Koji windows tablet?

poruka: 23
|
čitano: 13.198
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Gdje naći povoljan windows tablet?

Zna li tko gdje bih mogao naći povoljan windows rt tablet do kojih 1500 kn?

Tražio sam po njuškalu i općenito netu ali sam jedino na skupe naišao.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji windows tablet?

slabo ces to naci

a i koliko znam microsoft je odustao od RT verzije

 

android tableti su najjeftinija opcija

 

btw svidja mi se kako surface pro 3 dodje preko 1100€

ne znam samo koja budala bi dala tolike novce za tablet

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje naći povoljan windows tablet?
EZY-E kaže...

Zna li tko gdje bih mogao naći povoljan windows rt tablet do kojih 1500 kn?

Tražio sam po njuškalu i općenito netu ali sam jedino na skupe naišao.

jeP http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/microsoft-surface-rt-64-gb-bluetooth-tipkovnica-oglas-12415053

Fanu kaže...

slabo ces to naci

a i koliko znam microsoft je odustao od RT verzije

 

android tableti su najjeftinija opcija

 

btw svidja mi se kako surface pro 3 dodje preko 1100€

ne znam samo koja budala bi dala tolike novce za tablet

možda zato jer je to tablet koji ti može zamjeniti doma PC... inaće, družim se već par dana sa svojim RT-om i mogu ti reći da je to jako dobra stvar.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
11 godina
offline
Re: Gdje naći povoljan windows tablet?
skank666 kaže...

možda zato jer je to tablet koji ti može zamjeniti doma PC... inaće, družim se već par dana sa svojim RT-om i mogu ti reći da je to jako dobra stvar.

 

za 1100+€ kupis 2 solidna laptopa (ili 1 ultrabook) koji ce obaviti puno bolji posao.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 20:04 (Fanu).
14 godina
offline
Koji windows tablet?

Danas isprobao lenovo tablet sa DESKTOP win8.

Samo ću reći da ta kombinacija posere i android i ios tablete, nešto predobro.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji windows tablet?

koja je cijena tog tableta i koja je rezolucija ekrana (ako je ista iznad 1980x1200 windows je tu u banani posto se ikone, tekst i ostalo ne skejla kako spada)?

 

kad uzmes to u obzir shvatis da ti windows tableti i nisu toliko dobar buy

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji windows tablet?
Fanu kaže...

koja je cijena tog tableta i koja je rezolucija ekrana (ako je ista iznad 1980x1200 windows je tu u banani posto se ikone, tekst i ostalo ne skejla kako spada)?

 

kad uzmes to u obzir shvatis da ti windows tableti i nisu toliko dobar buy

Full hd je ekran.

Cijena je bila 3600 kn (sa tipkovnicom) i torbom.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
11 godina
offline
Koji windows tablet?

kontas, to je problem windows tableta

uzasna cijena

 

ti za 1900 kn mozes kupiti slijedeci tablet:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_pro_8_4-5946.php

 

trenutno jedan od najjacih android tableta na trzistu za skoro upola manju cijenu

lijepo ga rootas i instaliras sta hoces na njega

 

windows tabletima nedostaje tablet aplikacija i posteno skaliranje

sto ce se vjerojatno ispraviti sa windowsima 9, kojeg trenutni windows tableti vjerojatno vidjeti nece

 

za tu cijenu koja se trazi za posteniji windows tablet ti komotno uzmes laptop koji je jaci i na kojem je puno ugodnije raditi 

 

ali moram pohvaliti kvalitetu izrade windows surface pro tableta koja je stvarno na nivou, pogotovo surface pro 3 koji izgleda svjetski (doduse i platis ga svjetski)

Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji windows tablet?
Fanu kaže...

kontas, to je problem windows tableta

uzasna cijena

 

ti za 1900 kn mozes kupiti slijedeci tablet:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_pro_8_4-5946.php

 

1. trenutno jedan od najjacih android tableta na trzistu za skoro upola manju cijenu

lijepo ga rootas i instaliras sta hoces na njega

 

2. windows tabletima nedostaje tablet aplikacija i posteno skaliranje

sto ce se vjerojatno ispraviti sa windowsima 9, kojeg trenutni windows tableti vjerojatno vidjeti nece

 

3. za tu cijenu koja se trazi za posteniji windows tablet ti komotno uzmes laptop koji je jaci i na kojem je puno ugodnije raditi 

 

ali moram pohvaliti kvalitetu izrade windows surface pro tableta koja je stvarno na nivou, pogotovo surface pro 3 koji izgleda svjetski (doduse i platis ga svjetski)

1. Može on biti najjači android tablet u svemiru al će svejedno štekati, isprobao sam onaj galaxy tab s i ofc da šteka.

2. Win9 će trenutni tableti (koji pokreću full win) SIGURNO vidjeti jer su oni PUNOKRVNA računala, svaki novi win fino instaliraš kao i na desktop, a ne da skačeš od veselja ako dobiješ 1 update kod androida.

3. Đaba mi šta je jači ako na win8 tabletu pokrećem sve programe kao i na desktopu, -štekanje, +našao sam dellov venue 8  lenovo miix 2 8" i asus vivotab note 8" za 2000 kn (8 incha, full win), tako da ti ovo za isplativost androida sve pada u vodu

 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 21:35 (EZY-E).
11 godina
offline
Re: Koji windows tablet?
EZY-E kaže...

1. Može on biti najjači android tablet u svemiru al će svejedno štekati, isprobao sam onaj galaxy tab s i ofc da šteka.

2. Win9 će trenutni tableti (koji pokreću full win) SIGURNO vidjeti jer su oni PUNOKRVNA računala, svaki novi win fino instaliraš kao i na desktop, a ne da skačeš od veselja ako dobiješ 1 update kod androida.

3. Đaba mi šta je jači ako na win8 tabletu pokrećem sve programe kao i na desktopu, -štekanje, +našao sam dellov venue 8 za 2000 kn (8 incha, full win), tako da ti ovo za isplativost androida sve pada u vodu

 

 

1. samsung tableti (i mobiteli) su notorni po stekanju zahvaljujuci uzasnom touchwiz sucelju 

mozes to brzinski rijesiti instalacijom nova launchera ili instalacijom custom ROMa koji mice sav taj samsung bloatware

 

a i galaxy tab s je tek nedavno izasao i ima novi exynos chipset, kontam si da ce se nakon par updejtova situacija popraviti (pogotovo izlaskom android L)

uostalom nije to neko posebno stekanje, rijec je o stekanju do kojeg nekad dolazi zbog raznih android animacija, sami programi/igre i ostalo ne steka

 

probaj sony tablet z i vidjet ces da uopce nema stekanja

 

2. heh, ali je svaki android update besplatan i rijec o automatskom procesu

windows 9 image ce ti po instalaciji zauzeti 15+gb (meni je upravo windows 7 folder dosao na nevjerojatnih 34gb lol, u temp folderu nemam nista) - poprilicno s ozbirom koliko je skup storage kod windows tableta

 

3. je, pokrenes ti photoshop na windows pro tabletu, ali da li ces moci normalno navigirati kroz menije je druga stvar i tu opet dolazimo do problema skaliranja (sto ne ovisi samo o microsoftu vec i o developerima programa) - situacija bi se trebala popraviti sa windowsima 9, ali ces se na njih bome nacekati 

btw dell venue 8 dolazi sa androidom, ne windowsima

 

android tablete mozes naci od 300kn pa navise, nexus 7 2013 novi imas za ispod 1400kn vec

posten windows tablet (ne ova RT smeca) nema sanse da nadjes novi za neke normalne novce

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 21:37 (Fanu).
14 godina
offline
Re: Koji windows tablet?
Fanu kaže...
EZY-E kaže...

1. Može on biti najjači android tablet u svemiru al će svejedno štekati, isprobao sam onaj galaxy tab s i ofc da šteka.

2. Win9 će trenutni tableti (koji pokreću full win) SIGURNO vidjeti jer su oni PUNOKRVNA računala, svaki novi win fino instaliraš kao i na desktop, a ne da skačeš od veselja ako dobiješ 1 update kod androida.

3. Đaba mi šta je jači ako na win8 tabletu pokrećem sve programe kao i na desktopu, -štekanje, +našao sam dellov venue 8 za 2000 kn (8 incha, full win), tako da ti ovo za isplativost androida sve pada u vodu

 

 

1. samsung tableti (i mobiteli) su notorni po stekanju zahvaljujuci uzasnom touchwiz sucelju 

mozes to brzinski rijesiti instalacijom nova launchera ili instalacijom custom ROMa koji mice sav taj samsung bloatware

 

a i galaxy tab s je tek nedavno izasao i ima novi exynos chipset, kontam si da ce se nakon par updejtova situacija popraviti (pogotovo izlaskom android L)

uostalom nije to neko posebno stekanje, rijec je o stekanju do kojeg nekad dolazi zbog raznih android animacija, sami programi/igre i ostalo ne steka

 

probaj sony tablet z i vidjet ces da uopce nema stekanja

 

2. heh, ali je svaki android update besplatan i rijec o automatskom procesu

windows 9 image ce ti po instalaciji zauzeti 15+gb (meni je upravo windows 7 folder dosao na nevjerojatnih 34gb lol, u temp folderu nemam nista) - poprilicno s ozbirom koliko je skup storage kod windows tableta

 

3. je, pokrenes ti photoshop na windows pro tabletu, ali da li ces moci normalno navigirati kroz menije je druga stvar i tu opet dolazimo do problema skaliranja (sto ne ovisi samo o microsoftu vec i o developerima programa) - situacija bi se trebala popraviti sa windowsima 9, ali ces se na njih bome nacekati 

btw dell venue 8 dolazi sa androidom, ne windowsima

 

android tablete mozes naci od 300kn pa navise, nexus 7 2013 novi imas za ispod 1400kn vec

posten windows tablet (ne ova RT smeca) nema sanse da nadjes novi za neke normalne novce

 

 

1. Instalacijom drugog launchera NE mičeš sav bloatware, on je puno dublje integriran od samog launchera, a sa custom romom ti UVIJEK dolaze novi problemi jer ih ipak radi najčešće jedan čovjek i UVIJEK nešto neće raditi kako spada (najčešće kamera).

Kod tableta z, priznajem, nisam naišao na štekanje, ali sam uvjeren da će ga za koju nadogradnju itekako biti.

2. Istina da je besplatan i (donekle) automatski.

Yep, to je malo problem, ali kod većine win8 tableta imaš podršku za micro sd.

3. Itekako možeš normalno navigirati njime, pogledaj kako se battlefield vrti na njima pa će ti sve biti jasno.

U njima je sad nova generacija Atoma koji su masu bolji od onih u netbookovima.

Dell venue 8 pro dolazi s winom, zeznuo se.

 

Ti od 300-1000 kn su 99% krš čisti (probao ih par u tele2 i vipu), a od nexusa 7 sam odusta kad sam vidio šta je kitkat napravio od nexusa 7 2012.

Kažem ti ponovo lenovo miix 2 i asus vivotab note 8 za 2000 kn.

RT tableti nikako nisu smeće, zašto bi bili? Sve mogu šta i PRO samo šte ne vrte desktop programe.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji windows tablet?
EZY-E kaže...

Ezy ,pusti bisera ,vidiš da trolla s Androidom ,ko i ovaj biser.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 22:01 (kizo2703).
11 godina
offline
Koji windows tablet?

lol na trolanje

 

samo kazem da su android tableti best buy posto ima hrpetina optimiziranih aplikacija za njih i puno su jeftiniji od windows tableta

performansama su high end android tableti izjednaceni sa windows tabletima uz puno manju cijenu

 

nit sam rekao da se instalacijom nova launchera mice bloatware, vec da ces vise-manje rijesiti problem stekanja na samsung uredjajima posto je touchwiz overlay uzrok problema

instalacijom custom ROMa u potpunosti mices problem laga posto custom ROMovi izbace sva nepotrebna smeca s kojima dolaze novi tableti (btw custom ROMove uglavnom rade timovi koji na taj nacin zarade nesto sa strane od donacija - i vecina tih timova je iznimno profesionalna, tako je i nastao cyanogenmod)

 

windows RT tableti su smeca zato sto je developerska podrska za windows RT gotovo pa nepostojeca

izbor aplikacija nije ni blizu onom kojeg imas na androidu i iOSu

 

to sto se battlefield vrti OK na windows tabletu mi takodjer nista ne znaci 

namjerno sam spomenuo photoshop posto je navigacija prstima po meniu kroz taj program (a i ostale) uzasna 

klikanje minimize/maximize i close buttona (izvan metro sucelja, u kojem ces biti vecinu vremena s obzirom da vecina programa nema metro inacicu) je horor 

tu onda dolazimo do toga da moras iskesirati dodatne pare ili za stylus ili za samostalnu tipkovnicu sa trackpadom (koju nisi uvijek u situaciji koristiti, npr u autu ili krevetu)

 

dell venue pro 8 ne nadjem za ispod 300€, u hrvatskoj ga ne nadjem nikako.

za 250€ mozes uzeti vec navedeni samsung galaxy tab pro 8.4 koji ima veci ekran puno vece rezolucije, procesor koji i dalje rastura, te najnoviji android

 

sad je na tebi da odlucis isplati li ti se ta razlika od 50+€ u cijeni samo da bi imao windows tablet koji funkcionalnoscu (upotrebljivom jel, pokretanje battlefielda koji steka ne racunam ni pod razno) nije ispred android tableta

 

toliko do mene na ovu temu

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 22:36 (Fanu).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji windows tablet?
Ok je RT, store je malo u neredu ali ko tablet je cisto fajn. Dakle, konzumacija sadrzaja sa RT je zadovoljavajuca...
E, od desktop programa vrti samo punokrvni office 2013...
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
offline
Re: Koji windows tablet?
Fanu kaže...

lol na trolanje

 

samo kazem da su android tableti best buy posto ima hrpetina optimiziranih aplikacija za njih i puno su jeftiniji od windows tableta

performansama su high end android tableti izjednaceni sa windows tabletima uz puno manju cijenu

 

nit sam rekao da se instalacijom nova launchera mice bloatware, vec da ces vise-manje rijesiti problem stekanja na samsung uredjajima posto je touchwiz overlay uzrok problema

instalacijom custom ROMa u potpunosti mices problem laga posto custom ROMovi izbace sva nepotrebna smeca s kojima dolaze novi tableti (btw custom ROMove uglavnom rade timovi koji na taj nacin zarade nesto sa strane od donacija - i vecina tih timova je iznimno profesionalna, tako je i nastao cyanogenmod)

 

windows RT tableti su smeca zato sto je developerska podrska za windows RT gotovo pa nepostojeca

izbor aplikacija nije ni blizu onom kojeg imas na androidu i iOSu

 

to sto se battlefield vrti OK na windows tabletu mi takodjer nista ne znaci 

namjerno sam spomenuo photoshop posto je navigacija prstima po meniu kroz taj program (a i ostale) uzasna 

klikanje minimize/maximize i close buttona (izvan metro sucelja, u kojem ces biti vecinu vremena s obzirom da vecina programa nema metro inacicu) je horor 

tu onda dolazimo do toga da moras iskesirati dodatne pare ili za stylus ili za samostalnu tipkovnicu sa trackpadom (koju nisi uvijek u situaciji koristiti, npr u autu ili krevetu)

 

dell venue pro 8 ne nadjem za ispod 300€, u hrvatskoj ga ne nadjem nikako.

za 250€ mozes uzeti vec navedeni samsung galaxy tab pro 8.4 koji ima veci ekran puno vece rezolucije, procesor koji i dalje rastura, te najnoviji android

 

sad je na tebi da odlucis isplati li ti se ta razlika od 50+€ u cijeni samo da bi imao windows tablet koji funkcionalnoscu (upotrebljivom jel, pokretanje battlefielda koji steka ne racunam ni pod razno) nije ispred android tableta

 

toliko do mene na ovu temu

Ono, sam sebi govorim da ne trošim energiju na pisanje, ali jednostavno moram kad vidim kakve gluposti pišeš i tako dezinformiraš potencijalne kupce tableta sa winsima.

Android tableti nisu ništa best buy kad za 2000 kn nađem 8" win tablet sa fakin punim windowsima, nikakve aplikacije se ne mogu mjeriti sa browsanjem iz chroma ili IE-a i pravim multitaskingom.

Win RT smeća jer ih developeri ne podržavaju.. Ovo je žalosno šta pišeš.

A ako hoćeš raditi u photoshopu a pritom ne pipkati prstima ekran, VIDI ČUDA, možeš fino uštekati miš u taj tablet i ajmo.

Baš se vidi da uopće nisi probao raditi na jednom takvom tabletu, lakše je stisnuti X u prozoru prstom, nego pogoditi soft touch tipku na android tabletu.

Editirao sam tekst već, zeznuo sam se, dell se ne može naći, ali zato lenovo i asus mogu te kod njih ne moram trpiti užasnu plastiku kao kod svih tih galaksija.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
10 godina
protjeran
offline
Koji windows tablet?

 

Ave.

Može preporuka par lokacija u zagrebu, gdje bih mogao malo pogledati i probati windows tablet prije kupnje ... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji windows tablet?
bunkermax kaže...

 

Ave.

Može preporuka par lokacija u zagrebu, gdje bih mogao malo pogledati i probati windows tablet prije kupnje ... 

Imaš u jurišićevoj lenovo store, na pultu samo pitaš možeš li isprobati koji, dat će ti.

Ja kupio dell venue 8 pro i prezadovoljan.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
10 godina
protjeran
offline
Koji windows tablet?

 

E hvala. To mi i lokacijski paše.

Kakvu usb utore ima,  glede spajanja pisača, skenera, 4g stika.....   ?  Nema utor za sim karticu  ?

 

Zna li netko i za druge marke i modele, gdje ih malo vidjeti i probati.....

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji windows tablet?

uzeo acer w3 810 na crnjaka za 1000kn, i više nego zadovovljan.

 

Imam njega i xperia tab z. 

 

Tab Z koristim za citanje stripova i knjiga, a acer za surfanje i mail. Jednostavno mi chrome radi puno bolje na windowsima nego na androidu.

 

Jedino što ne mogu skužit je postoji li nacin za imat kontrole za glazbu na lock screenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji windows tablet?
bunkermax kaže...

 

E hvala. To mi i lokacijski paše.

Kakvu usb utore ima,  glede spajanja pisača, skenera, 4g stika.....   ?  Nema utor za sim karticu  ?

 

Zna li netko i za druge marke i modele, gdje ih malo vidjeti i probati.....

Ima samo micro usb, ali na njega možeš pomoću adaptera spojiti sve što spajaš i na pravi komp.

On zapravo i je pravi komp pošto ima prave winse.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
10 godina
protjeran
offline
Koji windows tablet?

A  pisač-skener i usb4g stik mi je bitno da ne zeza....

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji windows tablet?

Uskoro ću prodavat svoj Acer iconia w501 32 GB, nema dock. Naštrikan win 8.1  Zvijer od tableta, mislim da je prvih od win tableta uopće. Imam ga tri godine i u potpunosti zamjenjuje poslovni laptop kad sam u pokretu. Mana mu je težina (oko 1 kg) i jedino iz tog razloga ga mijenjam, naravno također za win tablet. Još nisam odlučio koji ali uskoro hoću i stavit ću ovaj na bug oglasnik. Cijena će biti OK jer mislim da je bolje ići nešto manjom cijenom i prodat za par dana nego vrtit mjesecima oglas.

 

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 11:09 (maximilian).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji windows tablet?

pozdrav, trebala bi mi preporuka za windows tablet od 10-11 incha... budget bi bio do 2000 kn negdje u hrv, ako nadjete nesto bolje za te pare na ebayu ili negdje u austriji pase i to :) 

trebao bi biti sto jaci tako da nemam frke sa stekanjem, da mogu pogledat film bez brige pa mozda cak i zaigrat pokoju igru na slabijim postavkama, sto (sudeci po videima na youtubeu) nije uopce nemoguce

FUS RO DAH!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice