Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.247.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
"...the following measures are approved for 2022 and 2023:

2022 Formula 1 Technical Regulations

Central Floor Flexibility – changes to re-define the stiffness requirements of plank and skids around the thickness measurement holes.

2023 Formula 1 Technical Regulations

The floor edges will be raised by 15mm.The Diffuser throat height will be raised, while care has been taken to avoid any impact on the teams’ designs of the mechanical components.The diffuser edge stiffness will be increased.An additional sensor will be mandated to monitor the phenomenon more effectively."

Neke momcadi ce morati raditi preinake, ako je istina sve sto se pisalo. Brzo cemo saznati koliko je fleksibilnost planka imala utjecaj na performanse...
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Brzo cemo saznat kako FIA utjece na spasavanje vojnika Mercedes!!
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...
AFARON kaže...

Najbolje je što su svi očekivali da će Russell biti brži od Hamiltona...a nije bio brži niti jednom ove godine, mislim na race pace. Mada nije niti daleko realno, odličan je čak. Takođe Bottas je uvijek bio "najgori vozač u povijesti" dok je bio s Hamiltonom u timu. Sada je odjednom "pronašao formu" hahahaha. Da je Hamilton vozio za ferrari umjesto za mercedes, druga bi skroz priča prevladavala ovdje. Humans are biased.

Ne niti slučajno nije bio Russel, "niti jednom" bolji po race pace-u.. Niti jednom. Niti u Saudijskoj Arabiji, niti u Emilia Romagni, niti u Miamiu, Španjolskoj ili Monacu...
Ali ono, sitnicu, malu sitnicu objektivnosti...

 

Slažem se, nije.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...
gkelekov kaže...
AFARON kaže...

Najbolje je što su svi očekivali da će Russell biti brži od Hamiltona...a nije bio brži niti jednom ove godine, mislim na race pace. Mada nije niti daleko realno, odličan je čak. Takođe Bottas je uvijek bio "najgori vozač u povijesti" dok je bio s Hamiltonom u timu. Sada je odjednom "pronašao formu" hahahaha. Da je Hamilton vozio za ferrari umjesto za mercedes, druga bi skroz priča prevladavala ovdje. Humans are biased.

Ne niti slučajno nije bio Russel, "niti jednom" bolji po race pace-u.. Niti jednom. Niti u Saudijskoj Arabiji, niti u Emilia Romagni, niti u Miamiu, Španjolskoj ili Monacu...
Ali ono, sitnicu, malu sitnicu objektivnosti...

 

Slažem se, nije.

Baš mi je drago da si se opet pred svima pokazao kao pravi trol, bez trunke objektivnosti.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
To ti je mercedesova armija, takav tip ljudi.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
To ti je mercedesova armija, takav tip ljudi.

"brzo cemo saznat kako FIA utjece na spasavanje vojnika Mercedes!!"

objektivnost na nivou 

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ma pusti neinformiranog trola.

Da je ista procitao znao bi da Mercedesov prijedlog o dizanju podnice za 25mm nije prihvacen.

A o posljedicama poskakivanja na zdravstveno stanje vozaca je dosta toga napisano i prakticki postoji konsenzus vozaca da se to treba adresirati. Bin Sulayem je cak imao 1 na 1 sastanke sa svakim vozacem prije donosenja odluke. FIAin glavni motiv za promjene je upravo minimiziranje utjecaja poskakivanje na vozace.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Fascinantna vrsta su ovi Ferrarijevi navijači.

 

Kad je Mercedes dominirao i uzimao naslove - kmečalo se.

Sad kad Ferrari ima najbrži bolid (moglo bi se raspravljat ajde), a Mercedes je na udaljenom 3. mjestu - kmeči se.

 

Morat ćete jednog dana shvatiti da je problem u Ferrariju, i da su vam oni krivi za vaše neuspjehe. Šef momčadi vam je klaun, stratezi su vam klaunovi, način na koji vam momčad funkcionira je smiješan. To nepisano pravilo 'italiano' only je debilno, svi moraju biti talijani, a uspješni ste bili jedino kad talijan nije bio na čelu momčadi.

 

Mercedes se zeznuo s bolidom, tj. ne shvaćaju ga, pa se Hamilton se igrao sa postavkama da se proba nekim čudom skužiti 'prozor' u kojem bolid najbolje radi, a Russell sve za to vrijeme marljivo sakupljao bodove. Sad su očito nešto naučili i Hamilton se prestao igrati i eto ih na 30 bodova od Ferrarija sa debelo sporijim bolidom. Dok Ferrari iz utrke u utrku uspijeva pokazati da debilizam nema granica. Niste zaslužili biti 2. u poretku, a o naslovu da ne pričamo...

 

Samo da još jednom napomenem, nisam fan Mercedes već 'crnog vegana'.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

Fascinantna vrsta su ovi Ferrarijevi navijači.

 

Kad je Mercedes dominirao i uzimao naslove - kmečalo se.

Sad kad Ferrari ima najbrži bolid (moglo bi se raspravljat ajde), a Mercedes je na udaljenom 3. mjestu - kmeči se.

 

Morat ćete jednog dana shvatiti da je problem u Ferrariju, i da su vam oni krivi za vaše neuspjehe. Šef momčadi vam je klaun, stratezi su vam klaunovi, način na koji vam momčad funkcionira je smiješan. To nepisano pravilo 'italiano' only je debilno, svi moraju biti talijani, a uspješni ste bili jedino kad talijan nije bio na čelu momčadi.

 

Mercedes se zeznuo s bolidom, tj. ne shvaćaju ga, pa se Hamilton se igrao sa postavkama da se proba nekim čudom skužiti 'prozor' u kojem bolid najbolje radi, a Russell sve za to vrijeme marljivo sakupljao bodove. Sad su očito nešto naučili i Hamilton se prestao igrati i eto ih na 30 bodova od Ferrarija sa debelo sporijim bolidom. Dok Ferrari iz utrke u utrku uspijeva pokazati da debilizam nema granica. Niste zaslužili biti 2. u poretku, a o naslovu da ne pričamo...

 

Samo da još jednom napomenem, nisam fan Mercedes već 'crnog vegana'.

 Kmečiš.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Fascinantno je bilo ono izlazenje iz bolida prosjecnog vozaca, koji je licemjeran i los, dok sa druge strane cika Alonso koji je najstariji na gridu kaze da nema frke oko toga.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 9:49 (deepshitcro).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

 Kmečiš.

deepshitcro kaže...
Fascinantno je bilo ono izlazenje iz bolida prosjecnog vozaca, koji je licemjeran i los, dok sa druge strane cika Alonso koji je najstariji na gridu kaze da nema frke oko toga.

 

Ako takvi kao vi, koji se bave svime samo ne vlastitim brigama, rade u Maranellu, nije ni čudo da ste u teškom kur*u.

 

Ništa, sad Spa, Merc bi trebao poletjeti uz ovu pomoć od FIA-e oko podnica. Jedino se nadam da će nam FIA pomoći nekako oko motora i tu nismo baš dobri.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 9:57 (Promster).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Tko kaže da u Ferkanu moraju biti Talijani ? Problem je što neće doći Englezići na jug Europe. Nudili su Adrianu Neweyu još prije 5-6 godina, ako se ne varam, da dođe kod njih u Italiju u i lik ih je glatko odbio.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Fascinantno je bilo ono izlazenje iz bolida prosjecnog vozaca, koji je licemjeran i los, dok sa druge strane cika Alonso koji je najstariji na gridu kaze da nema frke oko toga.

 Svojim trolanjem samo dolijevaš vatru na ove bezvrijedne klanovske okršaje. Znači prosječan i loš vozač (hm da li je prosječan ili loš, ne može oboje) je najuspješniji vozač u povijesti F1. Kako to objasniti? A nikako jer je prosto nemoguće.

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Nije to trolanje, to je cista cinjenica. Ako nekome smeta, nek jos jednom pogleda video kako vas "najbolji" izlazi iz bolida i mislim da oko toga ne treba vise diskutirati. Ako sve momcadi osim mercedesa kazu da su protiv mjenjanja pravila i da su se prilagodili (rjesili) ozbiljniji oblik purpoisinga zasto se onda ista mijenja ? Sve druge momcadi se moraju prilagodjavat mercu, i to je tako zadnjih 7-8 godina, zakljucak je lako donesti. I jos k tome imaju glavnog lgbt zagovaratelja, pa gdje ces bolje. Ferrari je napravio brz motor i bolid, ali nema pouzdanost koja bi s vremenom trebala doci na svoje. Kada i to sve rijese, mijenjat ce se pravila vezana uz motore prije 2026. jer ce luji smrditi previse gorivo ili nesto slicno, pa ce biti primorani i to promjeniti.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Krivo ciljaš dječače, nije on moj Najbolji. Ja nemam najboljeg, najdražeg itd itd. Prateći vas sve ove godine mogao sam pronaći mnoštvo dobrih komentara, ali ovo što se radi poput ovog tvog trolanja samo da izazoveš likove poput madoga i sl. je beskorisno.

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ovo je forum, gdje ljudi iznose misljenja, kako dobra tako i losa. Svatko ima pravo iznijeti svoje nezadovoljstvo kod dugogodisnjeg pogodovanja jednoj momcadi... O kakvom trolanju ti pises? Ocito je po tvome trolanje cim netko ima drugacije misljenje od tebe, ako ti smeta ne moras komentirati. A ovi kao maddog koji se stalno bune, prijavljuju adminima neistomisljenike, oni nemaju realnog komentara jer znaju da je istina sve sto pisem, samo ne mogu progutati ego, kao ni njihova balerina u mercedesu...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 15:25 (deepshitcro).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ali ja imam isti dojam i kod tvojih i kod njihovih komentara. Tu nema nikakvih zanimljivosti osim natjecanja čiji je veći. Bomba se baci i čeka se reakcija, pa reakcija na reakciju i tako u nedogled. Vidim njih more tvoji komentari o Lewisu Hamiltonu. Mene zaboli za njega, ali mislim da je stvarno besmisleno tog lika proglasit lošim vozačem. Pa daj budi razuman. Da voziš najbolji bolid moraš nešto imati u sebi kako bi non stop pobjeđivao. I drugi su vozili njegov bolid pa ih nije bilo nigdje. I Barrichelo je vozio onaj čuveni Ferrari, i Perez vozi ovaj Red Bull, i Coulthard je vozio McLaren... i di su? Nigdje jer oni nisu Schumacher, Verstappen, Hakkinen. Ja ipak mislim da i ti držiš Hamiltona za jednog od najboljih u povijesti, ali ti je zanimljivo izazivati reakciju njegovih sljedbenika.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Allison je radio u Ferrariju do smrti žene. Onda ga je Totto pokupio u Mercedes. Prije njega je bio isto još jedan Englez. Sad su sve glavne pozicije Talijani (osim Race Directora koji je Francuz). 

Valjda je ipak lakše u UK, gdje sigurno imaju drukčiji krug ljudi nego ovi (izolirani?!) u Italiji. Recimo Paddy Lowe je išao iz Williamsa u McLaren, pa u Mercedes i opet u Williams a da valjda nije promijenio adresu stanovanja. Možeš li si zamisliti koliki krug ljudi je recimo on stvorio naspram Binotta?

Sigurno može steći frendove u recimo timovima kao Aston, Jaguar, Arrows, rally timovima kao DMACK, Prodrive/M-Sport, Williams, razni GT3 timovi, ima i podosta WEC timova... A za Binotta mi se čini je Ferrari jedina opcija u Italiji. Fiat ili Stellantis nemaju još love za nešto na toj visini. 

 

In vino veritas
14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...
AFARON kaže...
gkelekov kaže...
AFARON kaže...

Najbolje je što su svi očekivali da će Russell biti brži od Hamiltona...a nije bio brži niti jednom ove godine, mislim na race pace. Mada nije niti daleko realno, odličan je čak. Takođe Bottas je uvijek bio "najgori vozač u povijesti" dok je bio s Hamiltonom u timu. Sada je odjednom "pronašao formu" hahahaha. Da je Hamilton vozio za ferrari umjesto za mercedes, druga bi skroz priča prevladavala ovdje. Humans are biased.

Ne niti slučajno nije bio Russel, "niti jednom" bolji po race pace-u.. Niti jednom. Niti u Saudijskoj Arabiji, niti u Emilia Romagni, niti u Miamiu, Španjolskoj ili Monacu...
Ali ono, sitnicu, malu sitnicu objektivnosti...

 

Slažem se, nije.

Baš mi je drago da si se opet pred svima pokazao kao pravi trol, bez trunke objektivnosti.

 

 

Jesmo li gledali iste utrke? Da ne misliš da ne volim Russella, ja se baš nadam da će Russell biti "novi Hamilton", i zato baš pratim njihova vremena krugova na sličnim gumama i u sličnoj situaciji (kada nisu u drs trainu ili u odbrani). Ali još uvijek nije na njegovoj razini, što ne znači da možda jednom neće biti.

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
...sirovina je prijavila adminu.

Kakav si ti jadnik, bitno da pises da ja to radim.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 17:47 (Maddog_HR).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
 mijenjat ce se pravila vezana uz motore prije 2026. jer ce luji smrditi previse gorivo ili nesto slicno, pa ce biti primorani i to promjeniti.

 da više pratiš f1, a manje 💩 znao bi da su se promijenila FIA World Motor Sport Council approves power unit regulations for 2026 | Formula 1®

btw misliš da će Lewis voziti i 2026. sa 41g. ?

9 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

Fascinantna vrsta su ovi Ferrarijevi navijači.

 

Kad je Mercedes dominirao i uzimao naslove - kmečalo se.

Sad kad Ferrari ima najbrži bolid (moglo bi se raspravljat ajde), a Mercedes je na udaljenom 3. mjestu - kmeči se.

 

Morat ćete jednog dana shvatiti da je problem u Ferrariju, i da su vam oni krivi za vaše neuspjehe. Šef momčadi vam je klaun, stratezi su vam klaunovi, način na koji vam momčad funkcionira je smiješan. To nepisano pravilo 'italiano' only je debilno, svi moraju biti talijani, a uspješni ste bili jedino kad talijan nije bio na čelu momčadi.

 

Mercedes se zeznuo s bolidom, tj. ne shvaćaju ga, pa se Hamilton se igrao sa postavkama da se proba nekim čudom skužiti 'prozor' u kojem bolid najbolje radi, a Russell sve za to vrijeme marljivo sakupljao bodove. Sad su očito nešto naučili i Hamilton se prestao igrati i eto ih na 30 bodova od Ferrarija sa debelo sporijim bolidom. Dok Ferrari iz utrke u utrku uspijeva pokazati da debilizam nema granica. Niste zaslužili biti 2. u poretku, a o naslovu da ne pričamo...

 

Samo da još jednom napomenem, nisam fan Mercedes već 'crnog vegana'.

 Ako itko sere po svom timu - to su ferrarijevi navijači... možda i kmečimo alio ne štedimo ferkana kad treba kritizirati... za razliku od nekih koji samo hvalospjeve imaju za svoj tim.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

O tome ja govorim. Da Ferrari nije u ravnopravnoj situaciji glede dolaska svježih kadrova. Likovi u Engleskoj skaču iz firme u firmu, iz motosporta u motosport, kao što si rekao, bez promjene adrese prebivališta. I kako sada te engleziće koji imaju velike plaće doma i ugodno im je doma, nagovoriti da dođu u Italiju, da rade pod najvećim stresom i da se očekuju čuda ??

 

Neki forumaši smatraju da su u Ferrariju svuda talijani jer je to ono što uprava želi zbog nekakve "čiste" krvi u firmi, ali to je daleko od istine. Ferrari ima ustaljenu močvaru gdje nitko nema interesa da napreduje. Nitko i ne misli raditi nešto drugo. Znači stari ne odlaze nikad, a novi se nikada ne pojavljuju. Ustaljena ekipa koja nije sposobna i koji će raditi iste greške 20-40 godina do penzije.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

O tome ja govorim. Da Ferrari nije u ravnopravnoj situaciji glede dolaska svježih kadrova. Likovi u Engleskoj skaču iz firme u firmu, iz motosporta u motosport, kao što si rekao, bez promjene adrese prebivališta. I kako sada te engleziće koji imaju velike plaće doma i ugodno im je doma, nagovoriti da dođu u Italiju, da rade pod najvećim stresom i da se očekuju čuda ??

 

Neki forumaši smatraju da su u Ferrariju svuda talijani jer je to ono što uprava želi zbog nekakve "čiste" krvi u firmi, ali to je daleko od istine. Ferrari ima ustaljenu močvaru gdje nitko nema interesa da napreduje. Nitko i ne misli raditi nešto drugo. Znači stari ne odlaze nikad, a novi se nikada ne pojavljuju. Ustaljena ekipa koja nije sposobna i koji će raditi iste greške 20-40 godina do penzije.

 

Talijanski šlamperaj, odkad su otisli Njemci,Britanci i ostala ekipa ostali su šlampavi talijani.

 

Radim za veliku talijansku firmu i svaki sastanak bi si pucal u glavu koliko jednostavne stvari razvlače na široko namataju 3 dana kaj bi mi riješili za 5 minuta.

 

Jako dobro se to u Ferrariu vidi ta njihova neodlučnost i nepotrebno kompliciranje jednostavnih stvari te nakon toga panika.

 

Ferrari nece osvojiti niti jednu titulu tako dugo kad Talijani vode glavnu riječ, 15 godina je prošlo od zadnje (na sreću) titule,a imaju doslovno neograničeni buđet(ne mislim na novac nego utjecaj,iskustvo,znanje,brand itd itd.)..

 

Raikonnen,Vettel,Alonso tri top vozača sa liste najboljih ikada, a samo jedna titula mislim da to sve govori o njihovoj nesposobnosti.

 

Trenutno imaju jednog od najtalentiranijih vozača današnjice u LeClercu koji istina moraš jos malo sazriti ali i taj talent budu potratili i ništa neće osvojiti, nažalost.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 21:45 (dad0r).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Ovo je forum, gdje ljudi iznose misljenja, kako dobra tako i losa. Svatko ima pravo iznijeti svoje nezadovoljstvo kod dugogodisnjeg pogodovanja jednoj momcadi... O kakvom trolanju ti pises? Ocito je po tvome trolanje cim netko ima drugacije misljenje od tebe, ako ti smeta ne moras komentirati. A ovi kao maddog koji se stalno bune, prijavljuju adminima neistomisljenike, oni nemaju realnog komentara jer znaju da je istina sve sto pisem, samo ne mogu progutati ego, kao ni njihova balerina u mercedesu...

Ti ne iznosis misljenja, samo podjebavas cjelo vrijeme. Ni jedan suvisao komentar od tebe na ovoj temi, slobodno si prođi sve komentare sa ove teme...I onda pitaš neki dan zašto ljudi ne dolaze "raspravljat" na ovu temu o f1 više? Ovdje se ne raspravlja o ničemu, samo se kipa PROTIV ovog ili onog tima/vozača u većini slučajeva bez ikakve osnove. Najuspješniji vozač svih vremena je samo prosječan vozač i bolidi su mu sami osvajali naslove, to može samo trol napisat. A ti nastavi po svom...

8 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jedna prigodna da se smanje tenzije dok se ceka nastavak sezone! :D

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 0:03 (deepshitcro).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...

Jedna prigodna da se smanje tenzije dok se ceka nastavak sezone! :D

baš si meme

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...
gkelekov kaže...
AFARON kaže...
gkelekov kaže...
AFARON kaže...

Najbolje je što su svi očekivali da će Russell biti brži od Hamiltona...a nije bio brži niti jednom ove godine, mislim na race pace. Mada nije niti daleko realno, odličan je čak. Takođe Bottas je uvijek bio "najgori vozač u povijesti" dok je bio s Hamiltonom u timu. Sada je odjednom "pronašao formu" hahahaha. Da je Hamilton vozio za ferrari umjesto za mercedes, druga bi skroz priča prevladavala ovdje. Humans are biased.

Ne niti slučajno nije bio Russel, "niti jednom" bolji po race pace-u.. Niti jednom. Niti u Saudijskoj Arabiji, niti u Emilia Romagni, niti u Miamiu, Španjolskoj ili Monacu...
Ali ono, sitnicu, malu sitnicu objektivnosti...

 

Slažem se, nije.

Baš mi je drago da si se opet pred svima pokazao kao pravi trol, bez trunke objektivnosti.

 

 

Jesmo li gledali iste utrke? Da ne misliš da ne volim Russella, ja se baš nadam da će Russell biti "novi Hamilton", i zato baš pratim njihova vremena krugova na sličnim gumama i u sličnoj situaciji (kada nisu u drs trainu ili u odbrani). Ali još uvijek nije na njegovoj razini, što ne znači da možda jednom neće biti.

Krako i jasno pogledaj uploadnu sliku. Gledali su samo i jedino najbrže krugove Hamiltona i Russela po pojedinoj utrci (pogledaj samo kada je Russel brži, koliko je brži, a kada je Hamilton brži koliko je u toj utrci brži)


I ako ti impirijski dokaz nije jasan, da je se Russel bolje/brže snašao/prilagodio na bolid i da je više puta vio brži od Hamiltona, a nije u tom timu zadnje desetljeće, onda ti nema pomoći.
Nemam ništa protiv Hamiltoma, sve je sam zaslužio (da imao je pomoći i ste to, ali imali su baš svi svjetski prvaci, neki i više od njega), ali nemoj iznositi neistinu i onda ju pravdati samo i jedino svojom subjektivošću.

Jedno je reći "ja mislim" a drugo "niti jednom nije bio bolji", kako si ti definirao rečenicu, i pritom niti jedan konkretni argument, dokaz ili slično nisi dodao, da potkrijepi tvoju tvrdnju.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 23:12 (gkelekov).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...

Krako i jasno pogledaj uploadnu sliku. Gledali su samo i jedino najbrže krugove Hamiltona i Russela po pojedinoj utrci (pogledaj samo kada je Russel brži, koliko je brži, a kada je Hamilton brži koliko je u toj utrci brži)

Fali ti kontekst i sam De Vries je jednom prilikom rekao da Lewis eksperimentira sa svojim bolidom jer želi pobjednički bolid dok se Russel konzervativno zadovoljavao sa tim što ima. Tako da to ti je ugl. razlog zašto ovih prvih par utrka imaš dominantnije vrijeme od Russella, i prividno brže snalaženje u bolidu, vidjet ćemo sad part 2, a mislim da se u zadnjih par utrka vidi tko će dominirati :)

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Pa rekli su valjda tisuću puta da su eksperimentirali s Lewisovim bolidom, a da je George išao s konzervativnijem setupom. Nakon par loših rezultata je počeo prigovarati da mu je dosta eksperimentiranja. Recimo kad su mu uvalili senzore. 

 

A za Ferrari osoblje..

Lamborghini je puno uspješniji sad, ali što ćeš kad se i to dijeli puno toga s VW (Audijem). 

Maserati je opet, po tko zna koji put u povojima, i možda sa MC20 krenu u GT4/GT3/GT2 dobro. 

Alfa Romeo s šminkom 8C nije ništa napravila po pitanju utrkivanja. S Giuliom su mogli napraviti neki kupe pa isto u GT3.. ništa. 

Lancia nema više WRC program. Nema ni EvoTV za program.

Fiat nema više ni rally auto, osim preko Abartha koji je prdec naspram starih dana. S Puntom su barem imali nešto. 

Kad si zamisliš gdje je Italija bila u '90 s DTMom, BTCC, WRC, GT3, F1 i pobjeđivala... I gdje je sad... Tužno. 

 

Čak i s vozačima, tek u F3 nađeš 2 vozača. Mali od Trullia i 22 godine star Malvestitti na dnu. Ništa.

In vino veritas
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice