Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.338
|
čitano: 14.150.182
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Kupio sam po preporuci kolega s foruma, nosač za C1 LG.
Sbox 3646.
E sada, na koju je visinu najbolje postaviti 55" TV?
Vidim neke kalkulatore po netu, čak mi se čine ok?
Ne bi htio gledati TV na stropu, pošto vidim na puno modernih novih stanova, da ljudi stave radi estetike TV iznad kamina, visoke komode ili nečeg trećeg na 2m od poda.
Znam da nije neka filozofija, i stvar je osobnog izbora, ali da čujem komentare prije nego bude sve gotovo - sigurno će biti nešto korisno.
Hvala

 Sredina ekrana u visini ociju dok sjediš naravnoeventualno mrvu niže jer je bolje tj zdravije za vrat! Sve drugo je krivo i nije zdravo. Živio

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Montezano kaže...
Za sad su na popisu TCL 55C735 i Philips 58PUS8507, oba trenutno na akciji za 4500kn (ekupi), i Philips 55PUS8807, Svijet medija 4850kn. Po iskustvima drugih, brine me softverska podrška za TCL, Philips neki pljuju, drugi hvale, prvi ima 60Hz, drugi 120, al ne znam baš koliko će igara za ps5 (i kad) uopće podržavat 120Hz. Sony i Samsung preskupi, LG nemam pojma kakvi su ne-oledi, Hisense nema baš nekih akcija zadnje vrijeme.

Ako ima šta bolje do 5k kuna, pratim :)

Kako bi narod rekao; "Koliko novaca, toliko glazbe" .

 

Npr...Lg ima izvrsne redovite softverske nadogradnje, a eto, na televizoru iz 2019 mi je ta jedna "izvrsna" nadogradnja ukakila Bluetooth, pa više ne radi, dočim na LG tv-u iz 2017 sve radi kao podmazano, prije tri dana stigla još jedna od mnogih soft. nadogradnji. 

 

Taj model TCL-a bih kupio odmah da sam na tvom mjestu za sve što taj tv pruža za te novce... https://www.displayspecifications.com/en/model/7f012c20

Taj model Philipsa je precijenjen...

 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
x360gamer kaže...
Kupio sam po preporuci kolega s foruma, nosač za C1 LG.
Sbox 3646.
E sada, na koju je visinu najbolje postaviti 55" TV?
Vidim neke kalkulatore po netu, čak mi se čine ok?
Ne bi htio gledati TV na stropu, pošto vidim na puno modernih novih stanova, da ljudi stave radi estetike TV iznad kamina, visoke komode ili nečeg trećeg na 2m od poda.
Znam da nije neka filozofija, i stvar je osobnog izbora, ali da čujem komentare prije nego bude sve gotovo - sigurno će biti nešto korisno.
Hvala

 Sredina ekrana u visini ociju dok sjediš naravnoeventualno mrvu niže jer je bolje tj zdravije za vrat! Sve drugo je krivo i nije zdravo. Živio

 Ako imas djecu ili ako gledas vecinom u lezecem polozaju onda mrvu vise od visine ociju. Meni je bio u visini ociju, i od vlastitih nogu nisam mogao vidjeti titlove

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Momci, kad kupujete nove televizore, jel čuvate kutije ili ne? Tu je uvijek vječito pitanje šta ako se pokvari TV, pa ga moraš slat u servis? Koliko ja znam, kutija se ne mora čuvat..a sad... Imao sam jednom nalog za pokupiti televizor za servis (pošto radim u Overseasu), ljudi nisu imali kutiju, MR servis im je poslao praznu kroz koji dan, ljudi upakirali TV i ja došao za par dana po njega...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Momci, kad kupujete nove televizore, jel čuvate kutije ili ne? Tu je uvijek vječito pitanje šta ako se pokvari TV, pa ga moraš slat u servis? Koliko ja znam, kutija se ne mora čuvat..a sad... Imao sam jednom nalog za pokupiti televizor za servis (pošto radim u Overseasu), ljudi nisu imali kutiju, MR servis im je poslao praznu kroz koji dan, ljudi upakirali TV i ja došao za par dana po njega...

 Ja sam kupio prošli petak u Svijet Medija.

Rekao mi je da čuvam kutiju tipa 8-15 dana za nedaj bože.

 

Ja osobno čuvam kutije dok imam i garanciju ali do nekih 2 godine max, ali imam mjesta u šupi pa mi ne smetaju, jer kada prodajem, ekipa voli original kutiju , bila grafa, mob ili Tv ...

 

Tako da nemam mjesta u šupi , postupio bi kako mi je rekao prodavač.

8 dana i byebye

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
x360gamer kaže...
Kupio sam po preporuci kolega s foruma, nosač za C1 LG.
Sbox 3646.
E sada, na koju je visinu najbolje postaviti 55" TV?
Vidim neke kalkulatore po netu, čak mi se čine ok?
Ne bi htio gledati TV na stropu, pošto vidim na puno modernih novih stanova, da ljudi stave radi estetike TV iznad kamina, visoke komode ili nečeg trećeg na 2m od poda.
Znam da nije neka filozofija, i stvar je osobnog izbora, ali da čujem komentare prije nego bude sve gotovo - sigurno će biti nešto korisno.
Hvala

 Sredina ekrana u visini ociju dok sjediš naravnoeventualno mrvu niže jer je bolje tj zdravije za vrat! Sve drugo je krivo i nije zdravo. Živio

Neću ulaziti u to što je krivo/nije zdravo jer nisam mjerodavan.

Ali, tko kaže da većina sjedi pred TV-om?

 

Kako je niže je kolega napisao, ako se zavališ/legneš na garnituru, po meni, prenisko postavljen TV će ti bit muka gledat.

 

Moje je mišljenje, da TV treba postaviti na visinu i kut pod kojim gledaš da ti bude optimalno načinu na koji gledaš. Bilo to sjedenje, ležanje, 69-ka itd...

Vjerujem da ima onlajn kalkulatora sa udaljenostima, kutevima gledanja i štagod još treba.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Točno tako, postaviš ga tako kako tebi odgovara, a ne kako drugi kažu. Otkud mi znamo tvoj raspored i navike gledanja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E vidite i mene to zanima sta je s ležanjem i gledanjem u povisen tv na zidu i VN panelima? To je sigurno minimum 30% kut,zar ne?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav. Ima netko mozda TCL 50P635ID?
Ograničenog sam budžeta, a htio bi 50" TV.
Gledalo bi se IPTV, streaminga servisi (N, H, S, D...) te povremeno igranje Xbox one.
Jel moze on to sve hendlat?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
E vidite i mene to zanima sta je s ležanjem i gledanjem u povisen tv na zidu i VN panelima? To je sigurno minimum 30% kut,zar ne?

 Zato uzmes nosac koji moze nakrenuti tv. Zauzems polozaj u kojem najcesce gledas tv i pogledam istrazis gdje ti je najugodnije gledati i tu stavis tv.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lomba100 kaže...
Boris grozni kaže...
x360gamer kaže...
Kupio sam po preporuci kolega s foruma, nosač za C1 LG.
Sbox 3646.
E sada, na koju je visinu najbolje postaviti 55" TV?
Vidim neke kalkulatore po netu, čak mi se čine ok?
Ne bi htio gledati TV na stropu, pošto vidim na puno modernih novih stanova, da ljudi stave radi estetike TV iznad kamina, visoke komode ili nečeg trećeg na 2m od poda.
Znam da nije neka filozofija, i stvar je osobnog izbora, ali da čujem komentare prije nego bude sve gotovo - sigurno će biti nešto korisno.
Hvala

 Sredina ekrana u visini ociju dok sjediš naravnoeventualno mrvu niže jer je bolje tj zdravije za vrat! Sve drugo je krivo i nije zdravo. Živio

Neću ulaziti u to što je krivo/nije zdravo jer nisam mjerodavan.

Ali, tko kaže da većina sjedi pred TV-om?

 

Kako je niže je kolega napisao, ako se zavališ/legneš na garnituru, po meni, prenisko postavljen TV će ti bit muka gledat.

 

Moje je mišljenje, da TV treba postaviti na visinu i kut pod kojim gledaš da ti bude optimalno načinu na koji gledaš. Bilo to sjedenje, ležanje, 69-ka itd...

Vjerujem da ima onlajn kalkulatora sa udaljenostima, kutevima gledanja i štagod još treba.

Standard je ~80 cm od poda donji rub ekrana. Ovo pokriva i lezeci i sjedeci polozaj. Naravno ovo podrazumjeva da je tv u prostoru tipa dnevni boravak gdje je niska sjedeca garnitura. U slucaju kuhinje ili blagavone sa visim sjedecim elementima prilagoditi visinu tom prostoru.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prije neki dan je bila priča oko nosača. Brat je uzeo LG C2 42" ali idu neki uži šarafi u odnosu na stari tv. Ima li neki način da se nešto doda na nosač da se može namontirati ili ako netko može predložiti neki nosač ili barem reći kakav bi trebao biti nosač. Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima! Kupio bi 4k uhd tv 65" do nekih cca 5000kn...možda nešto više ako bi baš bilo nešto super.
Do sada sam imao samo Lg i bio sam super zadovoljan pa im i sada dajem prednost. Samsung iako je uz Lg top proizvođač, u zadnje vrijeme čujem jako puno negativnih stvari pa bi ga izbjegao. S obzirom na cijenu Philips mi nudi puno u odnosu na konkurenciju ali pojma nemam kakva im je kvaliteta? Isto i Sony mi uživo dosta dobro izgledaju pa molim preporuke slobodno i za druge proizvođače. Televizor bi se koristio za gledanje klasićne tv i IPTV uz to da bi sav zvuk sa tv-a išao preko kućnog kina. Neće se koristiti za Play station i slično niti ikakav gaming.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Prije neki dan je bila priča oko nosača. Brat je uzeo LG C2 42" ali idu neki uži šarafi u odnosu na stari tv. Ima li neki način da se nešto doda na nosač da se može namontirati ili ako netko može predložiti neki nosač ili barem reći kakav bi trebao biti nosač. Hvala

 meni ti je sa ovim sbox 3646 došlo pun kufer razlicith debljina i dužina šarafa koji se montiraju na televizor

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.Kupio sam Sony xr-50x93j i maknuo sve naljepnice ali ostala mi je jedna koja se ne da skinuti sa ekrana.U čemu je kvaka?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

Pozdrav.Kupio sam Sony xr-50x93j i maknuo sve naljepnice ali ostala mi je jedna koja se ne da skinuti sa ekrana.U čemu je kvaka? 

Mozda imas foliju preko cjelog panela pa ta naljepnica sluzi za skinut tu foliju?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
9111963 kaže...

Pozdrav.Kupio sam Sony xr-50x93j i maknuo sve naljepnice ali ostala mi je jedna koja se ne da skinuti sa ekrana.U čemu je kvaka? 

Mozda imas foliju preko cjelog panela pa ta naljepnica sluzi za skinut tu foliju?

 Ali ona je prekrižena kao da se ne smije skidat.Ne kužim.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...
MEGATAMA kaže...
9111963 kaže...

Pozdrav.Kupio sam Sony xr-50x93j i maknuo sve naljepnice ali ostala mi je jedna koja se ne da skinuti sa ekrana.U čemu je kvaka? 

Mozda imas foliju preko cjelog panela pa ta naljepnica sluzi za skinut tu foliju?

 Ali ona je prekrižena kao da se ne smije skidat.Ne kužim.

Ta folija se inace uvjek skida,zasto se ne bi smjela skinut sa tog Sonya nemam pojma.

Procitaj u uputstvima sta pise za foliju.....

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...
MEGATAMA kaže...
9111963 kaže...

Pozdrav.Kupio sam Sony xr-50x93j i maknuo sve naljepnice ali ostala mi je jedna koja se ne da skinuti sa ekrana.U čemu je kvaka? 

Mozda imas foliju preko cjelog panela pa ta naljepnica sluzi za skinut tu foliju?

 Ali ona je prekrižena kao da se ne smije skidat.Ne kužim.

 Neki TV imaju zastitnu foliju, protiv razbijanja ili da daju mat izgled i sl. kao sto ti gore covjek rece pogledaj upustva ak nema nista pametno zoves trgovinu ili servis pa njih pitaj!

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Majko božja, skinut samo tu naljepnicu, ne i foliju. Nema folije na njemu, samo polarizirajući filter koji ako skineš ti je aparat za smeće. Ova naljepnica te upućuje na to da nema folije i da je ne pokušavaš skidati

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

Majko božja, skinut samo tu naljepnicu, ne i foliju. Nema folije na njemu, samo polarizirajući filter koji ako skineš ti je aparat za smeće. Ova naljepnica te upućuje na to da nema folije i da je ne pokušavaš skidati

Polarizirajuci filter u stilu klasicne prozirne folije koju sam skidao sa Sony serije 8- 2016,LG B6,LG B7,Samsung Q90R,LG G1....?

Svaki od tih TVa je imao klasicnu prozirnu foliju,zasto ovaj navedeni tv ima polarizirajuci filter koji korisnik moze odljepit dolje?....

Moze malo detaljnije objasnjenje ovoga?

8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite kako će se kretati cijene nakon nove godine?

Hoće li išta utjecati to što prelazimo na EUR i ulazimo u Schengen? Kod nas su cijene bile, čini mi se, najniže tamo krajem 10og mjeseca i na samom početu 11og, sve nakon toga je išlo na gore.

Dok npr gledam po EU, tamo su cijene išle još dole, nepreodane zalihe nakon crnih petkova i mjeseca su se još nešto spustile, bilo direktno bilo preko cashback promocija...pa me zanima što se očekuje kod nas? Nakon nove godine da i mi krenemo tim smjerom, ili se očekuje dalnje podizanje cijena TVa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prelaskom na euro cijene sigurno nece dolje, popularno zaokruživanje uglavnom uvijek ide na gore :D

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
tiki kaže...

Majko božja, skinut samo tu naljepnicu, ne i foliju. Nema folije na njemu, samo polarizirajući filter koji ako skineš ti je aparat za smeće. Ova naljepnica te upućuje na to da nema folije i da je ne pokušavaš skidati

Polarizirajuci filter u stilu klasicne prozirne folije koju sam skidao sa Sony serije 8- 2016,LG B6,LG B7,Samsung Q90R,LG G1....?

Svaki od tih TVa je imao klasicnu prozirnu foliju,zasto ovaj navedeni tv ima polarizirajuci filter koji korisnik moze odljepit dolje?....

Moze malo detaljnije objasnjenje ovoga?

 Ne, baš polarizirajući filter, nikakva prozirna folija.

 

Kako tv nema klasičan bezel, već je panel naljepljen na okvir, korisnik može vidjeti rub panela. Ako se dobro zagledaš vidiš nekakvu kao foliju, pa pomisliš da je možeš skinuti, a ono zapravo odljepljuješ polarizirajući filter. Zato su stavili ovo upozorenje da ne bi slučajno netko krenuo odljepljivati...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
MEGATAMA kaže...
tiki kaže...

Majko božja, skinut samo tu naljepnicu, ne i foliju. Nema folije na njemu, samo polarizirajući filter koji ako skineš ti je aparat za smeće. Ova naljepnica te upućuje na to da nema folije i da je ne pokušavaš skidati

Polarizirajuci filter u stilu klasicne prozirne folije koju sam skidao sa Sony serije 8- 2016,LG B6,LG B7,Samsung Q90R,LG G1....?

Svaki od tih TVa je imao klasicnu prozirnu foliju,zasto ovaj navedeni tv ima polarizirajuci filter koji korisnik moze odljepit dolje?....

Moze malo detaljnije objasnjenje ovoga?

 Ne, baš polarizirajući filter, nikakva prozirna folija.

 

Kako tv nema klasičan bezel, već je panel naljepljen na okvir, korisnik može vidjeti rub panela. Ako se dobro zagledaš vidiš nekakvu kao foliju, pa pomisliš da je možeš skinuti, a ono zapravo odljepljuješ polarizirajući filter. Zato su stavili ovo upozorenje da ne bi slučajno netko krenuo odljepljivati...

Kriste,kakvo ultra jadno rijesenje....gore od Samsungovog antireflektivnog premaza kojega je niz korisnika nazalost ostetio ciscenjem panela od prasine.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čime su ga čistili?
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...

  Samo oprez ako ne možeš bilo gdje bušiti, ja sam uzeo ovaj 3646 iz sancta domenice jer izgleda da ima po cijeloj širini perforacije za pričvrščivanje na zid, no očito je slika neke starije verzije. Na verziji koju dobiješ imaš samo rupe u krajnjim kutevima ploče

https://sbox.biz/wall/wall-mount-sbox-plb-3646

 

Zvao sam i ostale shopove koji imaju ovu sliku, nitko nema baš tu verziju (ima i 3. verzija između ove dvije koja je i u bugovoj recenziji https://www.bug.hr/recenzije/sbox-plb-1246f-plb-2546f-i-plb-3646-drze-i-ne-pustaju-7453)

 

Na kraju sam uzeo ovaj: https://www.elipso.hr/audio__video/dodatna-oprema/LOCTEK-LOCPSW653MAT/ koji je i jeftiniji. Nisam ga još postavio pa ne znam kakav je al ovak u rukama djeluje solidno.

 

Čisto da javim da nisam baš zadovoljan s ovim Loctekom. Morao sam ga tiltat prema gore jer kad sam objesio dok je ploča bila paralelno sa zidom cijeli se objesio. TV je 23kg a deklarirana nosivost nosača do 35kg tak da nisam očekivao da će se baš toliko gibati. Na kraju mi je malo tv zarotiran prema dolje jer je muka to namještati. Jednom kad sam uspio da bude savršeno paralelno sa zidom se nagnuo nazad dok sam ga gurnuo lagano nazad prema zidu.

 

Ekipa s 3646 i većim ekranima, jel i vama tak? Ovi OLEDi su tak tanki da me strah uopće previše micati da se ne spiga ekran.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
tiki kaže...
MEGATAMA kaže...
tiki kaže...

Majko božja, skinut samo tu naljepnicu, ne i foliju. Nema folije na njemu, samo polarizirajući filter koji ako skineš ti je aparat za smeće. Ova naljepnica te upućuje na to da nema folije i da je ne pokušavaš skidati

Polarizirajuci filter u stilu klasicne prozirne folije koju sam skidao sa Sony serije 8- 2016,LG B6,LG B7,Samsung Q90R,LG G1....?

Svaki od tih TVa je imao klasicnu prozirnu foliju,zasto ovaj navedeni tv ima polarizirajuci filter koji korisnik moze odljepit dolje?....

Moze malo detaljnije objasnjenje ovoga?

 Ne, baš polarizirajući filter, nikakva prozirna folija.

 

Kako tv nema klasičan bezel, već je panel naljepljen na okvir, korisnik može vidjeti rub panela. Ako se dobro zagledaš vidiš nekakvu kao foliju, pa pomisliš da je možeš skinuti, a ono zapravo odljepljuješ polarizirajući filter. Zato su stavili ovo upozorenje da ne bi slučajno netko krenuo odljepljivati...

Kriste,kakvo ultra jadno rijesenje....gore od Samsungovog antireflektivnog premaza kojega je niz korisnika nazalost ostetio ciscenjem panela od prasine.

 Slažem se...

Vjerovao ti meni ili ne 4 godine stara telka Samsung 4k je 4 godine uredno samo prebrisana sa mekanim ručnikom samo za prašinu bez tekučine IKADA jer sam se bojao da ne ode nekaj ...

I ova nova nebu vidjela niš osim flafy krpice...


A stara Panasonic plazma, tako reći u veš mašinu kaj nisam stavljao , debelo staklo naprijed.... Eh stare kvalitetne stvari ...

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MEGATAMA i tiki hvala.Skidam samo naljepncu u čošku.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice