Portal na engleskom jeziku

poruka: 2
|
čitano: 4.938
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Portal na engleskom jeziku

Imam poslovnu ideju (kreiranje jednog portala), a budući da nisam informatičke struke imam par inicijalnih banalnih pitanja vezano uz izvedivost i profitabilnost.

 

Portal bi naravno izradili informatičari (znam konkretno kako svi dijelovi stranica trebaju izgledati, ali jedino dolazi u obzir da ja uvijek imam mogućnost popunjavati i editirati polja).

 

Pitanja:

 

  1. 1. Zbog čega posjećeni portal mnogo vrijedi (dobro se može prodati)? Samo zbog mjesta za reklame? Nikad mi nije bilo jasno da zbog toga može toliko vrijediti :)

 

2. Da li portal smije biti na engleskom jeziku? Ne radi se o news portalu, nego o portalu sa statičnim sadržajem poput online rječnika. Možda portal i nije prava riječ, to bi više bio web site.

 

  1. 3. Da li rezultati pretraživanja Google-a ovise i o tome u kojoj se zemlji nalazite? Da li će netko iz USA prije dobiti kao rezultat pretraživanja stranicu iz USA nego iz RH iako su obje na engleskom jeziku?

 

  1. 4. Da li nakon nekog vremena portal mogu prodati nekome iz USA? Da li mi domena mora biti u USA u tom slučaju?
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 15:34 (Verden).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Portal na engleskom jeziku
Verden kaže...

Imam poslovnu ideju (kreiranje jednog portala), a budući da nisam informatičke struke imam par inicijalnih banalnih pitanja vezano uz izvedivost i profitabilnost.

 

Portal bi naravno izradili informatičari (znam konkretno kako svi dijelovi stranica trebaju izgledati, ali jedino dolazi u obzir da ja uvijek imam mogućnost popunjavati i editirati polja).

 

Pitanja:

 

  1. 1. Zbog čega posjećeni portal mnogo vrijedi (dobro se može prodati)? Samo zbog mjesta za reklame? Nikad mi nije bilo jasno da zbog toga može toliko vrijediti :)

 

2. Da li portal smije biti na engleskom jeziku? Ne radi se o news portalu, nego o portalu sa statičnim sadržajem poput online rječnika. Možda portal i nije prava riječ, to bi više bio web site.

 

  1. 3. Da li rezultati pretraživanja Google-a ovise i o tome u kojoj se zemlji nalazite? Da li će netko iz USA prije dobiti kao rezultat pretraživanja stranicu iz USA nego iz RH iako su obje na engleskom jeziku?

 

  1. 4. Da li nakon nekog vremena portal mogu prodati nekome iz USA? Da li mi domena mora biti u USA u tom slučaju?

 

1. Ako radis portal samo za prodaju nemoj očekivati puno , više čes zaraditi ako vodiš kvalitetan portal od reklama. Treba dosta vremena da se skupi stalna baza korisnika , najkvalitetniji su oni koji minimalno par minuta pa navise , oni koji dodu pa odmah otidu ti ništa ne znače.

2. Smijes ti i pisati na čirilici , japanskom pismu , ma možes i pisati jedinice i nule , nema ti nikakvih ograničenja.

3. Google ovi rezultati se baziraju na posječenosti , ne od kuda dolazi posjetioc niti na kojem jeziku je stranica. ako napravis stranicu na njemackom prije ce se na google.de pojaviti rezultat , ali to je sve na bazi koristenih rijeci.

4 Mozes ti bilokome prodati stranicu , ako nađes nekoga tko ju uopce hoce kupiti.

 

PS 5. Ti mozes kupiti koju god hoces domenu , nema ti ogranicenja , npr .com .net .org .tv .hr .ba .de .... ali pazi , one ti kostaju godisnje , znaci ako imas zakupljenu domenu a ne platis produzivanje , pojeo vuk magare.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice