Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.122.744
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...

Dns sam imao po prvi put vrlo neugodnu situaciju sa internetom.

Imam stranicu na facebooku gdje ljudima doslovno streamam serije i filmove. To nije ništa zabranjeno. Imam oko 5100 ljudi na stranici. I iskreno od toga i zaradujem sa strane. :)

Da, da, uopće nije ništa zabranjeno, samo kršiš:

- opće uvjete Tele2

- opće uvjete Facebooka

- zakone Republike Hrvatske

- međunarodne konvencije o autorskim pravima

 

P.S. Ako pretpostavimo da čak imaš i pravo za distribuciju navedenih sadržaja, i dalje kršiš opće uvjete Tele2.

 

zviznemte kaže...

Zovem ja Tele2, dobar dan, dobar dan, meni sve doma upaljeno a ja cu da izgubim ljude sa stranice znate, tako i tako to radim. Da li mi vi možete resetirat router ili karticu preko vašeg sustava? A znate mi vam to ne radimo to morate fizicki tamo bit i resetirat. Ja opet kažem, radim isti posao kao i vi samo za drugu firmu, znam da postoji ta mogučnost pa budi dobar i napravi to. A rekao sam da ne mogu i poklopi on meni. Nazovem ja drugi put i ponavljam sve isto. Kad on meni onako na TI, pa reci mami samo da ide na komp pa neka ti to napravi, ili neka ugasi router ili resetira...

Tu su bile prepirke kao prvo zašto on meni na TI govori i kako se usuduje tako nepristojno odgovarati za moju majku.

Kultura dno dna. Pa jbt radim isti posao nikad se nisam usudio korisniku govoriti na TI. I kad on meni na TI ja uvijek njemu na VI. To je stvar odgoja.

Na sreću nisam imao previše kontakta sa službom za korisnike, ali poklopljenu slušalicu itekako možeš prijaviti njihovim nadređenima (imaju ti pravo poklopiti jedino ako si ih vrijeđao), kao i nekulturan razgovor. Svatko kome je hitno bi prvo čekao da riješe problem, a onda bi naknadno prijavio nekulturnog agenta, a tebi je hitno i onda se upuštaš u rasprave o tome kako te oslovljava?

 

zviznemte kaže...

Na kraju nisam uspio srediti ništa evo sad došao doma resetirao router, ali sam zato izgubio ljude na stranici nekih 500 -.-.

Koliko god se to nama nesviđalo, usluga je namijenjena kućnim korisnicima, kao i oprema koju koristimo. Ti imaš slobodu kupiti router kakav oćeš, pa i neki koji ćeš moći resetirati na daljinu ili čak koji će se sam resetirati ako detektira da je konekcija prekinuta dulje od 5 minuta. Međutim, ako želiš imati konekciju koja ima garantirani uptime 99,99% i/ili redudanciju, onda ćeš to platiti "malo" više, a za posao od kojeg zarađuješ i u kojem imaš obvezu (pravnu ili moralnu) prema korisniku, takva veza ti je potrebna. 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cekaj, stranica od 5000 ljudi i izgubis 500 ljudi u jednom danu? Koga ti muljas? Pa ni velike stranice ne uspiju izgubiti tolko ljudi zbog neceg, vodim stranicu od 200k ljudi i nisam nikad imal vise od 50 dislajkova dnevno. I kolko od tih 5k mozes zaraditi, 10$ tjedno? Ako i tolko.

I da, streamanje je zabranjeno, kao sto ti je vec napisano. U tvojem postu je tolko gluposti napisano, izmedu ostalog, fb ti je vec trebal dati ban i ne vjerujem da nije ako to radis. Banali su i za daleko manje prekrsaje.

Dalje, ako ti tolko treba teamviewer, cemu ne napravis racun tamo jer je sigurnije od zapisivanja kodova. Je tesko objasnit nekom starijem da resetira ruter, nazoves i kazes da onaj kabel koji ide od rutera do kutije isteka i opet usteka, rijesen problem. Nego u kojem to poslu radis da znas da se moze to napraviti od njih? Tcom?
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Cekaj, stranica od 5000 ljudi i izgubis 500 ljudi u jednom danu? Koga ti muljas? Pa ni velike stranice ne uspiju izgubiti tolko ljudi zbog neceg, vodim stranicu od 200k ljudi i nisam nikad imal vise od 50 dislajkova dnevno. I kolko od tih 5k mozes zaraditi, 10$ tjedno? Ako i tolko.

I da, streamanje je zabranjeno, kao sto ti je vec napisano. U tvojem postu je tolko gluposti napisano, izmedu ostalog, fb ti je vec trebal dati ban i ne vjerujem da nije ako to radis. Banali su i za daleko manje prekrsaje.

Dalje, ako ti tolko treba teamviewer, cemu ne napravis racun tamo jer je sigurnije od zapisivanja kodova. Je tesko objasnit nekom starijem da resetira ruter, nazoves i kazes da onaj kabel koji ide od rutera do kutije isteka i opet usteka, rijesen problem. Nego u kojem to poslu radis da znas da se moze to napraviti od njih? Tcom?

Za teamviewer ne upisujem kodove jer mi je vec sve zapamceno. Ali cu si napraviti jedan account

 

Kao prvo fb ne bana liveove. nego bana video i audio sadrzaj ako ostane na mojoj stranici. Ja nakon svakog livea ga izbrisem upravo zbog toga, da ne bi dobio prekrsaj

I da mali tipfeler e bio naravno da nije 500 ljudi  50 je.

 

I da radim za HT :)

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Onda bi morao znati da niti HT nema mogućnost udaljenog upravljanja uređajima povezanim putem mobilne mreže. A mobilna konekcija je inače najnepouzdaniji način povezivanja na net.

 

Kod fiksnih je druga priča, jer su uređaji pod nadzorom acs-a.

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

E,da, to za reset routera: T-com ti ima svoj firmware nad kojim imaju potpunu kontrolu i imaju svog root usera, a reset mogu napraviti ukoliko je ADSL linija inicijalizirana, pa makar korisnička konekcija nije aktivna.

 

Za GSM sustav nisam siguran da li omogućuje remote management bez aktivne internet konekcije, eventualno ga može ispucati s mreže i nadati se da će se uspjeti sam spojiti. Nisam siguran ni da imaju remote management account na tim routerima podešen, pitanje je čak i da li ga smiju imati - T-com je vlasnik svog routera i može raditi s njim što ga volja, dok je Tele2 tebi prodao router i ti si vlasnik, pa ti Tele2 ne smije ograničavati slobodu ni petljati po tvojoj opremi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne banaju live? A hrpa stranica koje su koristile live videe i glasovanje u istima su popusile ban zasto?

Nego, uvjeravaj ti i dalje da nema nis ilegalno u streamanju filmova...

Nisi odgovoril kolko zaradujes, 5-10$?

Godinama sam bio na tcomu i nikad ali bas nikad nisu resetirali ruter nego su govorili da ja resetiram, jedino su znali na centrali resetirat ali bi opet sam trebal ruter resetirat. A imal sam poziva i poziva...
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ranko eto živim ja pod tvojih 60 stupnjeva, ali je navečer bazna puna. Tebi koji si vjerojatno sam na baznoj je to nezamislivo.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ranko eto živim ja pod tvojih 60 stupnjeva, ali je navečer bazna puna. Tebi koji si vjerojatno sam na baznoj je to nezamislivo.

 zamislivo mi je. samo ja živim dijelu grada gdje su obiteljske kuće, mahom starija generacija. to me najviše i spašava, ali da mogu uzet recimo bakar 30/5 ili jače ne bih niti koristio ovo. meni je ovo zadnja opcija.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo danas, brzina je truba skoro kao bakar od tcoma. Dobio sam upload 30mbita max a download ide 8-12. Slabo..

 

Zanima me dali je normalo da mi u ruteru javlja stalno drugu brzinu recimo jednu sekundu je 10mbita onda padne na 100kbita itd

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 19:05 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
k1klop kaže...

Uzeo danas, brzina je truba skoro kao bakar od tcoma. Dobio sam upload 30mbita max a download ide 8-12. Slabo..

 

Zanima me dali je normalo da mi u ruteru javlja stalno drugu brzinu recimo jednu sekundu je 10mbita onda padne na 100kbita itd

 

 

Da, brzina se djeli među svim korisnicima. Kako tko vuče podatke brzina može varirati od 150mbita pa sve do par mbita, ili kbit-a/s.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

konačno su poštelali limitere nakon 1TiB prometa. Iako ja to konstantno zaobilazim resetiranjem rutera. al sad limiti rade kolko tolko dobro.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

konačno su poštelali limitere nakon 1TiB prometa. Iako ja to konstantno zaobilazim resetiranjem rutera. al sad limiti rade kolko tolko dobro.

 

Šta hoćeš reći da si skinuo 1TB u mjesec dana???

Šta, odlučio si skinuti cijeli net u par godina

Oni koji su sa tobom na baznoj stanici te proklinju do 5. koljena.

Eto zašto drugi nemaju brzi net, ti im ubijaš vezu

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MasterOfDisaster kaže...

Šta, odlučio si skinuti cijeli net u par godina

Oni koji su sa tobom na baznoj stanici te proklinju do 5. koljena.

Eto zašto drugi nemaju brzi net, ti im ubijaš vezu

 

 hahaha... a nije da ubijam, ali skidam. imam aktivni server plex za brata u inozemstvu, ugl nakupi se.

 

limit je poštelan u ruteru. nisam baš da gazim vezu do max.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znači...ovaj Huawei me izluđuje 

Jučer skužim ja da je net jaako spor - odvtim speedtest, dobim oko 8mbps DL (i ping veći od 50)

Rebootam router, pričekam da se digne, ponovno stisnem speedtest, sad je ping na normalnih 14 i DL oko 50mbps.

I to nije prvi put do sada da je router tak nakon više dana nerebootanja davao sporiju vezu na wifi. 

Dal se može podesiti nekak da se nakon 2-3 dana on sam automatski u neko gluho doba noći sam reboota?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mogu rec da sam zadovoljan s tim cudom od pokucnog evo nedelja uvece brzine preko 50mbs..

tele2 tele2
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

Znači...ovaj Huawei me izluđuje 

Jučer skužim ja da je net jaako spor - odvtim speedtest, dobim oko 8mbps DL (i ping veći od 50)

Rebootam router, pričekam da se digne, ponovno stisnem speedtest, sad je ping na normalnih 14 i DL oko 50mbps.

I to nije prvi put do sada da je router tak nakon više dana nerebootanja davao sporiju vezu na wifi. 

Dal se može podesiti nekak da se nakon 2-3 dana on sam automatski u neko gluho doba noći sam reboota?

 nije do rutera, i ja imam taj problem. čim mi da ip adresu bogu iza nogu, ping od 70 - 80, veza se spusti na nekih 120/15, kad ga resetam i da mi ping 18, onda ide veza do max.

 

ja neznam od kud dodijeljuje te adrese, nisu cgnat, jer se i dalje vidim izvana. ali sve radi drastično sporije. idući put kad mi uvali takvu adresu baš ću pogledat od kud je lokacija.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

Znači...ovaj Huawei me izluđuje 

Jučer skužim ja da je net jaako spor - odvtim speedtest, dobim oko 8mbps DL (i ping veći od 50)

Rebootam router, pričekam da se digne, ponovno stisnem speedtest, sad je ping na normalnih 14 i DL oko 50mbps.

I to nije prvi put do sada da je router tak nakon više dana nerebootanja davao sporiju vezu na wifi. 

Dal se može podesiti nekak da se nakon 2-3 dana on sam automatski u neko gluho doba noći sam reboota?

 Imas Huawei Hilink aplikaciju na mobitelu pa fino resetiras jednom dnevno preko iste.

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dogodi mi se tu i tamo da jednostavno nestane neta na par sekundi (crveni X kod monitora dole kod sata) ali nije toliko često al čudno kao da izgubi konekciju.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...

 Imas Huawei Hilink aplikaciju na mobitelu pa fino resetiras jednom dnevno preko iste.

 Daa, znam, nju i koristim, najpraktičniji način mi je to.

Bit će da je onda do ovoga kaj kolega veli za ip adrese

 

Ajde, bar znam za ubuduće, kad počne zezati net > reboot i to je to.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

 

Ajde, bar znam za ubuduće, kad počne zezati net > reboot i to je to.

Ja sam primjetio da se Huawei ruter zna usporit nakon para dana pa uvijek radije svaki dan resetiram i sve sljaka za  pet, 

jer tog moje ruter gnjave tri PC-a, Nintendo Switch i sest smartphona s mjesecnim prometom cca 800 GB pa mu nije za zamjerit.

 

Battlenet - TheProdigy#2234
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mozda sam propustio, ima li kakav firm za ovaj zte router sto ide uz pokucni? Da se makne ono djecje sucelje i da ga se barem malo vise moze konfiguritati?

I zna li netko kako upogoniti usb port na njemu, ne nalazim nigdje nista u opcijama
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kewin kaže...

Dogodi mi se tu i tamo da jednostavno nestane neta na par sekundi (crveni X kod monitora dole kod sata) ali nije toliko često al čudno kao da izgubi konekciju.

 wifi ili kabel? ako je kabel, probaj drugi port. ili drugi kabel.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kabel, premjestio sam  u drugi port pa sad ču pratit šta se dešava.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Drustvo dali ste primjetili da na speedtestu sada pise Tele2 a dosad je bilo Telia?

Sada Sada
Prije Prije
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kod mene i dalje pise Telia
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Na novoj mobilnoj verziji od kada je ima piše Tele 2.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
4.0.4.39328 je zadnja verzija na storeu, i meni i dalje stoji Telia pod provider
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da to vise ovisi o njihovoj IP lookup tablici, nego o verziji programa. Uvjeren sam da mi je prije par dana pisalo Tele2, a sad pise Telia. Speedtest preko browsera...

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Mozda sam propustio, ima li kakav firm za ovaj zte router sto ide uz pokucni? Da se makne ono djecje sucelje i da ga se barem malo vise moze konfiguritati?

I zna li netko kako upogoniti usb port na njemu, ne nalazim nigdje nista u opcijama

 Ima neki finski forum pa ako si zainteresiran: ZTE MF286 experiences to

 

prvo instaliraj neki translator (ja imam S3) da prevede stranicu. Čitam da na izmijenjenom firmware imaju mogućnost bridge moda za ovaj ruter, spominju razne frekvencije vjerojatno kod njih itd.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Verzija 4.0.4. Google Play od 12. ožujka.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice