Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.971
|
čitano: 3.245.703
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Moj problem je što sve ovo kako si opisao Red Bull očekujem od Ferrarija jer sam to gledao kada je bila osovina Todt-Schumacher-Brawn.

9 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Moj problem je što sve ovo kako si opisao Red Bull očekujem od Ferrarija jer sam to gledao kada je bila osovina Todt-Schumacher-Brawn.

eee i ja sam očekivao, pa se nadao, pa se nervirao... sad sam u fazi lagane letargije

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Dok Talijani vode glavnu riječ u Ferrariju naslova vidjet neće

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Ferrari je izgleda uzeo ljude iz Hajduka u momčad. Tolika količina idiotizma, a tako velike ambicije.

 

Ferrarijev problem je da jebeni Talijani to vode i nema pomaka već jako dugo.

 

Koliko sam malo pročital oko toga taj Ferrari je kao i HDZ kod nas, nemoš uči samo tako i reda napraviti kaj se i vidi već jedno 15 godina kakav su trash.

twice the pride double the fall
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki_the_pirat kaže...

Nisam navijač RB-a, ali bome cijela momčad od boxa, preko stratega i vozača im funkcionira kao "well oiled machine". Sve što imaju su zaslužili radom i pameću... respect. Ne volim Maxa, ali ne može mu nitko pera odbiti. Nije tu bilo tajnih testiranja, prilagođavanja pravila, prilagođavanja debljine gaznog sloja gume, čudnih sudačkih odluka ili nekakvih ozbiljnih kontraverzi (ako ćemo realno)... sve što imaju su zaslužili i zato im skidam kapu.... iako ih i dalje ne volim... jbg

 Ma sve je bilo transparentno dogovoreno sa fia-om oko prvog naslova.

Nakon toga rb krsi vrijeme u zracnom tunelu, budet prekoraci i za to dobe sitnu kaznu.. ma med i mlijeko

9 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

gledajući unazad... fakat je med i mlijeko

EDIT: dozvoljavam da se ne slažeš... ali probaj malo zoom out

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 0:18 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma sve ok.nebi bilo ni zanimljivo da se slazemo.😉

Malo zoom out, sigurno si navijac ferr i MS?

 

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Utrka je bila takva da je najveća vijest Maxov razbijeni pehar. 

 

Nevjerojatno kako je McLaren pogodio sa nadogradnjama. Baš ih je gušt gledati, uz malo sreće (Maxovo odustajanje) mogli bi i oni do pobjede ove sezone. 

 

S druge strane - Ferrari. Odlazak Binotta i trenutna situacija u momčadi pokazuje da nije bio problem u samo jednom čovjeku jer Ferrari nije ništa napredovao u odnosu na prošlu sezonu, čak štoviše, gori su. I to ne samo bolidi, nego cijela momčad, krenuvši od činjenice da skoro svaku utrku imaju promašenu strategiju i to za oba bolida. 

 

Kod njih se stvari moraju malo više promijeniti da bi mogli konkurirati RB-u. Nije samo do jedne osobe. 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ja sam jucer ZASPAO na ovoj procesiji mrtvoj od utrke i zakasnio radi toga na posao!!!! bolje bi mi bilo da sam isao ranije, kao sta sam vec odlazio vikendima prije

ovo je negledljivo, gore nego vettelova era u RB, a razlog vise da mi se gadi, je povratak nekakav hamiltona, draze mi bilo kad se borio za poneki bod i kad ga russel redovno dobivao u utrkama

mclaren ugodno iznenadenje, a o ferrariju necu trositi rijeci...

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

E moji Hamilton fanboyi samo kmecite ko i on da treba mjenjati pravila jer F1 nije zanimljiva. Dok smo gledali njega kako se voza naprijed nije ni njemu ni vama smetalo. 

 

Drago mi je da je RedBull konacno poslozio bolid pa Max moze rasturati rekorde. 

 

Inace Madarska ko Madarska nikad zanimljiva utrka a dobili su ugovor do 2030....

 

Ferrari bolje da raspusti cijeli tim i ne sramote se vise. Imaju tolko resursi i znanja a oni su ziva zalost.

 

McLaren konacno ima bolid nakon dugih godina.

 

E da i za kraj... Max, Max, Super Max.  

mihi
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Moj problem je što sve ovo kako si opisao Red Bull očekujem od Ferrarija jer sam to gledao kada je bila osovina Todt-Schumacher-Brawn.

 Bilo bi dobro kad bi postojale osovine ala Todt-Schumacher-Brawn ili Dennis-Prost-Murray ili Williams-Prost-Head ili Wolff-Hamilton-Allison... u četiri pet momčadi pa bi i natjecanje bilo bolje. Ovako puste želje...

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Izbaciti 3 momčadi iz F1 i ostalima dati po još jedan bolid na gridu. U RB staviti Max-, Hamilton-a i Alonsa. Pa da vidimo te prvake koji bi osvojio naslov. I naravno bez forsiranja jednog vozača da bude prvak.

XBOX: RENZOR GT 01
12 godina
offline
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bilo je svega, samo ne utrke. 

 

RB predstavi low drag elemente na high drag utrci, konfigurira bolid za nedjelju, za 3 milisekunde izgube pole iako su vozili s jednom figom iza leđa. Tolika nadmoć da im je Perez jedini problem u životu.

Mercedes dobio pole pa se mogu veseliti preko ljeta. Iskreno, nisu bliže RB ni metra. 

McLaren je napravio boom kao Aston. S obzirom koliko su potrošili, vjerojatno nemaju mogućnost da naprave još jedan boom i dostignu RB, no barem su tu. 

 

Utrka je iskreno bila moj emotivni oproštaj od sezone. Nema se više čemu nadati. Neću se radovati ako RB prdne auto pa netko pobijedi. Ljudi su toliko dobro napravili posao da zalužuju sve. 

 

U periodu kad je aero dominantan, možda bi CFD alokacije trebali još malo pregledati. Ovako RB je pola sezone ispred svih koji naprave dobar posao, a tih nema puno.

 

Iduća je Spa. Uživat ćemo u bljesku Williamsa, nadam se i Astona.  

In vino veritas
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 17:18 (GranDaddo).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znam dal neko ovdje prati ovog lika, genijalan je. Slucajno mi izletio prije par mjeseci na yt i pratim od tad. Ne štedi nikoga, ali sve kroz humor..

 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Da ponovim, odličan format kvalifikacija. Možda da im za prigodu daju pojačana prednja krila da glume ralice pa nek se kose sa staze. To bi bio pravi spektakl
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Nije problem se skršiti. Danas su svi u F1 curice i svaki kontakt je crvena zastava. U dobro staro vrijeme se vozilo dok su se pokvareni bolidi ostavili doslovno 20 cm od ceste, fotografi su ležali u zavoju na pola metra od asfalta.

Nema muške utrke ako je svima na umu SIGURNOST.  Ma kakva sigurnost.... Prava riječ dana je RIZIK. Brzina i rizik, tko preživi pričati će. Nekoć se išlo na prvi ili mrtav, a danas je kišica problem.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Nije ...

 tako je, smrt je rješenje 🤦‍♂️

Bome Piastri leti, a šta reći za Russella.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Smrt nije rješenje već činjenica. Svi ćemo umrijeti. Rizik utrkivanja i brzine je da vozač može umrijeti prije. 

Nekoć su vozači prihvatili rizik, prihvatili pare, živjeli svaki dan kao posljednji, Hunt je karao i pio čak i na noć prije utrke. Da ne govorim o vremenu prije njega kada je bilo normala da barem 1-3 vozača po sezoni nestanu zauvijek, ali nikada nije bilo nedostatka vozača. Ode jedan, 5 novih moli za mjesto. Odmah iduću trku nakon tragedije svi opet voze 110%. Ne znam jeste li vidjeli snimke SPA iz 1960ih. Zidovi kuće na 10cm od staze, prave seoske grabe bez zaštite, drveće neposredno pored staze bez zaštite, bolidi jurcaju 180 kmh, a zna se da svaki udes znači the end.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Nije problem se skršiti. Danas su svi u F1 curice i svaki kontakt je crvena zastava. U dobro staro vrijeme se vozilo dok su se pokvareni bolidi ostavili doslovno 20 cm od ceste, fotografi su ležali u zavoju na pola metra od asfalta.

Nema muške utrke ako je svima na umu SIGURNOST.  Ma kakva sigurnost.... Prava riječ dana je RIZIK. Brzina i rizik, tko preživi pričati će. Nekoć se išlo na prvi ili mrtav, a danas je kišica problem.

A čuj, rizik da. Al rizik da se shebeš i ostaneš bez bodova, ne da umreš.
Inače fenomen 50-ih i 60-ih je bio jako psihološki. Ljudi su bili mentalno potrošeni od velike depresije i 2 svjetska rata što se translatiralo na odgoj djece i samu djecu, od godina života u strahu pa onda obnavljati ruševine i sportovi kao F1 su im dali život u ruke, tj. da sami drže kontrolu nad sudbinom, nad smrću (ne filozofiram, ima dosta tekstova i analiza o tome, sl. kao i baby boom). Vremenom je ekipa promijenila mišljenje od "bojiš se umrijeti kao muškarac" i vozača kao Jacky Ickx prema Sir Jackie Stewartu čiji je udes baš na Spa '66 bio prekretnica kad se pristupa sigurnosti dok se kokpit punio gorivom, on uklješten i nikog da uskoči. Od tada se polako dizala sigurnost (s naglaskom na polako).

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Smrt nije rješenje već činjenica. Svi ćemo umrijeti. Rizik utrkivanja i brzine je da vozač može umrijeti prije. 

Nekoć su vozači prihvatili rizik, prihvatili pare, živjeli svaki dan kao posljednji, Hunt je karao i pio čak i na noć prije utrke.

kenja se klincima kakvi su, a takvi kao ti bi stavljali takve nemoralne likove kao normu ponašanja 🤣? sa takvom fizičkom spremom vozači kao Hunt bi danas vozili jedino taksi, a pošto je alkos ne bi ni to mogao dugo ..
ak si ti mentalno bolestan i boli te k za život, ne znači da su svi, mislim da većina ljudi ipak želi uživati u životu i ne želi ostaviti svoju obitelj u crnom 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 15:59 (loky4i4).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ima dobar dokumentarac o toj temi, zove se " 1 " iliti "One". Intervju sa Françoisem Cevertom je bio odličan. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 16:01 (Korny1603987).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mogli su dati bodove i ne voziti. Ovako Iz SC-a je sranje, te taj roling start je dobar samo za prvog na gridu ostali su u K.

XBOX: RENZOR GT 01
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Na sta je sport spao da oni vise ne smiju voziti kad pada kisa i staza je mokra. Pa kad se samo sjetim Sepanga i proloma oblaka, a utrka i dalje ide...

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

5sec hahah ovi iz FIAe nisu normalni

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
KiX777 kaže...

Na sta je sport spao da oni vise ne smiju voziti kad pada kisa i staza je mokra. Pa kad se samo sjetim Sepanga i proloma oblaka, a utrka i dalje ide...

 

Več dugo idemo prema dole, sad kad su Ameri glavni ovo vodi ka propasti. 

 

Samo čekam prvu ovalnu stazu kao u NASCAR-u.

twice the pride double the fall
9 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Lako za FIA-u... oni su oduvijek klaunovi bili, ali mene brine šta je sa hamsterom... fulao vlastitu "specijalku"... ono prednje krilo zadnja guma... stižu ga godine izgleda.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ameri nemaju veze s time, ovo traje od kad je Pirelli dobavljač. Koji put već gledamo da s "nevozljivih" uvjeta vozači direkt prelaze na intermedije.

Ovo s Hamiltonom je tragično. Taman se neke natruhe konzistencije pri kažnjavanju počele pojavljivati i eto ti na, kažnjen ni za što.

S jedne strane mi je žao što sam uzeo godišnju na F1TV, s druge mi je super jer mogu pogledati napreskokce čim završi da ne gubim vrijeme na to. Ovo se stvarno više ne isplati gledati real time.
9 mjeseci
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Od 1975. godine, od prve Laudine titule pratim Formulu 1. U periodu od tada ne postoji vozač koji je bio toliko nadmoćan, koji je vozio toliko nepogrešivo kao što je Max Verstappen. Nisam uopće njegov navijač, nisam ničiji, a čak mi je Hamilton simpatičniji, ali nitko mi ne može dokazati da je moja tvrdnja netočna. Ne vjerujem da je i prije 1975. bilo vozača sličnih sposobnosti iako znamo za priče o Ascariju, Fangiu, Clarku... Čovjek vozi jednostavno nevjerojatno, bez greške, poput stroja, svaki mu je potez logičan, briljantan. Na stranu što ima svemirski brod, ali imali su ga i Prost i Senna i Schumacher i Vettel i Hamilton, i nitko od njih nije ovako koristio bolid kako ga koristi Verstappen. Stopljen je s njim u jedno i funkcioniraju kao jedan optimalni, dobro podmazani organizam. Uvjeren sam da ćemo za deset godina imati njegovu statistiku od desetak titula i 150-ak pobjeda i pole-positiona. Na našu žalost... ili možda i ne. Ne preostaje drugo već se diviti njegovoj vožnji pa makar će i dalje biti 30 sekundi ispred svih. To sam radio i ja uživajući u vožnjama Prosta, Schumachera i Hamiltona dok su bili na vrhuncu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2023 1:00 (Master Mariner).
9 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

joj sjećam se MSC... kako mi je vadio živce svojom nepogrješivošću... krene utrka, gledam on nema šanse i kako se utrka razvija nekako na kraju bude prvi... jbg onomad ga nisam cijenio jer je uništavao kompetitivnost i kad mu okolnosti nisu bile naklonjene. Sad gledam Maxa... ima to nešto u njemu... al jbg nije ni formula više isti sport koji je bila - sad je puno više do bolida nego je prije bilo. Prije je bilo tko može bolje kontrolirati zvijer (jer su svi imali zvijer iza leđa), sad je tu puno elektronike i pomagala kojekakvih... nije usporedivo. Možda bi MSC danas bio samo prosječan... kruške i jabuke... možda bulaznim.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice