Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 486.475
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Mad Ant kaže...
 nije bitno, previse OT, ali inace je preporuka kupovati soundbar istog branda...

Tako je.

imam dva LG tevea, i imao sam Sony SB, nakon apdejta LG-a imao je problem s uparivanjem, poslije sam imao Panasonic SB, opet nako nekoliko mjeseci ne može se povezati na bluetooth..

Kad am nabavio Lg Soundbar, hvala Bogu sve štima već dvije godine.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
x360gamer kaže...
Bio je 2100 kn zadnji izložbeni model - pa reko da ne ode.
Pardon, krivo sam gore napisao.
Samsung bi išao za 500 kn više.

Dali vrijedi dati 2600 za Samsung ili ostanem pri LGu?
Koja je razlika?
Earc vs arc?
Wifi na sb je za što točno?

Samsung je bolji i da,vrijedi razlike u cijeni.

 Da? Meni izgledaju isti po speckama... Cak je noviji LG sa Atmosom skuplji, ali predpostavljam da je izbor samo ta dva...

Taj LG nema eARC plus ostale razlike.

eARC je bitan za handshake.

 Je, vidim da nema eARC, cudno za 2020. Koje ostale razlike?

 

EDIT: nije bitno, previse OT, ali inace je preporuka kupovati soundbar istog branda...

Naprimjer nema wifi pa ga ne mozes spojit na kucnu mrezu,sve to doprinosi fluidnosti koristenja....da se tako izrazim.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Zaporožac kaže...
Mad Ant kaže...
 nije bitno, previse OT, ali inace je preporuka kupovati soundbar istog branda...

Tako je.

imam dva LG tevea, i imao sam Sony SB, nakon apdejta LG-a imao je problem s uparivanjem, poslije sam imao Panasonic SB, opet nako nekoliko mjeseci ne može se povezati na bluetooth..

Kad am nabavio Lg Soundbar, hvala Bogu sve štima već dvije godine.

Ja sam prije par godina kupio HT-ZF9 Sonyev soundbar i koristio ga sa LGom te Samsungom i eARC je dobro odradio handshake u oba slucaja.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
x360gamer kaže...
Oprosti, ali meni je bitno :)
Ne kupuje se SB svaki dan.
Sad sam upravo otkazao LG.
Pitanje je dali naručiti ili ne Samsung.
Malo je off, možemo nastaviti i na SB temi.
Hvala dečki

 Da ne offtopicarimo previse, preporuka je uvijek probati nabaviti od istog branda, da ne bi bilo musica/nekompatibilnosti u tim raznim kombinacijama funkcija/kabela/uređaja itd.. Tako da najbolje sto ti mogu reci je probaj nabaviti LG model slicnih specki/cijene ako ti pase, ako ne uzmi to nesto drugo jeftinije/bolje/stovec.

2 godine
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
MEGATAMA kaže...

Ja sam prije par godina kupio HT-ZF9 Sonyev soundbar i koristio ga sa LGom te Samsungom i eARC je dobro odradio handshake u oba slucaja.

 Da, sve sam to već čuo, tebi radi, nekome ne radi.

No ako za LG tv kupiš Lg SB nemaš apsolutno nikakvih problema, s narednim apdejtovima televizora, koji znaju ukinuti neku podršku za druge SB.

LG zna kao i svaki drugi proizvođač televizora tu napraviti nekakav unfal, da se kupuje "njihovo", ništa čudno.

 

Imao sam prvi Sony soundbar, radio mu je i ARC savršeno, no nakon dva apdejta televizora odjednom više ne radi...

Zašto ?

Prodao sam Sony SB , kupio LG Soundbar, i vidi čuda, ARC radi bez problema...

 

 

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja sam prije par godina kupio HT-ZF9 Sonyev soundbar i koristio ga sa LGom te Samsungom i eARC je dobro odradio handshake u oba slucaja.

 Da, sve sam to već čuo, tebi radi, nekome ne radi.

No ako za LG tv kupiš Lg SB nemaš apsolutno nikakvih problema, s narednim apdejtovima televizora, koji znaju ukinuti neku podršku za druge SB.

LG zna kao i svaki drugi proizvođač televizora tu napraviti nekakav unfal, da se kupuje "njihovo", ništa čudno.

 

Imao sam prvi Sony soundbar, radio mu je i ARC savršeno, no nakon dva apdejta televizora odjednom više ne radi...

Zašto ?

Prodao sam Sony SB , kupio LG Soundbar, i vidi čuda, ARC radi bez problema...

 

 

Pa poanta HDMI 2.1 i eARCa je da se izbjegnu takve prijasnje situacije i da bude jedan standard.

2 godine
offline
Sve o televizorima

Ti se u to bolje kužiš, vjerojatno je onda to razlog.

Samo sam opisao moje iskustvo, a i pročitah i ja nešto na webu.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Bome ste me zbunili.
Izgleda da će kupnja SB pričekat :)
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
MEGATAMA kaže...

Naprimjer nema wifi pa ga ne mozes spojit na kucnu mrezu,sve to doprinosi fluidnosti koristenja....da se tako izrazim.

 Misliš zbog spajanja mobitela pa puštaš muziku, ili daljinsko upravljanje mrežom? To bi me zadnje zanimalo kod SB-a, iako je fora... prvo zvuk i bazično spajanje da su rock-solid...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 19:02 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
x360gamer kaže...
Bome ste me zbunili.
Izgleda da će kupnja SB pričekat :)

 Sve zavisi što ti je bitno i koji ti je izbor. Jer postoji npr. LG SP8YA za 2900kn u Elipsu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/LG-SP8YA.DEUSLLK/

 

https://www.lg.com/hr/sound-bar/lg-sp8ya

 

 

Ja osobno da nemam već LG 5.1 kućno kino (platio ga tada 3500kn) bi uzeo LG Sound Bar S80QR za 4000kn:

 

https://www.makromikrogrupa.hr/soundbar-lg-s80qr-5-1-3-620w-wireless-subwoofer-dts-virtual-x

 

https://www.lg.com/hr/sound-bar/lg-s80qr

 

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima

I opet taj LG nema eARC, samo ARC?

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
x360gamer kaže...

I opet taj LG nema eARC, samo ARC?

 Oba imaju i WiFi i eARC, samo naši ne napišu, ali spominje se u manualu i na drugim webovima tipa USA/AU...

 

https://www.lg.com/us/sound-bars/lg-sp8ya-sound-bar

 

https://www.lg.com/au/sound-bars/lg-s80qr

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 22:23 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Mad Ant kaže...
x360gamer kaže...

I opet taj LG nema eARC, samo ARC?

 Oba imaju i WiFi i eARC, samo naši ne napišu, ali spominje se u manualu i na drugim webovima tipa USA/AU...

 

https://www.lg.com/us/sound-bars/lg-sp8ya-sound-bar

 

https://www.lg.com/au/sound-bars/lg-s80qr

 

 

 Taman malo guglao i zapeo za preporučeni gore sp8ya.

I danas se pojavi za iste pare u SD na popustu Samsung q800b.

Vidim da je on 5.1, a LG 3.1.

LG me jedino vuče što imam LG OLED C1... Ali ne znam koliko će to imati veze?

Samsung opet je na papiru bolji - barem koliko se kužim?!

 

 

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
x360gamer kaže...

 Taman malo guglao i zapeo za preporučeni gore sp8ya.

I danas se pojavi za iste pare u SD na popustu Samsung q800b.

Vidim da je on 5.1, a LG 3.1.

LG me jedino vuče što imam LG OLED C1... Ali ne znam koliko će to imati veze?

Samsung opet je na papiru bolji - barem koliko se kužim?!

 

 

 Da, nevjerojatan popust (45%). Ne znam na žalost za neke mušice, trebao bi biti OK. Samo on nije zapravo 5.1 sa stražnjim zvučnicima, da ne bi bilo zabune kod otpakiravanja

 

EDIT: sacuvaj pakiranje ako ga treba vracati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 10:05 (Mad Ant).
8 godina
offline
Sve o televizorima

jel imao tko problem il se susreo s takvim imam sony XE9005 ..  I zajebava me guide lista..prema gore mogu listat do sutra...al prema dolje prebaci jednu i stane..Nikako riješit taj problem

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Mad Ant kaže...

 Ja osobno da nemam već LG 5.1 kućno kino (platio ga tada 3500kn) bi uzeo LG Sound Bar S80QR za 4000kn:

 

 

Ako su ti zvučnici pravilno raspoređeni, tvoj sistem popiški svaki Soundbar s tzv Dolby Atmos. 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima i monitorima
Zaporožac kaže...
Mad Ant kaže...

 Ja osobno da nemam već LG 5.1 kućno kino (platio ga tada 3500kn) bi uzeo LG Sound Bar S80QR za 4000kn:

 

 

Ako su ti zvučnici pravilno raspoređeni, tvoj sistem popiški svaki Soundbar s tzv Dolby Atmos. 

 Separacija jest bolja naravno, ali nema više tih all-in-one kućnih kina, sve soundbarovi + stražnji ili receiver komponenta + zvučnici...

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Da, i ja sam tražio, novih kina nema, jedino s oglasa.
Pretpostavljam da bi neki dobar sb sa stražnjim zvučnicima bio prihvatljiva opcija nekome ko se ne želi odreći surrounda.. Upravo sam u fazi' istrage ', kontam što ću i kako
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Da, i ja sam tražio, novih kina nema, jedino s oglasa.
Pretpostavljam da bi neki dobar sb sa stražnjim zvučnicima bio prihvatljiva opcija nekome ko se ne želi odreći surrounda.. Upravo sam u fazi' istrage ', kontam što ću i kako
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Da, i ja sam tražio, novih kina nema, jedino s oglasa.
Pretpostavljam da bi neki dobar sb sa stražnjim zvučnicima bio prihvatljiva opcija nekome ko se ne želi odreći surrounda.. Upravo sam u fazi' istrage ', kontam što ću i kako
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Da, i ja sam tražio, novih kina nema, jedino s oglasa.
Pretpostavljam da bi neki dobar sb sa stražnjim zvučnicima bio prihvatljiva opcija nekome ko se ne želi odreći surrounda.. Upravo sam u fazi' istrage ', kontam što ću i kako
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
error_666 kaže...
Da, i ja sam tražio, novih kina nema, jedino s oglasa.
Pretpostavljam da bi neki dobar sb sa stražnjim zvučnicima bio prihvatljiva opcija nekome ko se ne želi odreći surrounda.. Upravo sam u fazi' istrage ', kontam što ću i kako

 Da bude nesto slicno kao prije ta kina (bolja separacija naprijed), moras ici na Surround receiver + zvucnici. Koji puta se prodaje paket sve zajedno, jedan kolega tako kupio Yamahu sa nekim OK zvucnicima za normalne novce. Samo pazi da je receiver HDMI 2.1 i provjeri da li dolaze i kabeli za spojit zvucnike...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 13:48 (Mad Ant).
11 godina
offline
Sve o televizorima

Opa pa zar je Samsung vec uspio rijesit raised blacks QDOLED panela......

Ako jesu sad neka jos dodaju Dolby Vision 🥂

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1671166822

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Opa pa zar je Samsung vec uspio rijesit raised blacks QDOLED panela......

Ako jesu sad neka jos dodaju Dolby Vision 🥂

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1671166822

 Jedino ako su ugradili polarizer, TrueBlack i ostalo iz tog tabora je BS...

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pozdrav!
Susjed je dobio na nagradnoj igri 65" 8k Samsung tv - QN800B.
Novo, zapakirano.
Zanima možda nekoga? :)
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa pa zar je Samsung vec uspio rijesit raised blacks QDOLED panela......

Ako jesu sad neka jos dodaju Dolby Vision 🥂

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1671166822

 Jedino ako su ugradili polarizer, TrueBlack i ostalo iz tog tabora je BS...

Uskoro cemo tocno znat sta su napravili i koliko ima istine u njihovom "True Black"

Ja se nadam da su nasli nacin,iako je to uistinu brzo stiglo...brze nego sam ocekivao.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa pa zar je Samsung vec uspio rijesit raised blacks QDOLED panela......

Ako jesu sad neka jos dodaju Dolby Vision 🥂

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1671166822

 Jedino ako su ugradili polarizer, TrueBlack i ostalo iz tog tabora je BS...

Uskoro cemo tocno znat sta su napravili i koliko ima istine u njihovom "True Black"

Ja se nadam da su nasli nacin,iako je to uistinu brzo stiglo...brze nego sam ocekivao.

 Ja sam iz onog texta dobio dojam da se samo misli da jesu zbog registriranja TrueBlack... tako da tko bi ga znao zasada...

 

Iskreno ne ocekujem da bi im to trebao biti neki zestoki problem, osim ako nisu skroz zabrijali na stednju, kao sa izradom i materijalima. Na poslu dotaknem gro Samsunga (pro i consumer, dolaze na servis pa ih moram vaditi iz kutije), nisu bas neka cvrstoca za mid-high, vise low...

 

LG OLED-i koliko god izgledali krhko su tenk zapravo... pogotovo u smislu lomljenja ekrana koje stalno viđam kod LED-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 10:45 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa pa zar je Samsung vec uspio rijesit raised blacks QDOLED panela......

Ako jesu sad neka jos dodaju Dolby Vision 🥂

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1671166822

 Jedino ako su ugradili polarizer, TrueBlack i ostalo iz tog tabora je BS...

Uskoro cemo tocno znat sta su napravili i koliko ima istine u njihovom "True Black"

Ja se nadam da su nasli nacin,iako je to uistinu brzo stiglo...brze nego sam ocekivao.

 Ja sam iz onog texta dobio dojam da se samo misli da jesu zbog registriranja TrueBlack... tako da tko bi ga znao zasada...

 

Iskreno ne ocekujem da bi im to trebao biti neki zestoki problem, osim ako nisu skroz zabrikali na stednju, kao sa izradom i materijalima. Na poslu dotaknem gro Samsunga (dolaze na servis pa ih moram vaditi iz kutije), nisu bas neka cvrstoca za mid-high, vise low...

Vidjet cemo kroz par tjedana,takodjer su najavili visi peak za drugu generaciju qdoled panela,do 1500nits.

I naravno 77inch model.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa pa zar je Samsung vec uspio rijesit raised blacks QDOLED panela......

Ako jesu sad neka jos dodaju Dolby Vision 🥂

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1671166822

 Jedino ako su ugradili polarizer, TrueBlack i ostalo iz tog tabora je BS...

Uskoro cemo tocno znat sta su napravili i koliko ima istine u njihovom "True Black"

Ja se nadam da su nasli nacin,iako je to uistinu brzo stiglo...brze nego sam ocekivao.

 Ja sam iz onog texta dobio dojam da se samo misli da jesu zbog registriranja TrueBlack... tako da tko bi ga znao zasada...

 

Iskreno ne ocekujem da bi im to trebao biti neki zestoki problem, osim ako nisu skroz zabrikali na stednju, kao sa izradom i materijalima. Na poslu dotaknem gro Samsunga (dolaze na servis pa ih moram vaditi iz kutije), nisu bas neka cvrstoca za mid-high, vise low...

Vidjet cemo kroz par tjedana,takodjer su najavili visi peak za drugu generaciju qdoled panela,do 1500nits.

I naravno 77inch model.

 Nema ni microlensa slijedece godine... standardno polako idemo naprijed... Ali mozda 77" bude jos jeftiniji :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 10:48 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa pa zar je Samsung vec uspio rijesit raised blacks QDOLED panela......

Ako jesu sad neka jos dodaju Dolby Vision 🥂

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1671166822

 Jedino ako su ugradili polarizer, TrueBlack i ostalo iz tog tabora je BS...

Uskoro cemo tocno znat sta su napravili i koliko ima istine u njihovom "True Black"

Ja se nadam da su nasli nacin,iako je to uistinu brzo stiglo...brze nego sam ocekivao.

 Ja sam iz onog texta dobio dojam da se samo misli da jesu zbog registriranja TrueBlack... tako da tko bi ga znao zasada...

 

Iskreno ne ocekujem da bi im to trebao biti neki zestoki problem, osim ako nisu skroz zabrikali na stednju, kao sa izradom i materijalima. Na poslu dotaknem gro Samsunga (dolaze na servis pa ih moram vaditi iz kutije), nisu bas neka cvrstoca za mid-high, vise low...

Vidjet cemo kroz par tjedana,takodjer su najavili visi peak za drugu generaciju qdoled panela,do 1500nits.

I naravno 77inch model.

 Nema ni microlensa slijedece godine... standardno polako idemo naprijed... Ali mozda 77" bude jos jeftiniji :)

Od kud ti info za micro lens?

LG ce imat tesku borbu protiv Samsunga u 2023 bez toga.

Cijene ce definitivno dolje posto su Koreanci full force krenuli na oled a ostavili LCD iza sebe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice