Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.341
|
čitano: 14.151.695
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
znam to sve više manje kolega, i probao sam , ali nažalost u mom slučaju moram tako jer nikako drugačije ne mogu dobit DV u 4K zbog limita LG modela televizora iz 2016 na 2160p30 zbog čega sam morao ulaziti u skriveni meni fs-a i postaviti na 2160p30Hz jer to ni nema u standardnom meniju ponuđeno. (samo nudi 50 I 60 Hz)
Sto se tiče svjetline tu ne mislim da je problem jer nije ni postavljeno na max (po defaultu na lg je postavljeno na pola tj vrijednost 50) i tako i držim, a i vidio sam na netu da je to optimalno za DV za razliku od HDR-a koji za najbolji efekat trazi osvjetljenje na max.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nazivi modela i razlike u modelima su izluđujuće

Tražim 43" da ima postolje u sredini

 

Gledam

 

https://www.mall.hr/tv-prejemnici-samsung/samsung-ue43au9072u-televizor

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue43au9072-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/104248

 

Da li U na kraju UE43AU9072U označava uži stalak? Problem mi je eventualni povrat pa zato pitam.

 

Također ima li što bolje do 4000 kn za 43". Gledanje u tamnom prostoru točno ispred TV-a za SD i Netflix i naravno stalak u sredini.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 16:10 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
znam to sve više manje kolega, i probao sam , ali nažalost u mom slučaju moram tako jer nikako drugačije ne mogu dobit DV u 4K zbog limita LG modela televizora iz 2016 na 2160p30 zbog čega sam morao ulaziti u skriveni meni fs-a i postaviti na 2160p30Hz jer to ni nema u standardnom meniju ponuđeno. (samo nudi 50 I 60 Hz)
Sto se tiče svjetline tu ne mislim da je problem jer nije ni postavljeno na max (po defaultu na lg je postavljeno na pola tj vrijednost 50) i tako i držim, a i vidio sam na netu da je to optimalno za DV za razliku od HDR-a koji za najbolji efekat trazi osvjetljenje na max.

 Ako mozes imati stalno DV upaljen mozes imati i adaptive mode upaljen. Probaj postavke koje sam ti predlozio.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
već jesam, i to i a sve drugo moguće,ne da mi DV u 4k ni pomoću trikova (max je DV u 1080p što definitivno nije opcija) .
jel promjenim bilo što sa sadašnjih postavki , pa i u adaptive mode,, automatski prebacuje u HDR zbog gore navedenog razloga (limit na 2160p30Hz za DV na 2016 modelima,2017 i nadalje serije nemaju taj problem )
Moram promijenit tv svakako, a tebi hvala u svakom slučaju 👍
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 18:23 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Nazivi modela i razlike u modelima su izluđujuće

Tražim 43" da ima postolje u sredini

 

Gledam

 

https://www.mall.hr/tv-prejemnici-samsung/samsung-ue43au9072u-televizor

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue43au9072-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/104248

 

Da li U na kraju UE43AU9072U označava uži stalak? Problem mi je eventualni povrat pa zato pitam.

 

Također ima li što bolje do 4000 kn za 43". Gledanje u tamnom prostoru točno ispred TV-a za SD i Netflix i naravno stalak u sredini.

 

Hvala

 

Ne, uži stalak je od 55 incha na dalje. 50 i 43 inchni modeli imaju ovaj širi stalak.

 

 

https://www.samsung.com/ba/tvs/uhd-4k-tv/au9000-43-inch-ue43au9072uxxh/

 

 

mijenjaj TV po veličini, vidjeti ćeš da se postolje mijenja.

 

 

Lijepi pozdrav.

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 20:00 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

 

DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

 

Trenutno imam LG 65U7QF.

 

TV je odličan, rezolucija super, prikaz boja odličan, sve pet. Ali imam 2 zamjerke:
1) WebOS na njemu je spor, tj. nije brz kao šta bih to ja želio
2) premali je za trenutni dnevni boravak

Pa sam u potrazi za nekim novim TV-om koji je veći od trenutnog. Širina elementa na raspolaganju je 120cm (mislim da je to 55" dijagonala), mada mogu izući koji milimetar tu i tamo, tako da nije u glavu.

 

Must have:
1) WiFi + LAN port
2) želim "true black", znači, OLED ili nešto komparabilno - nije nužno OLED, ali ako ima nešto što dobro prikazuje crne, super. 99% puta kada je TV upaljen = gledamo većinom filmove navečer, u mraku. Znači da ne bude baš preočito da crna nije crna nego siva.
3) po mogućnosti da radi na Android-u - trenutno imam Emby server (planiram instalirati i Jellyfin), pa novi TV (tj. novi OS) mora podržavati to
4) da nije spor kao trenutni WebOS
5) VESA mount - za montažu na zidni nosač
6) bluetooth za spajanje na vanjski zvučnik / soundbar
7) jamstvo čim duže (trenutno imamo 5 godina)

 

Kut gledanja mi nije nešto previše bitan, jer uvijek gledamo direktno sa kauča.


Koristimo TV za 4 stvari:
- gledanje TV signala
- streamanje filmova sa kućnog servera (Emby)
- tu i tamo YouTube
- tu i tamo screen cast sa mobitela
- Netflix, Amazon, i slične gluposti nam nisu uopće bitne.

 

Trenutno imamo taj gore spomenuti LG jer ima dosta dobar panel, ali nismo vezani za ime.

A cijena, pa ono, ako može do 1000-i-nešto-sitno-€, mrak.

Svaka preporuka je dobrodošla.

 

 

 Dosta kontradiktornih informacija.. jel taj 65U7QF LG ili Hisense? Zatim 55" dijagonala, a već imaš 65"?? I za kraj OLED veći od 65", dakle 77" za 7.500 kn? i ja bi!! :) Najjeftiniji je oko 25.000 kn :D  

 

Slučajno sam kopirao krivi model (gledao svašta po netu, pa eto, zalomilo se). 

TV koji imamo je LG 43UJ6517. 

 

Ostatak posta i dalje vrijedi, nadam se da će biti jasnije ako pročitaš još jednom, pliz :) :D

 LG C1 55" ima garanciju 5g (provjeri do kada ti je akcija), cijene su oko 1.000 eura, TV je proglašen za najbolji TV 2021 g. i dobiti ćeš skoro najbolju moguću sliku.  Za problem sa WebOS predlažem da uzmeš Google Chromecast sa Google TV (oko 500kn)  na kojem je najnoviji android, podržava sve standarde uključujući i Dolby vision, te možeš na njega sve android appove po želji.. Inače možeš ga upravljati i sa LG daljinskim.

 Ček ček ček.. Ovo me sad malo zainteresiralo.

Nisam znao uopće za verziju chromecasta s Google TV. Mislio sam da on služi samo za zrcaljenje ekrana i kao takav mi nije bio zanimljiv.

Nisam iskreno ni čuo za Google TV, pa sam pogledao par videa i skužio da je to ništa drugo nego Android TV.

Ovo u kombinaciji s web os (koji mi je osobno najbolji os na TV-u) bi mogla biti najjača kombinacija.

Pogotovo ako je provjereno da radi s magic remote - mogu koristiti kao miš + ne volim imati više daljinskih kraj sebe.

 

Malo mi je buba u uhu, pošto mi odmah pada na pamet yt vanced?

To bi onda radilo na castu zar ne?

Jer sam već na pragu da kupim indijski premium, pošto 70etak kuna neću to plaćati samo za TV (na mobitelu imam vanced, na PC blocker). Sve je više i više reklama, užas.

A također, onda bi i mogao neke IPTV stvari bolje riješiti si.

Gdje ga ima kupiti za 500 kn kolega?

I dali bi ovo gore moje sljakalo? Najviše mi je za YouTube čak. Ali ako radi provjereno s magicom

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posto nisam dobio neku pomoc sam sam istrazivao i dosao do jednog modela koji bi mogao biti ok i best buy za do 4000kn cca.

Nije LG ili Samsung kak sam htio no jbg.

 

Hisense 55U7QF 3700kn je u elipsu 2+3 garancija.

 

Mogu li dobiti bolji TV za te pare od LG ili Samsung pasalo bi i 50incha ?

Da napomenem, tv moram naručiti najdalje ujutro jer je postojeći mrtav.

 

 

3 Kupi taj nećeš se pokajati
0 Ima bolje sad cu ti zakeljiti
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi, 

 

posaljednjih dana sam proveo dosta vremena prucavajuci modele samsung tva te citajuci vase komentare, dosta se pisalo o pojedinim modelima i moram priznati da mi je u glavi teska zavrzlama pa vas molim za pomoc... ugl. gledam iskljucivo samsung tv jer imam ekstra popust od 1500-2000 kn na najnoviju seriju qleda i dva stara modela q60t i q95t.

 

da ne duljim... trazim samsung tv 55", tv ce se koristit uglavnom navecer, (mada ni preko dana nema previse svjetlosti u prostoriji), gledat ce se iskljucivo filmovi, max tv, iptv... nisam pretjerano zahtjevan korisnik i posto do sad nisam imao vlastiti tv ne znam hoce mi uopce smetati navedeni nedostatci, no malo su me preplasili negativni komentari za cijelu samsungovu ovogodisnju seriju pa ne znam sto ocekivati...

 

ugl. mozete mi preporuciti najbolji model iz 2021 serije (ako se koji uopce moze izdvojiti) (usput, qn95a mi je preskup ali svi ostali modeli dolaze u obzir)

 

 

mislio sam uzeti qn90a, no vidim da postoji razlika u panelima za odredeno trziste, a nitko ne preporucuje ips/ads panel pa ga ne zelim ni ja... ugl. da ne nabrajam sad al za svaki model se naslo dosta losih komenatra, pa me zanima vase misljenje i savjet... bilo koji komentar od vlasnika navedene serije je dobrodosao

 

Znam da se dosta pisalo o pojedinim modelima (ali sve je na 1000 mjesta i nije se bas jednostavno snaci, odnosno posloziti sve u glavi pa se unaprijed ispricavam za ponavljanje i puno vam hvala. 

 

 EDIT: spomenuti qn90a 55" mogu dobiti za 6100kn, a recimo q70a 55" za 4300kn, dok q70a 65" imam za 5000kn (pa sam i njega razmatrao i uz njena neki soundbar)... jel uopce mogu naci povoljniji tv s boljim karakteristikama? Ili mi je pametnije dodati jos malo love ili pricekati neki popust pa uzeti lg c1 recimo?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2021 7:09 (msari).
 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

 Ček ček ček.. Ovo me sad malo zainteresiralo.

Nisam znao uopće za verziju chromecasta s Google TV. Mislio sam da on služi samo za zrcaljenje ekrana i kao takav mi nije bio zanimljiv.

 

 

https://www.hgspot.hr/media-player-google-chromecast-google-tv-4k-uhd-hdmi

 

Treba ti Chromecast with Google TV. To je najnovija verzija, prijašnji modeli su mogli jedino streamati sadržaj od mobitela ili preko PC-a (putem Chrome browsera ili ponekih aplikacija).

500kn? Nisam siguran da ga ima igdje za toliko novaca, mislim da je 650kn najjeftinije što sam pronašao.

 

 

 

Lp

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Posto nisam dobio neku pomoc sam sam istrazivao i dosao do jednog modela koji bi mogao biti ok i best buy za do 4000kn cca.

Nije LG ili Samsung kak sam htio no jbg.

 

Hisense 55U7QF 3700kn je u elipsu 2+3 garancija.

 

Mogu li dobiti bolji TV za te pare od LG ili Samsung pasalo bi i 50incha ?

Da napomenem, tv moram naručiti najdalje ujutro jer je postojeći mrtav.

 

 

 Od LG-a ako treba VA gledaj od 50", svi sa okruglim velicinama su VA (50, 60, 70, 82...). U ovoj kategoriji imas 7000 i 8000 "seriju", gdje je skoro sve isto. Najjeftinije sto sam vidio nabrzaka je 3250kn...

 

Npr. LG 50UP7500 / 7700 / 7800 / 8000 itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2021 10:39 (Mad Ant).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

molim vas za preporuku TV-a tak do 4-4,5k kuna.

 

Nisam dugo bio u tome pa ne znam postoje li 120Hz TV-i u tom cjenovnom rangu?

 

Neki od uvjeta bi bili:

- 50" dijagonala

- VA panel radije nego IPS

- Android, Tizen ili webOS (ako se još tako zovu od samsunga i LG-a), bitno da ima aplikacija za gledati IPTV

 

Pa vas molim za neki best buy sony, samsung, lg ili ako ima nešto još bolje.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
msari kaže...

Pozdrav ljudi, 

 

posaljednjih dana sam proveo dosta vremena prucavajuci modele samsung tva te citajuci vase komentare, dosta se pisalo o pojedinim modelima i moram priznati da mi je u glavi teska zavrzlama pa vas molim za pomoc... ugl. gledam iskljucivo samsung tv jer imam ekstra popust od 1500-2000 kn na najnoviju seriju qleda i dva stara modela q60t i q95t.

 

da ne duljim... trazim samsung tv 55", tv ce se koristit uglavnom navecer, (mada ni preko dana nema previse svjetlosti u prostoriji), gledat ce se iskljucivo filmovi, max tv, iptv... nisam pretjerano zahtjevan korisnik i posto do sad nisam imao vlastiti tv ne znam hoce mi uopce smetati navedeni nedostatci, no malo su me preplasili negativni komentari za cijelu samsungovu ovogodisnju seriju pa ne znam sto ocekivati...

 

 

Pozdrav, pa kud gledaš low end i top of the line modele kao usporedbu? Imam Q60T i apsolutno nikakvih problema, predobar TV, u tom cjenovnom rangu vjerojatno nitko mu ne može parirati. Q95 ti je apsoltuni overkill ako nisi zahtjevni korisnik.

T model je proslogodisnji, ovogodisnji su A modeli. Kritiziraju se jer Samsung ima neku divnu pamet da panele na TV-ima svaku godinu valjda degradira, tako da su T modeli ovkirno malkice bolji od A modela. Ali to malkice je stvarno malkice. Ako nisi jako (JAKO!) zahtjevan korisnik nećeš ništa primjetiti.

 

Q70T ti je isto što i Q60T jedino što ima VRR i HDMI2.1 (zgodno za manji broj igara na PS5/XBSX), sve drugo mislim da je isto.

 

Dakle, osobna preporuka slobodno si uzmi što ti paše pod cijenu, ako ti i Q95 odgovara cijenom onda nemaš što birati (to je best of the best, čak od OLED-a bolji u nekim segmentima), jedino što će ti kao nezahtjevnom korisniku to biti kao da ne znam, voliš popiti jutarnju kavicu pa si kupiš premium aparat za kavu i koristiš ga radi jednog espressa.

Biti će ti dobra kavica, pitanje je samo koliko ti je stalo do toga, jer i kavica na jeftinijim aparatima je dobra.

 

P.S.

Na Q60T modelu je crna jako jako dobra, gledao sam navečer, baš sam se iznenadio koliko su dobro napravili local dimming.

 

 

Lijepi pozdrav.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
x360gamer kaže...

 Ček ček ček.. Ovo me sad malo zainteresiralo.

Nisam znao uopće za verziju chromecasta s Google TV. Mislio sam da on služi samo za zrcaljenje ekrana i kao takav mi nije bio zanimljiv.

 

 

https://www.hgspot.hr/media-player-google-chromecast-google-tv-4k-uhd-hdmi

 

Treba ti Chromecast with Google TV. To je najnovija verzija, prijašnji modeli su mogli jedino streamati sadržaj od mobitela ili preko PC-a (putem Chrome browsera ili ponekih aplikacija).

500kn? Nisam siguran da ga ima igdje za toliko novaca, mislim da je 650kn najjeftinije što sam pronašao.

 

 

 

Lp

 

 

 To sam sve saznao.

Citirao sam kolegu koji je napisao da je oko 500 kn.

Ali nigdje ga nema po toj cijeni, zato i pitam gdje vidi 500.

Vjerovatno u DE.

Nego, zanima me ovo za YouTube što sam pitao.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

 

DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

 

Trenutno imam LG 65U7QF.

 

TV je odličan, rezolucija super, prikaz boja odličan, sve pet. Ali imam 2 zamjerke:
1) WebOS na njemu je spor, tj. nije brz kao šta bih to ja želio
2) premali je za trenutni dnevni boravak

Pa sam u potrazi za nekim novim TV-om koji je veći od trenutnog. Širina elementa na raspolaganju je 120cm (mislim da je to 55" dijagonala), mada mogu izući koji milimetar tu i tamo, tako da nije u glavu.

 

Must have:
1) WiFi + LAN port
2) želim "true black", znači, OLED ili nešto komparabilno - nije nužno OLED, ali ako ima nešto što dobro prikazuje crne, super. 99% puta kada je TV upaljen = gledamo većinom filmove navečer, u mraku. Znači da ne bude baš preočito da crna nije crna nego siva.
3) po mogućnosti da radi na Android-u - trenutno imam Emby server (planiram instalirati i Jellyfin), pa novi TV (tj. novi OS) mora podržavati to
4) da nije spor kao trenutni WebOS
5) VESA mount - za montažu na zidni nosač
6) bluetooth za spajanje na vanjski zvučnik / soundbar
7) jamstvo čim duže (trenutno imamo 5 godina)

 

Kut gledanja mi nije nešto previše bitan, jer uvijek gledamo direktno sa kauča.


Koristimo TV za 4 stvari:
- gledanje TV signala
- streamanje filmova sa kućnog servera (Emby)
- tu i tamo YouTube
- tu i tamo screen cast sa mobitela
- Netflix, Amazon, i slične gluposti nam nisu uopće bitne.

 

Trenutno imamo taj gore spomenuti LG jer ima dosta dobar panel, ali nismo vezani za ime.

A cijena, pa ono, ako može do 1000-i-nešto-sitno-€, mrak.

Svaka preporuka je dobrodošla.

 

 

 Dosta kontradiktornih informacija.. jel taj 65U7QF LG ili Hisense? Zatim 55" dijagonala, a već imaš 65"?? I za kraj OLED veći od 65", dakle 77" za 7.500 kn? i ja bi!! :) Najjeftiniji je oko 25.000 kn :D  

 

Slučajno sam kopirao krivi model (gledao svašta po netu, pa eto, zalomilo se). 

TV koji imamo je LG 43UJ6517. 

 

Ostatak posta i dalje vrijedi, nadam se da će biti jasnije ako pročitaš još jednom, pliz :) :D

 LG C1 55" ima garanciju 5g (provjeri do kada ti je akcija), cijene su oko 1.000 eura, TV je proglašen za najbolji TV 2021 g. i dobiti ćeš skoro najbolju moguću sliku.  Za problem sa WebOS predlažem da uzmeš Google Chromecast sa Google TV (oko 500kn)  na kojem je najnoviji android, podržava sve standarde uključujući i Dolby vision, te možeš na njega sve android appove po želji.. Inače možeš ga upravljati i sa LG daljinskim.

 Ček ček ček.. Ovo me sad malo zainteresiralo.

Nisam znao uopće za verziju chromecasta s Google TV. Mislio sam da on služi samo za zrcaljenje ekrana i kao takav mi nije bio zanimljiv.

Nisam iskreno ni čuo za Google TV, pa sam pogledao par videa i skužio da je to ništa drugo nego Android TV.

Ovo u kombinaciji s web os (koji mi je osobno najbolji os na TV-u) bi mogla biti najjača kombinacija.

Pogotovo ako je provjereno da radi s magic remote - mogu koristiti kao miš + ne volim imati više daljinskih kraj sebe.

 

Malo mi je buba u uhu, pošto mi odmah pada na pamet yt vanced?

To bi onda radilo na castu zar ne?

Jer sam već na pragu da kupim indijski premium, pošto 70etak kuna neću to plaćati samo za TV (na mobitelu imam vanced, na PC blocker). Sve je više i više reklama, užas.

A također, onda bi i mogao neke IPTV stvari bolje riješiti si.

Gdje ga ima kupiti za 500 kn kolega?

I dali bi ovo gore moje sljakalo? Najviše mi je za YouTube čak. Ali ako radi provjereno s magicom

 

Daljinac od LG će ti raditi sigurno na klik, ja sa svojim Samsungom uopće ne koristim daljinski od Chromecasta. Za Magic remote (miš) nisam siguran, to provjeri negdje online... 

 

Probao YT vanced, radi na Google TV,  ali ga ne koristim. Razlog je što nije verzija prilagođena za TV nego za miš.. Ovo za Indijski nisam znao, i meni već reklame idu na onu stvar, kolika je indijska pretplata?

 

Chromecast otvara ti pristup rokkr (tv kanali), Stremio u kombi sa real debrid i Kodi, te hrpa drugih aplikacija kojih nema na ostalim platformama.

 

Ja sam već par kom piknuo za sebe i susjede preko njemačke, znači idealo.de (potraži neku akciju) pa shipaš na mailbox.de i za nekih 11 eura si forwardaš u HR, sve skupa stigne za par dana. Čak uz njega je išlo 6 mj free spotify ali nije mi se dalo zezati jer moraš prijaviti preko vpn-a i sa de karticom za taj probni period..

 

Ili potraži na njuškalo, prodavali su se po 550kn.. Imaš i na našim store ali mislim da su oko 800kn..

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
x360gamer kaže...
DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

 

DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

 

Trenutno imam LG 65U7QF.

 

TV je odličan, rezolucija super, prikaz boja odličan, sve pet. Ali imam 2 zamjerke:
1) WebOS na njemu je spor, tj. nije brz kao šta bih to ja želio
2) premali je za trenutni dnevni boravak

Pa sam u potrazi za nekim novim TV-om koji je veći od trenutnog. Širina elementa na raspolaganju je 120cm (mislim da je to 55" dijagonala), mada mogu izući koji milimetar tu i tamo, tako da nije u glavu.

 

Must have:
1) WiFi + LAN port
2) želim "true black", znači, OLED ili nešto komparabilno - nije nužno OLED, ali ako ima nešto što dobro prikazuje crne, super. 99% puta kada je TV upaljen = gledamo većinom filmove navečer, u mraku. Znači da ne bude baš preočito da crna nije crna nego siva.
3) po mogućnosti da radi na Android-u - trenutno imam Emby server (planiram instalirati i Jellyfin), pa novi TV (tj. novi OS) mora podržavati to
4) da nije spor kao trenutni WebOS
5) VESA mount - za montažu na zidni nosač
6) bluetooth za spajanje na vanjski zvučnik / soundbar
7) jamstvo čim duže (trenutno imamo 5 godina)

 

Kut gledanja mi nije nešto previše bitan, jer uvijek gledamo direktno sa kauča.


Koristimo TV za 4 stvari:
- gledanje TV signala
- streamanje filmova sa kućnog servera (Emby)
- tu i tamo YouTube
- tu i tamo screen cast sa mobitela
- Netflix, Amazon, i slične gluposti nam nisu uopće bitne.

 

Trenutno imamo taj gore spomenuti LG jer ima dosta dobar panel, ali nismo vezani za ime.

A cijena, pa ono, ako može do 1000-i-nešto-sitno-€, mrak.

Svaka preporuka je dobrodošla.

 

 

 Dosta kontradiktornih informacija.. jel taj 65U7QF LG ili Hisense? Zatim 55" dijagonala, a već imaš 65"?? I za kraj OLED veći od 65", dakle 77" za 7.500 kn? i ja bi!! :) Najjeftiniji je oko 25.000 kn :D  

 

Slučajno sam kopirao krivi model (gledao svašta po netu, pa eto, zalomilo se). 

TV koji imamo je LG 43UJ6517. 

 

Ostatak posta i dalje vrijedi, nadam se da će biti jasnije ako pročitaš još jednom, pliz :) :D

 LG C1 55" ima garanciju 5g (provjeri do kada ti je akcija), cijene su oko 1.000 eura, TV je proglašen za najbolji TV 2021 g. i dobiti ćeš skoro najbolju moguću sliku.  Za problem sa WebOS predlažem da uzmeš Google Chromecast sa Google TV (oko 500kn)  na kojem je najnoviji android, podržava sve standarde uključujući i Dolby vision, te možeš na njega sve android appove po želji.. Inače možeš ga upravljati i sa LG daljinskim.

 Ček ček ček.. Ovo me sad malo zainteresiralo.

Nisam znao uopće za verziju chromecasta s Google TV. Mislio sam da on služi samo za zrcaljenje ekrana i kao takav mi nije bio zanimljiv.

Nisam iskreno ni čuo za Google TV, pa sam pogledao par videa i skužio da je to ništa drugo nego Android TV.

Ovo u kombinaciji s web os (koji mi je osobno najbolji os na TV-u) bi mogla biti najjača kombinacija.

Pogotovo ako je provjereno da radi s magic remote - mogu koristiti kao miš + ne volim imati više daljinskih kraj sebe.

 

Malo mi je buba u uhu, pošto mi odmah pada na pamet yt vanced?

To bi onda radilo na castu zar ne?

Jer sam već na pragu da kupim indijski premium, pošto 70etak kuna neću to plaćati samo za TV (na mobitelu imam vanced, na PC blocker). Sve je više i više reklama, užas.

A također, onda bi i mogao neke IPTV stvari bolje riješiti si.

Gdje ga ima kupiti za 500 kn kolega?

I dali bi ovo gore moje sljakalo? Najviše mi je za YouTube čak. Ali ako radi provjereno s magicom

 

Daljinac od LG će ti raditi sigurno na klik, ja sa svojim Samsungom uopće ne koristim daljinski od Chromecasta. Za Magic remote (miš) nisam siguran, to provjeri negdje online... 

 

Probao YT vanced, radi na Google TV,  ali ga ne koristim. Razlog je što nije verzija prilagođena za TV nego za miš.. Ovo za Indijski nisam znao, i meni već reklame idu na onu stvar, kolika je indijska pretplata?

 

Chromecast otvara ti pristup rokkr (tv kanali), Stremio u kombi sa real debrid i Kodi, te hrpa drugih aplikacija kojih nema na ostalim platformama.

 

Ja sam već par kom piknuo za sebe i susjede preko njemačke, znači idealo.de (potraži neku akciju) pa shipaš na mailbox.de i za nekih 11 eura si forwardaš u HR, sve skupa stigne za par dana. Čak uz njega je išlo 6 mj free spotify ali nije mi se dalo zezati jer moraš prijaviti preko vpn-a i sa de karticom za taj probni period..

 

Ili potraži na njuškalo, prodavali su se po 550kn.. Imaš i na našim store ali mislim da su oko 800kn..

 

 

 

 Da, zato bi bilo idealno da radi magic remote jer je to zapravo miš. Čitajući po netu, mislim da radi samo klik.

Jesi probao smartube next?

Najviše bi ga uzeo radi YouTubea bez reklama.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen 55U7QF pa kak bude sad.

Po recenzijama definitivno ne loš tv za taj cjenovni rang.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Kupljen 55U7QF pa kak bude sad.

Po recenzijama definitivno ne loš tv za taj cjenovni rang.

 

Ja pikiram isti samo 65". Javi dojmove kad stigne. Gdje si ga uzeo?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nero81 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Kupljen 55U7QF pa kak bude sad.

Po recenzijama definitivno ne loš tv za taj cjenovni rang.

 

Ja pikiram isti samo 65". Javi dojmove kad stigne. Gdje si ga uzeo?

 

Elipso 3699kn i kao neka dodatna garancija 2+3 god u aklopu neke akcije

3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Evo kupio sam samsung 55Q95t, cekao sam snizenj qn serije ali mi se više nije čekalo. Inace bi uzeo oled lgc ali kako mi klinci zamrznu sliku na tv i odu ipak je odluka pala na led. Tv je dobar ali meni su plazme ipak imale najtopliju sliku. Ako neko bude uzimao istu seriju za info. da no gap drzac sa mallhr paše u potpunosti a 4x je jeftiniji nego orginal, ne da pase nego je potpuno isti kao orginal, mada mi je njihova služba odgovorila da ne paše.

A sad pitanje za znalce: ako samsung ne podržava dolby vision, što je sa npr. sa Tv boxom koji podržava i šalje sliku na tv?

Ja imam stari kineski tv box za strimanje i slika je super..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...

Pozdrav,

Evo kupio sam samsung 55Q95t, cekao sam snizenj qn serije ali mi se više nije čekalo. Inace bi uzeo oled lgc ali kako mi klinci zamrznu sliku na tv i odu ipak je odluka pala na led. Tv je dobar ali meni su plazme ipak imale najtopliju sliku. Ako neko bude uzimao istu seriju za info. da no gap drzac sa mallhr paše u potpunosti a 4x je jeftiniji nego orginal, ne da pase nego je potpuno isti kao orginal, mada mi je njihova služba odgovorila da ne paše.

A sad pitanje za znalce: ako samsung ne podržava dolby vision, što je sa npr. sa Tv boxom koji podržava i šalje sliku na tv?

Ja imam stari kineski tv box za strimanje i slika je super..

Prikazuje ti standardni hdr10 kada tv ne moze prikazat DV.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
77elanra77 kaže...

Pozdrav,

Evo kupio sam samsung 55Q95t, cekao sam snizenj qn serije ali mi se više nije čekalo. Inace bi uzeo oled lgc ali kako mi klinci zamrznu sliku na tv i odu ipak je odluka pala na led. Tv je dobar ali meni su plazme ipak imale najtopliju sliku. Ako neko bude uzimao istu seriju za info. da no gap drzac sa mallhr paše u potpunosti a 4x je jeftiniji nego orginal, ne da pase nego je potpuno isti kao orginal, mada mi je njihova služba odgovorila da ne paše.

A sad pitanje za znalce: ako samsung ne podržava dolby vision, što je sa npr. sa Tv boxom koji podržava i šalje sliku na tv?

Ja imam stari kineski tv box za strimanje i slika je super..

Prikazuje ti standardni hdr10 kada tv ne moze prikazat DV.

 A da i mislio sam, hvala na  odgovoru,,

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Na prošloj stranici sam napisao poduži post, pa nakon malo guglanja, uži izbor je pao na ove:
1) LG OLED55C1
2) Philips 55OLED706

Ako može netko iz iskustva napisati PROS / CONS za te modele ili neki savjet da mi olakša odluku :)

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

Na prošloj stranici sam napisao poduži post, pa nakon malo guglanja, uži izbor je pao na ove:
1) LG OLED55C1
2) Philips 55OLED706

Ako može netko iz iskustva napisati PROS / CONS za te modele ili neki savjet da mi olakša odluku :)

Hvala

C1 je bolji tv.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
indy500 kaže...

Ne.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

znaci koliko ja sad pratim ovo nemos kupit noramlan tv-e do 6000-7000 kn da je dobar, ako oces da kupis tv-e moras dat 10000 ili 11000 kn za taj c1 i taj neki samsung koji vec je nemogu se sjetit od svih tih T modela R modela i q nesta modela 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bongy kaže...

znaci koliko ja sad pratim ovo nemos kupit noramlan tv-e do 6000-7000 kn da je dobar, ako oces da kupis tv-e moras dat 10000 ili 11000 kn za taj c1 i taj neki samsung koji vec je nemogu se sjetit od svih tih T modela R modela i q nesta modela 

Zar nije C1 bio oko 7000kn?

Barem su ljudi tako pisali u ovoj temi.

Ili ti ciljas na "normalan" tv od 75inch pa na vise kao neki drugi ovdje....

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

"kupiti normalan tv-e"

Ovisno o ukusima, meni je normalan tv bez tih silnih dodatnih opcija ala OLED ,HDR+ , android itd. jer gledam zemaljsku tv i ponekad sa USB pa mi je FHD sasvim dosta iako mi je tv 4K i smart koji ne koristim.

Plaćaju se te poboljšane opcije za sliku , ali  to ne znači da će rjeđe crknuti od onih jeftinijih televizora .

Kad mi je treći put crko philips uzeo 4 kila kn. i u trgovini umjesto LG HDR+ 43"  kupio Hisense 55" bez HDR za cca 500kn manje jer mi je imao ljepšu sliku, priključio doma i ne diram ništa po opcijama.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Kupljen 55U7QF pa kak bude sad.

Po recenzijama definitivno ne loš tv za taj cjenovni rang.

 Kakav je prvi dojam? Razmišljam taj Hisense 65U7QF ili TCL C715 Android uzet za svoje. Hisense ima +3 godine garancije

Jako su loše akcije za sad cak ni LG oled c1 nema ispod 8000. 

 

 

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 6:29 (Bubabug).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
bongy kaže...

znaci koliko ja sad pratim ovo nemos kupit noramlan tv-e do 6000-7000 kn da je dobar, ako oces da kupis tv-e moras dat 10000 ili 11000 kn za taj c1 i taj neki samsung koji vec je nemogu se sjetit od svih tih T modela R modela i q nesta modela 

Zar nije C1 bio oko 7000kn?

Barem su ljudi tako pisali u ovoj temi.

Ili ti ciljas na "normalan" tv od 75inch pa na vise kao neki drugi ovdje....

 Pa nema taj c1 od 65 inch za 7000 kn, vidit cu sad za black f oce sta biti na nekoj ultra akciji kod nas u hrv od 10% 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice