Trebam jaku konfiguraciju

poruka: 50
|
čitano: 11.117
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

 

 

     Hvala Tux!

 

   malo sam pametniji sada ali jos uvijek mi nije jasno zasto mi nitko ne kaze kako da stavim dva xeona na plocu. imao sam u uredu u kojem sam radio prije dva xeona i renderi su ispadali nevjerojatnom brzinom i radilo je sve PERFEKTNO. osam jezgri to spegla za cas. dakle ne odustajem od te kombinacije samo mi recite kako da to slozim. nasao sam neke intelove ploce koje podrzavaju dva xeona!

 

radio sam i na quadrici onoj najjacoj ne znam model i kupio sam si 8800gtx usporedivsi te dvije kartice (gdje se quadrica dize u nebo kao najbolja profi kartica, definitivno je najskuplja) nisam naisao na neku nevjerojatnu razliku, tj. sve sta sam mogao na quadrici mogao sam i na gtx-ici neznatno sporije (3d max, combustion, bou jou, premijer)

 

tu su ploce koje sam nasao:

 

CPU Intel Xeon E5410

http://www.telebit.hr/default.aspx?sifGrp=-1344357982

 

 

MB Intel S5000VSA4DIMM, server (Sapello)

http://www.telebit.hr/default.aspx?sifGrp=-1344357982

 

jos mi samo molim vas objasnite kaj je FBDIMM memorije?

 

Hvala!!!

 

 

 

 

16 godina
protjeran
offline
Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

@hrvoje007

 

Xeon 5xxx serija zahtijeva FB-DIMM (Fully Buffered Dual In-line Memory Module) memorijske module. Taj tip memorije komunicira serijski sa kontrolerom (za razliku od obične DDR2 DIMM memorije koja komunicira paralelno). Svaki FB-DIMM keks ima AMB (Advanced Memory Buffer). Prvi AMB na svakom kanalu zaprima informaciju iz kontrolera te ju paralelno prosljeđuje svim ostalim AMBovima. Na taj način je moguče podržati više modula po kanalu a broj kanala je zbog serijske veze lakše povečati. Imaju jednak broj pinova kao i obični DDR2 moduli. Ali imaju nešto više latencije i jače se griju.Imaju različite puteve za primanje i slanje podataka (DDR2 radi to istim putem).Rezultat je brži i pouzdaniji memorijski podsustav. Kod njih pasivni hladnjaci nisu samo za šminku.

 

Što se tiče ploča, Intelova Skulltrail se ne može kod nas nabaviti, mislim nisam je nigdje vidio u ponudi. Ali evo ti ploča i konfiguracija koja bi ti mogla biti zanimljiva:

 

Intel Workstation Board S5000XVN (SATA) "Vernonia"  3.419,00 kn (druga verzija iste ploče za 790 kn više podržava SAS diskove koji nisu baš jeftini npr. Seagate 146 GB, Cheetah 15K dođe 4.169,00 kn, a za tu cijenu si kupiš brdo diskova i napraviš RAID kakav želiš i kakav ti treba, a neka gepard trči 15000 okretaja u minuti, nije vrijedan u ovom slučaju bacanja novaca)

Intel SC5299WS Pilot Point 4 kučište prikladno za ovu ploču 1.889,00 kn

Super Talent 2 GB - T667FB2G4, DDR2 667MHz ECC FB-DIMM CL 5 599,00 kn *4 = 2396 kn

Seagate 250 GB, Server Barracuda ES with NCQ ST3250620NS SATAII 7200rpm, 16MB 579,00 kn (OS+programi)

Seagate 500 GB, Server Barracuda ES with NCQ ST3500630NS SATA 7200rpm, 16MB 869,00 kn *2= 1738 kn (radni disk-ovi)

ATI FireGL V7200, 256MB GDDR3, 512-bit, Dual DVI, PCI-Express AVIVO 5.419,00 kn

Intel QuadCore Xeon E5405, 2,0 GHz, s.771, 1333MHz, 65nm, 12MB, box  1.579,00 kn *2= 3158 kn

 

Ukupno: 18598 kn  "Think different" Cool

 

 

"Sapello" ploča nema PCI-express X16 kao "Vernonia", nego samo 2 x PCI Express* x4 (x8 Connectors) pa nečeš moći iskoristiti grafičku u potpunosti tj. propusnost.

 

 

 

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2008 21:57 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

 

 

          Hvala Tux!

 

   Puno si mi pomogao!

 

Naruceno je kuciste, naruceni su Xeoni jedini je problem malo sa maticnom ali probati ce mi to rijesiti u M-sanu!

 

          Pozdrav!

16 godina
protjeran
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju
hrvoje007 kaže...

 

           Hvala Tux!

 

   Puno si mi pomogao!

 

Naruceno je kuciste, naruceni su Xeoni jedini je problem malo sa maticnom ali probati ce mi to rijesiti u M-sanu!

 

          Pozdrav!

Vjerovatno neka ASUStek ploča. Nemoj zaboraviti reči dojmove kada sve to skupa staviš u pogon.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

uzmi amd phenom atijevu karticu hd 2900xt,bilo koju matičnu ploču koja podržava amdov procesor i 4 gb rama ddr2 i hard disk od 500 gb, a napajanje od 700w i za kraj terhmaltakevo kučište armorNamigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

1 xquad core intel xeon processor E5320, do 2 CPU

(1,86GHz / 2X4MB Cache / 1066MHz FSB)

2GB 667MHz FBD DIMM ECC memorije (do 48 GB)

PERC 5/i SAS 3.0Gb/s RAID kontroler,256MB cache-a

3x 146GB SAS 3.5" Hot-Plug (15K rmp ) tvrdi disk

16X DVD-ROM pogon

inegrirani dual broadcom gigabit mrežni adapter

2x 930W hot-plug redudantno napajanje

hot-plug redudantni ventilator

tower kućište (mogučnost konverzije u 5U rack)

 

 

iskreno! Ne znam ništa o ovoj konfiguraciji,ali sam ju prepisao s poleine mreže jer mu je cijena 15.990,00kn bez PDV Smijeh


kaj ovdje treba napisat?!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju
Dado_ZG78 kaže...

Po meni tebi treba grafička radna stanica, a ne obična konfa ako ti je ovo što trenutno imaš preslabo. Imaš recimo Nvidijinih Quadro konfi koje ti nažalost nisu u tvom cjenovnom rangu (cca 55.000kn pa nadalje). Ako staviš SLI dobit ćeš oko 40% performansi i to samo u određenim aplikacijama (uglavnom novijim igrama) koje ga znaju iskoristiti..  moj frend se opekao sa SLIjem prošle godine.


na Quadro se ne igraju igrice!!!!!
16 godina
protjeran
offline
Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

Hahahahahahhah xD

Quadro je za profi rad!


Crazy nXc na Cod Uo serverima!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

Ma ja vas ne kužim... lik kaže trebam jaku konfiguraciju i ovaj mu stavi Intel Xeon E5320...... pa koji je vama uzimate proc a na netu nebi neki ni pogledali kaav mu je takt koliku ima cache memoriju.... pa evo našao sam ti odma procesor al zaključujem da je sad kasno za to jer sam skužio da si naručio proc i vjerojatno kupio.... evo usporedite malo procesore...

 

Intel Xeon E5320:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9MV

.

Intel Q9550:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAWQ

 

 

Svatko s imalo pameti vidi VEEEEEEELIKU razliku između njih.... pa sad da vidimo koji genijalac bi mi rekao da je Xeon bolji....

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

Evo ovdje si pogledaj matične imaju po men najveći izbor u RH al malo su skuplji:

 

 

http://www.intro.com.hr/ListProduct.asp?bSub=T&idCategory=80

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju
themoviekiller kaže...

Ma ja vas ne kužim... lik kaže trebam jaku konfiguraciju i ovaj mu stavi Intel Xeon E5320...... pa koji je vama uzimate proc a na netu nebi neki ni pogledali kaav mu je takt koliku ima cache memoriju.... pa evo našao sam ti odma procesor al zaključujem da je sad kasno za to jer sam skužio da si naručio proc i vjerojatno kupio.... evo usporedite malo procesore...

 

Intel Xeon E5320:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9MV

.

Intel Q9550:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAWQ

 

 

Svatko s imalo pameti vidi VEEEEEEELIKU razliku između njih.... pa sad da vidimo koji genijalac bi mi rekao da je Xeon bolji....

 Zaš otvaraš staru temu?
FA FA LA SI MI TI FA LA TI
15 godina
offline
Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

To je vec drugi put danas, da diže staru temu daj pogledaj datume prije nego postaš, zar je to tako teško?

Q6600, 4gb 1066Mhz Corsair,HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano,Logitech Wave + MX 518, Z-4 Mala zvijer : MSI Wind
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

yap teško je

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
15 godina
neaktivan
offline
Trebam JAAAAAKU konfiguraciju

vidim da je i teško dat zatvoriti temu....

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2009 22:07 (themoviekiller).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju
themoviekiller kaže...

yap teško je

 Onda ili uloži malo trudaak je već tolko teško ili odi s foruma...
themoviekiller kaže...

vidim da je i teško dat zatvoriti temu....

 Pa zašto bi se moralo lockat svaku temu? Ali ako vidiš da je tema iz 3. mjeseca, i da autor više ništa ne piše u temi, zar nije lagano zaključiti da je tema prošla i da više očito ne trebaju komentari u njoj?
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Trebam jaku konfiguraciju

Koliko sam skuzio autor teme jos uvijek nije napisao iskustva s kupljenom konfiguracijom?Neodlučan

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam jaku konfiguraciju

Sad kada si to napisao sto posto će doći.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju
pogledaj zadnja 2-3 buga u vijestima je izasla atijeva nova profi kartica iznimno visokih preformansa, navodno najjaca profi kartica na svijetu...
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju
1337Code_breaker kaže...
pogledaj zadnja 2-3 buga u vijestima je izasla atijeva nova profi kartica iznimno visokih preformansa, navodno najjaca profi kartica na svijetu...

A ti pogledaj datum posta iznad:)

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
14 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam JAAAAAKU konfiguraciju
sory, nisam vidio ;)
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice