ugl. pain in the ass je to rastavljanje jer se pola toga drži i na šarafima i na onim "klipsama" za koje ne znaš točno gdje su pa moraš krumpirat nekom karticom/šarafcigerom kao kad otvaraš mobitel

 

ps: dobro vidi na Aliji da uzmeš trake koje pašu na tvoj model (većinom neke pašu na više modela TV-a iste veličine, bar kod LG-a koliko sam vidio za svoj)

 

sretno

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 9:01 (60nine).
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima, imam pitanje oko TV-a Toshiba 58UA3A63DG.

Otišla mi je matična ploča, nemogu nigdje naći ploču za taj model, našao sam vani na nekoj Nizozemskoj stranici i fora je što je isti tv a jack za panel ne paše, vjerujem da je drugačiji panel u istom tv-u.

Ploča je 17MB170 i za model 58UA3A63 ali su joj prvih 6 brojeva drugačiji od moje ploče npr moja počinje sa 263 a ova sa 264.

Neznam da li bih mogao staviti neku drugačiju ploču možda malo noviju ili nešto a da paše jack za panel.Na ebay ima svakakvih ali takvih nema.

Svaki savijet dobro došao ako je netko imao takvu situaciju.

Hvala.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2024 12:37 (medo_5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

imam kod roditelja tv sharp aquos 43 ,stariji lcd

made in japan piše 

dakle treba mu cc 5 minuta da se upali

lampica svijetli zeleno,no treba čekati

kad upali sve radi,na eranu nema crta nit vidljivih problema

zna li tko u čemu je problem 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ovisno da li ga pališ/gasiš iz struje ili samo daljinskim jer ako ga gasiš iz struje treba mu vremena da digne OS svaki put kad ga uključiš u struju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2024 21:43 (AF139).
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

uvijek uključen,pali se daljinskim

6 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

Imam Sony KD-55X75WL na kojem mi se pojavila crna horizontalna linija duz panela na donjoj polovici ekrana. Tv je star 6 mjeseci i nije imao nikakva mehanicka ostecenja, padove, itd. Zna li itko o cemu se radi i jel mogu nesto napraviti, ili mi ne gine servis?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2024 19:13 (Mindim).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pa ima li garanciju ako je star 6 mjeseci?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Defektan panel - šalji na servis

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zna li netko kako popraviti ghosting na TV-u, ponekad se javlja, nije da mi smeta užasno, ali me zanima može li se popraviti. Riječ je o novom TCL TV-u

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, koja je normalna cijena za popravak led traka? Traze 180e i to mi je neisplativo jer novi takav tv s 5 god garancije je 330e.

 

Koje fer majstore imate za preporuciti u zg? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 9:51 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A koliko košta popravak žutog auta?

 

Pa barem veličinu navedi, model...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

A koliko košta popravak žutog auta?

 

Pa barem veličinu navedi, model...

 HiSense H50U7B, 50"

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ja osobno ne bih dao toliko za popravak 50" tv-a, neki maksimum bi mi bio 100-120 eura. Zamjenske trake na aliexpressu su 20 eura. Sad da li on stavlja originalne koje su skuplje, dal je puno zajebancije oko tog tv-a pa je nafrljio cijenu - to ne znam...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

Stara ima televizor LG model 65UK6470PLC i tv idalje pokazuje sliku i sve radi uredno osim sto je sva slika nekako previse plavkasta, kao da su isprane boje. 

 

Gledao sam postavke slike i tu je sve podeseno kako bi i trebalo da bude na onim standard postavkama.

Cak sam pokusao i ja da mijenjam neke postavke ne bih li pokusao to malo ispraviti ali jednostavno nista ne pomaze.

 

Pretpostavljam da je nesto sa osvjetljenjem ali opet da pitam  mozda je netko imao slicna iskustva??

 

Ukoliko sumnjate na pozadinsko isplati li se slati u ovlasteni servis ili i oni ubacuju ove trake koje i ja mogu kupiti na aliju ??

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dr. Vicko kaže...

Pozdrav,

 

Stara ima televizor LG model 65UK6470PLC i tv idalje pokazuje sliku i sve radi uredno osim sto je sva slika nekako previse plavkasta, kao da su isprane boje. 

  

Ukoliko sumnjate na pozadinsko isplati li se slati u ovlasteni servis ili i oni ubacuju ove trake koje i ja mogu kupiti na aliju ??

Po ovome šta si napisao definitivno su diode pozadinskog, inače taj kvar mi je dobro poznat iako nisam servisirao telkače.

 

Ovlašteni ti ne godi pogotovo kada ti je TV van garancije, bolje sam naruči nove LEDice pa ih sam zamijeni ako imaš malo znanja o elektronici.  

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
valisaurea kaže...

imam kod roditelja tv sharp aquos 43 ,stariji lcd

made in japan piše 

dakle treba mu cc 5 minuta da se upali

lampica svijetli zeleno,no treba čekati

kad upali sve radi,na eranu nema crta nit vidljivih problema

zna li tko u čemu je problem 

 ima tko konkretan odgovor ili pomoć

14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bok ekipa,
za vrijeme zadnje renovacije, dok je TV bio polegnut, malo smo ga zalili vodom, ostavili smo ga par dana, i  dijagonala se nije povecala... pratili smo skoro svaki dan, ali nista, no postigli smo nesto drugo, TV vise ne pali. Pokusali smo upaliti nekoliko dana poslije, nismo ga palili dok je bio "mokar" ali ništa

Radi se o Philipsu 65PUS6745, trenutno nema nikakvih znakova zivota, pa je sad pitanje, isplati li se to uopce voziti na servis ili mi je bolje da produzim do reciklaznog dvorista?

Its nice to be important, but its more important to be nice! LoL <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
valisaurea kaže...
valisaurea kaže...

imam kod roditelja tv sharp aquos 43 ,stariji lcd

made in japan piše 

dakle treba mu cc 5 minuta da se upali

lampica svijetli zeleno,no treba čekati

kad upali sve radi,na eranu nema crta nit vidljivih problema

zna li tko u čemu je problem 

 ima tko konkretan odgovor ili pomoć

 Možda neki elektrolitski kondenzator na napajanju.

 

gaggo kaže...

Bok ekipa,
za vrijeme zadnje renovacije, dok je TV bio polegnut, malo smo ga zalili vodom, ostavili smo ga par dana, i  dijagonala se nije povecala... pratili smo skoro svaki dan, ali nista, no postigli smo nesto drugo, TV vise ne pali. Pokusali smo upaliti nekoliko dana poslije, nismo ga palili dok je bio "mokar" ali ništa

Radi se o Philipsu 65PUS6745, trenutno nema nikakvih znakova zivota, pa je sad pitanje, isplati li se to uopce voziti na servis ili mi je bolje da produzim do reciklaznog dvorista?

Naravno da se isplati na servis.

Vjerovatno samo nekaj na napajanju.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Na TV-u SONY KD-55XE8505 su se pojavile tri vertikalne linije na lijevoj strani ekrana i na toj strani su također primjetne neispravnosti u prikazu boja. Npr. crvena na desnoj strani TV-a je super, a sa lijeve strane je ta crvena dosta blijeda. Mislim da to vrijedi za sve boje. Imate li kakvu preporuku za servis (ZG ili okolica)!? Hvala svima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
pufek kaže...

Na TV-u SONY KD-55XE8505 su se pojavile tri vertikalne linije na lijevoj strani ekrana i na toj strani su također primjetne neispravnosti u prikazu boja. Npr. crvena na desnoj strani TV-a je super, a sa lijeve strane je ta crvena dosta blijeda. Mislim da to vrijedi za sve boje. Imate li kakvu preporuku za servis (ZG ili okolica)!? Hvala svima.

 Nemoj se ni truditi nositi ga na servis, to ti je panel

14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pitanje,

na koji način rade servisni centri koji su na udaljenoj lokaciji u slucaju kvara TV-a, npr 50/55" u garantnom roku:

 

A) Samostalno ga spakiram u kutiju i šaljem kurirskom sluzbim

B) Samostalno ga spakiram i servisni centar salje kurira na prikup

C) Servisni centri osiguravaju prikup s ambalazom bez da ja moram negdje cuvati kutiju od 2m2?

 

 

MadeInCroatia
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kako koji servis i za koju marku, ali najčešće je da ti imaš svoju ambalažu, zapakiraš ga, a oni ti šalju prijevoz. Eventualno ti mogu izaći u susret pa ti poslati kutiju.

 

Ako ne to, možeš sam voziti na mjesto kupnje

Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

imam stariji OLED LG B6 cini mi se da je oznaka,koji se dugo nije palio jer sam mjesecima bio na putu...sad kad se upali,pokaze sliku i maltene odmah se ugasi...jel to neki prekidac samo koji je moguce popraviti ili je nesto drugo u pitanju?dakle,upali se i sam izgasi nakon par sekundi...jel to nesto jeftino i moguce za popraviti ili ipak nije...?

hvala na odgovoru u svakom slucaju...lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
johnyaces777 kaže...

imam stariji OLED LG B6 cini mi se da je oznaka,koji se dugo nije palio jer sam mjesecima bio na putu...sad kad se upali,pokaze sliku i maltene odmah se ugasi...jel to neki prekidac samo koji je moguce popraviti ili je nesto drugo u pitanju?dakle,upali se i sam izgasi nakon par sekundi...jel to nesto jeftino i moguce za popraviti ili ipak nije...?

hvala na odgovoru u svakom slucaju...lp

 Tko zna, odnesi u servis pa neka pregledaju

11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav,zanima me led trake za TV Grundig 50geu7904b gdje ih nabaviti
maky
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nigdje jer ne krepavaju, jesi siguran da ti ne valja pozadinska rasvjeta? Da nije problem u panelu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
maky1 kaže...
Pozdrav,zanima me led trake za TV Grundig 50geu7904b gdje ih nabaviti

 Ja sam za model VLE6730BP našao na Aliexpressu. Mijenjao sam ih jer se pojavio problem plave slike. Zasad nikakvih problema s tima s Alija.

Koliko vidim na prvu, za tvoj model ih ne pronalazim na Aliju. Probaj Aliexpress/Ebay ili pronaći prodaje li se tvoj model pod drugim imenom pa bi mogle odgovarati (npr. GEU7900 itd.)

15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav, ne znam jeli pravi topic ali valjda će netko imat neki savjet.

Trebao bih objesit tv na zid, ali mi je nosac na tv u previsok, a nisam u mogućnosti busit zid da pomaknem nosac na zidu u niže.

Ne znam kako da izvedem da nosac na tv u pomaknem osim da privijem na samo gornju rupu u tv, ne znam da li je netko nešto slično izveo. Ili da nađem tanji komad željeza probijem rupe i pricvrstim na nosac tako da mogu za it i donje šaraf u tv.

Nadam se da sam uspio objasnit problem. Dakle trebao bit moć pomaknuti nosac na tv barem 10 cm, trenutno mogu 2-3 najviše.

Tv je 75 inch

Hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
gladni kaže...

Ne znam kako da izvedem da nosac na tv u pomaknem osim da privijem na samo gornju rupu u tv, ne znam da li je netko nešto slično izveo. Ili da nađem tanji komad željeza probijem rupe i pricvrstim na nosac tako da mogu za it i donje šaraf u tv.

Ovo podebljano definitivno, mora obavezno biti ušarafljen na sve četiri rupe.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice