Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 430.145
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ne znam zašto uopće raspravljamo o tome...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

EU struja je 50Hz, USA 60Hz pa su pratili. Pa onda zavisi kako je snimano i kako je upakirano u signal, tipa 50Hz snimka u 60Hz signal... ali ionako je bitnije da je TV 100/120Hz da lakse pegla sve to (pulldownovi).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Zaporožac kaže...

da, točno..

on je spomenuo Links, a tamo nema tog OLED-a, pa sam mislio da se je zeznuo..

 

ovo je stvarno smiješno s tih 50 Hz, inače bi bila kupnja godine !

 

Ima i bolji model..

 

https://www.links.hr/hr/oled-tv-55-hisense-55a9g-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-7501001178

R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

taj te ispadne 5900 u drugoj trgovini...jedino kad se upali komp ili konzola ne skuži 120 hza. valjda nema punu 2.1 podršku. Znači u igrama radi jednako kao i jeftini, na 60 hza uz VRR 48-60 raspon, što nije loše.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 13:37 (forumaš).
14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Malo sam citao neki talijanski  AV forum , ne znam i dalje je to Hisense s tim svojim manama..

Kolko mi je jak procesing slike i upscaling stavrno ne znam.

JA i dalje 100% iptv gledam a misim da je tu sve 780p i 1080p reza..

JEdino opako razmisljam ubost hbo'  imaju akciju 56e 12mj.

 

NA Tvu ne gejmam a dok mali poraste ( posto sam tata 2.9) vjv ce bit neki drugi tv..

NEgo di si naso a9g za 5xxxxkn?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

TV 55" Hisense 55A9G OLED TV (sancta-domenica.hr)

 

-100 kn kad se registriraš 

2 godine
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

 a gdje su ugurali sub, i na što to liči..

ne znam gdje su srednjotonce i visoke tu ugurali, a ne sub.. i još 6x10 W i sub 2x10  W i nabijem im jamstvo od 2 godine..

 

treba čekati kraj 11 i početak 12 mjeseca, svake godine bude LG akcija garancije od 5 godina...

platiš malo više, ali dobiješ 5 god. pune garancije.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 17:39 (Zaporožac).
14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

MA kad vidim takve cijene probudi se cigan u meni pa me svrbe prsti..

Al da me nebi kasnije svrbile oci od suza....

 

 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 17:48 (R3nchi).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Imam jedan iritirajuci problem. Volim pratiti N1 televiziju ali mi je odjednom prestao raditi live stream, jednostavno mi se ne otvori. Radi se o hisense sa vidaa OS-om. Probao sam iskljuciti TV iz struje i sacekati minutu...nista. Napravio sam factory reset i dalje nista. Provjerio sam i kaze mi da imam zadnji update. Kako sam 'navucen' na vijesti....problem mi je veliki.

Ima li netko mozda savjet?
Ovo je link na kojem mi ne otvara video prozor:
https://hr.n1info.com/n1-tv-live-stream/
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Delbi , to gledaš kroz browser ili neku apk na tv ?
Bunker
6 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
To gledam kroz instalirani (od Vidaa OS-a) browser
Samo mi je jednog dana prestao otvarati prozor sa stream-om.
Nisam neki power user, cak nisam ni jednu aplikaciju instalirao.
Jedino sam (zbog problema) njuskao da li se moze neki drugi browser instalirati....bezuspjesno ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2022 18:33 (delbi).
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Delbi, najkvalitetnije rješenje bi ti bilo neki android uređaja kojeg spoji na hdmi na tv... Za android imaš sve moguće apk, i kojekakva rješenja, a sa vida os i browserima se nebuš baš usrećio...
Bunker
6 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Puno puno hvala
5 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Fun fact: na eKupi se pojavio model 55A7100F po cijeni od 2499 Kn. Isti taj TV sam kupio prije 3 godine u Elipsu na nekoj akciji po istoj cijeni. OK je TV za nezahtjevnog korisnika, imam ga u stanu u kojem ne boravim često, ali poanta je da se mogu kupiti novi, a u stvari tri godine stari modeli kod naših trgovaca.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Ne znam kako si kupio taj TV kupio prije 3 godine kada su izašli sredinom 2020., znam ja jer sam kupio 55A7500F u 11/2020. - LINK

 

Inače, ako nekom treba ja svoj 55A7500F prodajem za 1.800 kn. - LINK

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 17:34 (MasterOfDisaster).
10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Pozdrav. Koji je najjeftiniji i najlakši način da gledam/spojim/instaliram HBO Max u max rezoluciji na Hisense Tv sa Vidaa 5.1 os-om?? Model je 55U8GQ. Hvala svima!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja sam se razočarao. Ne može se instalirati HBO, HRTi , a ima predinstalirano TV Sloveniju (poput našeg HRTi) i ostale streaming servise. U opisu proizvoda je bilo navedeno da omogućava USB snimanje (ograničeno u nekim regijama), naravno ograničeno je baš kod nas. Tako da umjesto da koristim normalno HBO i Hrti, moram castati, a bar bi hrt mogao gledati naknadno preko snimljenog USb-a da nisu to blokirali softwerski ili kako god. Uglavnom zaobiđite Hisense - Gorenje.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
juraj8 kaže...

Ja sam se razočarao. Ne može se instalirati HBO, HRTi , a ima predinstalirano TV Sloveniju (poput našeg HRTi) i ostale streaming servise. U opisu proizvoda je bilo navedeno da omogućava USB snimanje (ograničeno u nekim regijama), naravno ograničeno je baš kod nas. Tako da umjesto da koristim normalno HBO i Hrti, moram castati, a bar bi hrt mogao gledati naknadno preko snimljenog USb-a da nisu to blokirali softwerski ili kako god. Uglavnom zaobiđite Hisense - Gorenje.

Dobro je to istražiti prije kupnje, pogotovo za specifične aplikacije i manje/slabije operativne sustave na televizijama (Saphi - Philips, VIDAA - Hisense, my Home Screen5.0 - Panasonic, itd.)

16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

A da,  to je sekundarni tv,  kad je prvi  ( LG) zauzet. I on ima problema, HRti je instaliran, ali prilikom pokretanja bilo koje emisije izbaci grešku. LOL

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 17:15 (juraj8).
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
juraj8 kaže...

Ja sam se razočarao. Ne može se instalirati HBO, HRTi , a ima predinstalirano TV Sloveniju (poput našeg HRTi) i ostale streaming servise. U opisu proizvoda je bilo navedeno da omogućava USB snimanje (ograničeno u nekim regijama), naravno ograničeno je baš kod nas. Tako da umjesto da koristim normalno HBO i Hrti, moram castati, a bar bi hrt mogao gledati naknadno preko snimljenog USb-a da nisu to blokirali softwerski ili kako god. Uglavnom zaobiđite Hisense - Gorenje.

 Nije mi jasno zašto je isključeno USB snimanje? Znam da na ostalim markama to uredno radi.

 

Što se tiče HRT-a, možda ti pomaže informacija da on sad ima HbbTV. Ako ti je uključen, odi na HRT1 i pritisni crvenu tipku na daljinskom i dobit ćeš njihovu videoteku gdje imaš dosta emisija za gledanje.

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Nikad više
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Memphis kaže...
Nikad više

 Daj malo detaljnije, zašto?

14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ukratko; Neupotrebljiv software, loša kvaliteta slike. 

Ovo drugo ajde nije neka lova pa nećemo očekivat čuda ali i dalje je to dosta loše za današnja očekivanja. Bez nekakvog androd boxa ili DTV recievera tv je jednostavno neupotrebljiv. Tuner i upscaling katastrofa, šaltanje kanala traje 3 sekunde, ak stisneš 3 puta za redom jednostavno se pogubi ili zblokira, fluindost softwarea je nepoznanica, do sad nisam vidio TV sa oskudnijim funkcijama za podešavanje slike i pretragu kanala (čak ni na crtu), pola toga ne radi kako treba. Jedan on primejra; kad definiraš listu kanala on je nakon 2 dana izgubi vrati onkako kako je bilo na početku. Televizori sa kraja 90tih su imali bolji i funkcionalniji software. Uspio sam ne netu naći noviji firmware ali nakon flashanja nisam primjetio nikakvo poboljšanje ni u jednom segmentu, support ne postoji.

 

I da na netu ćete naći dosta hvaljene recenezije tipa benchmark.rs o tome kak su dobri TV a nisu dobri niti pola toga kaj se priča. A vidim iste probleme i komentare kao moji sa početka teme. Ja imam neki model iz 2019. mislim da je serija 6. Dal se nekaj promijenilo na bolje ne znam al tko želi neka proba i riskira ja više ne bum pogotovo kad sjetim da sam tad za 500 kn više mogao kupit neki basic LG koji daleko napredniji TV.

 

Ali za neku kladionicu ili redomat je čist ok.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Memphis kaže...

Ukratko; Neupotrebljiv software, loša kvaliteta slike. 

Ovo drugo ajde nije neka lova pa nećemo očekivat čuda ali i dalje je to dosta loše za današnja očekivanja. Bez nekakvog androd boxa ili DTV recievera tv je jednostavno neupotrebljiv. Tuner i upscaling katastrofa, šaltanje kanala traje 3 sekunde, ak stisneš 3 puta za redom jednostavno se pogubi ili zblokira, fluindost softwarea je nepoznanica, do sad nisam vidio TV sa oskudnijim funkcijama za podešavanje slike i pretragu kanala (čak ni na crtu), pola toga ne radi kako treba. Jedan on primejra; kad definiraš listu kanala on je nakon 2 dana izgubi vrati onkako kako je bilo na početku. Televizori sa kraja 90tih su imali bolji i funkcionalniji software. Uspio sam ne netu naći noviji firmware ali nakon flashanja nisam primjetio nikakvo poboljšanje ni u jednom segmentu, support ne postoji.

 

I da na netu ćete naći dosta hvaljene recenezije tipa benchmark.rs o tome kak su dobri TV a nisu dobri niti pola toga kaj se priča. A vidim iste probleme i komentare kao moji sa početka teme. Ja imam neki model iz 2019. mislim da je serija 6. Dal se nekaj promijenilo na bolje ne znam al tko želi neka proba i riskira ja više ne bum pogotovo kad sjetim da sam tad za 500 kn više mogao kupit neki basic LG koji daleko napredniji TV.

 

Ali za neku kladionicu ili redomat je čist ok.

 Pogledaj da možda nema, kao npr. LG, za listu programa funkciju koja miče kanale koji su preslabi ili nestali, tj. "sam ih razmiješta" pa izgleda kao da je pokvaren. To mi jedino pada na pamet...

 

BTW, Benchmark.RS je relativno OK, ali imaju problem da su u državi u kojoj jesu i kod njih je nivo dosta niži, tj. televizori poput Tesle, Grundiga, Vivaxa i sličnih su većina tržišta i ono što se kupuje, a bilo što iznad toga je wow super. Pa onda kada ih gledaš dobiješ dojam ne znam kakav...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 9:48 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Ima li netko možda ovaj tv ili neki iz te A6G serije? 

13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Memphis kaže...

Ukratko; Neupotrebljiv software, loša kvaliteta slike. 

Ovo drugo ajde nije neka lova pa nećemo očekivat čuda ali i dalje je to dosta loše za današnja očekivanja. Bez nekakvog androd boxa ili DTV recievera tv je jednostavno neupotrebljiv. Tuner i upscaling katastrofa, šaltanje kanala traje 3 sekunde, ak stisneš 3 puta za redom jednostavno se pogubi ili zblokira, fluindost softwarea je nepoznanica, do sad nisam vidio TV sa oskudnijim funkcijama za podešavanje slike i pretragu kanala (čak ni na crtu), pola toga ne radi kako treba. Jedan on primejra; kad definiraš listu kanala on je nakon 2 dana izgubi vrati onkako kako je bilo na početku. Televizori sa kraja 90tih su imali bolji i funkcionalniji software. Uspio sam ne netu naći noviji firmware ali nakon flashanja nisam primjetio nikakvo poboljšanje ni u jednom segmentu, support ne postoji.

 

I da na netu ćete naći dosta hvaljene recenezije tipa benchmark.rs o tome kak su dobri TV a nisu dobri niti pola toga kaj se priča. A vidim iste probleme i komentare kao moji sa početka teme. Ja imam neki model iz 2019. mislim da je serija 6. Dal se nekaj promijenilo na bolje ne znam al tko želi neka proba i riskira ja više ne bum pogotovo kad sjetim da sam tad za 500 kn više mogao kupit neki basic LG koji daleko napredniji TV.

 

Ali za neku kladionicu ili redomat je čist ok.

 Od cijenjenog forumaša i kalibratora, sa forum.hr, koji je upravo kupio Hisense OLED. '' Općenito je GUI malo nespretno posložen, ali nisam imao TV čiji meniji brže reagiraju...''

2 godine
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
forumaš kaže...

Evo, sad je  8.234,00 kn  a LG OLED55C11LB 7.199,00 kn na akciji, ili 7599 minus 5% bez akcije, s upisanim promo kodom.

 

Mislim, kupiti Hisense OLED pored LG-a...ne mogu vjerovati da se netko usudi, ja ne bih, nemam hrabrosti.

Svi imaju neke akcije, nemojte se dati navući na Hisense akciju 55 cola OLED za 5.5oo kn.

Znaju oni zašto.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Zaporožac kaže...
forumaš kaže...

Evo, sad je  8.234,00 kn  a LG OLED55C11LB 7.199,00 kn na akciji, ili 7599 minus 5% bez akcije, s upisanim promo kodom.

 

Mislim, kupiti Hisense OLED pored LG-a...ne mogu vjerovati da se netko usudi, ja ne bih, nemam hrabrosti.

Svi imaju neke akcije, nemojte se dati navući na Hisense akciju 55 cola OLED za 5.5oo kn.

Znaju oni zašto.

 

Svatko bira za svoje novce, uzalud se kasnije čuditi. Kako ono kažu, najbolje naučiš na vlastitoj koži...

10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Evo tri god. da imam H55A7500F bez ikakvih problema a radi u prosjeku 15h dnevno.

Uredna slika i daljinski nema problema sa brzinom. (ima opciju za noćno ažuriranje prijema kanala pa to treba isključiti jer kad noću ulovi neke Italijane pomakne se raspored kanala). Koristio sam i Netflix prvu godinu a nakon toga uzeo Iskon Tv  u paketu (Arris prijemnik) ali mi sa njim ne radi CEC što i nije neki problem za mene.

Za razliku od Philipsa koji mi je triput crko u 3,5 god. ovaj Hisense je OK. Kad je zadnji put crkao Philips uzeo pare sa namjerom da uzmem LG 43" pa u Elipsa pogledam red televizora i naj bolju sliku sam vidio na ovom Hisense , a tim istim parama uzeo umjesto LG ovaj sa Hisense.

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
AF139 kaže...

Evo tri god. da imam H55A7500F bez ikakvih problema a radi u prosjeku 15h dnevno.

Uredna slika i daljinski nema problema sa brzinom. (ima opciju za noćno ažuriranje prijema kanala pa to treba isključiti jer kad noću ulovi neke Italijane pomakne se raspored kanala). Koristio sam i Netflix prvu godinu a nakon toga uzeo Iskon Tv  u paketu (Arris prijemnik) ali mi sa njim ne radi CEC što i nije neki problem za mene.

Za razliku od Philipsa koji mi je triput crko u 3,5 god. ovaj Hisense je OK. Kad je zadnji put crkao Philips uzeo pare sa namjerom da uzmem LG 43" pa u Elipsa pogledam red televizora i naj bolju sliku sam vidio na ovom Hisense , a tim istim parama uzeo umjesto LG ovaj sa Hisense.

Također imao skoro dvije godine Hisense 55A7500F i sve ok radi i slika je odlična, sad ga prodajem jer sam uzeo Sony 55X89J zbog PS5 i HDMI 2.1 inače bi si ga ostavio.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice