Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.140
|
čitano: 844.392
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Dobar dan svima, molio bih savjet vezan uz prijenosne klime. Nažalost instalacija prave "zidne" klime ne dolazi u obzir tako da tražim najbolju alternativu. 

Znam da nisu efikasne, pogotovo kad imaju samo jedno crijevo (i dalje pokušavam naći neku sa dva).

Budžet je flexibilan, ali se nadam da postoji neka best value opcija.

Hvala

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, klima mi je izvan funkcije, a pokušaji popravka su bili skupi, a posve neuspješni pa sad tražim za kupiti novu. 

 

Klima bi se koristila isključivo za hlađenje, a prostor koji bi trebala ohladniti je cca 40m2. Stan je u Zagrebu, 4. kat, jedan vanjski zid koji gleda na JI. Zgrada je negdje iz sredine 80ih, valjda je ok izolacija, jedino što je drvena stolarija. 

 

Recimo da je budžet nekih 800€ za klimu i ugradnju, ali ne bi htio previše potrošiti jer će to možda biti relativno privremeno rješenje, tako da ako mogu dobiti nešto ok i za manje super. Ako netko ima nekih prijedloga ili savjeta što da gledam bio bih zahvalan.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 Zašto Vivax ni u ludilu ? Zbog imena ili iskustva ?.  U stanu imam Mitshubishija duo split (extra skupo plaćen- dakle znam što je vrhunska klima) a u Dalmaciji dvije Vivax-ice inverteri 3,5 kW (najjeftinije) i rade odlično - unutranje jednice tihe, vanjske OK, ne kvrckaju, odlično hlade/griju, ne žuti plastika, estetski oku ugodne, daljinski dobar...  

Ekipa servisera zna sve o njima (moj instalateri su mislili da su OK), ima dijelova...  

 

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Očito mu je Vavoom slao privatne poruke i ispirao mu mozak 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Re: Klima uređaj - pitanje

Jednostavno losa iskustva. Sta god kupio od vivaxa se brzo pokvarilo. Vjerujem da brand nije los ali jednostavno sam proklet s njima. Uzeo sam azuri.

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

Očito mu je Vavoom slao privatne poruke i ispirao mu mozak 

 

 

PessimisticallyOptimistic kaže...

Jednostavno losa iskustva. Sta god kupio od vivaxa se brzo pokvarilo. Vjerujem da brand nije los ali jednostavno sam proklet s njima. Uzeo sam azuri.

Bravo fer-de-lance (zvani Nick Praskaton).

Sjedi pet 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 14:16 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav svima...
Totalni noob traži klimu , stan 57m2 jugozapadne orijentacije, tek useljen,
full renoviran , nova stolarija ,ima i izolacija ....koristio bi je i za grijanje , s tim što mi je najvažniji dnevni, ima nekih 25m2 , noću bih ponekad eventualno otvorio vrata da pomalo hladi/grije hodnik koji nije velik i spavaću koja je desno odmah ( kuhinju bih izolirao, znači nekih 40m2 otprilike) ... jel za ovo dosta 3.5KW/h ili je možda bolja opcija 5.5 , ako ništa zbog manjeg napora? Da napomenem, zivim u sr. Bosni, znaju bit opaki minusi ... sto traziti, jel ok 12 ili ipak mora 18 ? svaki savjet i preporuka dobrodošli , budžet cca nekih 500e . Hvala

Edit: Imam opciju preko telemacha ponuda sa linka TCL na otplatu, nekih 25e na 2g , valja ova šta ili zaobići?

https://telemach.ba/klub-proizvod/tcl-klima-uredaj-breezein-tac-18chsd-tph11/
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2024 19:33 (error_666).
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Dobro jutro drustvo! Koju bi klimu preporucili do nekih 1600-1700km primarno za hladjenje stana od nekih 80ak kvadrata? Mami sam prosle godine uzeo vivax aeri+ za grijanje i klima je top! Eh razmisljao sam uzeti vivax ACP-24CH70AEQI za potrebe hladjenja!? Pa ero ako moze preporuka? Hvala

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
vivax je dobar za hlađenje,i dobar je ako ne želiš potrošiti puno para.
Ali naravno da to nije japanac.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
vivax je dobar za hlađenje,i dobar je ako ne želiš potrošiti puno para.
Ali naravno da to nije japanac.

 Naravno to mi je jasno da nije japanac :) ici cu na varijantu AERI+ samo 18ka ja mislim da nema fule s tim

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, planiram kupiti novu klimu za prostor od 65 kvadrata, pa me zanima ova sa linka, da li je to općenito dobar uređaj ili postoji nešto bolje za te novce. Klima će se koristiti samo preko ljeta za hlađenje. Maksimalni budžet je 400 eura. Hvala

 

FUJI AIR YACUZA 3,5KW Inverter A++AKCIJA: Solar Shop (solarno.hr)

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Jeste ikad imali ili negdje vidjeli prozorsku klimu. Živim u jednosobnom stanu bez balkona na osmom katu zgrade u Zagrebu i ne vidim način i zapravo ni ne znam jel bi smio postaviti ovu normalnu klimu. Stan je moj, gledao sam malo te prozorske, i ak bi se napravila neka shema da se dio prozora pretvori u dio za klimu, da se odreže staklo i prozorska vrata smanje, ne znam kak to zvuči. Ne znam što bi bilo najpametnije. Živim tu preko 10 god bez klime, ali razmišljam si da bi si mogao taj luskuz sad priuštit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2024 8:44 (Hazar).
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ekipa koja pred sami početak ljeta traži klime i buni se na cijene istih i ugradnju. Neprocjenjivo 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2024 8:52 (sudy_freak).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
sudy_freak kaže...

Ekipa koja pred sami početak ljeta traži klime i buni se na cijene istih i ugradnju. Neprocjenjivo 

 Ak misliš na mene, ne znam gdje se u postu bunim na cijenu, samo me zanima jel moguće ovako nešto što sam opisao :D

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hazar kaže...

Jeste ikad imali ili negdje vidjeli prozorsku klimu. Živim u jednosobnom stanu bez balkona na osmom katu zgrade u Zagrebu i ne vidim način i zapravo ni ne znam jel bi smio postaviti ovu normalnu klimu. Stan je moj, gledao sam malo te prozorske, i ak bi se napravila neka shema da se dio prozora pretvori u dio za klimu, da se odreže staklo i prozorska vrata smanje, ne znam kak to zvuči. Ne znam što bi bilo najpametnije. Živim tu preko 10 god bez klime, ali razmišljam si da bi si mogao taj luskuz sad priuštit.

To sam i ja htio, ali nema kod nas, zabranjene su zbog loše energetske efikasnosti.

Jedino u SAD-u.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...
Hazar kaže...

Jeste ikad imali ili negdje vidjeli prozorsku klimu. Živim u jednosobnom stanu bez balkona na osmom katu zgrade u Zagrebu i ne vidim način i zapravo ni ne znam jel bi smio postaviti ovu normalnu klimu. Stan je moj, gledao sam malo te prozorske, i ak bi se napravila neka shema da se dio prozora pretvori u dio za klimu, da se odreže staklo i prozorska vrata smanje, ne znam kak to zvuči. Ne znam što bi bilo najpametnije. Živim tu preko 10 god bez klime, ali razmišljam si da bi si mogao taj luskuz sad priuštit.

To sam i ja htio, ali nema kod nas, zabranjene su zbog loše energetske efikasnosti.

Jedino u SAD-u.

 

 Hmm, al šta ovo nije to?

https://www.metel.hr/kategorija/klimatizacija/venting-klimatizacijska-oprema-2/prozorski-klima-uredaji/

https://mitella.hr/oznaka-proizvoda/prozorska/

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Zanimljivo.

Gledal sam jedan video u kojem su rekli da ih nema zbog efikasnosti.

Ali očito ima.

Hvala na linku !

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

Zanimljivo.

Gledal sam jedan video u kojem su rekli da ih nema zbog efikasnosti.

Ali očito ima.

Hvala na linku !

 

 Ništa, poslat ću par upita na firme koje se bave ugradnjom klime, ako uopće ugrađuju klime u stanove bez balkona, još kad si tak na nekom visokom katu, ne znam kak to uopće izvesti, jel moraš dizalicu iznajmit. Vidim da neki stanovi oko bez imaju ovu običnu klimu s unutarnjom i vanjskom jedinicom iako nemaju balkon, možd odem i njih pitat. Meni je izdržljivo i bez klime, ali kad cura stisne jbg.

13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hazar kaže...
sudy_freak kaže...

Ekipa koja pred sami početak ljeta traži klime i buni se na cijene istih i ugradnju. Neprocjenjivo 

 Ak misliš na mene, ne znam gdje se u postu bunim na cijenu, samo me zanima jel moguće ovako nešto što sam opisao :D

Ne, nikog specifično. Više mi došao "žal" zbog ljudi koji se koncem 6. mjeseca sjete da im možda treba klima za predstojeće ljeto.

Otprilike kao i ljudi kad se u 11. mjesecu sjete da bi im možda trebala drva za grijanje pa je čudno kad je metar drva 70€.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hazar kaže...

 Ništa, poslat ću par upita na firme koje se bave ugradnjom klime, ako uopće ugrađuju klime u stanove bez balkona, još kad si tak na nekom visokom katu, ne znam kak to uopće izvesti, jel moraš dizalicu iznajmit. Vidim da neki stanovi oko bez imaju ovu običnu klimu s unutarnjom i vanjskom jedinicom iako nemaju balkon, možd odem i njih pitat. Meni je izdržljivo i bez klime, ali kad cura stisne jbg.

Ma, bolje uzmi ovu prozorsku kaj si linkao, kad je takva situacija.

Košta isto kao i klasična s ugradnjom i godišnjim servisima.

A ionak budeš sam hladio po ljetu, pa tih 50-100 eura struje više za cijelo ljeto ni ne igra ulogu, i lijepo ju izvadiš kad dođe jesen i pospremiš.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hazar kaže...

Jeste ikad imali ili negdje vidjeli prozorsku klimu. Živim u jednosobnom stanu bez balkona na osmom katu zgrade u Zagrebu i ne vidim način i zapravo ni ne znam jel bi smio postaviti ovu normalnu klimu. Stan je moj, gledao sam malo te prozorske, i ak bi se napravila neka shema da se dio prozora pretvori u dio za klimu, da se odreže staklo i prozorska vrata smanje, ne znam kak to zvuči. Ne znam što bi bilo najpametnije. Živim tu preko 10 god bez klime, ali razmišljam si da bi si mogao taj luskuz sad priuštit.

 A zašto misliš da ne bi mogao postaviti normalnu klimu? Zbog čega?

 

edit:
Sad vidim da te pati visina. Pa šta misliš kako su ostali postavljali klime isto tako? Pogledaj ostale zgrade, svi imaju klime bez obzira koliko zgrada bila visoka i imala balkon ili ne. To majstori riješe, znaju oni kako se to radi. Nazoveš, objasniš situaciju i vidiš šta će ti savjetovati.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2024 10:25 (Pero Dinamit).
14 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje

Yup, kod mene je majstor "legao" na prozor, nagnuo se i bušio rupe itd.

Ta što ide u prozor bi mogla biti bučnija, ne?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pero Dinamit kaže...
Hazar kaže...

Jeste ikad imali ili negdje vidjeli prozorsku klimu. Živim u jednosobnom stanu bez balkona na osmom katu zgrade u Zagrebu i ne vidim način i zapravo ni ne znam jel bi smio postaviti ovu normalnu klimu. Stan je moj, gledao sam malo te prozorske, i ak bi se napravila neka shema da se dio prozora pretvori u dio za klimu, da se odreže staklo i prozorska vrata smanje, ne znam kak to zvuči. Ne znam što bi bilo najpametnije. Živim tu preko 10 god bez klime, ali razmišljam si da bi si mogao taj luskuz sad priuštit.

 A zašto misliš da ne bi mogao postaviti normalnu klimu? Zbog čega?

 

edit:
Sad vidim da te pati visina. Pa šta misliš kako su ostali postavljali klime isto tako? Pogledaj ostale zgrade, svi imaju klime bez obzira koliko zgrada bila visoka i imala balkon ili ne. To majstori riješe, znaju oni kako se to radi. Nazoveš, objasniš situaciju i vidiš šta će ti savjetovati.

 Da, poslao sam na jedne upit, kažu samo uz pomoć auto dizalice. Valjda treba nać nekog hrabrog da :D.

4 godine
offline
Klima uređaj - pitanje

Serviser mi bio doma jutros, klima Samsung 15+ godina stara i kaže da nikada nije to vidio, da je sunce otopilo kućište vanjske jedinice klime što je dovelo do kvara...mislim, jel to često ili stvarno tako rijetko?

5 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pogeldao sam preporuke, stvarno ih je puno.

 

Potrebna mi je klima samo za hlađenje, 12ka.
Šta bi trenutno bio dobar onos cijene/dobijeno?

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Još jedno pitanje nekog tko je do sad znao da klima samo hladi i to je to. Mora li unutarnja jedinica biti na zidu na kojem je i vanjska jedinica, odnosno na onom koji je vanjski, ili može ići na bilo koji u kući, po mogućnosti što bliže tom zidu di je vanjska jedinica 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hazar kaže...

Još jedno pitanje nekog tko je do sad znao da klima samo hladi i to je to. Mora li unutarnja jedinica biti na zidu na kojem je i vanjska jedinica, odnosno na onom koji je vanjski, ili može ići na bilo koji u kući, po mogućnosti što bliže tom zidu di je vanjska jedinica 

 preporuka je da bude tu i di vanjska, manje zajebancije. ali teoretski ne mora, samo je problem do razvuc

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hazar kaže...

Još jedno pitanje nekog tko je do sad znao da klima samo hladi i to je to. Mora li unutarnja jedinica biti na zidu na kojem je i vanjska jedinica, odnosno na onom koji je vanjski, ili može ići na bilo koji u kući, po mogućnosti što bliže tom zidu di je vanjska jedinica 

 Ne mora. Ugradnja + materijal. Dakle što više materijala utroše pri ugradnji = skuplje. 

 

Klima nekamo mora izbacit vodu/kondenzat pa je i to izazovnije kod "dalekometnih" ugradnji. Voda mora imati svoj pad pa se klime obično stavljaju na "logična" mjesta bez previše "cik cak".. 

 

Ako ti ugrađuje servis i ako ti 200€ ekstra nije problem - stavi gdje želiš, serviseri u pravilu imaju iskustva pa se ne sekiraj previše.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

U stanu u ZG trenutno haier klima turnira od 3.5kw 

Grije hladi sve 5 međutim vanjska jedinica zna biti poprilično bučna. S obzirom da na selu u kući roditelja klime nema pa tako i kod punice došlo vrijeme da se pogleda ponuda i na jesen riješi.  Punica bi hladila Boravak i sobu cca 40m2, dok je u seoskoj kući na katu 50m2  

Iz iskustava kolega koji su za kuću slične kvadrature uzimali do 4kw smatram da bi u oba slučaja do 4kw bilo dovoljno. Trebao bih nekakvu preporuku, znači što je moguće tiše.

Cijenovno do 700e

 

Bero
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice