Slaganje HTPC-a

poruka: 8
|
čitano: 3.658
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Slaganje HTPC-a

  Planiram složiti jedno HTPC računalo pa me zanima šta preporučate od komponenti da ubacim.

 

-cjenovni razred neka bude od 2000-2500kn, računalo neka bude za gledanje filmova, internet, pokoja igra, gledanje programa, i da ima   blue ray player.

 

Unaprijed Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slaganje HTPC-a

Ova tema se svako malo aktivira, i meni je jako interesantna.

Neko vrijeme sam se zapalio za HTPC ali bez realizacije, pa me pustilo, sada sam opet u tim razmišljanjima.

Uglavnom, ne bih neki od ovih off-the-shelf playera, jer tamo uvijek ima problema s nepodržanim formatima/upgradeom firmwarea i sličinim stvarima...

Radije bih punokrvni PC s daljinski, eventualno bežičnom tipkovnicom i mišem, obavezno s BR playerom, vrlo poželjno i WLAN konekcijom, da ne razvlačim kablove po kući.

Gore bi išli Win7, mislim da oni imaju integrirani media centar softver?

 

Kakva su iskustva, jesu li mi nužni tipkovnica i miš ili je dovoljno daljinski - npr. kako ću na jubitu tipkati neki pojam itd.?

No pain!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 12:21 (Rocky).
15 godina
neaktivan
offline
Slaganje HTPC-a

Ja sam sebi sastavio HTPC pred jedno 2 godine i još uvijek me vjerno služi.

 

Tada kad sam ga sastavljao najviše frke je bilo oko nabavke grafičke kartice s HDMI koja podržava hardversko video dekodiranje. Sada to imaju gotovo sve kartice i ukoliko trebate taj stroj koristiti samo kao HTPC može se uzeti neka najjeftinija od ATI ili nVidie.

 

HTPC mi nema BR. Većinu filmova koje imam su 1080p ili 720p skodirani u mkv (x264) DTS ili DD. Pohranjeni su na vanjski NAS od nekoliko TB i povezani su preko LAN-a s HTPC-om. Ukoliko želiš playati HD filmove preko sheranih diskova kao ja zaboravi wireless povezivanje. Samo LAN dolazi u obzir - brzine preko wirelessa nisu dovoljno visoke za HD materijale. HTPC je spojem HDMI-jem na TV, digital out-om na kućno kino, LAN om na mrežu te antenskim kabelom TV kartice s antenom.

 

Na tom kompu mi je dignuta Vista. Kao front end za HTCP koristim MediaPortal s Maya skinom. Software je odličan - open source, besplatan, fleksibilan, nadogradiv i nije ga problem namjestiti. Ima dobre manuale, široku zajednicu i stalno se radi na njemu. Najvažniji pluginovi koje i ja koristim su 'Tv series', 'Moving Pictures', 'Online Videos' (za You Tube i ostale streaming servise) - mislim da iz samih naziva možete zaključiti čemu služe. U MediaPortalu je integriran i TV dio - podržava hrpu TV kartica (DVB-T, DVB-S, DVB-S2, DVB-C) a ima i prikaz TV programa kao i snimalicu prema tom rasporedu. Preko MP možeš slušati glazbu, gledati fotke i što je najvažnije podržava hrpu formata.

Microsoftov Media Centar sam koristio kratko vrijeme i nije toliko fleksibilan kao MP niti ima toliko mogućnosti.

 

Za upravljanje s HTPC-om koristim Microsoftov remote (MediaPortal ima ugrađenu podršku za njega). Imam i žičanu tipkovnicu i miša koju koristim samo kad trebam nešto administrirati na kompu. Za svo ostalo upravljanje medijskim sadržajima dovoljan je taj remote.

 

Uglavnom već dvije godine nisam koristio ugrađeni TV tuner od televizije - sve svoje potrebe gledanja sadržaja preko TV-a (i slušanja muzike) imam preko tog HTPC-a s MediaPortalom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 13:13 (Zvex).
 
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Slaganje HTPC-a

Evo ja sam ti sastavio dvije konfe. Prva ima sve sto si naveo, ali i prelazi budzet za 200 kn. Druga konfa je po meni puno bolji izbor jer ima maticnu plocu nove generacije, brzi procesor i duplo veci hard disk. Jedino sto fali jeste blue ray player, ali mislim da ti je bolje njega poslije ugradit kada padnu cijene.

 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Slaganje HTPC-a

POGLEDAJ OVO, imam(ION 330HT-BD, ali ima i samo s DVD-om) i služi mi već jedno 6mj za HTPC i prezadovoljan sam.

Isto mi je spojen na mrežni disk od 2tb LANom, ima Windowse 7, a za sučelje koristim BOXEE.

Apple rulz!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 16:49 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje HTPC-a

Malo preskupo za ono što nudi unutar kučišta, po mom mišljenju, ali zato ti spriječi moguće  glavobolje koje nastanu uslijed samogradnje.

14 godina
offline
RE: Slaganje HTPC-a
Wuk19 kaže...

Malo preskupo za ono što nudi unutar kučišta, po mom mišljenju, ali zato ti spriječi moguće  glavobolje koje nastanu uslijed samogradnje.

ima i jeftinijih varijanti, ali ovo je ultra malo(19x19x7cm) i besčujno(čak i ako nasloniš uho na njega). A prilično je jak, na 720p NFS Shift radi na high, a CoD6 na medium

Apple rulz!!!
15 godina
online
RE: Slaganje HTPC-a
Vedran500 kaže...

Evo ja sam ti sastavio dvije konfe. Prva ima sve sto si naveo, ali i prelazi budzet za 200 kn. Druga konfa je po meni puno bolji izbor jer ima maticnu plocu nove generacije, brzi procesor i duplo veci hard disk. Jedino sto fali jeste blue ray player, ali mislim da ti je bolje njega poslije ugradit kada padnu cijene.

lol ni u jednoj nema grafičke

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice