Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.137.900
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...
Silent horror1992 kaže...

Kupljen 55U7QF pa kak bude sad.

Po recenzijama definitivno ne loš tv za taj cjenovni rang.

 Kakav je prvi dojam? Razmišljam taj Hisense 65U7QF ili TCL C715 Android uzet za svoje. Hisense ima +3 godine garancije

Jako su loše akcije za sad cak ni LG oled c1 nema ispod 8000. 

 

 

 Znaci digli su taj hisense sa  3600 na 8000kn . Vec vidim, priprema se bombasticna black friday rasprodaja. "S 8000 spusteno na cak 4500kn". Tolko o tome.

 

E sad trenutno best buy mi se cini proslogodisnji LG OLED55BX , 5 godina gare 6500kn.  Cini mi se dosta bolji od ovogodisnjeg LG OLED55A13 koji se prodaje za 6400 i samo 2 godine gare.

Glavna nedoumica mi je sad, biti bahat i cekat taj black friday i potencijalno jeftiniji c1 ili uzet bx odmah.

 

Hrvatska
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...
Bubabug kaže...
Silent horror1992 kaže...

Kupljen 55U7QF pa kak bude sad.

Po recenzijama definitivno ne loš tv za taj cjenovni rang.

 Kakav je prvi dojam? Razmišljam taj Hisense 65U7QF ili TCL C715 Android uzet za svoje. Hisense ima +3 godine garancije

Jako su loše akcije za sad cak ni LG oled c1 nema ispod 8000. 

 

 

 Znaci digli su taj hisense sa  3600 na 8000kn . Vec vidim, priprema se bombasticna black friday rasprodaja. "S 8000 spusteno na cak 4500kn". Tolko o tome.

 

E sad trenutno best buy mi se cini proslogodisnji LG OLED55BX , 5 godina gare 6500kn.  Cini mi se dosta bolji od ovogodisnjeg LG OLED55A13 koji se prodaje za 6400 i samo 2 godine gare.

Glavna nedoumica mi je sad, biti bahat i cekat taj black friday i potencijalno jeftiniji c1 ili uzet bx odmah.

 

BX je enormno bolji od A1.

6500kn uz 5 godina gare je fantastican deal za takav tv.

Razlika je da imas samo 2x hdmi 2.1 umjesto 4 komada kao na recimo CX ali uzmi u obzir da vecin ostalih brandova imaju samo jedan ili dva hdmi 2.1 ulaza tako da je to jos uvjek ok na BX.

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima a posebno znalcima,

 

još jednom molim pomoć za savjet pri odabiru novog tv-a,dijagonala 65.

 

Vaša preporuka na temelju uloženo-dobiveno po trenutnim " BLACK FRIDAY" popustima.

 

Nisam zahtjevan korisnik.

 

Hvala svima.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci taj Hisennse koji si linkao je sad skuplji od LG oleda 😁😁😁

Btw U7QF je mid range model....🤣🤣🤣🤣

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7QF/

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dao bi ruku u vatru da je taj hisens bio puuno jeftiniji do pred malo.

65u7qf je 4600kn ovaj 55 ne bi smio preko 4000kn

 

Na mallhr je 3900kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 12:06 (Nero81).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zadnjih par godina je praksa da dignu cijene odmah prije crnog petka pa onda kao spuste iako su proizvodi vec mjesecima bili jeftiniji nego na crni petak.

99% kupaca ne visi po forumima i nemaju pojma sto se odigralo i oni ce naprimjer u tom Hisennse vidjet ogromno snizenje sa 7-8k na 4.5k i nece znat da je prije kostao naprimjer 3.8k

 

Crni petak je postao zamka za kupce,cast izuzetcima.

 

Bas me pozitivno iznenadilo da je legenda o 10 prstenova cijeli snimljen u IMAXu za razliku od Doctor Strange koji ima samo odredjene scene.

Black bars su puno manji u imax formatu i to se reflektira na sam dojam filma,nadam se da ce nadalje barem blockbustere snimat u tom formatu i da ce ga sve vise TVa podrzavat.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je preporuka za postavke slike za IMAX filmove na

LG CX-u? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wontay kaže...

Koja je preporuka za postavke slike za IMAX filmove na

LG CX-u? 

Dolby Vision ti je u pitanju,imas cinema i cinema home na izbor zar ne?

Ja koristim cinema(user)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 16:36 (MEGATAMA).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako se odradi dostava za 65" iz Njemačke?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maki040 kaže...

Kako se odradi dostava za 65" iz Njemačke?

 na ebay ima dosta trgovina koje dostavljaju, no to moras vidit.

 

uglavno msada sve vece trgovine Saturn, Mediamarkt isto prodaju robu i putem Ebaya.

 

no mi koji smo na bug forumu i nesto gledamo iz njemacke smo vec u njeamckoj

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim u MediaMarktu QN95A 55inch oko 1500eu i jos pise da ima cashback ali ne znam koliko.

Uglavnom tko zeli LCD ovo je tesko nadmasit....

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa kupujem TV do 8.000kn i do 50", veci od 50" ne trebam jer mi je pre veliko za sobu, a i nije mi bas ugodno igrati FPS igre ba vecima..

Ugl. Tv mi treba za tu i tamo koji film, ali najvise za gejmanje na PS5 tako da trebam HDMI 2.1 sa 4k/120fps.

Sta mislite sto je bolje:
SONY XR50X93J
SAMSUNG QN90A QLED
ili uzeti LG C1 OLED?

Iskreno zainteresiran sam za C1 ali me "strah" burn in efekta zbog igrica..

Dali netko zna dali je stigao VRR update na Sony XR i dali radi dobro u igrama?
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 16:59 (stylecro).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 Očito nikada nisi imao Philips TV , najbolji OS (android) , Ambilight  i podražani svi formati zvuka i slike.....i to ocjeniti smećem, a ovako se istrčati bezveze....

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 17:19 (Blackcastle).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stylecro kaže...
Ekipa kupujem TV do 8.000kn i do 50", veci od 50" ne trebam jer mi je pre veliko za sobu, a i nije mi bas ugodno igrati FPS igre ba vecima..

Ugl. Tv mi treba za tu i tamo koji film, ali najvise za gejmanje na PS5 tako da trebam HDMI 2.1 sa 4k/120fps.

Sta mislite sto je bolje:
SONY XR50X93J
SAMSUNG QN90A QLED
ili uzeti LG C1 OLED?

Iskreno zainteresiran sam za C1 ali me "strah" burn in efekta zbog igrica..

Dali netko zna dali je stigao VRR update na Sony XR i dali radi dobro u igrama?

Za sada VRR update radi jako lose na Sony modelima,obecali su fixat ali problem je Mediatek cip pa ne znam koliko oni tu mogu popravit.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 Očito nikada nisi imao Philips TV , najbolji OS (android) , Ambilight  i podražani svi formati zvuka i slike.....i to ocjeniti smećem, a ovako se istrčati bezveze....

Nema veze sa najboljim OSom,imao sam 2016 Sony seriju 8 sa Androidom i to je bilo najgore smece ikad.

Mozda je danas na top end modelima bolje ali ti si napisao generalno pa se ne mogu slozit na osnovu vlastitog iskustva.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Steta bas mi se svida XR model, u vezi upita dali mi mozes preporuciti neki od navedena 3 modela ili mozda neki drugi iz ponude?
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 

meni je nevjerojatno da imaš volje toliko srati.

 

 

 

 

Lijepi pozdrav.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda je philips TV smeće??, Nisam baš zadovoljan s njihovim proizvodima općenito, ali gurati ispred TCL i Hisense, koji su također kinezi nije mi jasno u čemu je razlika?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stylecro kaže...
Steta bas mi se svida XR model, u vezi upita dali mi mozes preporuciti neki od navedena 3 modela ili mozda neki drugi iz ponude?

Samsung je IPS pa za mene ne dolazi u obzir.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

tocno te dileme imam trenutno, sto se tehnologije i kvalitete slike tice, jel gubim puno s Phillipsom vs. Hisense ULED? jasno mi je da kod phillipsa placam brand i ambilight, ali je li kvaliteta slike dosta losija?

TCL C725

Phillips PUS8545

Hisense 55U7QF

1 TCL
0 Phillips
8 Hisense
Anything that can be connected, will be connected.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 

meni je nevjerojatno da imaš volje toliko srati.

 

 

 

 

Lijepi pozdrav.

 Ajmo ovako ipak smo na tehničkom forumu pa mi reci u čemu je to Philips tv kvalitetan? 

Pogledaj malo recenzije i forume dakle ima se 3 marke tva koji su premium klasa i tu je Sony sa android tv koji nakon Samsung i tizena  nebi ni pogledao hvala...  Onda imaš bang for buck to je u nas hisense u svitu je to tcl... 

Onda dolaze grunding vivax i Philips koji je isti rang ko tcl i hisense ali skuplji jer je zvučno ime i ima trkeljano 3 ledice i vau premium feeling....  A ono kvaliteta ko quadro svako malo će nešto crknut... 

Zašto ovdje savjete daju oni koji pojma nemaju ne znam ja se ne kužim toliko dobro u tv ono pratim povremeno i nikad nikome ne bi Philips preporučio osim u slučaju ekstra cijene ali čak ne bi ni tad jer znam njihovu "kvalitetu" koja je +2 i ovisi što te dopadne... Uvijek bi prije preporučio hisense ili čak tcl...  Ali prvo bi vidio sto trojstvo za tv ima jer ako je razlika 500 kn rade uzmem pravi LG Sony ili Samsung  nego taj škart i drlog....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Philips uopće nije kvalitetan, barem nije bio prema zadnjim informacijama. Nažalost, sve se rjeđe može vidjeti kakve komponente stavljaju proizvođači, jer više niti jedan recenzent ne otvara televizore.
Bila je web stranica koja je u recenziju uključivala i kvalitetu proizvodnje, no nažalost je ugašena, tako da smo spali na tech forume, a tamo se može vidjeti da philips, otkako su ga preuzeli kinezi, koristi šroteks komponente. Kondenzatori i ostala elektronika su šrot, za razliku od primjerice sony ili panasonica koji stavljaju kvalitetne komponente.
O tome se već ranije vodila rasprava, koga zanima više, ima na temi postova o tome i sa fotkama i linkovima. Uglavnom, philips nije baš za preporuku, osim u nižem rangu gdje je kvalitetea tajođer vjerojatno lošija od top marki
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Blackcastle kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 Očito nikada nisi imao Philips TV , najbolji OS (android) , Ambilight  i podražani svi formati zvuka i slike.....i to ocjeniti smećem, a ovako se istrčati bezveze....

Nema veze sa najboljim OSom,imao sam 2016 Sony seriju 8 sa Androidom i to je bilo najgore smece ikad.

Mozda je danas na top end modelima bolje ali ti si napisao generalno pa se ne mogu slozit na osnovu vlastitog iskustva.

 

stylecro kaže...
Steta bas mi se svida XR model, u vezi upita dali mi mozes preporuciti neki od navedena 3 modela ili mozda neki drugi iz ponude?

 Novi Sony Android (pogotovo XR modeli sa Google TV) provjereno lete i rade par puta bolje od starijih Sonya.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što god mislili o Philips TV-ima, koliko znam, a to je da ljudi masovno kupuju Philips TV. Znam osobno dvoje bliskih i vidim po prozorima kako ambilaight svjetluca. Osobno bih stavio Philips ispred TCL-a i Hisensea , ne zbog kvalitete izrade jer to ionako neznamo nego zbog glatkoće prikaza u odnosu na ova dva spomenuta, mada imaju dublju crnu ako govorimo IPS vs VA, imaju i Philips modeli PUS 8545 mva panelle ali nisam uživo ima prilike gledati taj tv osim u trgovini. Kako god sve su to Kinezi. Zar mislite da TCL i Hisense ugrađuju kvalitetnije dijelove od Philipsa.

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne kužim ovo pljuvanje po Sony Androidu, ja ima XH900 seriju,

Android je super brz. Nemam puno appova ali evo izvojio bih HRTi za službeno gledanje naših programa, navigacija kroz sučelje funkcionira savršeno jednostavno, dalje imam VLC koji je možda najbolji multimedijalni player na svim platformama uopće, koji u sebi ima ugrađen downloader titlova, YT je savršeno brz, Smart IPTV je možda najbolji program za tu namjenu...

Neznam što to Tizen i LG OS imaju da su navodno toliko bolji? Ne tvrdim da nisu bolji, nisam ih koristio, ali da su sad baš drastično bolji??

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisu, na prijašnjim modelima je Android znao biti spor, ali već na tvom XH to radi kako treba....

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Android tv je patnja pogotovo na jeftikanerima to su ti Philipsi čak i Sonyiji super to radi prvih par mjeseci a onda je ruski rulet...

I da mislim zbog popularnosti u americi hisense i tcl su isti kineski kos ko Philips ali vjerujem da su i mrvicu kvalitetniji. 

Opet kažem ne kužim se puno ali ljudi ode za nemale pare cca5000 kn preporučuju Philips to mi nije jasno...  Dobro da netko ne tvrdi da je vivax čista kvaliteta pa spaja se u zagrebu.. 

Opet kažem na temelju svog iskustva i iskustva drugih ljudi oko mene Philips je no go area  jer em je kvarljiv em je skup pa su sad stavili 30 400 500 kn cijene niže od Samsunga lg i čak sonyja koji uvik ima visu cijenu(o Panasonicu neću ni govorit) i ljudi ga kupuju jer je zvučno ime a ono malo zvucniji šrot... Tako se može kupit gruding quadro vox i koje sve zvučne kineze... 

I jedna stvar što je isto interesantna servis...  Za Samsung tv najjeftiniji 43tu7 serija nešto crklo nakon 6 mjeseci servisiran i vraćen nije prošlo 7 dana...  Philips ne znam koji model osim da je 65 inča servis se čekao i čekao (nike baš zabavno kad si 2 mjeseca bez tv-a) ali dra što će Samsung LG Panasonic Sony to je sve nula jer nema ambilight od 2 dolara i još dobivaš soundbar sve za 3000 kn na 60 inča... To je bas super od njih... 

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.Jel bi 55' oled bilo previše za 2 metra dužine ili 48'?Gledalo bi se sve,od maxtv-a do Netflixa.Sad imam 49' lcd i taman mi je ali oled je druga priča.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 9:03 (9111963).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice