Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.097
|
čitano: 14.620.200
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Doca15 kaže...

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

 Bolje nek se protegne do 1200€ i baci oko na Samsung Q80C koji je jako dobar, ak ne i odličan LED TV, po recenzijama ima veoma jak brightness šta je odlično za previše osvijetljene prostorije, a i dobar je za gameanje zbog specki (120Hz refresha, 4 HDMI 2.1 porta), jedino šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10 odradit jednak posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare...

 Mislim da je komično nekome preporučat taj tv za te novce koji ima ovakav kontrast i blooming performance
https://imgsli.com/MjIyNzE0

Lijevo q80c desno u8kq

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Chriss kaže...

Bok ekipa,

 

Kad cijenu stavimo sa strane, što je nabolje?

Koje su prednosti i mane svakog?

 

Sony KD-55X89J

 

LG 55NAN0766QA

 

TCL 55C805

 Ja bi na tvom mjestu bi birao samo između ova dva jer su ovogodišnji modeli i dobrih specki (C805 je idealan za gameanje zbog 144z refresha i 2 HDMI 2.1 porta), ali svi ostali bi ti rekli da uzmeš ovu Braviu jer ima odličan image procesor, ali s nijednim nećeš pogriješit ak uz njih dobiješ 2+3 god. gare...

 

Dobro, za gejming je i Sony, također 2x 2.1 porta i 120hz...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio za 720 eura TCL 65C803. 

Bože pomozi sad 😀

 

Navodno noviji procesor bolje handla zone od C845, od kojeg sam krenuo gledati. Minorna razlika za skoro upola manje novaca, Hisense U7KQ je po brojkama li-la ali 2 naspram 5 godina garancije + Google TV su prevagnuli.

 

Nadam se da neću požaliti, javim utiske kad dođe, makar ga neću odmah korisiti jer tek opremam stan za useljenje 

 

19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Purger155 kaže...

Ne zeli mi uploadati sliku sa moba..

 

Ali izgleda identicno kao na linku

 

https://www.reddit.com/r/LGOLED/comments/125p6a2/lg_cx_so_many_dead_pixels_lg_does_not_care/

 Moja Sony XH serija iman taman toliko godina, a bio je izbor 65" ona ili 55" CX. Presudilo 5 godina garancije od Sonyja.

19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pevex ima cudne te serije tcl modela, nema c805 vec 803 i recimo nema c645 vec ima c643 sad kakva je rezlika nemam pojma
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 20:34 (ivano2000).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rentarded kaže...
Vavoom kaže...
Doca15 kaže...

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

 Bolje nek se protegne do 1200€ i baci oko na Samsung Q80C koji je jako dobar, ak ne i odličan LED TV, po recenzijama ima veoma jak brightness šta je odlično za previše osvijetljene prostorije, a i dobar je za gameanje zbog specki (120Hz refresha, 4 HDMI 2.1 porta), jedino šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10 odradit jednak posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare...

 Mislim da je komično nekome preporučat taj tv za te novce koji ima ovakav kontrast i blooming performance
https://imgsli.com/MjIyNzE0

Lijevo q80c desno u8kq

 
Desno je Hisense U8K sa rtings.com i to je USA model koji nema veze s europskim U8KQ.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
rentarded kaže...
Vavoom kaže...
Doca15 kaže...

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

 Bolje nek se protegne do 1200€ i baci oko na Samsung Q80C koji je jako dobar, ak ne i odličan LED TV, po recenzijama ima veoma jak brightness šta je odlično za previše osvijetljene prostorije, a i dobar je za gameanje zbog specki (120Hz refresha, 4 HDMI 2.1 porta), jedino šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10 odradit jednak posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare...

 Mislim da je komično nekome preporučat taj tv za te novce koji ima ovakav kontrast i blooming performance
https://imgsli.com/MjIyNzE0

Lijevo q80c desno u8kq

 
Desno je Hisense U8K sa rtings.com i to je USA model koji nema veze s europskim U8KQ.

 

 Jedino što nema veze je OS, ostalo je isto od ove godine/K serije.

 

H prema dolje su bili smeće u usporedbi sa NA varijantama

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

Molim Vas za pomoć oko izbora OLED TV-a!

Vrlo sam blizu da kupim:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65OLED718-12/

 

 Neki mi tvrde da je u njemu isti panel kao u LG C3 TV-u, da li znate je li to točno?

 

I ako imate neku drugu preporuka u tom cijenovnom rangu, unaprijed hvala?

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
M1G trenutno u Elipso (a možda i šire) imaš 2+3 godine garancije na LG OLED C3, to je ipak glavni adut 😅
19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malo mi bilo sumnjivo da u zadnja tri ducana prodavaci su forsirali upravo samo jednu marku a to je TLC dok prosle godine su se grazavali od iste te marke,,preko noci jedan osrednji kinez pobjedio je mocni trojac sony samsung i lg ,,ocito prodavaci rade na proviziju i postotku prodaje
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen 77S90C, saoundbar Q930B i nosač za tv SBOX PLB-4986. Sve stiže u narednih par dana pa da i ja osjetim malo uživanja i te OLED tehnologije :)

Pošto ga planiram stavljati na zid da li uz tv u pakovanju dodu odgovarajuci sarafi za wall mount?

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strider91 kaže...

Kupljen 77S90C, saoundbar Q930B i nosač za tv SBOX PLB-4986. Sve stiže u narednih par dana pa da i ja osjetim malo uživanja i te OLED tehnologije :)

Pošto ga planiram stavljati na zid da li uz tv u pakovanju dodu odgovarajuci sarafi za wall mount?

 Ne, moras sarafe sam kupit 4 komada, M8 x 5 mm ili M8 x 6mm

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 9:19 (Pixel).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
malo mi bilo sumnjivo da u zadnja tri ducana prodavaci su forsirali upravo samo jednu marku a to je TLC dok prosle godine su se grazavali od iste te marke,,preko noci jedan osrednji kinez pobjedio je mocni trojac sony samsung i lg ,,ocito prodavaci rade na proviziju i postotku prodaje

 A nego na što bi radili nego na proviziju? Isto kako je Beko odjednom postao sve naj kod kućanskih uređaja kad su povećali provizije prodavačima.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo gledam negdje na stranici piše M8 x 28-30 mm

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uz nosač se dobije više vrsta šarafa i podloški, vjerojatno će ti nešto pasati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rentarded kaže...
hudibitek kaže...
rentarded kaže...
Vavoom kaže...
Doca15 kaže...

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

 Bolje nek se protegne do 1200€ i baci oko na Samsung Q80C koji je jako dobar, ak ne i odličan LED TV, po recenzijama ima veoma jak brightness šta je odlično za previše osvijetljene prostorije, a i dobar je za gameanje zbog specki (120Hz refresha, 4 HDMI 2.1 porta), jedino šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10 odradit jednak posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare...

 Mislim da je komično nekome preporučat taj tv za te novce koji ima ovakav kontrast i blooming performance
https://imgsli.com/MjIyNzE0

Lijevo q80c desno u8kq

 
Desno je Hisense U8K sa rtings.com i to je USA model koji nema veze s europskim U8KQ.

 

 Jedino što nema veze je OS, ostalo je isto od ove godine/K serije.

 

H prema dolje su bili smeće u usporedbi sa NA varijantama

 Super ako je tako, ali postolje im sigurno nije isto - naravno da je to beznačajna razlika, no pošto je to Hisense svašta je još tu moguće. Već smo imali slučaj da su ameri dobivali VA, a mi IPS panele u prošloj seriji.
Jel si našao negdje direktnu usporedbu? Ako su panel i sve ostalo oko slike isti - odlično :)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam kupio  Hisense 65U7KQ bez da sam slušao preporuke sa ovog ili bilo kojeg drugog foruna, i uživam ko pajcek u blatu 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nakon silnog analiziranja, čitanja foruma, gledanja recenzija itd, danas sam otišao u HN zadnji dan akcije BF i kupio TCL C805 Mini Led QLED 4K 55" !!
Na akciji 599€, također sam uz 2+3 godine garancije nadoplatio za 65€ još 2 godine punog jamstva koje pokriva između ostaloga čak i kvar od udara groma!!
Nadam se da sam napravio dobar izbor, pogotovo u smislu uloženo dobiveno!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strider91 kaže...

Evo gledam negdje na stranici piše M8 x 28-30 mm

 Ja sam pogledao na svom s95c, moguće da s90c ima drugačije 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
rentarded kaže...
hudibitek kaže...
rentarded kaže...
Vavoom kaže...
Doca15 kaže...

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

 Bolje nek se protegne do 1200€ i baci oko na Samsung Q80C koji je jako dobar, ak ne i odličan LED TV, po recenzijama ima veoma jak brightness šta je odlično za previše osvijetljene prostorije, a i dobar je za gameanje zbog specki (120Hz refresha, 4 HDMI 2.1 porta), jedino šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10 odradit jednak posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare...

 Mislim da je komično nekome preporučat taj tv za te novce koji ima ovakav kontrast i blooming performance
https://imgsli.com/MjIyNzE0

Lijevo q80c desno u8kq

 
Desno je Hisense U8K sa rtings.com i to je USA model koji nema veze s europskim U8KQ.

 

 Jedino što nema veze je OS, ostalo je isto od ove godine/K serije.

 

H prema dolje su bili smeće u usporedbi sa NA varijantama

 Super ako je tako, ali postolje im sigurno nije isto - naravno da je to beznačajna razlika, no pošto je to Hisense svašta je još tu moguće. Već smo imali slučaj da su ameri dobivali VA, a mi IPS panele u prošloj seriji.
Jel si našao negdje direktnu usporedbu? Ako su panel i sve ostalo oko slike isti - odlično :)

 Razlika u modelima ti je u dizajnu te zbog toga i u zvucnicima (isti kao i u u8h i navodno dosta dobri za tv zvucnike) i OS-u (Google TV/Vidaa)

Ovdje u videu Hisense-ov Rob Andrews kaže kako od ove godine koriste ujedinjen hardware na svim modelima (2:24)



Više ljudi je komuniciralo s nekim iz Hisensa i potvrdili su isto u ovoj temi https://www.avforums.com/threads/video-hisense-launch-global-mini-led-tv-line-up-at-ces-2023-discussion-thread.2442249/

Vincent iz HDTVtesta je recenzirao u8kq varijantu i potvrdio da se u njoj nalazi novi pentonic 700 procesor

Neke od postavki su drugačije raspoređene ali broj dimming zona i kontrast je jednak

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 19:50 (rentarded).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miro051 kaže...
Nakon silnog analiziranja, čitanja foruma, gledanja recenzija itd, danas sam otišao u HN zadnji dan akcije BF i kupio TCL C805 Mini Led QLED 4K 55" !!
Na akciji 599€, također sam uz 2+3 godine garancije nadoplatio za 65€ još 2 godine punog jamstva koje pokriva između ostaloga čak i kvar od udara groma!!
Nadam se da sam napravio dobar izbor, pogotovo u smislu uloženo dobiveno!

ma dobar je tv, kad sam setira svoj, do njega je bia samsung s95b ne može se to mjerit s oledom,

ali xbox i još sam par stvari na netflixu/hbo upalia slika je dobra, crna je crna tako da nemam nekih zamjerki za sada

da ne govorim google tv, uredno sam na tv stavia nordvpn i rado ko urica

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2023 8:20 (Makić).
19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
PHI 55PUS8518 dali tko ima iskustva s ovim novim ambilight google tv i 5god garancije,, sada je akcija 550eura ili za tu cijenu ima nesto bolje....i pitanje dali philips ima quled ili se njihova tehnologija drugacije zove
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 20:48 (ivano2000).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
PHI 55PUS8518 dali tko ima iskustva s ovim novim ambilight google tv i 5god garancije,, sada je akcija 550eura ili za tu cijenu ima nesto bolje....i pitanje dali philips ima quled ili se njihova tehnologija drugacije zove

 Zadnjih 20 postova su ti sve u svezi tvoga pitanja za tv i vidim da su ti ljudi već sve objasnili...

 

Čemu dalje ?!

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ne znam ne vidim nikakva pojašnjena, prosvjetli me? samo nemoj reci uzmi tlc
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strider91 kaže...

Kupljen 77S90C, saoundbar Q930B i nosač za tv SBOX PLB-4986. Sve stiže u narednih par dana pa da i ja osjetim malo uživanja i te OLED tehnologije :)

Pošto ga planiram stavljati na zid da li uz tv u pakovanju dodu odgovarajuci sarafi za wall mount?

 Pozz, koliko si ga platio, posto i ja u februaru planiram taj ili S95C, normalno 77ca

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo na ekupi za 4670 KM. Iz BiH sam.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neki prijedlog za TV 55”, gledanje serija filmova i ps5. Vidio sam da Hisense ima zgodan TV za 499€ u Elipsu s 144Hz refresh rateom ali ne znam jel tko ima s njima iskustva?
Budget je do nekih 600€, osim ak nešto nije bas jako dobro
PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FiCoO kaže...
Neki prijedlog za TV 55”, gledanje serija filmova i ps5. Vidio sam da Hisense ima zgodan TV za 499€ u Elipsu s 144Hz refresh rateom ali ne znam jel tko ima s njima iskustva?
Budget je do nekih 600€, osim ak nešto nije bas jako dobro

 Mislim da nejde bolje od ovoga

 

https://www.nabava.net/televizori/hisense-55u7kq-televizor-cijena-55-139-cm-led-qled-uled-mini-led-495754901

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz.

  Evo da Vam prenesem prve dojmove nakon kupovine Hisens 65U6KQ:

 -stigao TV

 -vadim ga iz kutije

 -TV ne radi

  Nadam se da sam Vam pomogao pri odabiru TV-a...

  

 

 
7 1 hvala 5
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozzz ekipa,

 

Moj mali osvrt na novi tv koji sam kupio prekjučer u HN, na zadnji dan akcije BF.

Znači radu se o modelu TCL c805 55" Mini led 4K QLED za 599€. Prije kupovine sam naravno tjednima tražio, analizirao i po recenzijama uspoređivao, te zaključio da je ovaj model apsolutno best-buy kupovina.

Uz redovno jamstvo 2+3, nadoplatio sam za 65€ još 2 godine punog jamstva od HN, koje pokriva uz ostalo čak i kvar od udara groma!

Android tj. Google tv, brz fluidan, slika perfektna kao i zvuk koji je inače od Onkya, osobito oduševljava spojen preko kućnog kina. Također, zvuk koji daje preko BT slušalica je izvanredan,  daje dojam kao da je izvor neki hi-fi a ne tv !!

Pošto imam 1GB optiku, sav sadržaj na netu mi se isporučuje u max kvaliteti, također spojen preko Ps4 Pro, gaming je top, pošto ide na 144Hz !

 

Uglavnom, da ne duljim, topla preporuka kome treba telka sličnih karakteristika!

 

Moj PC  
7 0 hvala 4
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice