Tablet Pipo m6 pro

poruka: 24
|
čitano: 20.635
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

Nedavno sam kupio ovaj tablet i mogu reći da je super ponuda za 1900 kuna......super kvaliteta izrade aluminij + plastika, retina 9,7" display izgleda odlično i vrlo ošto...super za čitanje teksta....nema laga...sve ide fluidno, quad core cortex a9 na 1,6 i dvije gige ddr3 rama super obavljaju posao....ima mogućnost priključka 3g stickova...za sada super zadovoljan.....pipov launcher izgleda kao win 8, a može se i učitati i običan pipov launcher bez toga + ima poseban launcher prilagođen djeci s igricama i dječijim stvarčicama.....odnos stranica je 4:3 kao i kod ipada...wi-fi singal mu je dosta snažan i ne puca....ima ogromnu bateriju 2x5000 mAh i može izdržati čitav dan intezivnog korištenja, možda čak malo i duže.....pod intezivno mislim igrice, surfanje, instaliranje, čačkanje po njemu cijeli dan....vrijedi definitivno tih novaca, pogotovo zbog fantastičnog ekrana + 5 mp kamera s bljeskalicom + GPS + bluetooth itd....preporuka

http://aloalo.hr/ponuda/pipo-max-m6-pro/

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 9:53 (riverside).
 
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

Ja sam uzeo isti tablet i sve ovo što kažeš stoji samo sam ja imao i malih poteškoća, a čitao sam da im je to boljka. Dok sam gledao film preko USB-a svako malo je ljavljao da je kabel odspojen i to prilično frustrira (iako nisam micao niti kabel niti USB). Primjetio sam još jedan problem interesira me da li se javlja kod drugih korisnika, pri radu često javlja da su pojedine aplikacije prestale sa radom (npr. explorer, google maps....) ?

12 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

Mislio sam si uzet taj tablet ali me užasno nervira taj debeli okvir oko ekrana,i na kraju uzeo za iste novce iPad mini!!

 

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

da, čitao sam na mob.hr gdje ima recenzija od m6 da im je to boljka....za sada sam ga spajao samo s kompom i nije bilo problema.....možda je to samo na nekim serijama problem....meni ponekad javi da je pipo launcher prestao s radom, ali to se da riješiti drugim launcherima.....nije sve savršeno, ali hardver je vrhunski....nadam se da će i softver biti sređen.

12 godina
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

držao sam novi mini ipad u rukama i stvarno je vrhunski dizajniran, tanak, ekran skoro najbolji koji sam vidio, ali je papreno skup......zato samo odustao od ipada...

12 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

Slažem se,iPad je preskup,dugo sam vagao  koji tablet da poklonim djeci za Božić,svašta mi je padalo na pamet,naručivanje iz Kine nekog tableta sa Retina zaslonom,u HR Pipo,Prestigio..(Pipo mi je bio u najužem izboru) na kraju sam izabrao iPad mini(prvi model,ne ovaj zadnji) kojeg sam plati nešto manje od 1900 kn,jedno mijesec dana sam prčkao u Metrou po iPad miniju i iPad 4,i moram priznat da  mi se "mini"  čini bolji izbor,taman veličina i odličan  feeling u rukama!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

Mozes li molim te podijeliti jos iskustava s tabletom s nama? Je li dosao update kakav? Koja mu je najveca mana? Rusi li se? Stabilan? Kako traje baterija? 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro
volegradele kaže...

Mislio sam si uzet taj tablet ali me užasno nervira taj debeli okvir oko ekrana,i na kraju uzeo za iste novce iPad mini!!

 

Sličnog sam bio razmišljanja. Ja sam imao Galaxy Tab 2 10.1" i bio mi je pretežak za noramalan rad sa jednom rukom pa čak i prevelik. Prodao ga i uzeo

iPad mini 1 u HGSpotu kad je bio na akciji za 1900kn. Ni trenutka nisam požalio.Puno lakši, kompaktiniji a display svega malo manji tako da sam osobno prezadovoljan.

Nisam neki zagrizeni appleovac jer imam android telefon jako dugo ( galaxy s2 ) pa znam sta je to dobar telefon na adnroid platformi (rootan). I tablet galaxy mi je bio na custom romu kao i mobitel i izvlacio sam max. iz njega cak i ocao ali ipad mini radi fluidnije i bolje. To mogu sada raci kad sam i jedno i drugo koristio neko vrijeme da su tableti od apple ipak bolji od androida. Nisam se imao prilike igrati sa Nexusom 7 druge generacije ali meni je to premalo.

Što se tiče Pipo tablete, stvarno su solidan proizvod koji je vrijedan pažnje i trebaju biti u užem izboru svakoga tko razmišlja o androidu.

Eto ovo su neka moja razmišljanja s kojima se ne morate slagati. Eto sad bi trebao tk. već za neke model applea je izašao i JB pa će tako i moj iPad mini brzo preci na dark side :)

 

Pozdrav !

12 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

Pa utisci su za sada dobri. Stigao je neki sistemski update od 5 mb, ali nisam skužio čemu služi, jer je verzija androida i dalje 4.2.2. Možda neki firmware, stvarno nemam pojma. Pipo launcher mi se stalno gasio, ali to se da riještiti tako da se u postavkama onemogući. Inače sve ostalo šljaka ok. U prvih par dana znao se misteriozno ugasiti preko noći tako da sam ga morao staviti na punjač i ponovo pokrenuti na tipku za paljenje. Nije se baterija ispraznila već vjerojatno neka aplikacija zablokira. To mi se dešavalo i s drugim tabletima tako da je to izgleda normalna pojava u početku. Kad sam ga malo dotjerao i ispolirao to se više ne dešava. Savjetujem instalaciju nova launchera. Probao sam par nezahtjevnih igrica tipa bele i birdsa, nemam primjedbi. Većinom ga koristim za surfanje i za tu namjenu je stvarno super. Tekst je čitak, slike super izgledaju u toj rezoluciji, sve je brzo i bez greške. Baterija je ok. Pola sata surfanja pojede 7-10 posto baterije. Znači nekih 6-7 sati surfanja je izvedivo, gledanja filmova isto tako. Mislim da baterija još nije dosegla svoj pun kapacitet i da treba još nekoliko punjenja i pražnjenja pa će biti još bolja. Ekran je veliki potrošač baterije tako da ću možda još uspjeti izvuči +1 sat vremena surfanja kad se baterija do kraja formira. Inače u standby modu potrošnja baterije je stvarno minimalna, a stalno mi je uključen wi-fi, mail  i weather sinkronizacije. Tablet je stvarno velik i težak tako da nije baš za nošenje po džepovima. Ustvarni ne znam u koji bi to džep stalo. Po meni naveći minus je unutrašnja pohrana od 2 gb namjenjena instaliranju aplikacija. Opet i to se može riješiti, a možda je nekome i to dovoljno. Samo ne mogu vjerovati da tablet od 16 gb ima samo 2 gb za aplikacije. Moj samsung galaxy note 2 ima na raspolaganju svih 16 gb i ne moram razmišljati da li ću nešto moći ili ne instalirati. Generalno sam zadovoljan, užitak je s njim raditi i mislim da je cijena njegov najveći adut, jer se teško za tu lovu može dobiti nešto slično. Inače sam dosta strog i zahtjevan kad su u pitanju tableti i smartphoneovi tako da je ovo možda i suzdržan osvrt. Najbolje je otići u trgovinu i sam isprobati kako to sve izgleda. Moja preporuka.   p.s. apple ipad je stvarno vrhunski tablet izgledom i svime što nudi.....naravno da bih njega prvo uzeo, ali brate preskupo......4000-5000 kuna za tablet je previše.....govorim o ipad airu i starim 10 inčnim ipadima....ipad mini je malo manje skup, ali opet preskup.....

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Tablet Pipo m6 pro

A da li je netko uspio povezati nekakav USB hub na ovaj tablet?

Naime, zanima me korištenje tableta u kombinaciji sa keyboard caseom i mišom. Dakle tipkovnicu i miša bih spojio na usb HUB i zaj HUB na tablet.

Tablet koristim kao neku vrstu laptopa pa mi je to jako bitno...

I da li je moguće koristiti 3g usb dongle?

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2013 9:45 (kolibri).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tablet Pipo m6 pro

Baš nitko!?

Dvoumim se između M8 i M6 jer M8 navodno ima sva micro USB porta.

Ja bih ipak M6 ali bi je bitno da taj jedan microUSB podržava HUB.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tablet Pipo m6 pro

Bok svima!

Da li je netko imao problem sa gasenjem tableta?

Naime moj se potpuno ugasi nakon par sati mirovanja!

Trazio sam u postavkama dal ima nesto gde se to iskljuci, ali nista!

Ljudi pomagajte!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

Svaki tablet ima negdje mjesto da se narihta za koliko će se vremena ugasiti

Imaš opciju 2 min,5 min,10,30,i još neko vrijeme, i nikada. Treba to naći i podesitina željeno vrijeme.

Tak sam i ja mislio već nosit na reklamaciju jer mi je bio narihtan na 2 minute,i ako se s njim ništa ne radoi,isključi se za 2 min.Isto sam mislio da je pokvaren.

Sada sam ga postavio na 5 minuta i ok,ako nekud moram na brzinu otići,a onda se zadržim,on se lijepo ugasi za 5 min.da ne troši za osvjetljavanje ekrana.

Samo Canon priznam
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

 

Znam to, ali moj se potpuno ugasi, moram ga ponovo palit tj.podizat čitavi sistem!

12 godina
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

tako je i meni bilo prva dva tri dana, ali je poslije prestalo.........instaliraj neki drugi launcher, a ove pipine onemogući u postavkama.....meni je onda prestalo gašenje....ne mora to biti razlog, ali prestalo je

10 godina
neaktivan
offline
Tablet Pipo m6 pro

Da li je netko uspio i koji Adobe flash player je instalirao i kako? {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro
kolibri kaže...

Baš nitko!?

Dvoumim se između M8 i M6 jer M8 navodno ima sva micro USB porta.

Ja bih ipak M6 ali bi je bitno da taj jedan microUSB podržava HUB.

  pozdrav!

 

naručila sam si Pipo M6 pro tablet, no još je na putu iz Kine. zanima me da li se na njega može spojiti eksterni disk (osim usb memorije), jer navodno da ima OTG kabel? također, koja je najveći kapacitet micro sc kartice koja se može umetnuti unutra a da je prepozna (32 GB ili 64GB ili još više?) ako je netko probao... naime, tablet bi spojila na receiver za slušanje mp3-ca pa me zanima koji bi bio najbolji & najveći način za proširiti kapacitet njegovog internog diska od 16GB? :)

 

puno hvala na svakom odgovoru...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 17:24 (Nena).
15 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

Gdje se u postavkama moze mjenjati rezolucija? Imam sluzbeni 4.2.2 rom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

mene isto zanoma gdje se na M6 Pro može mijenjati rezolucija osim na HDMI postavkama

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

Da li bi koristio tipkovnicu koja ima vlastitu bateriju radi povečanja autonomije ili bi koristio bilo kakvu tipkovnicu?

Nije sve u Internetu na kompjuteru. Nešto je i u Internetu preko smartphona.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet Pipo m6 pro

Razmišljam i ja o kupovini nekog Pipa ili sličnog Kineza s retina zaslonom. Treba mi za čitanje skeniranih tekstova i surfanje spajanjem na kućni WI-FI, eventualno gledanje nekog filma. Igrice i slično me ne zanima.

Nigdje ne mogu naći razliku između ovog zaslona i onog od Ipada? Koja je razlika?

Zanima me da li netko čita knjige na njemu i kako to izgleda, pogotovo u usporedbi s nekim e-readerom koji mi je premal za čitanje skeniraih knjiga?

Da li ga kupovati u Hr ili naručiti izvana obzirom da se van EU mora plaćati PDV i carina?

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 22:20 (Erda).
14 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

jel ko zna zasto na pipu m5 ne mogu instalirati padtv, piše da ima sve dovoljno za raditi ali nesto ne stima

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

Pitanje za vlasnike pipo m6 pro.

 

Tablet sve super štima i nakon toga ima perioda kada razmišlja razmišlja po pola minute, pa i više. 

Tablet sam rootao, izbrisao aplikacije koje ne trebam... nije pretovaren glupostima....

 

Nakon toga sam instalirao par programčića koji prate aktivnost procesora itd.

 

Taglet ima 4x A9 jezgre. Ono što mi je zapelo za oko da su sve jezgre paralelno opretećene? Slike je u privitku. 

Kod mobitela koje imam u kući, jezgre su "asinkrono opterećene". Tj. povremeno radi samo jedna. Pa je prva na 90% opterećenosti, dok je druga na 30% itd. itd.

 

Kakva su vaša iskustva? 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 8:36 (hrastro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tablet Pipo m6 pro

update... sada vidim da ovaj program očitava krivi procesor?! 

jer je trebao biti RK3188 u 28nm. Tako mi piše i na kučištu tableta. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice