Besplatni web hosting?

poruka: 25
|
čitano: 13.415
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Postoji li interesovanje za ovako nešto kod nas?

 

The plan:
Ponuditi recimo 100MB prostora, 5GB prometa mjesečno, PHP, MySQL, 10-ak email adresa, podomenu (ili nekoliko) ... Još nešto?
Naravno ne cPanel, cPanel košta a nećemo pirateriju. Neki drugi besplatni panel (Kloxo, Webmin itd).
Bez reklama (eventualno neki mali baner, popup apsolutno ne). Naravno reklame na glavnoj strani.

Zašto: Zato što mogu. Zato što je hosting u Hrvatsko bezobrazno skup. Dosada. Ako ovo uspije, možda pokrenem i plaćeni hosting (brže, jače, više), besplatni bi onda bio reklama za plaćeni.
Kako: Troškova će biti, ali ne previše. Zarađujem dovoljno da pokrijem gubitak od nekoliko kuna mjecečno.

Za početak recimo 100 usera, kasnije ćemo vidjeti.

Mišljenje i savjeti so dobrodošli!


 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Nije losa ideja.

Ja sam zainteresiran da otvorim stranicu kod nas, naravno, free.

Imam mogucnost da otvorim na t-comu, ali sam vec imao.

Preselio sam se, promjenio br telefona i ostao bez pristupa stranici.

Koja i dalje postoji.

Free web hosting je ono kaj meni treba

Big Bad Boys Drive Big Bad Toys
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Tehnički, ovo nebi bio hosting "kod nas". Internet u Hrvatskoj je još u pelenama, datacentri i kolokacija su nepoznati pojmovi, a i ako ima neki datacentar on je preskup a uplink je 10Mbit-a (u svijetu je već normalno imati Gbit).

Serveri bi bili u inozemstvu (recimo u Njemačkoj ili Americi).

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Kuzim.

Kod nas je sve jos u banani.

Znam iz iskustva jer sam prosao europu i aziju uzduz i popreko (poslovno).

Svjetlosnim godinama smo daleko....

Nista, drzim ti fige da uspijes nekaj pokrenuti,

Tu sam da te pratim.

Nazalost, nemam tehnickog znanja da ti pomognem.{#}

Big Bad Boys Drive Big Bad Toys
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Imam ja znanja, treba mi moralna podrška :D

 

Za koji dan ću valjda nešto pokrenuti, ako ti i dalje treba prostor za stranicu. Vrlo povoljno: već od 0kn!

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Besplatni web hosting?

Svakako podržavam projekt i mislim da bi bio popularan. Samo nemoj natovariti tone reklama na stranicu :)

 

Eventualno uvedeš obavezan banner (ne flash :P)

 

Ako ti zatreba pomoć oko izrade logo-a za stranicu, javi jer se volim time bavit, a neki čak i ispadnu ok :P (barem ja tako mislim :D)

PODRŠKA {#}

http://dizanje-ratia.info
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?
bashd kaže...

Tehnički, ovo nebi bio hosting "kod nas". Internet u Hrvatskoj je još u pelenama, datacentri i kolokacija su nepoznati pojmovi, a i ako ima neki datacentar on je preskup a uplink je 10Mbit-a (u svijetu je već normalno imati Gbit).

Serveri bi bili u inozemstvu (recimo u Njemačkoj ili Americi).

 

 

Ti se salis jelda? Gigabitni uplink po serveru je u Hr. odavno ostvariv, te se i vec JAKO koristi.  Znaci, Iskon, T-com, Optima, Voljatel...oni nemaju datacentre? Drze servere u šupi i imaju samo jedan mali ventilator ( kucni, iz peveca po 12 kn ) koji hladi servere?

 

Get your facts straight prije nego ides ista govoriti

 

BTW, free hostinga ima vec more...zasto ljudi onda placaju za hosting ako su oni free dobri?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?

njemci imaju free hosting Teamspeak mumble websiteova you name it tako da otvoriti u hrvatskoj se ne isplati

12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?
Alesandro kaže...
bashd kaže...

Tehnički, ovo nebi bio hosting "kod nas". Internet u Hrvatskoj je još u pelenama, datacentri i kolokacija su nepoznati pojmovi, a i ako ima neki datacentar on je preskup a uplink je 10Mbit-a (u svijetu je već normalno imati Gbit).

Serveri bi bili u inozemstvu (recimo u Njemačkoj ili Americi).

 

 

Ti se salis jelda? Gigabitni uplink po serveru je u Hr. odavno ostvariv, te se i vec JAKO koristi.  Znaci, Iskon, T-com, Optima, Voljatel...oni nemaju datacentre? Drze servere u šupi i imaju samo jedan mali ventilator ( kucni, iz peveca po 12 kn ) koji hladi servere?

 

Get your facts straight prije nego ides ista govoriti

 

BTW, free hostinga ima vec more...zasto ljudi onda placaju za hosting ako su oni free dobri?

Kolko košta zakup servera ili kolokacija kod Iskona, T-coma itd na 1Gb linku?

 

Kad sam ja to rekao da so free dobri?

12 godina
protjeran
offline
Besplatni web hosting?

samo naprijed, no sumljam da ćeš imati dobru zaradu od toga...

 

 

konkurencija je prevelika, za $4 dobiješ cPanel, unlimited domene, prostor, promet... 0/24h podrška (npr hostgator), 

 

i još jedno pitanje si postavi... ako netko treba hosting poslovno zar mu je problem placati 20kn/mj. ? 

 

ok, postoje i ljudi koji imaju privatne/neprofitabilne projekte i besplatna rješenja su im prihvatljiva... no ako u startu nemaš poveći kapital da bi se progurao u konkurenciju, na koji naćin misliš profitirati? tu su troškovi osnivanja tvrtke, marketing, web site, SEO... po meni bez $5000  (iako poštena com domena samo toliko košta) neisplativo se je upuštati u ovakav projekt, osim zbog nekog osobnog zadovoljstva. tj kako si sam rekao "zato jer mogu"

 

ono što se prodaje u ITCu je inovacija... po čemu je inovativan tvoj projekt? Free hosting providera je more... po čemu bi se istaknuo?

nije da pljujem po ideji, same pohvale na entuzijazmu.... nego govorim iz iskustva i pokušavam biti objektivan (realan).

 

IMHO radije tu energiju i trud potroši na neki konkretniji projekt

 

 

što se tiće "nove tehnologije" i "Hrvatska" u istoj rečenici (u pozitivnom smislu), to mi je nezamislivo... sva sreća pa u mom poslu jako je malo domaćih klijenata; osim što su u kamenom dobu (čast izuzecima) po pitanju ITCa vrlo su, kako da se izrazim a da nikog ne uvijedim: balkanci. Niti jedan strani klijent nije u zadnjih 2 godine kasnio sa isplatom, dok se natežem sa domaćima za 100kn godinu dana.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Besplatni web hosting?

Da, bojim se da je elwood u pravu... da sam na tvom mjestu poceo bih sa Counter Strike i Minecraft serverima... Za CS stavis cijenu admina 15 € i skupi se djece koja ce kupit admina da budu glavna negdje... Mozes i same server iznajmljivati lokalnim "momcima"... To se meni cini kao isplativije i jednostavnije rjesenje za pocetak.

16 godina
offline
Besplatni web hosting?

Ja osobno ne bi nikad uzimao server u Hrvatskoj. Ne znam zašto, ali serveri kod nas nikad ne rade tako dobro ko npr. serveri u Njemačkoj. 

I druga stvar koju sam primjetio je da stranci baš i ne dolaze previše na takve servere, možda zbog lošijeg pinga. Pa je takve servere uvijek teže popuniti.

a.k.a. Z[C]onv1ct; I sačmom i nožem, i Gustavom u glavu, za 47thLAC-HBovu slavu
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 2:19 (ZC_Someone).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?

ja ti mogu ponuditi kolokaciju servera na gigabitnom linku za 1500 kn mjesecno. Jel ti to puno?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?

Edit: pogrešan citat{#}, treba biti @elwood

 

Ako nekome posao zavisi od tog hostinga, normalno da neće ići na besplatno (ni 200kn/mj. u tom slučaju nebi trebalo bit problem). S druge strane, free hosting ima svoje mjesto na tržištu kod manje zahtjevnih korisnika.

 

Kao što si rekao, postoji more free hosting servisa, ali ne govore svi Engleski. Pretpostavljam da bih nuđenjem podrške na Hrvatskom mogao privući dio korisnika.

 

Konkurencija u ovom poslu je ogromna i nemilosrdna. Ako bih odmah krenuo sa plaćanjem, teško bi se bilo probiti. Ovo bi bio pilot projekt, ne bi bilo profita već samo gubitka (ne previše, nadam se). Ako "posao" krene, možda bih nakon 6mj - 1god mogao pokrenuti i plaćeni hosting. Ako imaš bazu korisnika, za godinu dana će određeni dio tih korisnika "prerasti" besplatni hosting. Ako su do sad bili zadovoljni uslugom, većina od njih će ostati kod tebe (uz razumne cijene).

 

Tih $5000 bi se našlo, ali nisam baš siguran da bi ulaganje u nešto u najmanju ruku neizvjesno kao ovo bio pametan potez bez prethodnog "ispipavanja" tržišta.

 

Problem u Hrvatskoj je što većina traži laku zaradu preko noći, tu ja vidim svoju šansu. Ne očekujem zaradu u prve dvije godine, bio bih sretan kad bih samo mogao pokriti troškove.

Alesandro kaže...

ja ti mogu ponuditi kolokaciju servera na gigabitnom linku za 1500 kn mjesecno. Jel ti to puno?

U Hrvatskoj? Nije puno, to je razumna cijena., pod pretpostavkom da je i nešto prometa uključeno u cijenu. Ili je u pitanju "95% billing"?

Ako može testni IP i/ili 100MB testni file (može i manje), bio bih zahvalan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2011 9:06 (bashd).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?

Da, 1.5 TB prometa ti je u cijeni. Server do 2U. Posaljem ti sutra ujutro link do testnog filea.

11 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Imas http://www.webs.com/

toti besplatno a mos i kupit :D

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 13:44 (vjeko122).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Besplatni web hosting?

ako netko nemože izdvojiti 200-300 kn godišnje za hosting i domenu, netreba se uopće zamarati oko ideje izrade web stranice

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Ukoliko neko želi besplatan hosting u BIH postoji firma koja nudi besplatan hosting i izradu web stranice. Ponuda im je zanimljiva, a stalno dodaju nove pogodonosti u sklopu svojih paketa .   link je  www.extreme.ba za izradu stranica i hosting www.extremehost.ba

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2012 12:13 (ckoneze).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?

http://www.weebly.com evo prijo ne može biti besplatnije od ovoga a poslje plati ako ti se sviđa. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Jesi krenuo sa free hostingom? :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

e kume, pokusaj ovaj hosting: http://www.najwebhosting.com/poredi.html - iskreno nije besplatan ali je jako povoljan, toplo preporucujem. 

Ja ga koristim ev vec neko vrijeme, i nekako prvo sto mi pada na pamet kada spomene neko hosting, to je ovaj {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2012 14:30 (cigareta).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?

1.5Tb je kaj ... 5Mbit average preko 30 dana ........

16 godina
neaktivan
offline
Besplatni web hosting?

Dakle ima nešto novo po ovom pitanju, hoću najjeftiniju moguću web stranicu sa hostingom online za mjesec dana, želim da je mogu editirati koliko je to moguće. Čuo sam sa wix i sl. Jel to najbolje što svijet interneta danas nudi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Besplatni web hosting?

Probaj Weebly.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 19:48 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatni web hosting?

Najbolje ti je uzeti povoljan hosting na www.ebaustela.com i instaliras si Wordpress a ako neznas oni ti sve pomognu.

Mozes ih zvat, poslat mail ili pitat na chat

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice