Tražim radnika volontera za projekt

poruka: 21
|
čitano: 4.846
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
V - xyz

Tražim:

 

1. xyz

2. Jednog entuzijasta koji voli/zna/i najbitnije: voli učit, i radit na kreiranju i Obradi Videa

3. -//- - developera

 

Plaća: 0kn (zasad čitaj: dok biznis ne krene vertikalno)

Cilj: Napravit čudo 

ETA asap: Ovisno o odrađenom poslu, ikvaliteti rješenja, eventualno prva godina će biti relativno mirna. (dok ne uđemo u đir)

ETA step vertical: KAd uđemo u đir bit ćemo veliki i jaki.

 

i da.. bit će i para ..

pare nisu bitne .. bar dok ne krenemo pravim putem, zarađivat pare. :)

Najvažnije je izgraditi nešt.

 

Zainteresirani na Pm

 

of all the things i've lost i miss my mind the most
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: V - xyz

Volonter je osoba koja nešto radi bez naknade, najčešće za dobrobit zajednice.

Radnik je osoba koja radi za plaću, koja može biti otpuštena po standardnim uvjetima i koja ne sebe ne preuzima rizik.

 

Koliko sam shvatio, ti tražiš partnera/suvlasnika firme koju tek planiraš otvoriti, a to nosi rizik i potrebno ulaganje.

 

Mali savjet: "Cilj: Napravit čudo" baš i ne šalje poruku koju želiš poslati - da se isplati riskirati.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Re: V - xyz

 Da, svjestan sam toga, rizik i ulaganje itd.

Da, treba mi volonter, al recimo za dobrobit zajednice koju ćemo stvoiti.

U biti, obadvoje.

Da sad neidemo oko definicija.

 

Ugl. ljudi koji trebaju su za ideju, ok .. marketinga i tražilice,

Google prilično mijenja ritam, i stvari u tražilicama su raznovrsne, a  svi smo vidli da su sad i kategorički raspoređene

everything,

Video,

Books

news 

blogs

itd

 

 

-- Što je najzanimljivije u cijelom faktoru,

što primarni recimo panel/algoritam sve navedeno prikazuje na main web opciji.

e sad, Malo sam se igra s jednom od navedenih stavki,i Dobrano se daju rezultati, posebno u zadnjih 11 mjeseci. (iako su zadnje dvitri godine seo masteri zapostavili. a da nepričam unazad.)

Ko je imalo čitao, skontat će o čemu govorim.

Relativno u kratkom roku, što je svima bitan faktor: pare,

bi se dalo ostvarit.

Samo polje marketinga i oglašavanja i proizvoda s ovom idejom je praktički bezgranično, a ako još bolje kak bi rekli, prokljuvimo stvari, dealovi s više nula se mogu ostvarit.

 

Ok, ja snosnim odgovornost za sve i financije.

Bitno mi/nama=koji se jave , da pokrenemo cijeu priču, jer tako nešto baš i nema u svijetu(webu).

Samo da krenemo s realizacijom, i vozimo a pritom u growing curve radimo development same stvari. što je i logično kak se ritam bude mijenjao itd.

 

Nisam baš da iznosim ideju na vidjelo javno, al pm privatno ok.

Iako je već prilično jasno o čemu se radi.

of all the things i've lost i miss my mind the most
14 godina
protjeran
offline
Re: V - xyz
Johnny G kaže...

Iako je već prilično jasno o čemu se radi.

P0rn? {#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
protjeran
offline
Re: V - xyz
stari moj da je posel tako unosan ne bi ti radnika preko oglasa tražio...
May justice be done though the heavens fall
16 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Good Luck {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Fora je u tome da imam posla. i sam sam u IT sektorijatu :)

manjak vremena.

no svejdeno s poslom ilbez njeg i vremenom isto tako.

Za tu ideju treba ljudi, i vremena, i ljudi.

 

 

 

Što se tiče oglasa, ovo mi je prvi generalno.

Sigurno nemubm tražio stručanjake na bjelovarskom stočarskom sajmu u gudovcu.

Bug online  je prikladniji. i njemu slični.

 

 

 

P0rn? Ne nije.

Ugl. marketing i oglašavanje.

 

 

 

Verbatim je skonto o čemu se radi.?.

of all the things i've lost i miss my mind the most
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 1:03 (Johnny G).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tražim radnika volontera za projekt
daj prosvijetli i nas.
May justice be done though the heavens fall
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

ok.

 

Hvala svima koji su se javili.

 

Sad ću bit malo naporan,

al s svrhom.

 

Tko misli/zna/pogodi o čemu se radi,

neka pošalje na PM,

a tko pogodi Odgovorim na pm.

 

Odgovori su u ovoj temi. 

bar u jednom il dva posta.

(bez zafrkancije.)

of all the things i've lost i miss my mind the most
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Neda mi se pisati više na pp.

 

 

Ugl.

1. Projekt IT portal sve živo

 

2. i 3. Projekt - Video prezentacija i obrada (ukratko) 

of all the things i've lost i miss my mind the most
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Gledaj, previše je takvih ponuda o okretanju svijeta naglavačke, "ali samo sad dok ne krene lova u potocima, za besplatno"...

ja sam uvijek kad sam trebao pomoć, izdvojio vlastiti novac i pošteno ponudio plaću. Kažeš da radiš, kažeš da novac nije bitan to je

onda logično da imaš i za izdvojiti za pomoć za "fušanje".   Ima plaćanje i prednosti: Kad god smo "drugarski" radili,

nisam imao nikakvih načina prisile da, nakon što nakon kojeg dana splasne entuzijazam skupljen po kavama u bircevima,

ljude prisilio da nastave (ili čak i započnu) s poslom ili poslušaju upute, kritike i korekcije. Ili poštuju rokove.

Kad sam poslodavac, stvari šljakaju na čist račun - duga ljubav. A kad postaneš novi Zukerberg, bit ćeš još sretniji

jer zaradu nećeš morati dijeliti sa nekakvim dokonim pomagačima sa Bug foruma ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim radnika volontera za projekt
overhaul kaže...

Gledaj, previše je takvih ponuda o okretanju svijeta naglavačke, "ali samo sad dok ne krene lova u potocima, za besplatno"...

ja sam uvijek kad sam trebao pomoć, izdvojio vlastiti novac i pošteno ponudio plaću. Kažeš da radiš, kažeš da novac nije bitan to je

onda logično da imaš i za izdvojiti za pomoć za "fušanje".   Ima plaćanje i prednosti: Kad god smo "drugarski" radili,

nisam imao nikakvih načina prisile da, nakon što nakon kojeg dana splasne entuzijazam skupljen po kavama u bircevima,

ljude prisilio da nastave (ili čak i započnu) s poslom ili poslušaju upute, kritike i korekcije. Ili poštuju rokove.

Kad sam poslodavac, stvari šljakaju na čist račun - duga ljubav. A kad postaneš novi Zukerberg, bit ćeš još sretniji

jer zaradu nećeš morati dijeliti sa nekakvim dokonim pomagačima sa Bug foruma ;)

 

:)

 

Yep,

u pravu si, 

Istina što si naveo.

Slažm se (edit)

 

Ah hrvatska (drugo je Zukeberg :)

 

A šta sad, bilo bi super platiti ljude, rado bih, no moram živit im ja od nečeg,

trenutno sam nauzima ti licenci, paketa i neznam čega da krenem.

Rado bih platil, no et, situacija je takva kakva je. Bar za početak.

 

of all the things i've lost i miss my mind the most
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 21:24 (Johnny G).
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Pozdrav,

Neznan jel ko još ovo čita.

Evo pišem datuma_  09.06.2011

 

Nevjerovatno je kako su ljudi NEzainteresirani za pokrenut išta.

Možda  i točna ona.. tko god  objavio ovdi na forumu start up, da je automatski start down :)

 

No ozbiljno,,

zainteresiranost je nikakva.

Ok, priznajem, nisam baš bio detaljan o čemu se radi. (Sam' ne želim da mi nekot pokupi ideju ah.. :)

 

naime, radi se o sljedećem:

- Video Obrada

- Video marketing

- Izrada Reklama za Tv i Internet.

- Video banneri.

- Video optimizacija za tražilice.

- Medijsko izvještavanje i istraživanje, aka reporteri, novinari ..

-Razvijanje IT portala, il bolej rečeno; MEGA IT portala. sve što ti padne napamet u vezi IT. Sve u jednom - Dizajn sam odradio - Sad je na redu programiranje - to će mi odradit jedna pro firma.

- NBovosti, Vijesti, Softver, Virusliste, Opimizacija, Tutori, Igre, Hardver, Reportaže, etc etc

- treći proj. Zasebni Gaming portal- između ostalog se nalazi i Hardware i ostale zanimljivosti/vijesti.- manje više klasika manje ..

 

Trenutno sam još u fazi istraživanja koju pravnu osobu odabrat za poečtak. zadruga.., d.o.o. .. Ovisi ..

Sama strategija rada pojedinog projekta (Od njih 3)ugl, na kraju se stapaju u jedno pod manje više zajednički nazivnik.

 

Je volio bih odamh platit ljude (Da imam od čeg) No radije bih da kao team pokrenemo i napravimo kvalitetnu stvar i zaradimo svoje i psotignemo nešto.

Znam da imam dobru ideju, ..čak su i neki jači recimo macani potvrdili isti. No i sam google ti može reć' puno stvari. ;)

Bar od jedne od tih ideja, Jedna ima kak bi rekli, Pravo prvenstva ;) bar što se tiče zarade u kraćem roku. (Čitaj da nemoraš crnčit cijeli dan i noć sljedećih godina, dapače, uz pravu prezentaciju može biti ostavreno eventualno kroz par mjeseci do godine dana.

A ovaj drugi projekt, je recimo prava slika , ili realni prikaz događanja, bez skrivanja kak npr pišu našu nov.: Muškarac Ž.B utaji ćopio ovom ono .. Već konkretno. Taj i Taj je konkretno To i To. Znači u 90% sadržaja je Pure Truth i činjenice/dokazi.

A ovi ostalih 10%  severinske zanimljivosti i Ine nepotrebne stvari čsito da se pokriju i ne-bitne stvari, što bi rekli za svakog ponešto.

 

 

I dalje, slobodno se javite, 

..Recesija je.. pravo vrijeme za pokrenut stvari .. :)

lp

of all the things i've lost i miss my mind the most
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 23:56 (Johnny G).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Pozdrav,

 

Evo svima koji su se javili,

čisto za info ak iz nekog razloga nisu dobili poruku.

Da mi stisnu mail (preferiram i ostali novaci:)

na privatni ne na bug. pp

 

nekad neće slat.. iz nekog razloga..

nit vidim jel nekom poslano .. a znam da sm odgovorio.svima.

 

slobodno pišite na mail:

johnny-g@johnny-g.com.hr

 

Lp

ja:)

 

 

 

EDIT:

nek bugovci srede privatne poruke,

jer ovako ljudima pišem i još ispadne da ne prime.

it o ak ima više od dvi tri rečenice..

par riječi prolazi.

il bug.

ili su to start up banalnosti test kolko se trudiš :)

 

Lp

of all the things i've lost i miss my mind the most
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 23:26 (Johnny G).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Pozdrav svima,

evo da osvježimo malo;

 

Stvari se pomalo razvijaju, korak po korak,

prošla su dva kruga potrage za ljudima,

od pipla koji su se javili, odabrano je trojica sigurnih,

plus trojica eventualnih koji su još u tijeku recimo upoznavanja kako dišu.

 

 

 

I dalje pozivam da su svi dobrodošli koji želite-volja-znate raditi u vezi IT, Novinara, Reportera, etc. (da ne nabrajam sve)

Svakakvi umovi su dobro došli. Raznolikost je ključ komunikacije i  dobrih ideja.

 

Primjetili ste da je navedeno nešto konkretnije dodatno i Novinari i reporteri,

Uskoro će biti više kategorija/mjesta za radit.

No korak po korak.

 

I još jedna stvar, svi koji imaju ideja, i žele svoje realizirati, neka se jave otprilike o čemu se radi, i vode sami svoje ideje, ako zatreba pomoć i ako možemo pomoći, rado ćemo pomoći.

Uz ideje vaše koje predložite i željni ste realizirati, ako ništa, možemo vam ponuditi hosting smještaj na našem serveru. da ne zjapi prazno. :)

 

 

Slobodno se javite na pp.

 

 

Znanje. Posao. Jednostavnost. Produktivnost.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 2:11 (Johnny G).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Znaci u pola godine si dosao od - trazim volontera do - i dalje pozivam...

Kao i nasa vlada {#}. Jos da covjek zivi barem 1000 godina, pa ne bi bilo problema.

 

NHF.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim radnika volontera za projekt

Prema vlastitom nicku, tipičan komentar. Neprikladno nekonstruktivo i nepotrebno.

 

A normalno da pozivam,

Ne prolaze svi koji se jave.

 

Mrgude Veliki, Easy-eGO.biz :)

Znanje. Posao. Jednostavnost. Produktivnost.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 3:10 (Johnny G).
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Pozdrav svima,

 

Evo ukratko kakva je slika oko nas,

Nevjerovatno je kako svi kukaju kako nema posla,

Nevjerovatno je kao neki ljudi pokrenu stvari i zarade svoj kruv i mlijeko, a dok oni ljudi iz prve rečenice govore kako je taj enko ukrao, ćopio, korumpiran, imaju para itd.

 

Možda je i istina ona što sam pročita; da projekti prezentirani na bug forumu se ne pomakunu ili ništod toga itd itd.

 

Od svih 1.552 pregleda, od svih samo je jedan: a) donekle uvidio o čemu se radi, i reka good luck.(Verbatim) 

isto; još jedan je Realno prokomentirao stanje stvari. I lik je sasvim u pravu.(OVERHAUL)

 

Ok, istina, slažem se još jedanput s overhaulom.

 

Tu sam na forumu već neko vrijeme i načita sam se koje kakvih plači postova. Svi bi nešto a nebi ništa mrdnuli, nema para.. nema načina, nemože se itd. Dok istovremeno ima ljudi koji Žele, Mogu i znaju nešto napraviti, radaiti i zaraditi svoju čokoladu, u isto vrijeme ti drugi govore, nemože se, di ćeš ti, nije posao unosan itd itd. 

 

U zadnjih par mjeseci javilo mi se 50ak ljudi, i tako malo pomalo s svakim po coffe chat, upoznat kako dišu, di šta rade, što znaju, što žele naučiti, koje bi polje radili itd itd.

I šta od svega toga, od svih njih sam nakraju ostavio 20, pa 10, pa 5, pa 3. 

 

Istina je da su svi očekivali pare prekonoći i bez truda i ulaganja, (jedino ulaganje je bilo da ulože nešto svog vremena, 20min-1h vremena i dobre volje za početak.) I naravno ništ. 

Svi samo pričaju ovo ono, vako nako, svi bi sjeli u voditelje i vodili menadžirali i šta sve ne, A najbolje od tog da nisu ni znali konkretno ni šta bi vodili kamo li kuda i kako, o čem se radi itd. 

 

Ima sljedećih priča kako u offline svijetu, no očito je da je u dobrom postotku i online. 

Kako npr. Javi se lik da bi sudjelovao, i pita odma plaću 300kn da si more kupit hard disk. lol ftw?!. Ok reko ajde, ok, pošaljem mu ak krene, i naravno ništ. nije se maka.

 

-Dojde lik, govori kak je sve super šta sam napisao, (a to šta sam napisao tako i jest i tako će bit) I on bi sudjelovao, dam mu da vodi jedan web, i sad je trebalo napisat par postova, ok. i niš. A on bi vodio, vodio je, al niš nije napravio al glavno da je bio voditelj.

 

- Isto razg s jednim likom, i činimi se lik okej, sve 5. I pitam oće li vodit web, i veli, da zašto ne, naravno itd. I tak pišem ja par postova, i prđe ti 2 tjedna, i tako on nije a niti napisa, be niti je kreirao usere i passworde za suradnike ostale. I Podsjetih  lika, i opet veči da oće odmah, al ne.. i nema ga više.

 

- Isto neki, spomena mu o čem se radi, da bi krena, traži 100 kn tjedno, pa reko ok ajd,e sam počni pisat, al ne.. i to je da, napiše al copy paste s trećeg izvora, aniti je napisa koji je i predstavio se kao autor. i veli to je to. wtf. 

 

 

- Ugl svi, ama baš svi, su očekivali neradit ništ, imat plaću i posao, i prdac. 

Poslovni..Model Državnih.. firmi je prošlost. Živimo u novom dobu. 

.. da ne duljim ..

 

itd itd itd. itd

 

- I tako ti dam ljudima da krenemo s nekim osnovnim poslom pisanje po portalu, i tka nekim sitnicama, nit orao nit kopao.

Čisto da se vidi ko drži do riječi, ko ima entuzijazam i ko se stvarno predstavlja ono što je kad mi piše mail da bi surađivao i radio da pokrenemo i sve to.

 

Činjenica je da nitko; SKORO, ama baš nitko nebi tio ništ. Svi bi u roku 5 minuta i spavat, treba se potruditi malo:)

 

Nevjerovatno je koliko likova.. ima koji smatraju da su smartass i kad pokušavaš nešto pokrenut, radit, zaradit, ideju imaš, znaš kako di šta, svi bi te pokopali u trenu, nitko ti nebi pomoga, mnotivirao, ili na bilokoji drugi način pozitivno izašao u susret.

..ukratko 

 

- A što se birokarcije tiče. Žali bože. Zakoni: žali bože. Administracija: žali bože. Pomoć inforamcije: žali bože.

Jednostavno nešto nevjerovatno, žalosna realnost. Nije ni čudo da netko tko je imalo osvješten sobom i oko sebe, i da oće nešto počet radit, jednostavno mu se direktno ili indirektno bilo verbalno ili neverbalno il bilokoji trećai način otežava. 

Kao da ti sve govori dićeš tiii šta pokrenut i radit sam .. eeej šta ti je, nađi posao. neki krepaji .. umjesto; stavar, budi kreativan, uči, informiraj se, budi konkurentan, pokrenut naš biznis, pomoć drugom itd itd. Ali neeeee. zašt bi. akd možeš živit mizeran kao i mi koji te kritiziramo i nemamo ništ nit vidimo itš više od sebe.

 

Isto jedan od razloga, pokretanja svega, je da pokazemo ljudima d se može poštenim radom i na legalan način zaraditi i raditi svoje i za sebe, da drugom možemo pogledati u oči i reć ono dotad iza sebe što je napravljeno, to smo mi radili, to smo mi zaradili, to je naš trud. bez laganja, muljanja, i šitova itd.  .. kao u offline svijetu.. jednostavno sam umoran od tog pokvarenog načina razmišljanja takvih ljudi, a imahi bome, i to dobar postotak,skoro pa sto. žalosno ..

 

Bez obzira na sve, i sve šitove i šitLjude, optimist sam jer znam di šta kak kad i kamo idem. Znam da će ovo što sam prezentirao zva volontere.. za suradju.. da će to ić. Da je to ok ideja, da možemo nešo napravit. Gledam na sve to kao male mini izazove mini trnja do pravog puta. 

 

 

Ok, razumin, treba platit ljude, rekao sam; rado i nebi bilo problema da vas plaćam, al odakle, nisam ja sanader nit dražvna firma. 

 

zar nebi bilo bolje, kad bi sami svojim trudom zaradili naš vlastiti novac. Sjećate li se onog kad ste dobili prvu plaću, ma kako mala bila, onaj gušt.. vašzarađeni novac.. znate da je vaše i zasluženo .. a svaka druga treća o ostala plaća je samo .. hm.. plaća.. al onaj gušt.. prve i vlastitog uratka, neprocjejivo.

 

Po meni, nema smisla da idu ljudi na posao na onaj koji ne vole, dojdeš tamo budeš par sati i odeš doma, nit si kreativan, nit radiš dušom, nit radiš mozgom, nit is inovativan, nit vidiš di se ide. džaba. čemu plaćat onda takve ljude. To je jedan od razloga zašto am tražio volontere.. suradnike.. Zašto sam tražio entuzijaste, jedino entuzijasti su najbolji u onom što rade, što ih čini entuzijastom, ono šta uživaju i vide perspektivu. Daj entuzijastu babi brašno i vode, neki nebi znali šta bi s time, a dok baba već vidi kruh, kolč, kifle od tog. 

 

Jednostavno eto. Ljudi su se javili, iznjeli svoj način razmišljanja i posupali .. tako kako jesu, i et. niš. Žalosno. Jednostavno nestignem sve, a ovi što su se dobrovoljno javili da bi na sebe preuzeli dio da rade nešt kad ih volja, da naprave neki korak naprid, da dojdemo do cilja, dok ja svrćem ostale stvari, otvaranje firme, dugog i trećeg weba, materijale i smišljanje sveg ostalo. niš. niko niš. 

 

Jednostavno nezan šta bi više rekao.

Osim da; admin/ilitiga moderator može zatovit ovu temu, izbrisat moj profil i temu. i adio.

Ugl. NE odustajem. I radim i napraviti ću ono šta sam rekao.

očito da moraš sve sam. ni zukbergu nije bilo lako .. :) Al et, kajćešš, zaposlit i platit ljude, pokušat nać entuzijaste za plaću. i bok.

Što se mene tiče svi onih 50 su dobili adios,

osim dvojice.. no ko zna.. vidit ćemo, no nebih se čudio.

 

Eto toliko,

i još nešto,

čestitam svima vama koji ste napavili nešto, i svima koji ćete napraviti nešto, bez obzira da vam drugi govorili nemoj, štaćeti.. nema se..  buuuhuhuhu.. 

 

Znanje. Posao. Jednostavnost. Produktivnost.
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Ja se nisam našao u tvojoj ideji, evo do danas sam imao onih par mejlova koje smo razmjenili. Naprosto, ne mogu si priuštiti volontiranje na nečem sasvim drugom od posla s kojim ipak uspijem barem nešto zaraditi. Takvih projekata imam 3 trenutno, ali sa područja koje sam spomenuo.

 

Moja ponuda i dalje stoji - ako trebaš bilo šta sa tog područja - 3D dizajn, nema frke, jedino što bih tražio za uzvrat je dio profita ako bi ga bilo. Znači ne tražim "plaću", mogu riskirati da uložim i da mi se ne vrati (entuzijazam) ali neću posvetiti niti 5 minuta nečemu što je riskantno, a čak me niti ne zanima. Entuzijastičan sam kada je 3d dizajn u pitanju, i već mi je osobno muka od ponuda tipa "mali evo vodi mi malo sajt, osmisli dizajn, tu će bit love itd..." Vodi ti meni klijente, nađi mi ih lol, dam ti čak 10% za to (btw. ne ide ovo tebe, neg kažem općenito za ponude kakve često dobivam pod izgovorom da mi ti ljudi žele pomoći da zaradim).

 

Podržavam ideju, ali ne bih se svrstao u tih "50" koji neće kur*em maknut, itekako hoću, neću spavati noćima ako treba ali ne mogu tratiti vrijeme na nešto što me apsolutno ne zanima, a možda jednog dana bude profitabilno. Nije da neću dakle, ali više si to ne mogu priuštiti, samo to sam htio razjasniti. Jer zadnji mail od tebe je bio upravo tipa "kako vidiš dizajn te stranice, daj neke primjere i prijedloge". Ne vidim... {#} Nudim usluge sa svog područja for profit, nisam tražio lovu za radne sate. Tebi takve usluge ne trebaju valjda, što je ok, ali ovo govorim jer definitivno nisam u skupini "neću kur*em mrdnut" (a na neki način se osječam prozvanim jer smo pričali, a nismo ostvarili suradnju), jednostavno to nije ono što sam tražio/ponudio.

 

Tebi svakako sretno, nadam se da ćeš uspjeti!

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2011 12:29 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tražim radnika volontera za projekt

Johnny G,

razumijem tvoje stavove, ali moraš shvatiti da su ljudi skeptični  i da se eventualni entuzijazam vrlo brzo gubi.

 

Moj prijedlog je da ideš malo po malo i pokažeš ljudima da misliš ozbiljno tako da uložiš u nekakav uredski prostor i napraviš eventualni proof-of-concept tehnologije, a tek onda počneš tražit ljude. I ovo što Minoza kaže: moraš dati ljudima postotak od profita – plaća je tu samo da ne trebaju sa strane raditi – profit se traži u ovakvim situacijama.

Uredski prostor ti je bitan jer bez interakcije među (neplaćenim) ljudima (barem svaki drugi dan) sve će ti se raspasti – ljudi jednostavno trebaju face-time da se strast ne ugasi.

 

Evo, ja za koji mjesec namjeravam otvorit firmu. Trenutno sam zakopan u uređenju uredskog prostora i završavanju demoa tehnologije. Mogu ti reći da je skupo – skupo je ali se mora ako želiš da itko ozbiljno shvati tvoje namjere. Najmanje ti ide 15-20 000 kn za uređenje nekih 50 kvadrata gdje bi ugurao do 10 ljudi (a i to je na knap).

 

Prije nego što završim s uređenjem i demo aplikacijom, niti ne razmišljam o traženju ljudi. Doduše, napravio sam iznimku i kontaktirao Minozu prije nego su sve predradnje gotove (samo zato što je stavio oglas da traži posao, a meni će baš ljudi njegovog profila trebati). Naravno, od njega ne očekujem nikakav pravi angažman dok god ja sve ostalo ne sredim i dokažem da posjedujemo tehnologiju kojom drugi nisu ni do koljena (npr. objaviš video na youtubeu i pratiš komentare). Zapravo, čak i tada nemam očekivanja od njega budući da će dobivati postotak od profita po učinku (svaki zadatak ćemo bodovati, a na kraju po zaslugama podijeliti profit tako da nitko nije zakinut). Kad budemo imali nešto konkretno/ušminkano, stvar ćemo prezentirati ulagačima, a tada ide plaća koja je pak nebitna u usporedbi s postotkom od profita.

 

Znam da nije idealno, ali nitko ti neće potrošit godinu života besplatno radeći za nešto što možda neće uspjeti, a ti da mu šefuješ.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tražim radnika volontera za projekt

ok, Hvala na osvrtu.

Minoza, Nisam te prozivao, niti sam imao namjeru ikoga prozivati.

Da, svejstan sam da nitko ne radi besplatno. A i valjda Joker je bio u pravu. If u good at something never do it for free. :) 

 

Da, normalna stvar da bi zaradili profit, postotak, zasluženo zarađeno itd.

Obadvojicu potpuno razmumijem. U pravu i korektni ste.

Da, možda sam napravio grešku  tražeći ljude prije finalne realizacije.

No razmišljam unaprijed, skupit probrat ljude ko di šta, područja, koga što interesira, tko što voli/zna raditi, da isti predlože svoje projekte i vode svoje projekte kako je tko zamislio uz multi obostranu pomoć itd itd. isto jedan od razloga, kako je minoza naveo; "neću spavati noćima ali ne mogu tratiti vrijeme na nešto što me ne zanima." , osobno mislim da nema baš nekog smisla da netko nešto radi a nije u tom điru, recimo na taj način. 

Da, razmumijem da su ljudi skeptični, priznajme i ja bih bio, zapravo bio sam u takvoj situaciji. S jedne strane cjelokupni entuzijazam teama je sveo se s 10 na 1ipol, il nulu. čisto radi neslaganja, nepoznatih smijerova interesa pojedinca ko će što radit, što zna radit, i gdje će priča ić. 

Isto, u istoj situaciji, hm, da ekipa je bila u istoj prostoriji dijelila isti cilj i način razmišljanja, svatko je zna gdje pripada i gdje se ide, međusobna komunikacija in live. 

 

Hm, da. hm.  Kak' nisam prije shvatio .. uh. Znao sam al sam gledao na drugi način, boljerečeno zanemario naučenu lekciju.

ugl: ikolic; hvala na lekciji. ili bar podsjetniku :) 

u pravu si: Face-time, 

i ostalom napisanom.

Znanje. Posao. Jednostavnost. Produktivnost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice