Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.486
|
čitano: 14.242.294
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-75A7100F/

Šta kažete na ovu priliku za manje od 5 tisuća, 75 incha??
Za punca i punicu je koji nikad ni ne gledaju 4K...

Pa upotrijebi logiku...sam si napisao 75inch za manje od 5 tisuca.

Sve nedostatke panela ce lakse vidjet na vecoj dijagonali.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vatric kaže...
Pozdrav svima.
Vrijeme za kupovinu pa gledam malo ove akcije u Elipsu i dosta privlačno izgleda
SAMSUNG QE65QN95AATXXH (ima čak i popust od 10%, ali nije presudno kod kupovine) ili
LG 65C1 koji dođe nešto više.
Zanimaju me vaša mišljenja i koji od ova dva uzeti ili nešto treće jer nisam baš u tome. Gledanje MaxTV, PS5, filmovi itd..
Hvala.

 

Pozdrav,

 

Ja upravo kupio QN95A, sa visa popustom ispadne 9899 kn što je za taj model vrhunska cijena. Piše da se ostvaruje sa premium visa karticom 10%, ali meni je prošla i normalna visa kartica.

 

Uzeo sam samsunga zbog boljeg peak brightessa i svjetlosne refleksije jer mi je dnevna jako svijetla i dnevno svjetlo izravno udara u televizor. Da je tamnija možda bi razmišljao i o oledu.

Never back down
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 15:02 (joc).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Trle96 kaže...

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-75A7100F/

Šta kažete na ovu priliku za manje od 5 tisuća, 75 incha??
Za punca i punicu je koji nikad ni ne gledaju 4K...

Pa upotrijebi logiku...sam si napisao 75inch za manje od 5 tisuca.

Sve nedostatke panela ce lakse vidjet na vecoj dijagonali.

Kakve nedostatke panela, kupuje za punca i punicu...

Nije da će gejmat i gledati filmove u mrklom mraku, teško da ćem im smetati i probijanje pozadinskog u nekim uvjetima.

za te pare 75 neće kupiti nigdje.

Vidio sam q7 od Hisensea ovogodišnji i prošlogodišnji i za tu paru slika je više nego odlična.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joc kaže...
vatric kaže...
Pozdrav svima.
Vrijeme za kupovinu pa gledam malo ove akcije u Elipsu i dosta privlačno izgleda
SAMSUNG QE65QN95AATXXH (ima čak i popust od 10%, ali nije presudno kod kupovine) ili
LG 65C1 koji dođe nešto više.
Zanimaju me vaša mišljenja i koji od ova dva uzeti ili nešto treće jer nisam baš u tome. Gledanje MaxTV, PS5, filmovi itd..
Hvala.

 

Pozdrav,

 

Ja upravo kupio QN95A, sa visa popustom ispadne 9899 kn što je za taj model vrhunska cijena. Piše da se ostvaruje sa premium visa karticom 10%, ali meni je prošla i normalna visa kartica.

 

Uzeo sam samsunga zbog boljeg peak brightessa i svjetlosne refleksije jer mi je dnevna jako svijetla i dnevno svjetlo izravno udara u televizor. Da je tamnija možda bi razmišljao i o oledu.

 Upravo iz istih razloga sam i ja uzeo prije par mjeseci 65QN95T, izašao me 7500kn sa 5 god garancije. za tu paru nisam mogao prismrditi OLEDu, a i da sam mogao ne bi ni razmišljao.

 

Konfiguracija dnevnog boravka mi je takva da je pun dnevnog svjetla koji udara točno u TV, žena upali neku seljačku muziku na Youtubeu bez videa sa statičnom slikom na 3 sata dok čisti stan i da ja brinem da li će mi sje... panel, ne dolazi u obzir.

Ovo što ekipa priča za blooming na titlovima je totalna glupost, možda malo ako u mrklom mraku pojačaš svjetlina na 2000 nitsa ali tko tako može uopće gledati tv da ne dobije aneurizmu na mozgu nakon dva filma.

DolbyVision isto tako, testirao sam na XH9500 sa dolby vision, na mom bez i razlika je skoro nikakva. Sve je u kvaliteti panela i fald algoritmima, jer ako ti imaš govno od panela nema tog DolbyVisiona koji će napraviti da slika liči na nešto i obrnuto.

Ako imaš dobar TV sa dosta zona i dobrim procesuiranjem slike teško da ćeš vidjeti razliku DV sa i bez. Jučer sam streamao ovaj Shan-Chi IMAx rip 25gb i izgleda odlično.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Što mislite dali se isplati prodavati samsunga 55"q80t, i kolika bi realna cijena bila, s obzirom da je star godinu dana i ima garanciju jos 4 godine?
Razmisljam ako bi ga uspio prodati pa nadomjestiti razliku i uzeti neki lg oled od 65"

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...
MEGATAMA kaže...
Trle96 kaže...

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-75A7100F/

Šta kažete na ovu priliku za manje od 5 tisuća, 75 incha??
Za punca i punicu je koji nikad ni ne gledaju 4K...

Pa upotrijebi logiku...sam si napisao 75inch za manje od 5 tisuca.

Sve nedostatke panela ce lakse vidjet na vecoj dijagonali.

Kakve nedostatke panela, kupuje za punca i punicu...

Nije da će gejmat i gledati filmove u mrklom mraku, teško da ćem im smetati i probijanje pozadinskog u nekim uvjetima.

za te pare 75 neće kupiti nigdje.

Vidio sam q7 od Hisensea ovogodišnji i prošlogodišnji i za tu paru slika je više nego odlična.

 Baš s ovom mišlju sam i ja išao 

O tehnologiji ne znaju bas nista, dakle TV im služi čisto za zabavu pa ne znam koliko taj TV mora biti loš i da im se ne svidi, a da pritom ima 75 inchi...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam OLED C1.
Pre zadovoljan sam, međutim, sad me vuče stalno da gledam filmove u DV i ostalim blještavim formatima.
Čak razmišljam uzeti neki soundbar, ali ni se ne daje pola cijene TV-a.
Dali bi što dobio s TCL TS5010 koji je sada ispod 500 kn?
Pretpostavljam da Dolby Atmos mogu zaboraviti?
Također, ako se takav soundbar povezuje preko BT, koliko i kako se pune baterije?!
Dali bi dobio ista s tim barom?
Dali može zvuk ići i iz TV-a i iz njega?
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dolby atmos na soundbaru, mislim da ne dobijes nista s time ako nemas 5.1 sistem.

Mene zanima da li je netko probao spojit slusalice na tv ali da zvuk ide i preko tva i preko slusalica. Zena ne voli glasno gledat tv, a zvuk je pola filma...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Imam OLED C1.
Pre zadovoljan sam, međutim, sad me vuče stalno da gledam filmove u DV i ostalim blještavim formatima.
Čak razmišljam uzeti neki soundbar, ali ni se ne daje pola cijene TV-a.
Dali bi što dobio s TCL TS5010 koji je sada ispod 500 kn?
Pretpostavljam da Dolby Atmos mogu zaboraviti?
Također, ako se takav soundbar povezuje preko BT, koliko i kako se pune baterije?!
Dali bi dobio ista s tim barom?
Dali može zvuk ići i iz TV-a i iz njega?

Ja imam Sony HT-zf9 soundbar koji je dosao sa subom u kompletu i razlika u zvuku je drasticna naspram televizora.

99% danasnjih televizora ima osrednji ili los zvuk...

 

Btw ovaj moj soundbar podrzava Dolby Atmos ali realno to je besmisleno bez zvucnika ugradjenih u strop itd.

Ako ces uzimat soundbar uzmi onaj koji ima najbolji osnovni zvuk znaci bez virtualnih 3d gluposti jer placas za nista.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nero81 kaže...

Dolby atmos na soundbaru, mislim da ne dobijes nista s time ako nemas 5.1 sistem.

Mene zanima da li je netko probao spojit slusalice na tv ali da zvuk ide i preko tva i preko slusalica. Zena ne voli glasno gledat tv, a zvuk je pola filma...

 Ja spajam slusalice preko BT na tv ali onda zvuk ide samo na slusalice,jedino kad ustekam slusalice u XsX gamepad onda imam zvuk i na tvu i na slusalicama.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 Očito nikada nisi imao Philips TV , najbolji OS (android) , Ambilight  i podražani svi formati zvuka i slike.....i to ocjeniti smećem, a ovako se istrčati bezveze....

 ZHahahahahha

Il ti imas neki special edition philips il si los troller.

 

Ekipa gledam ima u elipsu 55" lg oled cx za 6700kn

Jebb mi sve ako ne ispeglam karticu. 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 19:15 (R3nchi).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Blackcastle kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 Očito nikada nisi imao Philips TV , najbolji OS (android) , Ambilight  i podražani svi formati zvuka i slike.....i to ocjeniti smećem, a ovako se istrčati bezveze....

 ZHahahahahha

Il ti imas neki special edition philips il si los troller.

 

Ekipa gledam ima u elipsu 55" lg oled cx za 6700kn

Jebb mi sve ako ne ispeglam karticu. 

CX je fantastican tv i to je izvrsna cijena.

 

Evo malo informacija za gamere vezano uz input lag,response time,ghosting itd itd OLED vs LCD.

 

Ja sam znao vecinu ovoga iako je bilo par sitnica koje nisam znao.

 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I onda neko veli kak je danas sve skuplje. Pred jebenih 5 godina sam vagao između LG B6 za 17000kn i Sony XD9305 za 15000kn i uzeo Sonya. To su tad bile top cijene za za te modele u 55". 

B7 je bio ak se ne varam 20000kn pri izlasku.

Kad danas vidim da se TV kalibra BX ili CX nabavi za ispod 7000kn... Oled u svakoj sobi 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ZaliazniMacan kaže...

 Ajmo ovako ipak smo na tehničkom forumu pa mi reci u čemu je to Philips tv kvalitetan? 

 

Ako imaš neke konkretne stvari za kritizirati o Philipsu, slobodno kaži. Imam 2 modela LED ("The One") i OLED 805 i nema nikakvih grešaka, sve radi super. Rade jednako dobro kao i drugi televizori, tipa Samsung (kojeg isto imam, model Q60). TCL ili HiSense nisam nikad imao i ne mogu ništa tvrditi o njima. Grundig se u zadnje vrijeme izdigao koliko vidim, prije su bili katastrofa sa svojim budget "dumb" TV-ima, u rangu onih iz Kauflanda. Ne razumijem što točno ne valja na Philipsu da je ljudima trn u oku. Volio bih čuti barem jednu konkretnu stvar.

 najgore je kad kupiš neki hardver i onda se vežeš za njega kao da ti je član obitelji, pa bilo kakvu kritiku doživljavaš kao napad na sebe i obitelj

mani se uvrijeđenosti kod ovakvih tema, tu smo za pomoć, ne prepcavanje i fanbojizam

 

philips koristi komponente lloše kvalitete i to smo već odavno utvrdili, to što tebi dva komada rade 'jednako dobro' nema nikakve veze s time o čemu pričamo

i ms platinum za 150 kuna većini radi 'jednako dobro'' kao seasonic od 150 eura, ali za nekog vraga se zna zašto su u seasonicu kvalitetne komponente i zašto može bez razmišljanja dati 12 godina garancije

zato je red upozoriti kolege koji kupuju da philips nije nikako u istom rangu kao što su primjerice sony, panasonic i slično

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ZaliazniMacan kaže...

 Ajmo ovako ipak smo na tehničkom forumu pa mi reci u čemu je to Philips tv kvalitetan? 

 

Ako imaš neke konkretne stvari za kritizirati o Philipsu, slobodno kaži. Imam 2 modela LED ("The One") i OLED 805 i nema nikakvih grešaka, sve radi super. Rade jednako dobro kao i drugi televizori, tipa Samsung (kojeg isto imam, model Q60). TCL ili HiSense nisam nikad imao i ne mogu ništa tvrditi o njima. Grundig se u zadnje vrijeme izdigao koliko vidim, prije su bili katastrofa sa svojim budget "dumb" TV-ima, u rangu onih iz Kauflanda. Ne razumijem što točno ne valja na Philipsu da je ljudima trn u oku. Volio bih čuti barem jednu konkretnu stvar.

 najgore je kad kupiš neki hardver i onda se vežeš za njega kao da ti je član obitelji, pa bilo kakvu kritiku doživljavaš kao napad na sebe i obitelj

mani se uvrijeđenosti kod ovakvih tema, tu smo za pomoć, ne prepcavanje i fanbojizam

 

philips koristi komponente lloše kvalitete i to smo već odavno utvrdili, to što tebi dva komada rade 'jednako dobro' nema nikakve veze s time o čemu pričamo

i ms platinum za 150 kuna većini radi 'jednako dobro'' kao seasonic od 150 eura, ali za nekog vraga se zna zašto su u seasonicu kvalitetne komponente i zašto može bez razmišljanja dati 12 godina garancije

zato je red upozoriti kolege koji kupuju da philips nije nikako u istom rangu kao što su primjerice sony, panasonic i slično

Panasonic nazalost od 2022 outsorca proizvodnju svojih tva...pretpostavlja se Kinezima.....jbg odu Japanci skoro pa svi.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

I onda neko veli kak je danas sve skuplje. Pred jebenih 5 godina sam vagao između LG B6 za 17000kn i Sony XD9305 za 15000kn i uzeo Sonya. To su tad bile top cijene za za te modele u 55". 

B7 je bio ak se ne varam 20000kn pri izlasku.

Kad danas vidim da se TV kalibra BX ili CX nabavi za ispod 7000kn... Oled u svakoj sobi 

 

U De nisu toliko kostali imao sam B6 i B7.....oko 14000kn su bili ako se dobro sjecam....

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...

Panasonic nazalost od 2022 outsorca proizvodnju svojih tva...pretpostavlja se Kinezima.....jbg odu Japanci skoro pa svi.

 Znaš li možda tko još od japanaca proizvodi u Japanu ?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MadDogMattis kaže...
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...

Panasonic nazalost od 2022 outsorca proizvodnju svojih tva...pretpostavlja se Kinezima.....jbg odu Japanci skoro pa svi.

 Znaš li možda tko još od japanaca proizvodi u Japanu ?

Ako pitas tko nije outsorcao proizvodnju,prodao ili iznajmio brand od Japanaca koji su u TV industriji mislim da je ostao samo Sony....ali nisam 100% siguran za one manje brandove.

Za sada je i Panasonic ali kao sto sam rekao....

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1634887160

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim Vas prijedlog  TV od 75” do nekih 10.000 kn, trazim neki best buy, Hvala

 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jalovski kaže...

Molim Vas prijedlog  TV od 75” do nekih 10.000 kn, trazim neki best buy, Hvala

 

Philips ima dobre modele.

 

Lijepi pozdrav.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
EXIMO kaže...

Osobno na XH900 imam problema sa jakom zeleno obojanom slikom s filmovima i serijama koje su u nekakvom formatu ATVP. Nemam pojma što je to, uglavnom ih izbjegavam i skidam ostale. Primjeri takvog ripa na slici

 

 

Apple TV Plus

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Pirated_movie_release_types

 

 

Ne znam da li je ovo samo kratica na linku ili se sadržaj skinut s jabučica+ doista razlikuje. Meni se zna desiti da film u Dolby Vision-u ne prikaže dobro, a onda opet neke prikazuje. Potpuno nejasno koji je "ispravan" a koji ne, i jako mi je teško sada skidati filmove kad nisam siguran koji će mi se prikazivati dobro.

Mogao bih eventualno imati PLEX server na kompu pa preko njega transkodirati na TV, ali to bi značilo i gubitak kvalitete i također izostanak HDR-a (PLEX ne podržava HDR kod transkodiranja ako se ne varam).

 E i samo napomena, Što se tiče Dolby Vision sa torrenta.. tu imam nekih manjih problema, odnosno uvijek rade kada ga pustiš od početka ali ako premotaš počne štekati.. Neki rade bez problema tipa No time to die, a recimo probao jučer Shang Chi IMAX i šteka.. Ali mislim da je stvar do playera ili do samog torrenta jer mi se isto dešava i na Chromecast Google TV :/

Vjerovatno je .MP4 rip koji je poprilicno problematican za streamanje, pogotovo na tim velicinama.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje je i što će točno outsourcati Panasonic. Ako razvoj bude i dalje njihov, a samo sklapanje u Kini, onda to čak i nije toliki problem. Nadam se da će barem OLED modeli ostati u takvom obliku proizvodnje, a LCD modeli bi možda čak mogli i profitirati većinskim outsourcanjem Kinezima (TCL se spominje) jer možda tako dođu i Mini-LED modeli spojeni s Panasonic-ovim procesiranjem slike. Dosad su LCD modeli do 800-900 serije ionako bili Vestel-ovi, a čak su i neki HX800 bili Vestel (matična / napajanje), a neki Panasonic (*stavio sam i dolje slike u slučaju da nestanu ovi oglasi). Na tom primjeru se može vidjeti kvaliteta napajanja jednih i drugih. Panasonic napajanje ima isključivo japanske kondenzatore (Chemi-Con i Rubycon), a Vestel meni nepoznati primarni Koshin i poznatiji Elite koji nisu na razini japanskih. Ako kao referencu stavimo da skoro sva napajanja za računala u cjenovnom razredu preko 1000 kn imaju isključivo japanske kondenzatore, onda možemo reći da je Panasonicovo napajanje višeg ranga kvalitete od Vestela jer je i za pretpostaviti da su i ostale komponente na toj razini.

 

Od japanskih proizvođača jedino Sony u cijeloj svojoj gami ima televizore s "in-house" proizvodnjom, dok je Toshiba od turskog Vestela, Sharp je slovački UMC, a Hitachi je mislim isto Vestel. *To se odnosi na modele za naše tržište.

 

Za primjer sam dolje stavio i slike kako izgledaju Sony-eva (Delta; 1 / 2) i Panasonic-ova ploča napajanja (1 / 2) iz njihovih OLED modela te Philips-ova iz modela OLED865 (1). Sony ovako vizualno izgleda odlično i mislim da bi mogao i biti najbolji jer im napajanja radi poznati proizvođač Delta. Panasonic vjerojatno radi njihov odjel i mislim da je kvaliteta isto tako na visokoj razini, dok je Philips-ovo isto "in-house" od TPV-a, no s lošijim Elite kondenzatorima. Šteta što se ne mogu vidjeti šifre tranzistora da znamo prate li i oni kvalitetu kondenzatora, ali mislim da bi moglo biti takvo pravilo (lošiji kondenzatori - lošije ostale komponente) jer sam nedavno vidio i napajanje od LG C1 (1) koje me malo iznenadilo. Očekivao sam malo bolju kvalitetu, odnosno vizualno izgleda napredno, no unutra su niže rangirani Su'scon kondenzatori i tranzistori koji pripadaju proizvođaču (Kina) za kojeg ne znam da sam ga viđao u PC napajanjima.

Panasonic HX800 Vestel - matična Panasonic HX800 Vestel - matična
Panasonic HX800 Vestel - napajanje Panasonic HX800 Vestel - napajanje
Panasonic HX800 Panasonic HX800
Sony A9 Sony A9
Sony A8 Sony A8
Panasonic 55HZ980 Panasonic 55HZ980
Panasonic 65HZ980 Panasonic 65HZ980
Philips OLED865 Philips OLED865
Philips OLED754 Philips OLED754
LG 65C1 LG 65C1
LG C1 LG C1
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru, stvarno zanimljivo.

Ja sam čuo od nekoga da Sony svoje panele proizvodi negdje drugdje ili da tipa da koristi tuđe panele.. pa me baš iznenadilo da Sony ima sve pod svojom proizvodnjom..

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da kod nas nema niti jedan TV s japanskim panelima pa tako ni Sony.

Svi OLED-i na našem tržištu su od LG-a, a paneli LCD modela su uglavnom od AUO, BOE, INX, LG, Samsung, s tim da to ne znaci da su svi LG i Samsung modeli samo s njihovim panelima, a cak mislim da je to i cesce iznimka nego pravilo. Koji panel se dobije u kojem televizoru je uglavnom lutrija jer to proizvodaci ne navode u specifikacijama pa se moze dogoditi da isti model tijekom godine dobije panel nekog drugog proizvodaca, a takoder i druge vrste (VA ili IPS) sto je malo veci problem jer je time veca razlika u prikazu slike.

 

Tko je proizvodac panela se moze vidjeti po T-Con plocici (upravljacki sklop panela) pa tako primjerice na slici modela sto sam stavio od Panasonica HX800 je na cipu navedeno INX tako da je to panel od Innoluxa. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

Za primjer sam dolje stavio i slike kako izgledaju Sony-eva (Delta; 1 / 2) i Panasonic-ova ploča napajanja (1 / 2) iz njihovih OLED modela te Philips-ova iz modela OLED865 (1). Sony ovako vizualno izgleda odlično i mislim da bi mogao i biti najbolji jer im napajanja radi poznati proizvođač Delta. Panasonic vjerojatno radi njihov odjel i mislim da je kvaliteta isto tako na visokoj razini, dok je Philips-ovo isto "in-house" od TPV-a, no s lošijim Elite kondenzatorima. Šteta što se ne mogu vidjeti šifre tranzistora da znamo prate li i oni kvalitetu kondenzatora, ali mislim da bi moglo biti takvo pravilo (lošiji kondenzatori - lošije ostale komponente) jer sam nedavno vidio i napajanje od LG C1 (1) koje me malo iznenadilo. Očekivao sam malo bolju kvalitetu, odnosno vizualno izgleda napredno, no unutra su niže rangirani Su'scon kondenzatori i tranzistori koji pripadaju proizvođaču (Kina) za kojeg ne znam da sam ga viđao u PC napajanjima.

 Dovoljno je i pogledati hladnjake na Philips OLED754 pa se vidi gdje se i kako štedi - hladnjaci koji su na diodama i tranzistorima su tanki, dok su na ostalima debeli i "na više katova", što znači bolja disipacija topline. A Sony - pol PSU-a je maltene pod hladnjakom.

 

Sony očito drži kvalitetu i dalje, ali i visoku cijenu.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupujem 75" tv. Najviše sam se zagrijao za Philips 75PUS8506 koji je trenutno najjeftiniji u elipsu 8999kn.
E sad pitanje, cekati baš BLACK FRIDAY ili neće ići ispod ovoga?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nero81 kaže...

Dolby atmos na soundbaru, mislim da ne dobijes nista s time ako nemas 5.1 sistem.

Mene zanima da li je netko probao spojit slusalice na tv ali da zvuk ide i preko tva i preko slusalica. Zena ne voli glasno gledat tv, a zvuk je pola filma...

 Jesam ja.. isti slučaj :9 Zbog žene, djeteta i susjeda.. Za filmski ugođaj ja na sluške, ona preko TV-a. još si uzeo DAC i Seinheiser sluške :D

 

Još moram provjeriti da li mogu natjerati Dolby Atmos for Headphones preko Android TV-a. Preko PC radi čuda na sluške, stvarno se dobije dojam okružujućeg zvuka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 8:52 (DarK.xy).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
EXIMO kaže...

Osobno na XH900 imam problema sa jakom zeleno obojanom slikom s filmovima i serijama koje su u nekakvom formatu ATVP. Nemam pojma što je to, uglavnom ih izbjegavam i skidam ostale. Primjeri takvog ripa na slici

 

 

Apple TV Plus

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Pirated_movie_release_types

 

 

Ne znam da li je ovo samo kratica na linku ili se sadržaj skinut s jabučica+ doista razlikuje. Meni se zna desiti da film u Dolby Vision-u ne prikaže dobro, a onda opet neke prikazuje. Potpuno nejasno koji je "ispravan" a koji ne, i jako mi je teško sada skidati filmove kad nisam siguran koji će mi se prikazivati dobro.

Mogao bih eventualno imati PLEX server na kompu pa preko njega transkodirati na TV, ali to bi značilo i gubitak kvalitete i također izostanak HDR-a (PLEX ne podržava HDR kod transkodiranja ako se ne varam).

 E i samo napomena, Što se tiče Dolby Vision sa torrenta.. tu imam nekih manjih problema, odnosno uvijek rade kada ga pustiš od početka ali ako premotaš počne štekati.. Neki rade bez problema tipa No time to die, a recimo probao jučer Shang Chi IMAX i šteka.. Ali mislim da je stvar do playera ili do samog torrenta jer mi se isto dešava i na Chromecast Google TV :/

Vjerovatno je .MP4 rip koji je poprilicno problematican za streamanje, pogotovo na tim velicinama.

 u pravu si mp4 radi probleme. Probao sam mkv DV verziju i radi bez problema. 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

BOk ekipa

 

Ako može pomoć cilj je sada oko black friday uhvatiti neki popust na budjet TV.

Ovi hisense mi se cine ok ali vi bolje znate.

 

Uglavnom budjet oko 2500kn, dijagonala bi bilo super ako bude cca 120 ali znam da ce realno biti oko 100-110 zbog budjeta.

Najbitnija stavka mi je da ima mogucnost tvviet preko app stora (ali mislim da to svi smart tv-i imaju?)

 

Zahvaljujem unaprijed

Lp

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
R3nchi kaže...
Blackcastle kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Meni je nevjerojatno da se ovdje neki preporučili Philips...  To je smeće od tv-a...  Samsung LG Sony su još uvijek u vrhu pa je hisense tcl...  Iza toga je Philips u ranku grundinga i sličnih...  Ali da ambilight 2 dolara ledice su vau to odma mora da valja... 

 Očito nikada nisi imao Philips TV , najbolji OS (android) , Ambilight  i podražani svi formati zvuka i slike.....i to ocjeniti smećem, a ovako se istrčati bezveze....

 ZHahahahahha

Il ti imas neki special edition philips il si los troller.

 

Ekipa gledam ima u elipsu 55" lg oled cx za 6700kn

Jebb mi sve ako ne ispeglam karticu. 

CX je fantastican tv i to je izvrsna cijena.

 

Evo malo informacija za gamere vezano uz input lag,response time,ghosting itd itd OLED vs LCD.

 

Ja sam znao vecinu ovoga iako je bilo par sitnica koje nisam znao.

 

 Ovo je zanimljiv video. Znači Vincent je izmjerio da pixelima na lcd-u treba 18ms da promijene boju, dok je kod oleda to 30 x brže.

 

Kad 1000/18 dobijemo 55.55. Znači po tome bilo kakve priče o lcd televizorima/monitorima sa frekvencijom većom od 60 Hz su potpune besmislice, zbog pixel response timea, kada pixel ne može promijeniti boju brže od 18 ms na lcd tv-u/monitoru.

 

ispravite me ako sam nešto krivo shvatio.  

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice