Coby kyros MID 1125 POMOĆ

poruka: 11
|
čitano: 13.135
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Coby MID 1125 - pomoć

Evo sam neki dan kupio ovaj tablet (ženi, ne sebi) i sada sebi ye.em majku...

 

Šugavi android opet u svom svojem ''sjaju'' plus tablet koji u specifikacijama javlja jedno, a u testovima sasvim drugo... Specifikacije kažu: ARM 7v2 na 1GHZ (i na internetu i u njegovim papirima!) a test kaže ARM7 800MHz.... i to u prosjeku na 150MHz, čak i kada palim 720p film?... (nije ni čudo što trza)

Pa zatim memorija - storage je SD kartica a njegov flash se prikazuje pod nazivom SD kartica...božemesačuvaj... (blaženi idiot Gates)

Pa čas ima 512Mb, čas 700Mb rama... 

 

I još uvijek nemam pojma kako da natjeram to zeleno smeće da automatski prebacuje aplikacije na SD? Na STVARNI SD, a ne ono što on naziva SD-om (unutarnji flash nand od 4Gb)?

 

itko da zna?

 

Iskreno, nije mi baš najjasnije sve ovo (priznajem, gadi mi se android) i molim pomoć - koji je najbolji način za rootanje i koji je najbolji video player (da vrti mp4, mkv kante sa titlovima .srt)?

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 1:15 (Danyel).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Coby kyros MID 1125 POMOĆ

netrebaš se ljutiti na android...iskreno taj tablet je čisto smeće(bez uvrede) :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Coby MID 1125 - pomoć
Danyel kaže...

Evo sam neki dan kupio ovaj tablet (ženi, ne sebi) i sada sebi ye.em majku...

 

Šugavi android opet u svom svojem ''sjaju'' plus tablet koji u specifikacijama javlja jedno, a u testovima sasvim drugo... Specifikacije kažu: ARM 7v2 na 1GHZ (i na internetu i u njegovim papirima!) a test kaže ARM7 800MHz.... i to u prosjeku na 150MHz, čak i kada palim 720p film?... (nije ni čudo što trza)

Pa zatim memorija - storage je SD kartica a njegov flash se prikazuje pod nazivom SD kartica...božemesačuvaj... (blaženi idiot Gates)

Pa čas ima 512Mb, čas 700Mb rama... 

 

I još uvijek nemam pojma kako da natjeram to zeleno smeće da automatski prebacuje aplikacije na SD? Na STVARNI SD, a ne ono što on naziva SD-om (unutarnji flash nand od 4Gb)?

 

itko da zna?

 

Iskreno, nije mi baš najjasnije sve ovo (priznajem, gadi mi se android) i molim pomoć - koji je najbolji način za rootanje i koji je najbolji video player (da vrti mp4, mkv kante sa titlovima .srt)?

Mislio sam i ja tako, ali ipak nije smeće. A evo i zašto.

 

Nakon višesatnog druženja sa Cobyem i zelenim čudovištem, uspio sam pohvatati konce i namjestiti sve kako spada. Stavio sam novi 4.1.1 Jelly bean, ROOTAO ga (makar govorili da se nemože LOOL) i uključio Google Play (market). Poskidao par aplikacija (zapavo, stotinjak) i naštelao hardver (overclock na 1.1GHz, oslobodio memoriju...). Uz pravilini odabir playera i codeca, vrti sve živo (osim onih od nekoliko Gb) bez trzanja, Opera je No.1 u mobilnom svijetu (Dolphin i Safari nisu joj ni do koljena) - brza, stabilna i multifunkcionalna, malo rada na sučelju i fontovima i napokon sam uspio od ovog desetinčnog Cobya napraviti sasvim pristojan (i rootan) tablet. Nemam primjedbi, pogotovo ne za cijenu po kojoj sam ga kupio (samo 900kn - star mjesec dana, s karticom SD 32Gb class10 i HDMI-em!).. Radi besprijekorno, baterija mu lijepo traje (6 sati intenzivnog rada), malo se grije i ne ruši ništa. Zadovoljan sam. Jest da sam potrošio sinoć i danas preko 10 sati za dovođenje u red, ali se isplatilo! {#}

 

Ono što je mana androida i svih sličnih sustava, uključujući iOS i Linux (unix) je NEPOSTOJANJE kvalitetnog, intuitivnog Explorera. I to je ono što me oduvijek nerviralo kod Androida, koji em što je nepraktičan, em je i ružan (u usporedbi sa iOS-om i Windowsima mobile/8 - da, ja dolazim iz tog ''svijeta'').

A da ne govorim o muci zvanoj (ne)zaustavljanje background aplikacija i mušičavom multitaskingu. {#} malo zeleno smeće - no hard feelings, android fanboys!

 

 

Iz Hrvatske, s ljubavlju
12 godina
offline
Coby kyros MID 1125 POMOĆ

ja sam isto za windows 8 i ios ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Coby MID 1125 - pomoć

Samo kad se sjetim da su mi okolo pokušavali uvaljati Prestigia (desetinčni modeli, njih sam tražio) za preko 1000kn... Prestigio se ne može mjeriti s Cobyem, čak ni kad se radi o istom hardveru (Archosovom standardu - Cortex A8 na 1GHz sa mali-200/300 GPUom, 256 ili 512Mb rama, nešto roma i 4 Gb flasha)... savija se i uvija, grije i šta sve ne (uvjerio se na svoje oči)..

 

Jedini problem ostaje ono glavno što me i sinoć mučilo - kako ga natjerati da prebacuje sadržaje na SD karticu a ne na unutranji SD (zapravo flash nand)?

 

u stvari, ne mogu ni pristupiti /mnt (mountu) - ni jedan file explorer ga ne vidi (a vidi sve ostale direktorije)??

Jedino što mogu je preko nekog playera otvoriti /mnt (SD karticu) i pogledati video s nje...

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 16:14 (Danyel).
12 godina
offline
Coby kyros MID 1125 POMOĆ

to trebaš ručno...ima neki program,ali sam zaboravio kako se zove

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Coby kyros MID 1125 POMOĆ
tinchy199 kaže...

to trebaš ručno...ima neki program,ali sam zaboravio kako se zove

Našao sam jedan (sat vremena mi trebalo) - fx viewer. čini se solidan, lijepo, pregledno i vrlo korisno. Čak i dobar GUi nalik Windowsima... :-))

 

Samo kako da natjeram zeleno smeće da sprema (recimo download) na SD karticu?

 

Ajmo, zeleni fanboyi, pomoć!

Iz Hrvatske, s ljubavlju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Coby kyros MID 1125 POMOĆ

Nakon par sati isprobavanja novog 4.1.1 Jelly-a shvatio sam da ima debelih problema sa Flash videom (Adobe više neće praviti flash za Android, prekinuo od četvorke...?), te da dosta palikacija koje su normalno radile na Froyu (2.x.x Android), sada na četvorci ne rade...

 

Uglavnom, Android je zaista smeće i Google bi se trebao malo više potruditi. Jedino što ga vadi i maskira mu nedostatke je atraktivan GOLauncher.

 

Jako sam razočaran. Zadovoljan sam tabletom ali Androidom nisam pa se sad pitam da li bi moj Coby funkcionirao s nekom moblinom verzijom windoza...

 

Uglavnom za sve one koji imaju Cobyja ili sličan tablet na Androidu 2.x.x i bez Google Marketa, tj. Playa poruka:

 

- možete se prebaciti na Android 4 i imati Google Play. Ni jedno ni drugo ne zahtijeva nikakvo rootanje, već instalaciju nekoliko aplikacija (nešto više o tome možete saznati na Coby.de stranicama). Rootanje vam može poslužiti kasnije za druge potrebne aplikacije 8primjerice, za OC CPU-a).

 

A onda prvo instalirajte GoLauncher, i od malog sivog pačeta u svega par sekundi dobit ćete vrlo atraktivan i sposoban tablet. Sasvim dovoljan za čitanje, surfanje, slušanje glazbe i gledanje videa. Pa i za pokoju igru. 

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 3:29 (Danyel).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Coby MID 1125 - pomoć
Danyel kaže...
Danyel kaže...

Evo sam neki dan kupio ovaj tablet (ženi, ne sebi) i sada sebi ye.em majku...

 

Šugavi android opet u svom svojem ''sjaju'' plus tablet koji u specifikacijama javlja jedno, a u testovima sasvim drugo... Specifikacije kažu: ARM 7v2 na 1GHZ (i na internetu i u njegovim papirima!) a test kaže ARM7 800MHz.... i to u prosjeku na 150MHz, čak i kada palim 720p film?... (nije ni čudo što trza)

Pa zatim memorija - storage je SD kartica a njegov flash se prikazuje pod nazivom SD kartica...božemesačuvaj... (blaženi idiot Gates)

Pa čas ima 512Mb, čas 700Mb rama... 

 

I još uvijek nemam pojma kako da natjeram to zeleno smeće da automatski prebacuje aplikacije na SD? Na STVARNI SD, a ne ono što on naziva SD-om (unutarnji flash nand od 4Gb)?

 

itko da zna?

 

Iskreno, nije mi baš najjasnije sve ovo (priznajem, gadi mi se android) i molim pomoć - koji je najbolji način za rootanje i koji je najbolji video player (da vrti mp4, mkv kante sa titlovima .srt)?

Mislio sam i ja tako, ali ipak nije smeće. A evo i zašto.

 

Nakon višesatnog druženja sa Cobyem i zelenim čudovištem, uspio sam pohvatati konce i namjestiti sve kako spada. Stavio sam novi 4.1.1 Jelly bean, ROOTAO ga (makar govorili da se nemože LOOL) i uključio Google Play (market). Poskidao par aplikacija (zapavo, stotinjak) i naštelao hardver (overclock na 1.1GHz, oslobodio memoriju...). Uz pravilini odabir playera i codeca, vrti sve živo (osim onih od nekoliko Gb) bez trzanja, Opera je No.1 u mobilnom svijetu (Dolphin i Safari nisu joj ni do koljena) - brza, stabilna i multifunkcionalna, malo rada na sučelju i fontovima i napokon sam uspio od ovog desetinčnog Cobya napraviti sasvim pristojan (i rootan) tablet. Nemam primjedbi, pogotovo ne za cijenu po kojoj sam ga kupio (samo 900kn - star mjesec dana, s karticom SD 32Gb class10 i HDMI-em!).. Radi besprijekorno, baterija mu lijepo traje (6 sati intenzivnog rada), malo se grije i ne ruši ništa. Zadovoljan sam. Jest da sam potrošio sinoć i danas preko 10 sati za dovođenje u red, ali se isplatilo! {#}

 

Ono što je mana androida i svih sličnih sustava, uključujući iOS i Linux (unix) je NEPOSTOJANJE kvalitetnog, intuitivnog Explorera. I to je ono što me oduvijek nerviralo kod Androida, koji em što je nepraktičan, em je i ružan (u usporedbi sa iOS-om i Windowsima mobile/8 - da, ja dolazim iz tog ''svijeta'').

A da ne govorim o muci zvanoj (ne)zaustavljanje background aplikacija i mušičavom multitaskingu. {#} malo zeleno smeće - no hard feelings, android fanboys!

 

 

 

Pozdrav!

 

Ja imam Coby Kyros Mid1125-4g i trebala bi mi mala pomoć u instaliranju androida 4.1.1 Jelly Bean.

Neki tutorial ako ima na youtube-u i ROM Jelly Bean-a.(Sad imam 2.3.3 Gingerbread.(MISLIM FROYO.))

Ako mi možete reći i OverClock aplikaciju.

Tablet je trenutno na popravku zbog razbijenog ekrana(PO DRUGI PUT),pa ovo i nije toliko hitno.

Unaprijed hvala!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Coby MID 1125 - pomoć
IvanMuse007 kaže...
Danyel kaže...
Danyel kaže...

Evo sam neki dan kupio ovaj tablet (ženi, ne sebi) i sada sebi ye.em majku...

 

Šugavi android opet u svom svojem ''sjaju'' plus tablet koji u specifikacijama javlja jedno, a u testovima sasvim drugo... Specifikacije kažu: ARM 7v2 na 1GHZ (i na internetu i u njegovim papirima!) a test kaže ARM7 800MHz.... i to u prosjeku na 150MHz, čak i kada palim 720p film?... (nije ni čudo što trza)

Pa zatim memorija - storage je SD kartica a njegov flash se prikazuje pod nazivom SD kartica...božemesačuvaj... (blaženi idiot Gates)

Pa čas ima 512Mb, čas 700Mb rama... 

 

I još uvijek nemam pojma kako da natjeram to zeleno smeće da automatski prebacuje aplikacije na SD? Na STVARNI SD, a ne ono što on naziva SD-om (unutarnji flash nand od 4Gb)?

 

itko da zna?

 

Iskreno, nije mi baš najjasnije sve ovo (priznajem, gadi mi se android) i molim pomoć - koji je najbolji način za rootanje i koji je najbolji video player (da vrti mp4, mkv kante sa titlovima .srt)?

Mislio sam i ja tako, ali ipak nije smeće. A evo i zašto.

 

Nakon višesatnog druženja sa Cobyem i zelenim čudovištem, uspio sam pohvatati konce i namjestiti sve kako spada. Stavio sam novi 4.1.1 Jelly bean, ROOTAO ga (makar govorili da se nemože LOOL) i uključio Google Play (market). Poskidao par aplikacija (zapavo, stotinjak) i naštelao hardver (overclock na 1.1GHz, oslobodio memoriju...). Uz pravilini odabir playera i codeca, vrti sve živo (osim onih od nekoliko Gb) bez trzanja, Opera je No.1 u mobilnom svijetu (Dolphin i Safari nisu joj ni do koljena) - brza, stabilna i multifunkcionalna, malo rada na sučelju i fontovima i napokon sam uspio od ovog desetinčnog Cobya napraviti sasvim pristojan (i rootan) tablet. Nemam primjedbi, pogotovo ne za cijenu po kojoj sam ga kupio (samo 900kn - star mjesec dana, s karticom SD 32Gb class10 i HDMI-em!).. Radi besprijekorno, baterija mu lijepo traje (6 sati intenzivnog rada), malo se grije i ne ruši ništa. Zadovoljan sam. Jest da sam potrošio sinoć i danas preko 10 sati za dovođenje u red, ali se isplatilo! {#}

 

Ono što je mana androida i svih sličnih sustava, uključujući iOS i Linux (unix) je NEPOSTOJANJE kvalitetnog, intuitivnog Explorera. I to je ono što me oduvijek nerviralo kod Androida, koji em što je nepraktičan, em je i ružan (u usporedbi sa iOS-om i Windowsima mobile/8 - da, ja dolazim iz tog ''svijeta'').

A da ne govorim o muci zvanoj (ne)zaustavljanje background aplikacija i mušičavom multitaskingu. {#} malo zeleno smeće - no hard feelings, android fanboys!

 

 

 

Pozdrav!

 

Ja imam Coby Kyros Mid1125-4g i trebala bi mi mala pomoć u instaliranju androida 4.1.1 Jelly Bean.

Neki tutorial ako ima na youtube-u i ROM Jelly Bean-a.(Sad imam 2.3.3 Gingerbread.(MISLIM FROYO.))

Ako mi možete reći i OverClock aplikaciju.

Tablet je trenutno na popravku zbog razbijenog ekrana(PO DRUGI PUT),pa ovo i nije toliko hitno.

Unaprijed hvala!

Ne treba mi pomoć našao sam na coby.de stranici update za četvorku Ice Cream Sandwich(ICS 4.0.0)

Svejedno,hvala!

12 godina
offline
Coby kyros MID 1125 POMOĆ

:) jel ima negdje jos ta nadogradnja na noviju verziju androida ?

 

thx

ja
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice