Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.596
|
čitano: 14.357.340
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HaHHAAHA,  pa ako nema fizičkih oštečenja, panel je nov i ima neke garancije naravno da da, nema se tu šta mislit i po forumu pisat.....samo gubljenje vrewmena....hvataš se za novčanik i gas 

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Šta je taj stremio? Mislim imam netflix, iptv, A1 i Disney. Ima li stremio neke prednosti spram navedenoga i dali se plaća ili je u biti jedina prednost što se ne plaća? 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je, 65" S90c za 800 i kusur te B3 za 600 i kusur sa novim panelima i tvorničkim jamstvom su bili vrhunski deal, previše sam očito skeptičan.  Ubuduće pišem nakon kaj uzmem pa se neću tuć po glavi. :D

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E kolega, to je bila lijepa prilika. Tješi se da ih ipak možda nije ni bilo 

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Levistej kaže...

Je, 65" S90c za 800 i kusur te B3 za 600 i kusur sa novim panelima i tvorničkim jamstvom su bili vrhunski deal, previše sam očito skeptičan.  Ubuduće pišem nakon kaj uzmem pa se neću tuć po glavi. :D

 

Ako ćeš pisat nakon što kupiš, možda se onda budeš još više tukao po glavi.. :)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@startas Ne placa se , ali da bi bilo kako treba mora se uvezati RD zbog linkova tj da bi dobio kvalitetnije izvore .
Ukratko, to ti je i netflix i Disney i Amazon i ostali na jednom mjestu sa puno boljom kvalitetom streama nego ovamo, ajmo rec siva zona neka sa naglaskom na pirateriju jer ugl vuče izvore sa magnet linkova (ali sve je pod zaštitom i enkripcijom, masovno se koristi i na zapadu tako da nema straha)
Btw drago mi je da je postao dostupan za LG iako koristim syncler ( malo nabrijanija verzija stremia sa više opcija i estetski ljepše i organiziranije sve izgleda )
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 16:17 (error_666).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lp, vidim da je a1 dodao opciju tv-a uz produljenje ugovora , riječ je o Hisense 50'' A6K UHD 4K. Dobio bih ga za nekih 220eur. O kakvom se televizoru radi ako biste mi mogli pomoći.  Jer na prvu mi djeluje kao dobra opcija? Stavio bih je na zid , sto se tice zahtjeva isključivo preko firesticka gledam IPTV te streaming servisi.
Također imam i opciju Samsung LED 50'' TV 50CU7092U ali za nekakvih 290eur. Jesu li ovo nekakve baš ludo dobre ponude ili? Jer zadnji televizor sam kupio ima 5,6 godina pa nisam u toku sto se tice cijena

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MaciStyle kaže...

Lp, vidim da je a1 dodao opciju tv-a uz produljenje ugovora , riječ je o Hisense 50'' A6K UHD 4K. Dobio bih ga za nekih 220eur. O kakvom se televizoru radi ako biste mi mogli pomoći.  Jer na prvu mi djeluje kao dobra opcija?
Također imam i opciju Samsung LED 50'' TV 50CU7092U ali za nekakvih 290eur. Jesu li ovo nekakve baš ludo dobre ponude ili? Jer zadnji televizor sam kupio ima 5,6 godina pa nisam u toku sto se tice cijena

 Od ova dva radije uzmi Sammya, prvenstveno zbog malo boljeg prikaza slike.

 

Edit: Vidim da A6K ima Dolby Vision pa možda je on bolji izbor.  

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 0:18 (Vavoom).
2 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo smo svi zabrijali s forumašem koji ima mogući problem s OLEd televizorom.

Ovo je tema za takve rasprave, a ovdje bi trebali nastaviti s preporukama za kupnju.

合氣道
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na koji način upravljati zvukom TV-a putem soundbara, a da se pritom koristi samo daljinac od TV-a?

Mora li HDMI ići u neki poseban port? Soundbar je spojen optičkim kabelom.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije bitno u kojem je portu za to ako je samo kontrola zvuka u pitanju. Samo trebaš postavit 'universal remote ' ili kako je već nazvano na tvom tv‐u, mada bi vj bilo puno bolje da ga ubodes u arc/earc i sve završiš jednim HDMI kabelom .

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 8:43 (error_666).
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Malo smo svi zabrijali s forumašem koji ima mogući problem s OLEd televizorom.

Ovo je tema za takve rasprave, a ovdje bi trebali nastaviti s preporukama za kupnju.

 

Ne kužim post uopće, hoćeš reći ovo je tema za takve rasprave ili ovo nije tema za takve rasprave? 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odnedavno sam uzeo G2 i svakim danom sam sve vise odusevljen a jos ga nisam ni podesio kako treba. Iako nigdje ne preporucuju meni "Vivid" mode u dosta netflixovi dokumentaraca izgleda nestvarno dobro. Sinoc sam dovukao racunar i 4K HDR u Forza Horizon izgleda kao da igram remake verziju. Ako mi neko moze poslat kratko upustvo za stremio ili neki link da probam i to
 
0 0 hvala 0
5 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

je li normalno vidjeti pikselizaciju dijelova ekrana na 65" C2?  kao da titraju neki djelovi slike,pojavljuje se i kad gledam netflix ( basic paket ) i kad gledam tv program. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Nije bitno u kojem je portu za to ako je samo kontrola zvuka u pitanju. Samo trebaš postavit 'universal remote ' ili kako je već nazvano na tvom tv‐u, mada bi vj bilo puno bolje da ga ubodes u arc/earc i sve završiš jednim HDMI kabelom .

 Imam Philipsa, probao prebaciti na ARC ali ništa, ne fercera.

Universal remote nemam, jedino imam opciju izlaznog zvuka: Zvučnici od TV-a ili HDMI zvuk (što god to bilo). Kada odem na HDMI zvuk - kaže da ne može detektirati zvučnike.

Nigdje nemam opciju Digital output za zvuk.

Know your limits.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivanak kaže...

je li normalno vidjeti pikselizaciju dijelova ekrana na 65" C2?  kao da titraju neki djelovi slike,pojavljuje se i kad gledam netflix ( basic paket ) i kad gledam tv program. 

 To je 4k tv i sve ostalo nece izgledati perfektno. Samo zavisi kako lose ce izgledati. Cemu kupovati takav tv i gledati zemaljske tv i fullhd neflix?

5 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na odgovoru. znači nije do aparata. to mi je bitno. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potrazi EasyLink na philipsu ako zelis upravljat sa drugim uredajima preko daljinskog od tv-a
i nogom u guzicu je korak naprijed
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivanak kaže...

je li normalno vidjeti pikselizaciju dijelova ekrana na 65" C2?  kao da titraju neki djelovi slike,pojavljuje se i kad gledam netflix ( basic paket ) i kad gledam tv program. 

Ne bih rekao, kod mene nema toga, isto netflix basic paket imam. Curke ujutro gledaju Juhuhuhu i tamo isto nema. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivanak kaže...

hvala na odgovoru. znači nije do aparata. to mi je bitno. 

 baci neku sliku..

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...
ivanak kaže...

je li normalno vidjeti pikselizaciju dijelova ekrana na 65" C2?  kao da titraju neki djelovi slike,pojavljuje se i kad gledam netflix ( basic paket ) i kad gledam tv program. 

Ne bih rekao, kod mene nema toga, isto netflix basic paket imam. Curke ujutro gledaju Juhuhuhu i tamo isto nema. 

 

kako koji program (bar na A1) - npr. Star Movies ima užasnu kvalitetu slike na nekim sadržajima i na njemu je meni na miniledu najvidljivija pikselizacija u nekim, uglavnom bržim, scenama. Isti film kad ide, recimo na HRT-u - nema tih "problema"...

 

ugl. zemaljski programi i SDR sadržaj nisu neki benchmark kvalitete slike na TV-u općenito, pogotovo ne na 4k uređajima...

2 tjedna
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Interesuje me Vase misljenje o Samsung 4K QLED 55Q70C? Treba nam za gledati utakmice, netflix, youtube, neku od IPTV i da je lako povezivanje telefonom, nismo zahtjevni da gledamo sitnice? Cijena u BiH 600-650 €. Moze i preporuka i za nesto drugo, a da ne ide preko te cijene. Hvala

 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
Gajotres kaže...
ivanak kaže...

je li normalno vidjeti pikselizaciju dijelova ekrana na 65" C2?  kao da titraju neki djelovi slike,pojavljuje se i kad gledam netflix ( basic paket ) i kad gledam tv program. 

Ne bih rekao, kod mene nema toga, isto netflix basic paket imam. Curke ujutro gledaju Juhuhuhu i tamo isto nema. 

 

kako koji program (bar na A1) - npr. Star Movies ima užasnu kvalitetu slike na nekim sadržajima i na njemu je meni na miniledu najvidljivija pikselizacija u nekim, uglavnom bržim, scenama. Isti film kad ide, recimo na HRT-u - nema tih "problema"...

 

ugl. zemaljski programi i SDR sadržaj nisu neki benchmark kvalitete slike na TV-u općenito, pogotovo ne na 4k uređajima...

 

Ma ja sam tek sada zakoračio u taj svijet OLEDa i programa i mogu vam reći da sam totalno razočaran onime šta oni nama serviraju. Pa naši zemaljski programi su HD ready malo turirani bojama da se čini da je bolja kvaliteta. 

 

Čak i ovi papci na Netflixu, u opisu filma stave Dolby Vision, upališ film, gore u kutu se pojavi HDR. 

Kada gledam A1 programe, nedo Bog da se približim bliže TVU, sve je razmučeno nekako, sve nekako nije prirodno, pikselizacija, slika kao da trza - smeća klošarska. I ne, nije do TVa, kad gledam na Disenyu Dolby Vision, bolesna je slika. 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bio si blažen u neznanju do sada... Pa ja sam vidio na satelitskoj prije 20 godina MPEG artefakte. Prije par godina sam uzeo EVO TV i isti dan otkazao kad sam vidio smeće od slike. Samo ilegalno, samo BR ripovi 

marching up and down the squaaare
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa trebalo bi tj moralo bi biti...optika, hdmi i šta još već imaš od audio izlaza otraga na televizoru..
Uglavnom, da bi dobio zvuk preko arc/earc, tv mora bit postavljen na hdmi kao izlaz , omogućen earc u opcijama tv-a i soundbar mora bit spojen na arc hdmi port na tv-u ( pogledaj koji je kod tebe .
ovo drugo, kolega ti je odgovorio, uključi taj easylink i to bi trebalo biti to .
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 15:13 (error_666).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
guls kaže...

Na koji način upravljati zvukom TV-a putem soundbara, a da se pritom koristi samo daljinac od TV-a?

Mora li HDMI ići u neki poseban port? Soundbar je spojen optičkim kabelom.

 Bio spojio preko bluetootha i trebao je samo daljinski od TVa.

 

No zvuk ni približno dobar kao kada je spojeno preko HDMI eARC!

Također, samo daljinski od TVa, soundbar se sam pali i gasi kada i televizija

Sve automatski proradilo.

 

Vidi se desno eARC kontrola glasnića koja izgleda drugačije naspram ovog od televizije

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 15:35 (doktor1).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da , puno bolje, isplati mu se potruditi, što se kontrole tiče sve je isto kao i optikom (sink. paljenje / gašenje , kontrola audia daljincem tv‐a, kod mene je tako) , ali preko earc ima puno bolje formate koji ne idu optikom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

 

Ma ja sam tek sada zakoračio u taj svijet OLEDa i programa i mogu vam reći da sam totalno razočaran onime šta oni nama serviraju. Pa naši zemaljski programi su HD ready malo turirani bojama da se čini da je bolja kvaliteta. 

 

Čak i ovi papci na Netflixu, u opisu filma stave Dolby Vision, upališ film, gore u kutu se pojavi HDR. 

Kada gledam A1 programe, nedo Bog da se približim bliže TVU, sve je razmučeno nekako, sve nekako nije prirodno, pikselizacija, slika kao da trza - smeća klošarska. I ne, nije do TVa, kad gledam na Disenyu Dolby Vision, bolesna je slika. 

 

meni je na A1 ok slika inače, tu ni ne očekujem neku kvalitetu jer zemaljski TV ionak gledam s "pol oka" i udaljenosti cca 3m, bitnije mi je kad si pustim neki film u 4K da je ok - sve ostalo mi je manje bitno...

ali par programa u A1 ponudi baš imaju lošu sliku nekad (ili lošiji bitrate, što već)

5 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moram uloviti pa ću okačiti. guglala sam i našla da i drugi spominju grain picture. preporučuju da se upali noise reduction i stvarno pomaže.

5 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

je li kod vas upaljeno "smanjenje buke/ noise reduction" ili nije? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice