Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.094
|
čitano: 14.617.532
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto se zaobilaze TLCi? Oni uz Philipse(Amibentlight) djeluju kao Best Buy opcija od ovih koji imaju ugrađen novi android? Također imaju relativno povoljan QLED. Nemaju svi love za OLEDA...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Zašto se zaobilaze TLCi? Oni uz Philipse(Amibentlight) djeluju kao Best Buy opcija od ovih koji imaju ugrađen novi android? Također imaju relativno povoljan QLED. Nemaju svi love za OLEDA...

Zato jer kao i Hisense znaju cesto imat ozbiljnije probleme koje recenzenti ne uoce ili ne istaknu pa nastane kaos kada ljudi pokupuju te "povoljne" modele.Ogroman problem je sto su Kinezi ultra spori u ispravljanju tih nedostataka a u vecini slucajeva ih nikad ni ne poprave.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Zašto se zaobilaze TLCi? Oni uz Philipse(Amibentlight) djeluju kao Best Buy opcija od ovih koji imaju ugrađen novi android? Također imaju relativno povoljan QLED. Nemaju svi love za OLEDA...

 Na prethodnim stranicama ima kolega koje su kupili TCL-ove modele i nikakvih problema nemaju za sad, a TCL nudi većinu high-end tehnologija za male pare, tipa proizvode TV-ove sa Android OS verzijom 11 ili GoogleTV-om, a prodaju se po vrlo povoljnoj cijeni, dok ostali brandovi u tom rangu niš od toga nemaju, tipa većina Grundig/Beko modela ima sada već zastarjeli Android 9.0 OS, koji se (ja mislim) ni ne može upgradeovati na 10 ili 11 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Recenzenti ih ne istaknu jer testiraju nove televizore, ispod čekića koji još nemaju problema. Što ti misliš koji je Best Buy android based TV od recimo 3500-5500kn? Ja stvarno tu ne vidim neke konkurencije. Po perfonmansama su spomenuti Best Buy opcija, ali opet ako su skloni kvarovima, to je neka sasvim druga priča. Ja ne znam... Rijetko kad netko recenzira TV star 5-6 godina, obično recenziraju nove telke...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato sam i rekao TLC ima stvarno najbolji omjer cijene i onoga što nudi. Također su i njihovi Qledi među najeftinijma. Ni ovi Philipsi nisu loši sa Ambientlight(i oni imaju Android 11)...(samo koliko vidim neki imaju pick na njih kao da nevaljaju)...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Recenzenti ih ne istaknu jer testiraju nove televizore, ispod čekića koji još nemaju problema. Što ti misliš koji je Best Buy android based TV od recimo 3500-5500kn? Ja stvarno tu ne vidim neke konkurencije. Po perfonmansama su spomenuti Best Buy opcija, ali opet ako su skloni kvarovima, to je neka sasvim druga priča. Ja ne znam... Rijetko kad netko recenzira TV star 5-6 godina, obično recenziraju nove telke...

 TCL, naravno...imaju iste specifikacije kao i Phillipsovi modeli i Sony Bravie od 600

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 22:00 (Vavoom).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam koliko je ovaj Ambientlight uopće potreban prilikom gledanja TV-a.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cnys kaže...

Ne znam koliko je ovaj Ambientlight uopće potreban prilikom gledanja TV-a.

To dobro dođe za Božić recimo  staviš TV ispred bora i ne trebaju ti one tinjalice kaj svijetle vamo-tamo 

 

Šalu na stranu, to je vrlo dobro kod filmova, pogotovo kad se gleda u mraku. Imam već 2 god. Phiću serija 8, Ambilight 3 i držim ga uključenog svaki dan kada je TV uključen, pa čak ni danju, jer je Ambilight opuštanje i fantazija...neki ljudi po tome čak i pljuju, tipa šta će ti to, to je besmisleno i služi za šminkanje, radije uzmi najobičniji TV bez tih LED sr*nja, ko hoće Ambilight neka si kupi LED-ice i priljepi po bočnoj strani itd. Pa šta ćeš, neki ljudi to vole, neke to opušta, a nekima to smeta, pa sad na vama je da li će netko kupiti Phillipsov model zbog Ambilighta ili ne, i još ne postoji imitacija Ambilighta, a da je plug & play i DIY uzme mnogo posla, jer bit Ambilighta je da LED-ice iza TV-a mijenja boje u skladu sa pozadinom koja se trenutno pojavljuje na TV-u, a jedan je kolega još na prethodnim stranicama rekao da za "pravi" Ambilight je potrebna kamera koju treba uciljat točno u TV da bi snimala pozadinu, ali i to je besmisleno, jer osoba pri sjedenju može da "pogodi" kameru i onda LED-ice svijetle crno. Phillipsovi modeli ima sve u jednom, ne vise nikakvi kablovi i žice za LED-ice, nema nikakvih kamera itd., a gotovo i da nema nijednog Phillipsovog modela bez Ambilighta (osim entry-level serije 5).

 

Sorry šta sam puno tog napisao, nikako da lajički pojasnim... 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sta mislis s ovim da ovaj tko gleda pogodi kameru i da onda svijetli crno?

Ja imam fake philips hue, tj govee, i kamera je okrenuta u tv, a ne prema onom koji gleda, i kada se prvi put kalibrira uvjek radi isto.
Radi dosta dobro s obzirom da kosta 1/10 orginalne cijene

Meni je to bilo fora prvi tjedan dana, igrao se s postavkama non stop i na kraju pustio da mi samo svijetli jedna boja koja nije prejaka.

Svaki marka ima neke prednosti: lg ima 4 hdmi 2.1, sony najbolji procesor za gledanje filmova, philips amblight, sammy moze kao slika biti.

Nadi sta ti pase kada vidis uzivo ako ti pase cijenom i to je to.
Netko ce za 1k eura uzet oled, a drugi 20" veci tv koji nije oled.
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...
Ja imam fake philips hue, tj govee, i kamera je okrenuta u tv, a ne prema onom koji gleda, i kada se prvi put kalibrira uvjek radi isto.
Radi dosta dobro s obzirom da kosta 1/10 orginalne cijene

 Da, ali onda kamera ako je okrenuta prema TV-u može smetati, i ne vidi se par detalja...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na mom modelu ne smeta za gledanje jer je na vrhu telke, i ide prema gore, tako da strsi van.

Moze biti i dole, i ako je dole na dnu telke smeta za reciver od daljinskog, tako da nije ni to najbolje rjesenje. A ako netko zeli da izgleda bez dodataka nece sigirno tako to stavljat jer izgleda lame, barem meni, kao dodatne kamere na kompu za web callse.

Ja bi najradije da ima neki kompromis i da vise marki ima ambilight ili slicno, jer najvise gledam u zamracenoj prostoriji i onda je to super.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
MimiXXX kaže...

Zašto se zaobilaze TLCi? Oni uz Philipse(Amibentlight) djeluju kao Best Buy opcija od ovih koji imaju ugrađen novi android? Također imaju relativno povoljan QLED. Nemaju svi love za OLEDA...

 Na prethodnim stranicama ima kolega koje su kupili TCL-ove modele i nikakvih problema nemaju za sad, a TCL nudi većinu high-end tehnologija za male pare, tipa proizvode TV-ove sa Android OS verzijom 11 ili GoogleTV-om, a prodaju se po vrlo povoljnoj cijeni, dok ostali brandovi u tom rangu niš od toga nemaju, tipa većina Grundig/Beko modela ima sada već zastarjeli Android 9.0 OS, koji se (ja mislim) ni ne može upgradeovati na 10 ili 11 

 Android na tvu je high end tehnologija? Pa kupis android box za 50-100 EUR max i imas "high end" tehnologiju na svakom tvu....

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
MimiXXX kaže...

Zašto se zaobilaze TLCi? Oni uz Philipse(Amibentlight) djeluju kao Best Buy opcija od ovih koji imaju ugrađen novi android? Također imaju relativno povoljan QLED. Nemaju svi love za OLEDA...

 Na prethodnim stranicama ima kolega koje su kupili TCL-ove modele i nikakvih problema nemaju za sad, a TCL nudi većinu high-end tehnologija za male pare, tipa proizvode TV-ove sa Android OS verzijom 11 ili GoogleTV-om, a prodaju se po vrlo povoljnoj cijeni, dok ostali brandovi u tom rangu niš od toga nemaju, tipa većina Grundig/Beko modela ima sada već zastarjeli Android 9.0 OS, koji se (ja mislim) ni ne može upgradeovati na 10 ili 11 

Ja imam Tcl za sad je ok, jedan se pokvario prije par godina no ovaj za sad još radi!

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 0:59 (Kobajagi).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
Vavoom kaže...
MimiXXX kaže...

Zašto se zaobilaze TLCi? Oni uz Philipse(Amibentlight) djeluju kao Best Buy opcija od ovih koji imaju ugrađen novi android? Također imaju relativno povoljan QLED. Nemaju svi love za OLEDA...

 Na prethodnim stranicama ima kolega koje su kupili TCL-ove modele i nikakvih problema nemaju za sad, a TCL nudi većinu high-end tehnologija za male pare, tipa proizvode TV-ove sa Android OS verzijom 11 ili GoogleTV-om, a prodaju se po vrlo povoljnoj cijeni, dok ostali brandovi u tom rangu niš od toga nemaju, tipa većina Grundig/Beko modela ima sada već zastarjeli Android 9.0 OS, koji se (ja mislim) ni ne može upgradeovati na 10 ili 11 

 Android na tvu je high end tehnologija? Pa kupis android box za 50-100 EUR max i imas "high end" tehnologiju na svakom tvu....

Pojasnio sam već zašto....kupuju ih da nemaju hrpetinu daljinaca na stolu, zauzima manje HDMI portova na TV-u i LAN portova na modemu/routeru/ONT-u...

 

Neki Boxevi znaju imati i "obične" verzije Android OS-a za fon ili tablet, a ne TV verziju, pa stoga se kupuju TV-ovi sa Android OS-om :)

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
tipa većina Grundig/Beko modela ima sada već zastarjeli Android 9.0 OS, koji se (ja mislim) ni ne može upgradeovati na 10 ili 11 

 GFU (starija serija) ima Android 9, GGU (novija serija) dolazi sa Android 11.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jeli ima netko iskustva sa lg a2? čini se kao dobra opcija ako gaming na 120hz nije prioritet i u odnosu na a1 su malo popravili brightness. Koliko nove serije LG tva kasne kod nas u odnosu na svijet?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Posmatrač kaže...
Vavoom kaže...
MimiXXX kaže...

Zašto se zaobilaze TLCi? Oni uz Philipse(Amibentlight) djeluju kao Best Buy opcija od ovih koji imaju ugrađen novi android? Također imaju relativno povoljan QLED. Nemaju svi love za OLEDA...

 Na prethodnim stranicama ima kolega koje su kupili TCL-ove modele i nikakvih problema nemaju za sad, a TCL nudi većinu high-end tehnologija za male pare, tipa proizvode TV-ove sa Android OS verzijom 11 ili GoogleTV-om, a prodaju se po vrlo povoljnoj cijeni, dok ostali brandovi u tom rangu niš od toga nemaju, tipa većina Grundig/Beko modela ima sada već zastarjeli Android 9.0 OS, koji se (ja mislim) ni ne može upgradeovati na 10 ili 11 

 Android na tvu je high end tehnologija? Pa kupis android box za 50-100 EUR max i imas "high end" tehnologiju na svakom tvu....

Pojasnio sam već zašto....kupuju ih da nemaju hrpetinu daljinaca na stolu, zauzima manje HDMI portova na TV-u i LAN portova na modemu/routeru/ONT-u...

 

Neki Boxevi znaju imati i "obične" verzije Android OS-a za fon ili tablet, a ne TV verziju, pa stoga se kupuju TV-ovi sa Android OS-om :)

 

 Pa bolje kupiti onda bolji tv koji imaju bolji daljinac. Na C1 daljinac od tva mi upravlja sa tvom (LG C1), zvucnicima (Logitech Z5500), IPTV, i amazon fire tv. Jedan daljinski......

A koliko ja znam bolje obican android nego tv android... Mozda grijesim.....

P.S. Zašto štediš portove? 

13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Aha, a koja je to Best Buy kategorija i zašto? Što je best? Gledamo samo specifikacije na papiru i njihovu upitnu točnost?

 

Ako netko voli kupovati jeftino i finalno ga samo cijena zanima, njegova stvar. Ali to ne znači da je nešto odmah najbolja kupnja općenito za sve kupce. Pogotovo kada se ne radi samo o check-boxingu nuđenih funkcija nego i o implementaciji i kvaliteti izrade.

 

Vivax/Grundig su ti super? Sve 5, ali izjednačavati sa provjereno boljim uređajima je skroz profulani hobi. Kao i konstantno i već dosadno veličanje Android OS-a na televizorima, skroz na slijepo bez poštenih argumenata... tošo stil...

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posmatrač

 

Pa treba štedjeti na portovima, jer ako imaš više HDMI-only uređaja, a na TV-u su sve portove popunili Android Box, prijemnik od operatera i recimo laptop, nemaš ih gdje piknut, jer nema više slobodnih HDMI portova. Zato se više kupuju TV-ovi sa Android OS-om, a većina današnjih brandova traže licencu za Android OS, a ne rade svoju neku crnu platformu, kao LG-evi i Samsungovi modeli, koji su jedini ostali na nekom svom crnom OS-u 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 19:50 (Vavoom).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Posmatrač

 

Pa treba štedjeti na portovima, jer ako imaš više HDMI-only uređaja, a na TV-u su sve portove popunili Android Box, prijemnik od operatera i recimo laptop, nemaš ih gdje piknut, jer nema više slobodnih HDMI portova. Zato se više kupuju TV-ovi sa Android OS-om, a većina današnjih brandova traže licencu za Android OS, a ne rade svoju neku crnu platformu, kao LG-evi i Samsungovi modeli, koji su jedini ostali na nekom svom crnom OS-u 

 I za par godina taj android os je zastario i pola aplikacija na njemu nece raditi... Evo imam i WEB OS i fire tv i fire tv mi sluzi samo i jedino za F1 tv pro. Sve ostalo imam na Tvu. I HBO MAX i Netfliks i disney+(koji ne koristim) i skyshotime i alexu i google. Pusta filmove sa nasa, pc-a, externog HDDa... Magic remote upravlja sa svime....Na tvu treba prvo gledati sliku jer to ne mozes nadoknaditi. Sve ostalo se lako nadogradi i zamijeni....

Al ok. Prihvatam da je nekome android prioritet na tvu... 

2 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E, puklo i meni u glavi... 

 

Nakon današnjeg cjelodnevnog pretumbavanja samsunga , TCL-a, Hisense LED i QLED u recenzijama čak i mini led ima mana..

I na RTINGSu..sve super kad ono ti QLED, miniled i ostali, imaju cvjetanja, pa kontrast i nije neki, pa nađem recenziju, podrhtava im slika i an 120 hz, jedino ovaj LG B2 bez mane, osim što su "zacrvenili" opasnost od burnina.. 

 

Sutra bih naručio OLED, samo dvojim između...

LGB2 55" ili Panasonic OLED LZ1000 

 

Oba su u Elipsu na akciji, ispod 1000 €, ne znam koji bih...

Vuče me LG, ali ????

 

Ne igram se "na televizoru", uglavnom mi služi za filmove, sport i you tube...

 

Hitno, do sutra poslije podne..

Hvala !

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 22:03 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

E, puklo i meni u glavi... 

 

Nakon današnjeg cjelodnevnog pretumbavanja samsunga , TCL-a, Hisense LED i QLED u recenzijama čak i mini led ima mana..

I na RTINGSu..sve super kad ono ti QLED, miniled i ostali, imaju cvjetanja, pa kontrast i nije neki, pa nađem recenziju, podrhtava im slika i an 120 hz, jedino ovaj LG B2 bez mane, osim što su "zacrvenili" opasnost od burnina.. 

 

Sutra bih naručio OLED, samo dvojim između...

LGB2 55" ili Panasonic OLED LZ1000 

 

Oba su u Elipsu na akciji, ispod 1000 €, ne znam koji bih...

Vuče me LG, ali ????

 

Ne igram se "na televizoru", uglavnom mi služi za filmove, sport i you tube...

 

Hitno, do sutra poslije podne..

Hvala !

 Definitivno LG.....OS+Magic Remote ipak daju prevagu.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

Vivax/Grundig su ti super? Sve 5, ali izjednačavati sa provjereno boljim uređajima je skroz profulani hobi. Kao i konstantno i već dosadno veličanje Android OS-a na televizorima, skroz na slijepo bez poštenih argumenata... tošo stil...

 Nigdje nisam napisao da su mi Vivax i Grundig/Beko super...ja sa njima imam negativna iskustva (već sam pisao na prošlim stranicama).

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno je u Sancti TCL 65C735 na 40% popusta uz kod.

Oko 440 eura. Stvarno jeftino za takav TV

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Baš sam i ja htio stavit to,uzeo sam pa budemo vidjeli za te novce ok...
https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-tcl-qled-65c735-android.html
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
65” za 440€…jebeno!🫣
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

E, puklo i meni u glavi... 

 

Nakon današnjeg cjelodnevnog pretumbavanja samsunga , TCL-a, Hisense LED i QLED u recenzijama čak i mini led ima mana..

I na RTINGSu..sve super kad ono ti QLED, miniled i ostali, imaju cvjetanja, pa kontrast i nije neki, pa nađem recenziju, podrhtava im slika i an 120 hz, jedino ovaj LG B2 bez mane, osim što su "zacrvenili" opasnost od burnina.. 

 

Sutra bih naručio OLED, samo dvojim između...

LGB2 55" ili Panasonic OLED LZ1000 

 

Oba su u Elipsu na akciji, ispod 1000 €, ne znam koji bih...

Vuče me LG, ali ????

 

Ne igram se "na televizoru", uglavnom mi služi za filmove, sport i you tube...

 

Hitno, do sutra poslije podne..

Hvala !

U ovom slucaju Panasonic.

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sale03 kaže...
Baš sam i ja htio stavit to,uzeo sam pa budemo vidjeli za te novce ok...
https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-tcl-qled-65c735-android.html

a isti model samo 55" 863€ bez popusta ..

u čemu je kvaka ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-tcl-qled-55c735-android.html

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sale03 kaže...
Baš sam i ja htio stavit to,uzeo sam pa budemo vidjeli za te novce ok...
https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-tcl-qled-65c735-android.html

 Evo kupio i ja...

 

Malo sam skeptičan da je na tu cijenu prošlo 40% popusta, ne pamtim takav sconto izvan blackfriday manije..  valjda nije neka "poplavljena" serija 

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
U ovom slucaju Panasonic.

Kad pogledam rezenziju Panasonica nije mi baš sve jasno  https://www.pcworld.pl/news/Panasonic-TX-55LZ1000E-test-OLED-a-dla-graczy-i-kinomaniakow,442500.html

 

Taj Tz i JZ su vjerojatno isti televizori https://techgameworld.com/panasonic-tx-55jz1000e-review-lots-of-news/

 

A RTINGs rezenzija LGB2 već puno više govori, i ne znam ni sam   https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b2-oled

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 12:25 (Zaporožac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice