Projekt Xyz

poruka: 25
|
čitano: 2.070
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Projekt Xyz

Postovani. Zanima me vase misljenje u vezi jednog projekta kojeg planiram pokrenuti.

Dakle.

 

Korisnik se registrira na stranicu. Registracija kosta 5 dolara (25 kn). Korisnik ima opciju dovodjenja novih korisnika na stranicu (referral linkovi). Za svakog korisnika kojeg dovede na stranicu dobije 2 dolara (10 kuna). Znaci dovedete 3 korisnika i vec ste u plusu.

 

E sad, osim sto je poticaj za registraciju moguca zarada preko referala, takodjer bih na stranicu ja svaki dan ili dva stavljao u random vrijeme jedan kupon za besplatnu igru na steamu ili nekom drugom servisu. Tko prvi posalje kupon sa stranice na moj mail, dobije tu igru (digitalna i box izdanja),

 

Svakih mjesec dana svi bi se korisnicki racuni obrisali, i opet sve ispocetka, dakle svaki mjesec imate nove sanse za dovodjenje referala i zaradu kao i svaka dva dana za osvojiti neku igru (novi naslovi, ne neki ultra stari).

 

Sto mislite o ideji, isplati li se provesti ju te biste li sudjelovali u tako necemu. Uplate bih primao i vrsio preko paypala ili uplate na bankovni racun, kako kome pase.

 

 

Molim sva misljenja obrazlozena i napisana u ovoj temi. Hvala

 

 

5 Svidja mi se ideja, sudjelujem
4 Svidja mi se ali ne sudjelujem
16 Ne svidja mi se ideja
1 Dobra je ali fali mi nesto
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Projekt Xyz
oho, jako lijepa ideja ;)
nadam se samo da ce se ostvarit jer na bugu nema bas puno realiziranih projekta:P
Skype: antonio.andelic96
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Xyz

I gdje je tu TVOJA korist?

When my time comes, I want to be buried face down. So that anyone who doesn't like me, can kiss my ass.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
tonihrvat kaže...
oho, jako lijepa ideja ;)
nadam se samo da ce se ostvarit jer na bugu nema bas puno realiziranih projekta:P

Hvala. Nadam se i ja da sa mojom nece biti tako.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
i_rambo_plache kaže...

I gdje je tu TVOJA korist?

Moja korist. Naravno da ne bih pokretao projekt da nema koristi za mene.

 

Moja korist je u svakom novom korisniku. Pogledaj to ovako.

 

Ti se registriras, ja sam u plusu 25 kuna, dovedes jos 4 korisnika, to je jos 100 kuna za mene, a 40 za tebe. Dakle ti si u plusu 15 kuna, a ja sam u plusu 85 kuna.

Zamisli moju korist kada se mreza razgrana. Dovoljno da pokrijem troskove dijeljenja igara i da mi nesto i ostane.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 13:02 (ProjektX).
16 godina
neaktivan
offline
Projekt Xyz

Ah, da... Trebalo mi je malo vremena da shvatim u kojem grmu leži zec... :D

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Pyramid_scheme

When my time comes, I want to be buried face down. So that anyone who doesn't like me, can kiss my ass.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Projekt Xyz

Molim sve koji glasaju u anketi, a ponajvise one koji glasaju za opcije ne svidja mi se i svidja mi se ali treba nesto promjeniti, da obrazloze svoje misljenje jer od brojke u anketi ja nemam koristi. Zelim znati kako vi vidite poboljsanje projekta i u krajnosti, usluge koju vi dobijete.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 13:14 (ProjektX).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Projekt Xyz

samo da te napomenem...nije bed neki popust/kupon za bugovce pri registraciji i zapamti ovo: stranica ti mora biti ugodna za oko jer to je jedna od kljucnih stvari pri dobivanju "musterija"

Gamers Don't Die, They Respawn. xD
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Projekt Xyz

Nisu li ovakve piramidalne sheme zakonom zabranjene?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
Father_Dougal kaže...

Nisu li ovakve piramidalne sheme zakonom zabranjene?

Koliko vidim, nije zabranjeno u Hrvatskoj, barem ne prema Wikipediji. A i koliko citam, obicno je to namijenjeno prijevari, sto moja ideja ne bi bila.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
ProjektX kaže...
Father_Dougal kaže...

Nisu li ovakve piramidalne sheme zakonom zabranjene?

Koliko vidim, nije zabranjeno u Hrvatskoj, barem ne prema Wikipediji. A i koliko citam, obicno je to namijenjeno prijevari, sto moja ideja ne bi bila.

A što je onda biznis u kojem ništa ne nudiš, a neki moraju nastradati?

When my time comes, I want to be buried face down. So that anyone who doesn't like me, can kiss my ass.
12 godina
offline
Re: Projekt Xyz
i_rambo_plache kaže...
ProjektX kaže...
Father_Dougal kaže...

Nisu li ovakve piramidalne sheme zakonom zabranjene?

Koliko vidim, nije zabranjeno u Hrvatskoj, barem ne prema Wikipediji. A i koliko citam, obicno je to namijenjeno prijevari, sto moja ideja ne bi bila.

A što je onda biznis u kojem ništa ne nudiš, a neki moraju nastradati?

Meni je ideja ok, mogao bih i sudjelovati, budem cijeli dan online i ulovim igru :P

 

@i_rambo_plache

 

Kako to misliš prijevara i stradavanje. Ako je ono što čovjek govori istina, onda sve kompletno ovisi o tebi. Barem onaj dio oko refreala. Ako si ti poduzetan i domišljat te znaš kako dovesti više referala, ne samo da ćeš biti u plusu nego imaš i priliku osvojiti igre.

Ja to vidim kao spoj poduzetnosti + mogučnost osvajanja igre (što opet nije čista sreća već ovisi koliko si online i pratiš taj web ili šta već).

 

Gdje je tu prijevara i stradavanje?

13 godina
online
Re: Projekt Xyz
OriginalEXE kaže...
i_rambo_plache kaže...
ProjektX kaže...
Father_Dougal kaže...

Nisu li ovakve piramidalne sheme zakonom zabranjene?

Koliko vidim, nije zabranjeno u Hrvatskoj, barem ne prema Wikipediji. A i koliko citam, obicno je to namijenjeno prijevari, sto moja ideja ne bi bila.

A što je onda biznis u kojem ništa ne nudiš, a neki moraju nastradati?

Meni je ideja ok, mogao bih i sudjelovati, budem cijeli dan online i ulovim igru :P

 

@i_rambo_plache

 

Kako to misliš prijevara i stradavanje. Ako je ono što čovjek govori istina, onda sve kompletno ovisi o tebi. Barem onaj dio oko refreala. Ako si ti poduzetan i domišljat te znaš kako dovesti više referala, ne samo da ćeš biti u plusu nego imaš i priliku osvojiti igre.

Ja to vidim kao spoj poduzetnosti + mogučnost osvajanja igre (što opet nije čista sreća već ovisi koliko si online i pratiš taj web ili šta već).

 

Gdje je tu prijevara i stradavanje?

haha..ali i referali moraju dati 5$ tako da ces zapravo ti oderat 3 frenda za svakoga po 5$ a dobit ces manje nego da ste si skupili to i osli na cugu

Gamers Don't Die, They Respawn. xD
12 godina
offline
Re: Projekt Xyz

A tko njih tjera da dođu na sajt? Ja ih sigurno neću. Uostalom i oni imaju onda priliku zaraditi dalje preko referala, nema granice. A još uz sve to i lov na igre, skupim 3 frenda i refreshamo stranicu stalno i dobijemo ako ništa igru :) I tako cijeli mjesec a platili samo 100 kuna tj 70 sveukupno ako se svi regaju preko mene npr. Meni je baš super ideja i ako je sve istina a ne neka laž pa čovjek pokupi pare kad ih se dosta rega, ja bih sudjelovao svakako.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
OriginalEXE kaže...

A tko njih tjera da dođu na sajt? Ja ih sigurno neću. Uostalom i oni imaju onda priliku zaraditi dalje preko referala, nema granice. A još uz sve to i lov na igre, skupim 3 frenda i refreshamo stranicu stalno i dobijemo ako ništa igru :) I tako cijeli mjesec a platili samo 100 kuna tj 70 sveukupno ako se svi regaju preko mene npr. Meni je baš super ideja i ako je sve istina a ne neka laž pa čovjek pokupi pare kad ih se dosta rega, ja bih sudjelovao svakako.

Da, cini mi se najteze zapocet, i dovest prve ljude. Barem se ja ne bi medu prvim registrirao...

Mes que un Club! FCBarcelona!
15 godina
protjeran
offline
Re: Projekt Xyz
PLASMAorLCD kaže...
OriginalEXE kaže...

A tko njih tjera da dođu na sajt? Ja ih sigurno neću. Uostalom i oni imaju onda priliku zaraditi dalje preko referala, nema granice. A još uz sve to i lov na igre, skupim 3 frenda i refreshamo stranicu stalno i dobijemo ako ništa igru :) I tako cijeli mjesec a platili samo 100 kuna tj 70 sveukupno ako se svi regaju preko mene npr. Meni je baš super ideja i ako je sve istina a ne neka laž pa čovjek pokupi pare kad ih se dosta rega, ja bih sudjelovao svakako.

Da, cini mi se najteze zapocet, i dovest prve ljude. Barem se ja ne bi medu prvim registrirao...

ali prvi imaju najvecu mogucnost zarade

14 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
ProjektX kaže...

 

 

 

 

Ovo mi djeluje kao multilevel marketing, možda bi mogao i uspjet u tome.

Naravno moraš dobro rješiti i sve tehničke detaje po pitanju stranice , oglašavanja isl. inaće ideja je dobra.

 

Sretno

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
15 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
Father_Dougal kaže...

Nisu li ovakve piramidalne sheme zakonom zabranjene?

  Jep... i prema nasem zakonu cak...

 

 

Inače wikipedija...

 

LoL... Jako validan izvor informacija o zakonodavstvu...

 

 

JEDINA piramidalna shema koja nije zabranjena u kroejši ti je: stomatolozi, geodeti i odvjetnici... (sad kako i zasto to smatram istima... to je druga priča)

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 13:51 (EnlightenedPhoenix).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
OriginalEXE kaže...

@i_rambo_plache

 

Kako to misliš prijevara i stradavanje. Ako je ono što čovjek govori istina, onda sve kompletno ovisi o tebi. Barem onaj dio oko refreala. Ako si ti poduzetan i domišljat te znaš kako dovesti više referala, ne samo da ćeš biti u plusu nego imaš i priliku osvojiti igre.

Ja to vidim kao spoj poduzetnosti + mogučnost osvajanja igre (što opet nije čista sreća već ovisi koliko si online i pratiš taj web ili šta već).

 

Gdje je tu prijevara i stradavanje?

ProjektX nije ni prvi ni zadnji koji se dosjetio takvog modela. Ne znam točno za koga je piramidalna shema neisplativa, ali znam da je ona isplativa samo za manjinu ljudi koji su na vrhu. Pa pobogu, nije ona bez razloga zabranjena u mnogim državama...

 

Gledaj na to ovako. Ti se učlaniš, ali svi tvoji poznanici su već učlanjeni u taj projekt. S druge strane, može se dogoditi da se ti učlaniš, a nitko drugi se ne želi učlaniti. Trebaš imati puno sreće i naivnih poznanika (a ne poduzetnosi i domišljatosti) da pogodiš onu finu sredinu i da budeš u dobitku.

 

EDIT: @EP - ti si sigurno bolji izvor {#}

When my time comes, I want to be buried face down. So that anyone who doesn't like me, can kiss my ass.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 13:54 (i_rambo_plache).
12 godina
offline
Re: Projekt Xyz
i_rambo_plache kaže...
OriginalEXE kaže...

@i_rambo_plache

 

Kako to misliš prijevara i stradavanje. Ako je ono što čovjek govori istina, onda sve kompletno ovisi o tebi. Barem onaj dio oko refreala. Ako si ti poduzetan i domišljat te znaš kako dovesti više referala, ne samo da ćeš biti u plusu nego imaš i priliku osvojiti igre.

Ja to vidim kao spoj poduzetnosti + mogučnost osvajanja igre (što opet nije čista sreća već ovisi koliko si online i pratiš taj web ili šta već).

 

Gdje je tu prijevara i stradavanje?

ProjektX nije ni prvi ni zadnji koji se dosjetio takvog modela. Ne znam točno za koga je piramidalna shema neisplativa, ali znam da je ona isplativa samo za manjinu ljudi koji su na vrhu. Pa pobogu, nije ona bez razloga zabranjena u mnogim državama...

 

Gledaj na to ovako. Ti se učlaniš, ali svi tvoji poznanici su već učlanjeni u taj projekt. S druge strane, može se dogoditi da se ti učlaniš, a nitko drugi se ne želi učlaniti. Trebaš imati puno sreće i naivnih poznanika (a ne poduzetnosi i domišljatosti) da pogodiš onu finu sredinu i da budeš u dobitku.

To sam siguran da nije. Ali nije ovo ograničeno na poznanike, mislim ja se mogu regati na neki lijevi forum i zaspamati tamo teme i ljudi se regaju. Ali i da anemarim ovaj dio sa referalima, ja bih sudjelovao u tome i bez toga. Samo radi ovih igara se po meni isplati, jer ako si dovoljno brz, možeš uhvatiti neku igru. A za 25 kuna mjesečno stvarno nije neki bed. Pa toliko ljudi plačaju tjedno loto i druga sranja za koja znaš da nećeš nikada dobit.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
EnlightenedPhoenix kaže...
Father_Dougal kaže...

Nisu li ovakve piramidalne sheme zakonom zabranjene?

  Jep... i prema nasem zakonu cak...

 

 

Inače wikipedija...

 

LoL... Jako validan izvor informacija o zakonodavstvu...

 

 

JEDINA piramidalna shema koja nije zabranjena u kroejši ti je: stomatolozi, geodeti i odvjetnici... (sad kako i zasto to smatram istima... to je druga priča)

 

Pa zar tako ne radi Amway ?

 

 

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
15 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt Xyz
woodgamesfx kaže...

 

Pa zar tako ne radi Amway ?

 

 

 

 

  Pa tako je...

 

samo eto to sto radi ne znaci da legalno radi u potpunosti...

 

ali dobro...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Projekt Xyz
ProjektX kaže...

Postovani. Zanima me vase misljenje u vezi jednog projekta kojeg planiram pokrenuti.

Dakle.

 

Korisnik se registrira na stranicu. Registracija kosta 5 dolara (25 kn). Korisnik ima opciju dovodjenja novih korisnika na stranicu (referral linkovi). Za svakog korisnika kojeg dovede na stranicu dobije 2 dolara (10 kuna). Znaci dovedete 3 korisnika i vec ste u plusu.

 

E sad, osim sto je poticaj za registraciju moguca zarada preko referala, takodjer bih na stranicu ja svaki dan ili dva stavljao u random vrijeme jedan kupon za besplatnu igru na steamu ili nekom drugom servisu. Tko prvi posalje kupon sa stranice na moj mail, dobije tu igru (digitalna i box izdanja),

 

Svakih mjesec dana svi bi se korisnicki racuni obrisali, i opet sve ispocetka, dakle svaki mjesec imate nove sanse za dovodjenje referala i zaradu kao i svaka dva dana za osvojiti neku igru (novi naslovi, ne neki ultra stari).

 

Sto mislite o ideji, isplati li se provesti ju te biste li sudjelovali u tako necemu. Uplate bih primao i vrsio preko paypala ili uplate na bankovni racun, kako kome pase.

 

 

Molim sva misljenja obrazlozena i napisana u ovoj temi. Hvala

 

 

Znaći kombinacija piramidalne sheme i igre na sreću. Za piramidalnu shemu nisam siguran, ali mislim da je ilegalna, a ako i nije, odbiti će svakoga za zrnom pametu u glavi. Da li je ilegalna ili ne prije ulaska u ovakav biznis provjeravaš po zakonima (narodne novine) ili platiš pravni savjet, a ne gledaš na Wikipediji. Što se igara na sreću tiće, zakoni u hrvatskoj su prilično restriktivni tako da na taom području isto moraš biti vrlo oprezan. Jedan forumaš je imao puno pošteniju ideju, pa na kraju nije mogao naći zakonsku osnovu za realizirati je. Možda bi zakonska ograničenja mogao zaobići ako na stranici ponudiš nekakav sadržaj (par kraćih tekstova dnevno i sl.) pa onda umjesto plačanja registracije se plača mjesečna pretplata na taj sadržaj, pa umjesto da korisnik dobije bonus za svakog dovedenog korisnika, dobije za svakog korisnika koji je uplatio pretplatu (što je korisnicima još jednostavnije, a tebi sve jedno). Računaj da ćeš u svakom slučaju morati otvoriti barem obrt (ako ne i firmu zbog nagradne igre) za što treba para, pa ti se može dogoditi da te novce baciš u vjetar. Naravno, možeš ići i na crno, ali računaj da sve novce koje povučeš s paypala na banku država vidi i da ćeš vrlo brzo nastradati tako da će tvoji unuci otplačivati kazne. Isto tako, ako mjesečna zarada bude ispod vrijednosti nagrada koje daješ, u minusu si.

 

OriginalEXE kaže...

Kako to misliš prijevara i stradavanje. Ako je ono što čovjek govori istina, onda sve kompletno ovisi o tebi. Barem onaj dio oko refreala. Ako si ti poduzetan i domišljat te znaš kako dovesti više referala, ne samo da ćeš biti u plusu nego imaš i priliku osvojiti igre.

Ja to vidim kao spoj poduzetnosti + mogučnost osvajanja igre (što opet nije čista sreća već ovisi koliko si online i pratiš taj web ili šta već).

To tako izgleda kod svih piramidalnih shema, ali novci ne nastaju sami od sebe, uvijek treba netko nastradati.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Projekt Xyz

Hmm neznam, svi se zapalili na taj referal sistem. Ali ne kužim kako to može štetiti? Recimo da toga uopće nema u ideji, već je samo 25 kuna ulaz, i dijele se igre svaki dan ili dva. Ja bih opet u tome sudjelovao. Referal sistem je po meni samo plus.

Mislim ako je ovo zaonom zabranjeno, ja bih savjetovao čovjeku da svejedno to pokrene samo bez referala. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Projekt Xyz
OriginalEXE kaže...

Hmm neznam, svi se zapalili na taj referal sistem. Ali ne kužim kako to može štetiti? Recimo da toga uopće nema u ideji, već je samo 25 kuna ulaz, i dijele se igre svaki dan ili dva. Ja bih opet u tome sudjelovao. Referal sistem je po meni samo plus.

Mislim ako je ovo zaonom zabranjeno, ja bih savjetovao čovjeku da svejedno to pokrene samo bez referala.

Na kraju bi se svelo na varijaciju jeftinjak.biz-a o ćemu možeš pročitati par topica niže.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice