Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.501
|
čitano: 14.263.848
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo na kraju sam narucio ovaj tv: 

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe65qn85a-neo-qled-uhd-4k-smart-tv/102871?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Gdje mogu kupiti nosač za taj tv-e al da je kao ruka onaj necu da bude skroz na zidu. Dns bio u emezzeti da vidim šta ima, oni nemaju nosac za preko 55 inca

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
65a7gq verzija je u elipsu 4300kn....prevelika razlika. Bolje kupit top sony 65 u svijet medija za 7000 onda
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 21:58 (ibojanic).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj Sony je daleko od top modela.Top je AJ 90

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trazim nesto do 8000-10000kn

Obavezno je 75'inch jer imam 4m.

 

Hdmi 2.1 (zbog ps5 u blizoj buducnosti.

Ostalo je klasika iptv/netflix.

 

Pa sam mislio da je taj hisense idealan. Sad vise ne znam.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Xh90 je Sonyev top lcd model, samo od prošle godine. Xj90 je od ove godine.
Tako da ne stoji konstatacija da je xh90 daleko od top modela , dapače.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav društvo....
Planiram kupiti novi tv 55-icu.
Pa bi molio neke preporuke.
Buđet cca 4500kn.
Netflix,plejka, maxtv bi se najviše vrtilo po njemu. Gledam da su dosta jeftiniji ovi hisense ali ne znam ništa o njima.
Lg nanocell je sad na akciji j elipsu za 3700 pa eto da vidite otprilike gdje sam.
Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doktor Rambaudi kaže...
Xh90 je Sonyev top lcd model, samo od prošle godine. Xj90 je od ove godine.
Tako da ne stoji konstatacija da je xh90 daleko od top modela , dapače.

 Opet nisi u pravu.X95 je top model sonija u lcd segmentu.Prošlogodišnji top je bio 9505

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne. Serija xh90 je bolja i novija od xh95. Za razliku od xh95 , na xh90 su ugrađeni hfr, vrr i hdmi 2.1 portovi.
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

X95j trenutno top serija sony lcd

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, ali sada pričamo o tvojoj tvrdnji da je xh90 daleko od nje što jednostavno nije istina.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok...ajmo se slozit da je Sony serija 9 puno bolji od tog Hisensea. Pa makar bio manji nesto. Serija 9 je top serija lcd Sony i to je to.

Ko sta misli pod top nebitno... Ne treba se odmah kacit za svaku sitnicu 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...
Pixel kaže...
jelincav kaže...

Mi smo još zakačeni na LG C1. Samo neznam kolko je zaštićen od burn-ina. Ima 2 godine garancije i 3 godine osiguranja. Čujem neki vlasnici C7 su uspjeli dobit nove panele zbog potrošenog crvenog subpixela. Recimo da se kroz par godina ustanovi da je na ovom C1 plava premaleni subpixel i on se uspije potrošit u roku 2 godine, kakve su tu garancije na burn-in? Mislim nije to burn-in to je uneaven pixel wear. Pitam šta pokriva ta garancija? Najviše me zanima za panel jer to je i prvo što odlazi kod te vrste tv-a.

 

edit: kod tih korisnika C7 vele da nisu silovali televizije nekim sadržajem, nego čak se trudili izbjegavati statične slike, a opet im se desilo da je tv za bacit. Nekima je promjenjen panel besplatno, nekima uz troškove rada (200€), a nekima da se veli da nemaju pravo na promjenu.

 C7 nema bas puno veze s novim panelima.

Od c8 na dalje burnin je stvar proslosti.

Tako da na C1 zaista je opce besmisleno spominjati tu temu.

Nista ti se nece potrositi, nemas brige.

Ako moj c8 nakon 3 i po godine intenzivnog koristenja ima panel cist kao i prvog dana onda stvarno tebe ne treba brinuti c1

 

 Ok ako su paneli bolji, ali postoje varijacije i između panela te generacije. Šta pokriva ta garancija 2+3 ako mi panel ispadne potrošen kroz 1.5 godine? Šta spada u prve 2 i druge 3 godine? To ja pitam.

 Prečitaj ovo:

http://www.thelec.net/news/articleView.html?idxno=3734

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Koji TV uzeti do 450tak eura odnosno 3000kn. Bitno da podrzava Netflix i HBO Max, takoder si nabavljam Android box, tako da nemora biti Android TV, a i moze, to mi je toliko ne bitno. 4K naravno rezoluicija. Dijagonala naravno minimalno 100cm i vise. I mislim da je to vise manje to :) Ne razumijem se u TV, ali mislim LG, Samsung, Philips, Hisense, TLC mi se cine kao dobri TVi s kojima ne mozes pogrijesiti ili? Sto vise prijedloga to bolje, pa cu sam nesta valjda izabrati :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ibojanic kaže...

Ok...ajmo se slozit da je Sony serija 9 puno bolji od tog Hisensea. Pa makar bio manji nesto. Serija 9 je top serija lcd Sony i to je to.

Ko sta misli pod top nebitno... Ne treba se odmah kacit za svaku sitnicu 

 Sony serija 9 nije ni po semu top serija. Cak  niti ako se gledaju samo Sony modeli jer Sony ima posebnu top seriju lcdova , ali ne rade tako cesto nove modele, pogotovo od kad im je oled postao top model.  
A u usporedbi s konkurencijom serija 9 isto ne spada u top model.

Nema tu ko sto misliti , tvi se na trzistu pozicioniraju cijenom u odredene razrede , a unutar istog proizvodaca on sam pozicionira modele od entry do top modela. I po niti jednom kritetiju serija 9 nije top.

 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je najbolji lcd sony koji se moze kupiti kod nas?

9 godina
offline
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci serija 9..... Ne kuzim 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pItao si za lcd seriju.Bolji su oledi aj 80 aj90

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa covjek prica da serija 9 nije top serija lcd-a sony....nego Sony ima posebnu seriju lcd-a koja je top. Dakle koja je to top serija lcd Sony koja se moze kupiti kod nas?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za običnu raju Sony serija 9 je top i gotovo, a za ove sa viškom para postoje i bolji, a koji sve ima na internetu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerojatno misle na mini led al im je mrsko napisat. 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sony mini led tek izlazi od ove godine

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ibojanic kaže...

Pa covjek prica da serija 9 nije top serija lcd-a sony....nego Sony ima posebnu seriju lcd-a koja je top. Dakle koja je to top serija lcd Sony koja se moze kupiti kod nas?

 Z9j serija je lcd top serija ali je skuplja od oleda,pa ne znam kome je interesantna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 21:47 (Tascam).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ibojanic kaže...

Pa covjek prica da serija 9 nije top serija lcd-a sony....nego Sony ima posebnu seriju lcd-a koja je top. Dakle koja je to top serija lcd Sony koja se moze kupiti kod nas?

 Meni i dalje nije jasno sto tebi nije jasno ?

Nisam znao da sony rangira svoje serije ovisno o tome sto se moze kupiti iz hr, ali eto covjek uci dok je ziv.

Da imalo pratis av teme znao bi da sony ima top lcd seriju koja nije i nema veze s ovom serijom 9 koja se spominje.

Ova serija 9 je neki visi mid segment i po kvaliteti prikaza i kako ga sony rangira.

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2022 22:12 (Bothari).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni nije jasno pa kulturno pitam, zato i postoji forum, ti se praviš pametan i ne znaš odgovoriti

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo jedan kvalitetan LCd sony 55˝za 5999 kn za one koji se boje OLEd-a, 2020 god, ali ima svega modernoga..

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-ke55xh9077s-4k-uhd-dled-televizor-android?tab=parameters

 
0 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Top model za raju (nas) :) vec neko vrijeme se može kupiti po toj cijeni 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za raju je dobar i Vivax.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice