Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 40.053
|
čitano: 10.932.017
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vec se lagano krece sa izborima najboljih TVa 2021 i mogu rec da je konkurencija ovu godinu zesca nego prethodnih 4-5.

A iduca ce donjet jos veci izbor 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
21 mjesec

Akcija na Ekupi ako imate diners karticu za televizore , a izmeduostaloga i na LG OLED.

https://www.ekupi.hr/hr/search/?text=lg+oled

Mall hr

https://www.mall.hr/trazenje?s=lg%20oled%20&b%5B%5D=lg&quRedir=1

https://www.mall.hr/trazenje?s=tcl%20c825%20mini%20led

MEGATAMA

Tvoje opcenito misljenje o TCL C825 mini led modelu (prvenstveno s gledista 4K sadrzaja ili ti ga filmovi/serije)

https://www.ekupi.hr/hr/search/?text=tcl+c825

Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 18:47 (Zero Waste).

0 0 hvala 0
9 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zero Waste kaže...

Akcija na Ekupi ako imate diners karticu za televizore , a izmeduostaloga i na LG OLED.

https://www.ekupi.hr/hr/search/?text=lg+oled

Mall hr

https://www.mall.hr/trazenje?s=lg%20oled%20&b%5B%5D=lg&quRedir=1

https://www.mall.hr/trazenje?s=tcl%20c825%20mini%20led

MEGATAMA

Tvoje opcenito misljenje o TCL C825 mini led modelu (prvenstveno s gledista 4K sadrzaja ili ti ga filmovi/serije)

https://www.ekupi.hr/hr/search/?text=tcl+c825

Iskreno...ne znam sta da ti kazem,po performansama vrlo dobar tv ali sjecam se da je netko na AVforums uzeo bas taj i da mu je jako brzo krenuo otkazivat backlight...lightbleed itd.

Takodjer ako se dobro sjecam to je serija za koju je Vincent napravio interviju sa onim likom iz TCLa pa je ispalo da su izfejkali specifikacije ali valjda samo za UK trziste dok bi EU modeli trebali bit ok.

Gle bitno je da imas dobru servisnu podrsku za takve modele pa ako se nesto i desi da ne prodjes kroz pakao sa garancijom.

2 godine
neaktivan

Ok, kaj vise citam ovu temu manje kuzim ista o TV-ima lol uglavnom kupujem novi TV da je oko 6k kuna i 65". Uglavnom je za gledanje filmova sa kompa, netflixa i A1 TVa..

Za sad mi je ovaj zapeo za oko: Philips 65PUS8545/12 LED UHD 4K android SMART TV (T2 HEVC/S2) Ambilight.. na ekupi je cijena 5.899,00 kn

Jel to ok omjer cijene i dobivenog ili ima za te pare bolji 65" TV?

Hvala!

0 0 hvala 0
13 godina

vRay 

Vecina toga sto si napisao jednostavno ne stoji ili ne radi na nacin kako si reka, mozda nekad davno, ali danas vise ne.

Ali stvarno smo vec dosadni, pa necemo dalje.

0 0 hvala 0
15 mjeseci
Pixel kaže...

vRay 

Vecina toga sto si napisao jednostavno ne stoji ili ne radi na nacin kako si reka, mozda nekad davno, ali danas vise ne.

Ali stvarno smo vec dosadni, pa necemo dalje.

U redu, posto ionako nisi iznio nikakve argumente osim gornje izjave koju mozemo okarakterizirati kao necim sto mislis jer ti se cini, nema prostoru za daljnu diskusiju.

Doctor Fate kaže...

Ok, kaj vise citam ovu temu manje kuzim ista o TV-ima lol uglavnom kupujem novi TV da je oko 6k kuna i 65". Uglavnom je za gledanje filmova sa kompa, netflixa i A1 TVa..

Za sad mi je ovaj zapeo za oko: Philips 65PUS8545/12 LED UHD 4K android SMART TV (T2 HEVC/S2) Ambilight.. na ekupi je cijena 5.899,00 kn

Jel to ok omjer cijene i dobivenog ili ima za te pare bolji 65" TV?

Hvala!

Dobar je TV, da bi riječ rekao i nećeš se razočarati.

Ja bih ipak osobno odabrao radije Samsung 65Q60T model, koji se može nabaviti i za manje od 6,000kn a ima dosta efektniji HDR. Ima i noviji 65Q60A koji je nešto skuplji ali realno nema nikakve razlike od T modela.

Govorim iz osobnog iskustva, imam oba modela doma (43 inchne verzije).

Lp

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 12:33 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
5 godina

0 0 hvala 0
10 godina

Ekipa, hvala vam sto savjetujete oko kupnje, cijenim :) Naime, dosao je taj trenutak da ja isto pitam, pa ako ima neka dobra dusa za pomoc jednom laiku - majka je izrazila zelju za smart tvom 55", budzet joj je 3.5k (gore dolje par sto kuna ako cini bitniju razliku). Nije zahtjevan korisnik, stovise, ali ja kao njen sin ne zelim da ide kupit bilo kaj, makar u tom rangu mozda i nema neke pretjerane razlike, no svejedno ne zelim macka u vreci. Unaprijed zahvalan na svim savjetima!

0 0 hvala 0
9 godina
BorgMater kaže...

Ekipa, hvala vam sto savjetujete oko kupnje, cijenim :) Naime, dosao je taj trenutak da ja isto pitam, pa ako ima neka dobra dusa za pomoc jednom laiku - majka je izrazila zelju za smart tvom 55", budzet joj je 3.5k (gore dolje par sto kuna ako cini bitniju razliku). Nije zahtjevan korisnik, stovise, ali ja kao njen sin ne zelim da ide kupit bilo kaj, makar u tom rangu mozda i nema neke pretjerane razlike, no svejedno ne zelim macka u vreci. Unaprijed zahvalan na svim savjetima!

HISENSE 55U7QF u Elipso 3700kn.

9 godina

BorgMater

Inače, na Žutom kliku su uglavnom sve Elipso cijene - 10 % na plaćanje HPB karticom (do 15.11.) pa tako i navedeni Hisense ispadne 3330 kn. Jedino što onda vjerojatno ne dobijete 5 godina jamstva (2+3 godine) kao što je trenutna promocija u Elipsu.

Baš smo ovaj tjedan za nekoga naručili Grundig 55GFU7904A pa je cijena na kraju ispala 2789 kn. I unatoč tome što piše da je rok isporuke do 10 dana, vrlo vjerojatno je kraće jer smo mi naručili u utorak poslijepodne i došlo je u četvrtak poslijepodne (Osijek). Na linku za praćenje pošiljke je pisalo da je krenulo s adrese koja je navedena kao središte Elipsa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina

Kada prikaze tih 10% manje?

Kako funktionira taj popust od 10% sa HPB karticom?

9 godina

U zadnjim koracima, nakon što se upiše broj kartice. S tim da je navedeno kao da mora biti Visa kartica, ali mislim da ju svi s tekućim računom imaju jer su sada nedavno mijenjali Mastercard s Visom.

9 godina
neaktivan

Pozdrav,planiram kupiti TV Samsung 65" Q70A 2021 vidim da ima i Q75A 2021 za 100-200 kn više u čemu je razlika nemogu nači nigdje dali je bolji ili?

0 0 hvala 0
11 godina
zecokc kaže...

Pozdrav,planiram kupiti TV Samsung 65" Q70A 2021 vidim da ima i Q75A 2021 za 100-200 kn više u čemu je razlika nemogu nači nigdje dali je bolji ili?

Isti panel i tehnologija, samo izgleda dizajn kucista i postlja.

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q70a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q70aatxxh/

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q75a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q75aatxxh/

Kad vec spominjemo razliku, ipak potegni do Q80A jer ima FALD. To je razlika.

Kill or be killed!
10 godina
janiq kaže...
zecokc kaže...

Isti panel i tehnologija, samo izgleda dizajn kucista i postlja.

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q70a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q70aatxxh/

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q75a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q75aatxxh/

Kad vec spominjemo razliku, ipak potegni do Q80A jer ima FALD. To je razlika.

Ne mogu se složiti sa ovom preporukom. Q80A je FALD TV, da. Međutim koristi IPS panel i ima očajan kontrast, čak i kad koristi local dimming. Q70A s druge strane koristi VA panel i ima skoro 5x veći kontrast od Q80A.

Samsungova gotovo cijela 2021. serija je teži fušeraj. Po meni daleko je bolji izbor dobar VA panel sa dobrim kontrastom bez local dimminga nego loš IPS panel sa local dimmingom.

Evo usporedbe:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80-q80a-qled-vs-samsung-q70-q70a-qled/21559/21556?usage=1&threshold=0.10

Doduše, Q80A ima bolji zvuk i veći peak brightness. Ali ruku na srce, oba TV-a nemaju specijalno dobar zvuk a peak brightness na Q70A je dovoljno dobar da prikaže pristojan HDR. Džabe ti dobar HDR na Q80A kad će ti boje izgledati isprano a crna neće biti crna nego sivkasta.

13 godina

Ja sam bio pito vec dali se moze kod nas jos gdje kupiti serija tv-a iz 2020 modeli koji su bili best by, ali niko mi nije odgovorio?

Nekad nemora uvijek nova serija biti bolja od stare serije 

0 0 hvala 0
10 godina
bongy kaže...

Ja sam bio pito vec dali se moze kod nas jos gdje kupiti serija tv-a iz 2020 modeli koji su bili best by, ali niko mi nije odgovorio?

LG CX je genijalan OLED, u nekim stvarima čak bolje od C1 (veći peak brightness u nekim slučajevima, ako se dobro sjećam).

Samsung Q80T/Q90T su sigurno kvalitetniji (po pitanju panela) od ovog fušeraja pod nazivom QN90A i QN85A (oba Samsung top QLED-a u EU koriste ADS panele umjesto VA panela). Samo oba Q80/90T modela imaju često problema sa scan linijama u game modu, dosta televizora iz te serije je pogođeno tom greškom. Nisam siguran da Samsung uopće zna što to uzrokuje jer je to odavno poznati problem za koji nikada nije došao fix - s obzirom na to, rekao bi da se radi o hardverskoj grešci a ne softverskoj.

Za ostale ne znam.

Idealno bi bilo uzeti LG CX ali ne znam da li se uopće igdje više prodaje.

9 godina

Evo i "mali" Philips oled na recenziji.

Izvrstan tv po svim kategorijama 🥂

https://www.avforums.com/reviews/philips-48-inch-806-48oled806-oled-tv-review.19272

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Nije ni cudo da Samsung sad gura svoj oled,micro led je u manjim dijagonalama ocito prevelik zalogaj...manje dijagonale su 75inch pa na nize u ovom slucaju.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1636369689

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 mjeseci

Jedan moj osvrt na izbor tv-a buduci da sam sada sav u tome i istrazujem materiju, doduse samo povrsno.

Startao sam sa tv-om entry levela jer nema se bas para. I kako sam proucavao tako su mi rasle zelje. Rastezao sam budjet svakim danom. 

Prvo sam htio Hisense 56u7qf kao nekakav best buy, dok nisam cuo da se dosta kvare. 

Nakon toga sam malo nategnuo budjet i poceo gledat samsunge q60 i q70 linije. Ali q80 je tolika bolja...a jos su tu philips i lg koje ne kuzim oznake ...

Na kraju sam nasao samsungov au9000 65" za ispod 6000kn ali taj nema dolby vision, a netflix kojeg cesto gledam na vecer u polu mraku je u dolby vision kvaliteti. U tom trenutku sam bio izgubljeniji i neodlucniji nego ikad. Onda sam isao na youtube i pogledao razliku izmedju hdr i dolby vision i skuzio da ne vidim razliku zbog koje bih dao 200kn vise, a kamo li koju tisucicu. Onda sam isao pogledat koju verziju netflixa imam. I imam onu najjeftiniju koja nije niti Hd vec 720p, a koji meni izgleda dobro. Tako da sam odahnuo jer em sam ćorav na kvalitetu, em sam siromasan za kvalitetu :D I mislim da cu na kraju samsung au9000 koji nema doldy ali zato ima hdmi2.1 ako sam dobro shvatio , a ps5 bi kroz koju godinu mogao udomiti. Osim ako me nekakav majstor ovdje ne okrene od tog samsunga :)

2 0 hvala 0
13 godina

Pa kad si siromasan uvijek je problem, kad imas pare nikad nema problema... Lako je sa parama napravit poso ajd ti bez para napravi poso 😭

2 0 hvala 0
14 godina

Malo mi se vrti u glavi od cijena i dijagonala koje se spominju u ovom threadu, jer nisam pretjerano zahtjevan korisnik.

Trazim 50-55", nije mi bitno:

- je li i kakav je Smart TV (spojio bi na MiBox)

- game mod (nemam konzolu)

- zvucnici (imam Sony soundbar sa SW (2.1))

Treba mi za HBOGO, Netflix i ostalo sa spojenog MiBoxa, audio izlaz toslink (optika) i/ili ARC, min dva HDMI ulaza (+ARC), cca 3,5k - 5k kn.

Gledam LG-eve kojih ima oko 4k kn, ali ima milijun varijanti i shopovi su skrti na detaljima i specifikacijama, pa mi je tesko prosuditi... Ima li tko kakav savjet? 

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 18:36 (Beno).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
greysaint0 kaže...
bongy kaže...

LG CX je genijalan OLED, u nekim stvarima čak bolje od C1 (veći peak brightness u nekim slučajevima, ako se dobro sjećam).

Samsung Q80T/Q90T su sigurno kvalitetniji (po pitanju panela) od ovog fušeraja pod nazivom QN90A i QN85A (oba Samsung top QLED-a u EU koriste ADS panele umjesto VA panela). Samo oba Q80/90T modela imaju često problema sa scan linijama u game modu, dosta televizora iz te serije je pogođeno tom greškom. Nisam siguran da Samsung uopće zna što to uzrokuje jer je to odavno poznati problem za koji nikada nije došao fix - s obzirom na to, rekao bi da se radi o hardverskoj grešci a ne softverskoj.

Za ostale ne znam.

Idealno bi bilo uzeti LG CX ali ne znam da li se uopće igdje više prodaje.

Ja imam cx i slika je dobra al opet za cijenu C1  za kojeg kazu da ima bolji motion te da je upscaling nesto bolji mislim da je bolje ici na C1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 20:18 (Belick1).
10 godina
Kolega je pitao za 2020. modele pa sam tako i odgovarao… ocekujem da je CX jeftiniji od C1 ako ga se uopce igdje prodaje.
12 godina
Gore sam pročitao da kolega govori kako mu firestick bolje prikazuje sadržaj od TV-a / OSa TV-a.
Kakva je situacija s C1?
Dolby vision na Netflixu i HDR sadržaj je stvarno dobar, ali imam osjećaj da može to i bolje?!
Ne znam dali je do Netflixa ili TV-a?
Tipa, na YouTube (konkretno Will Smith gamini man) bolje izgleda nego bilo koji DV content na Netflixu.
PS5 isto puno bolje u igrama izgleda nego Netflix.
Dali bi box ili firestick nešto poboljšao?
11 godina
neaktivan
x360gamer kaže...
Gore sam pročitao da kolega govori kako mu firestick bolje prikazuje sadržaj od TV-a / OSa TV-a.
Kakva je situacija s C1?
Dolby vision na Netflixu i HDR sadržaj je stvarno dobar, ali imam osjećaj da može to i bolje?!
Ne znam dali je do Netflixa ili TV-a?
Tipa, na YouTube (konkretno Will Smith gamini man) bolje izgleda nego bilo koji DV content na Netflixu.
PS5 isto puno bolje u igrama izgleda nego Netflix.
Dali bi box ili firestick nešto poboljšao?

U velikoj većini slučajeva Streaming sadržaji u su komprimirani na neki način,i dolazi do gubitka kvalitete.Streaming UHD sadržaj nikad neće izgledat tako  dobro ko UHD bluray dicc(bar za sada).....možeš eventualno provat podesit postavke kvalitete na netflixu,a kvaliteta ovisi i o drugim faktorima kao šta je brzina interneta

12 godina
Jasno mi je to da neće biti kao na BR disku.
Ali kažem - na yt (koji bi trebao imati veću kompresiju) izgleda bolje nešto, nego na Netflixu. Čudno.
Ali bi mi bilo i čudno da high end TV kao C1 ne prikazuje sve "maxed out" tjst da bi box od 500 kn bolje radi procesiranje slike.
Što se tiče brzina neta, 200 mbps mi je, ne bi smjelo biti problema.
11 godina
neaktivan

Jesi probao u postavkama Netflix kvalitete  staviti na Automatski,s obzirom na tu brzinu neta trebao bi dobiti maximum koji trenutno Netflix pruza

12 godina
Stavljeno je na automatski po defaultu.
Sad sam stavio Max kvalitetu ručno, pa ću vidjeti za vikend :)
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice