Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.842.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
sajleks kaže...

Pozdrav dobri ljudi!

Trebao bih savjet ako je moguće. 
Uglavnom imam neki PC koji je od skora počeo da pravi probleme. Predpostavljam da bi ga trebao mjenjati ali možda bi se dalo i nadograditi ga.
U svakom slučaju nisam baš neki stručnjak pa dođoh ovde za pomoć. Imam monitor koji podrzava 144 hz, mada ga ja držim na 100 tako da bi

mi odgovaralo da većinu igara PC može izgurati do nekih 100 fpsa. HELP 

 Iskreno nema se tu sta nadogradit a da se isplati, to bi trebao prodat dok jos nesta vrijedi i uzet sve kompletno novo (osim HDDa kojeg mozes zadrzat) i naravno dodat SSD ak ga nemas... 

 

 Koji problemi su u pitanju ?

8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tako sam i mislio, samo ne znam za koliko bih ga mogao prodati... Fps je problem...

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
moukie kaže...

Možeš slobodno zadržati napajanje i možeš uzeti 1440P ekran na 144 Hz. Za preporuku ekrana se obrati u sljedeću temu: Koji monitor kupiti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
sajleks kaže...

Tako sam i mislio, samo ne znam za koliko bih ga mogao prodati... Fps je problem...

 A ak si mislio uzet sve novo, koja bi bila cifra ? Ako je neka manja mozda bi mogao sad uzet RX 570/RX 580 za sitnu lovu koja je dosta jaca od GTX 960, tu bi vidio drastican pomak u fpsu.

8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže..

 A ak si mislio uzet sve novo, koja bi bila cifra ? Ako je neka manja mozda bi mogao sad uzet RX 570/RX 580 za sitnu lovu koja je dosta jaca od GTX 960, tu bi vidio drastican pomak u fpsu.

 

Do nekih 5500 kn 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam pitanje jedno. Je li ovo dobro složeno. Da li bio ovaj ram pasao na ovu matičnu, i može li grafička PCIe4.0 na matičnu PCI 3.0. hvala, pozz !!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
sajleks kaže...
hahhaajaads kaže..

 A ak si mislio uzet sve novo, koja bi bila cifra ? Ako je neka manja mozda bi mogao sad uzet RX 570/RX 580 za sitnu lovu koja je dosta jaca od GTX 960, tu bi vidio drastican pomak u fpsu.

 

Do nekih 5500 kn 

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 1600 (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) box, with Wraith Stealth cooler
Sifra: YD1600BBAFBOX - 943,33 Kn

1 * ASRock B450M-PRO4-F, AM4
Sifra: asr-b450m-pro4f - 765,56 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 798,89 Kn

1 * SSD Adata 240GB SU650 SATA 3D Nand
Sifra: 0141040 - 398,89 Kn

1 * GIGABYTE B700H Power Supply 700W, Modular, 80+ Bronze, Japanese capacitors, 120mm smart control fan, EU plug
Sifra: GP-B700H - 554,44 Kn

1 * Zalman S4 PLUS Mid Tower Case
Sifra: ZAL-S4-PLUS - 443,33 Kn

1 * Palit GF GTX1660 Super GamingPro OC, 6GB GDDR6
Sifra: pal-1660s-gpoc-6gb - 2.333,33 Kn

 

Ukupno: 6.237,77 Kn

 

Ukupno s popustom: 5.613,99 Kn (-2% = 5500kn)

 

Ovo gore bi bio jako dobar upgrade, platforma na koju mozes poslije stavit R5 3600 koji je dosta bolji od R5 1600 AF/R5 2600, onda isto tako na sljedecu generaciju koja ce isto bit na AM4 platformi.

goran022 kaže...

Imam pitanje jedno. Je li ovo dobro složeno. Da li bio ovaj ram pasao na ovu matičnu, i može li grafička PCIe4.0 na matičnu PCI 3.0. hvala, pozz !!

 I nije nesto. Single channel ram, da se nac bolje napajanje/kuciste/maticna. Koja namjena kompa i koju cifru imas ?

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Namjena kompa, igranje, 3d, photshop, autocad, revit i sl., budget negdje do 8000 kn. Je li bolji ryzen 5 3600 ili 7 2700x. 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
goran022 kaže...

Namjena kompa, igranje, 3d, photshop, autocad, revit i sl., budget negdje do 8000 kn. Je li bolji ryzen 5 3600 ili 7 2700x. 

2700X, vise jezgri/threadova sto pomaze u programima koje koristis...

 

Sad ne znam na kojoj rezoluciji i hz se planiras igrat, ali 1660 super ti je dovoljna za igranje u 1080p i na ultra postavkama i vise od 60 fpsa (osim u nekim igrama, tipa rdr2 i sl...), isto tako je sposobna za 144hz gaming ako imas takav monitor, nelosa je i za 1440p 60hz.

Kao sto vidis, ubacen je 3700x koji je u gamingu a i u multithread performansama dosta bolji od 2700x. Ali ako je dobar i 2700x onda ubacis njega + RX 5600 XT + mozes uzet malo kvalitetnije napajanje (Seasonic GC 650 Gold) i to bi te sa 2% popusta ispalo cca 7718kn.

 

1 * AMD Ryzen 7 3700X, 8C/16T 3,6GHz/4,4GHz, 32MB, AM4 100-100000071BOX
Sifra: amd-r7-3700x - 2.976,67 Kn

1 * ASRock B450M-PRO4-F, AM4
Sifra: asr-b450m-pro4f - 765,56 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 798,89 Kn

1 * Tvrdi Disk WD Caviar Blue 2TB SATA 3 WD20EZRZ
Sifra: 0130632 - 533,33 Kn

1 * SSD 512GB ADATA XPG GAMMIX S5 PCIe M.2 2280 NVMe
Sifra: 0141175 - 811,11 Kn

1 * GIGABYTE B700H Power Supply 700W, Modular, 80+ Bronze, Japanese capacitors, 120mm smart control fan, EU plug
Sifra: GP-B700H - 554,44 Kn

1 * Zalman S4 PLUS Mid Tower Case
Sifra: ZAL-S4-PLUS - 443,33 Kn

1 * Palit GF GTX1660 Super GamingPro OC, 6GB GDDR6
Sifra: pal-1660s-gpoc-6gb - 2.333,33 Kn

 

Ukupno: 9.216,66 Kn

 

Ukupno s popustom: 8.294,99 Kn (-2% = 8084kn sa besplatnim slaganjem i dostavom)

7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Besmisleno mi je ljudima sa limitom u budžetu preporučivat kućišta od 400-500 kn. Pa to su bapske priče ljudi moji. 
Imam kućište MS-ovo od 120 kn (ako se ne varam) kupljeno krajem 2016. Došlo je sa 2 svoja ventilatora. Od kojih mi onaj veći od 120 mm uopće ne radi otkad sam promijenio matičnu (pin je predaleko, kupljen je nastavak al sam toliko lijen da se jos nisam udostojio upaliti ga - jednostavno nije potrebno).

Trenutno u njemu gtx1070ti i ryzen2600, nikad apsolutno nikakvih problema sa temperaturom. Ni jedne komponente. Svako malo otvorite kućište, pogledajte stanje sa prašinom i dobro je.
To o nekakvom protoku zraka i hlađenju.. ne znam, dosta ljudi je vidim opterećeno sa istim, al zapravo ne bi trebali biti. 

tl;dr - ne treba ti kućište od 500 kn. Tih 300+ viška iskoristi za bolju grafu, veći ssd, jači cpu.. Sretno s novim pc-em, u svakom slučaju će biti velik upgrade ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 14:32 (birra).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
birra kaže...

Kućište je komponenta koju u pravilu ne treba mijenjati 10 godina i više, brdo konfiguracija možeš promjeniti bez da ga mijenjaš.

Po meni u kućište, napajanje i hlađenje se isplati uložiti i onda biti miran godinama, kvaliteno kućište, napajanje i hlađenje produljuju radni vijek komponenata,

a da ne govorim koliko je lakše slagati PC u kvalitenom kućištu i koliko kvaliteno kućište sa filterima za prašinu olakšava posao oko čišćenja istoga.

ps. grafička kartica kao i procesor su komponente koje najbrže zastarijevaju i ne isplati se kupovati nešto što neće biti iskorišteno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 14:38 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
birra kaže...

Besmisleno mi je ljudima sa limitom u budžetu preporučivat kućišta od 400-500 kn. Pa to su bapske priče ljudi moji. 
Imam kućište MS-ovo od 120 kn (ako se ne varam) kupljeno krajem 2016. Došlo je sa 2 svoja ventilatora. Od kojih mi onaj veći od 120 mm uopće ne radi otkad sam promijenio matičnu (pin je predaleko, kupljen je nastavak al sam toliko lijen da se jos nisam udostojio upaliti ga - jednostavno nije potrebno).

Trenutno u njemu gtx1070ti i ryzen2600, nikad apsolutno nikakvih problema sa temperaturom. Ni jedne komponente. Svako malo otvorite kućište, pogledajte stanje sa prašinom i dobro je.
To o nekakvom protoku zraka i hlađenju.. ne znam, dosta ljudi je vidim opterećeno sa istim, al zapravo ne bi trebali biti. 

tl;dr - ne treba ti kućište od 500 kn. Tih 300+ viška iskoristi za bolju grafu, veći ssd, jači cpu.. Sretno s novim pc-em, u svakom slučaju će biti velik upgrade ;)

Ustvari zasto bi i kupovali ? Pa vjerovatno svi imaju ona stara kucista koja vec pune 10-15 godina, isto "nece" imat problema sa temperaturama. Znaci ti mislis, da bi tipa kuciste nazvano "Everest 322B" sasvim lijepo pasalo sa gornjom konfom ?

 

300+ nema za sta iskoristit 512gb je i vise nego dovoljno SSDa, bolja grafa ne treba jer 5600 XT sa novim biosom je zapravo trunku iza RX 5700 i cpu jaci isto tako ne treba.

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Valentin17 kaže...

a da ne govorim koliko je lakše slagati PC u kvalitenom kućištu i koliko kvaliteno kućište sa filterima za prašinu olakšava posao oko čišćenja istoga.

 

Izgleda da je njemu bolje  kad mu ovak izgleda kuciste 

 

Ovo je isto kuciste od lika koji misli da mu ne treba bolje kuciste, a zali mi se kak ima los fps i kak mu temperature grafe/proca dostizu po 80-90 stupnjeva (8600k+1080) 

 

Edit: ne, ne znam iz kojeg je kuta slika slikana 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 14:55 (hahhaajaads).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Valentin17 kaže...

a da ne govorim koliko je lakše slagati PC u kvalitenom kućištu i koliko kvaliteno kućište sa filterima za prašinu olakšava posao oko čišćenja istoga.

 

Izgleda da je njemu bolje  kad mu ovak izgleda kuciste 

 

Ovo je isto kuciste od lika koji misli da mu ne treba bolje kuciste, a zali mi se kak ima los fps i kak mu temperature grafe/proca dostizu po 80-90 stupnjeva (8600k+1080) 

 

jbt, ovo je školski primjer kako se konfa NE slaže 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
birra kaže...

Besmisleno mi je ljudima sa limitom u budžetu preporučivat kućišta od 400-500 kn. Pa to su bapske priče ljudi moji. 
Imam kućište MS-ovo od 120 kn (ako se ne varam) kupljeno krajem 2016. Došlo je sa 2 svoja ventilatora. Od kojih mi onaj veći od 120 mm uopće ne radi otkad sam promijenio matičnu (pin je predaleko, kupljen je nastavak al sam toliko lijen da se jos nisam udostojio upaliti ga - jednostavno nije potrebno).

Trenutno u njemu gtx1070ti i ryzen2600, nikad apsolutno nikakvih problema sa temperaturom. Ni jedne komponente. Svako malo otvorite kućište, pogledajte stanje sa prašinom i dobro je.
To o nekakvom protoku zraka i hlađenju.. ne znam, dosta ljudi je vidim opterećeno sa istim, al zapravo ne bi trebali biti. 

tl;dr - ne treba ti kućište od 500 kn. Tih 300+ viška iskoristi za bolju grafu, veći ssd, jači cpu.. Sretno s novim pc-em, u svakom slučaju će biti velik upgrade ;)

 A šta će mu uopće kućište, lipo sve pospaja na stolu i nema problema s čišćenjem prašine odmah je sve dostupno .

 

Molim te ostavi se savjetovanja i nauči nešto

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Valentin17 kaže...
kvaliteno kućište, napajanje i hlađenje produljuju radni vijek komponenata

 Ajde, budi iskren, jesi ovo izvukao sa neke brošure od ovog Zalmana za 500kn? :)

Ma daj momci ne pizdekajte. Najlakše je tuđim ku*cem gloginje mlatit. Da vam je raspolagat tuđim parama, spasili biste se :)
Kad je kućište od toliko krucijalne važnosti, zašto mu ne kažete da ide na neko od 1000+ kn? :) 
Želim da mi navedete koje to prednosti ima Zalmanovo kućište od 400-500 kn, naspram MS-ovog za 100-200? 
Ako sam vam upravo napisao da nikad u 3ipo godine nisam imao problema sa temperaturom nijedne komponente, a prašina ko prašina se redovno očisti - želim čuti što je to bolje i kvalitetnije u Zalmanovom kućištu koje čovjeku preporučate? 

Hoće li opet netko spomenuti ljepše i lakše slaganje komponenata? Nije uopće da čovjek slaže pc u dućanu gdje će mu radnik zadužen za to složiti unutra sve puno bolje od njega i vjerojatno svih vas što se pravite pametni. 

Isti ovaj Valentin je mjesecima "rušio" cijenu i7-icama na forumu samo da uštedi 50-100 kn (da bi odustao na kraju hahah), a najglasniji je kad netko drugi treba izvadit lovu iz svog džepa. Što se tiče OP-a, ako će ti zvijezda vodilja bit tip sa foruma koji se zove "hahahajds" - samo izvoli i nek je sa srećom. Ja bih ti osobno preporučio da se obratiš još kome ukoliko nisi siguran kako potrošiti novce sa najboljim omjerom uloženo/dobiveno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 15:18 (birra).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ekipa posta mi je ssd na laptopu premal (120gb nije bia ninkad ni velik hahahah). 

Laptop je ASUS ROG G752V Specifikacije pod MOJ PC.

Zanima me koji je best buy nvme trenutno do nekih 500injak kuna stotica gore dole. Mozda mi je bitnije da ima vise memorije jer rzliku izmedu 3000 R/W i 1500 R/W necu previse primjetit.

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav

 

 PC pod MojPC koristim već dvije godine te je moje pitanje dali ima smisla za nadogradnju pošto PC koristim za multimediju i surfanje? A druga stvar radi bolje podrške drivera za linux trebao bi preporuku neke kartice od Nvidie jer planiram prijeći na linux? Koju karticu bi najbolje bilo da uzmem? Netrebam karticu za nikakav gamig, a da je od nvidie?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 10:04 (Thorin20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Thorin20 kaže...

Pa ovo što imaš sada može bez problema raditi na Linuxu, ne treba ti Nvidia kartica za to.

Ako si zadovoljan performansama, ne diraj ništa.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 10:21 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Thorin20 kaže...

Pozdrav

 

 PC pod MojPC koristim već dvije godine te je moje pitanje dali ima smisla za nadogradnju pošto PC koristim za multimediju i surfanje? A druga stvar radi bolje podrške drivera za linux trebao bi preporuku neke kartice od Nvidie jer planiram prijeći na linux? Koju karticu bi najbolje bilo da uzmem? Netrebam karticu za nikakav gamig, a da je od nvidie?

 Bilo bi dobro da napišeš zašto ti treba grafička kartica ako ne igraš, i kako to da ti treba baš Nvidia, možda odabir ovisi o namjeni.

 

Nekakav najbolji omjer uloženo/dobiveno je GTX 1060, rabljena sa garancijom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Thorin20 kaže...

Pozdrav

 

 PC pod MojPC koristim već dvije godine te je moje pitanje dali ima smisla za nadogradnju pošto PC koristim za multimediju i surfanje? A druga stvar radi bolje podrške drivera za linux trebao bi preporuku neke kartice od Nvidie jer planiram prijeći na linux? Koju karticu bi najbolje bilo da uzmem? Netrebam karticu za nikakav gamig, a da je od nvidie?

 -ovisi što trenutno koristiš, intel-integruša .. radi, stabilni driveri, ne moraš a naravno ako nešto trebaš konkretno tad je bolji izbor nvidia, no bez konkretnog requirementsa-snage može bilo koja, low-mid-top.. lowend nema smisla kupovati (isto/slično kao integruša, raspon 300-500kn), dok za svaku konkretnu app/igru imaš preporuke što je minimum ili preporučeno, npr 1650 ili 1050ti (raspon 100-200€) ako je povoljnije za neku sredinu, prvi broj 10/16/20 je generacija, drugi dio broja je 'snaga-klasa' i 50 je sredina-početno za gamng kao referenca ako zatrebaš nešto konretno, svaka iduća (veći broj) je približno dvostruko jača/skuplja.

 

CyberDemonVZ kaže...
..

 Bilo bi dobro da napišeš zašto ti treba grafička kartica ako ne igraš, i kako to da ti treba baš Nvidia, možda odabir ovisi o namjeni.

 

..

 -naveo je razlog.. dovoljno dobar kao i svaki drugi. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
Thorin20 kaže...

Pozdrav

 

 PC pod MojPC koristim već dvije godine te je moje pitanje dali ima smisla za nadogradnju pošto PC koristim za multimediju i surfanje? A druga stvar radi bolje podrške drivera za linux trebao bi preporuku neke kartice od Nvidie jer planiram prijeći na linux? Koju karticu bi najbolje bilo da uzmem? Netrebam karticu za nikakav gamig, a da je od nvidie?

 Bilo bi dobro da napišeš zašto ti treba grafička kartica ako ne igraš, i kako to da ti treba baš Nvidia, možda odabir ovisi o namjeni.

 

Nekakav najbolji omjer uloženo/dobiveno je GTX 1060, rabljena sa garancijom.

 

ihush kaže...
Thorin20 kaže...

Pozdrav

 

 PC pod MojPC koristim već dvije godine te je moje pitanje dali ima smisla za nadogradnju pošto PC koristim za multimediju i surfanje? A druga stvar radi bolje podrške drivera za linux trebao bi preporuku neke kartice od Nvidie jer planiram prijeći na linux? Koju karticu bi najbolje bilo da uzmem? Netrebam karticu za nikakav gamig, a da je od nvidie?

 -ovisi što trenutno koristiš, intel-integruša .. radi, stabilni driveri, ne moraš a naravno ako nešto trebaš konkretno tad je bolji izbor nvidia, no bez konkretnog requirementsa-snage može bilo koja, low-mid-top.. lowend nema smisla kupovati (isto/slično kao integruša, raspon 300-500kn), dok za svaku konkretnu app/igru imaš preporuke što je minimum ili preporučeno, npr 1650 ili 1050ti (raspon 100-200€) ako je povoljnije za neku sredinu, prvi broj 10/16/20 je generacija, drugi dio broja je 'snaga-klasa' i 50 je sredina-početno za gamng kao referenca ako zatrebaš nešto konretno, svaka iduća (veći broj) je približno dvostruko jača/skuplja.

 

CyberDemonVZ kaže...
..

 Bilo bi dobro da napišeš zašto ti treba grafička kartica ako ne igraš, i kako to da ti treba baš Nvidia, možda odabir ovisi o namjeni.

 

..

 -naveo je razlog.. dovoljno dobar kao i svaki drugi. :)

 Razlog zašto nvidia je taj da dok sam na laptopu sa integriranom intel grafom koristio Ubuntu/linux imao sam problema sa screen tearing dok bi na prošlom pc sa nvidiom samo uključio nvidia drivere i nebi bilo nikakvog problema. A velim PC koristim za surfanje, multimediji tu i tamo neki dokument i to je to. JA sam po nabava net gledao i mi pala za oko 1030. samo trebam nvidiu radi drivera pošto sa njom imam i linuxom imam dobrih iskustva. a sad ako trba mogu se protegnuti i na nešto jače ali mislim da nema smisla s obzirom na namjenu. a po pitanju nadogradnje pc znači nema mi smiisla nadograđivat pošto imam takve nezahtjevne namjene?

 

Kod 1060 misliš na 3gb varijantu ili 6gb? to čak mogu novu uzet jer mi nije preskupo. i misliš na MSI verziju

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 12:01 (Thorin20).
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Thorin20 kaže...

 Razlog zašto nvidia

Razlog zašto Linux? Ako si dvije godine bio na Win, čemu mijenjati nešto što radi i obavlja posao?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HaM kaže...

Bok svima! Kako ste? :)

 Naručujem sa overclockers.uk.

Koju ploču bi preporučili za R5 3600? https://www.overclockers.co.uk/pc-components/motherboards?sPage=1&sSort=2

Koju grafu iz 5700 RX ili 5700 RX XT serije? https://www.overclockers.co.uk/pc-components/graphics-cards/amd/radeon-rx-5700-series

Isplati li se uzimati https://www.overclockers.co.uk/wd-black-500gb-sn750-m.2-2280-nvme-pci-e-gen3-solid-state-drive-includes-heatsink-wds500g3xhc-hd-55w-wd.html, generalno gledajući?


Pod "generalno gledajući" mislim na to da "osjetim" ubacivanje i snimanje audio datoteka iz Audacity-a.

Iz stare mašine bih ostavio 3 godine staro napajanje, Super Flower 450 koje se ponaša kao 550 kupio jedno bronze od 450 za 50ak€ da pogoni ovo dole, ispod napisano.

Radim video uratke, produciram muziku, koristim CPU jako puno kod konvertiranja muzike (pretvaram fajlove) i malo igrica.

Trenutno ne mislim kupiti jer trenutno ne radim ali čim počnem, već sljedeći tjedan nakon toga. 

Do 1300€ mi je budžet ali mislim da mogu proći komotno ispod 1100€.

Za perfijeru ne mislim ništa izdvajati, sa time sam prezadovoljan.

---

Realno, komp koji trenutno koristim me i dalje služi (Athlon x4 750k dvojezgreni na 3.2 sa tri diska, dva su SSD, jedan je EVO Samsung, 8gb rama na 800 Hz, Zalman kučište i grafa GTX 950 na 27" BENQ monitoru koji radi na 60 hz i monitor ne mislim mijenjati, zadovoljan sam 1920*1080 rezom) međutim, bolje prodati dok vrijedi i uzeti novo.

Vaše misli?

Hvala na odgovoru :)

p.s.

Ha! Upravo sam naišao na ovaj video... početi gledati oko 34. minute. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2328&v=45fQaCl9WlA&feature=emb_logo

Kaže, X470 do neba i nazad xD

Da odgovorim sam sebi, možda nekome pomogne. Dobio sam "otkrivenje" i usput sam uštedio 350€.

Ne treba mi veća rezolucija od 1920x1080, samo želim da je sve optimizirano i da imam bazu za dalje graditi konfu ako poželim. Niti igram igre novije od 2016 godine... Zadnje što sam instalirao, pokrenuo, igrao 25 minuta su Control i zadnji Jedi... banana, Jedi maknuo nakon prve misije.

Igram Quake 3, Dota2 te tu i tamo RPG tipa Fallout 4, Witcher 3 (i sve radi OK samo što je na medium settings a ne high zbog CPUa). Zapravo se "pripremam" za Diablo 4 (jednoga dana). Ili koji god bolji RPG...

Naručio sam polovnu RX 580, novu pastu (obje stvari od kineza, odlučio sam se za rulet, shop se čini pouzdan https://www.aliexpress.com/item/4000180435134.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74a84c4dy6yMMD), zamijeniti ću trenutno grafu koju imam (GTX 950) i napraviti JOŠ VEĆI bottleneck od ovoga koji trenutno imam (CPU radi bottleneck GPU, masovni).

Kada dopuste ljudima da opet rade(Covid), kupiti ću bilo koji pre-optimizirani RAM 3200, Ryzen 3600, mbo MSI Tomahawk, napajanje, disk te prodati staru konfu. I biti ću prezadovoljan, puno više negoli da napravim overkill sa 400€ grafom. Tu onda imam prostora, kada i ako poželim, da kupim bolju grafu i bolji monitor za godinu dvije tri četiri.

Lijepi pozdrav :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 15:14 (HaM).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Jeli mozes preporucit neko kuciste da je kompaktibilno sa ovim. Iskreno nebi nista pretjerano samo da sve stane I radi. Nikakve posebne ili dodatne stvari me ne zanimaju. Sta jeftinije bolje (Sam da radi sa konfom)

Zasad cu ostavit ovaj SSD sta iman a taman sam kupio taj ryzen set. Fala na linku cijena mi se pari vrhunska.

Velika fala na pomoci. Daj mi BTC addresu dam tip za pomoc.

Hvala!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Oops missclick
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 16:04 (FlameStick).
7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HaM kaže...
Naručio sam polovnu RX 580, novu pastu (obje stvari od kineza, odlučio sam se za rulet, shop se čini pouzdan https://www.aliexpress.com/item/4000180435134.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74a84c4dy6yMMD), zamijeniti ću trenutno grafu koju imam (GTX 950) i napraviti JOŠ VEĆI bottleneck od ovoga koji trenutno imam (CPU radi bottleneck GPU, masovni). 

Naručuješ grafu iz Kine, i to polovnu! Niđe veze :/

124$?? Pa te grafe u Hrv sa 2-3 godine garancije koštaju isto koliko si platio ovom Kinezu. 
A ništa, moli se da to uopće radi kad stigne. Ne kontam čemu brzopletost?

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

"pls don't test it with extrem stress testing"

 

 

 

Prije godinu dana, rx580 4gb se mogla naci u rangu 600-700kn, sa minimalno godinu i pol dana hrv. garancije. 8gb varijante su bile rang 700-800kn.

 

Iako ne pratim, vjerujem da su cijene morale pasti za godinu dana, tako da..... preriskantan potez, neznam sto tocno s ovime dobivas i gdje vidis ustedu.....ali mislim da si za 600kn mogao uzeti i kod nas istu karticu, s domacom garancijom.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Damir22 kaže...

"pls don't test it with extrem stress testing"

 

 

 

Prije godinu dana, rx580 4gb se mogla naci u rangu 600-700kn, sa minimalno godinu i pol dana hrv. garancije. 8gb varijante su bile rang 700-800kn.

 

Iako ne pratim, vjerujem da su cijene morale pasti za godinu dana, tako da..... preriskantan potez, neznam sto tocno s ovime dobivas i gdje vidis ustedu.....ali mislim da si za 600kn mogao uzeti i kod nas istu karticu, s domacom garancijom.....

 Yep u zd zupaniji na njuski su bile isto tako rx480 GB za 600kn, a 1060 3GB 800kn

everyday i'm shuffling...
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FlameStick kaže...
Jeli mozes preporucit neko kuciste da je kompaktibilno sa ovim. Iskreno nebi nista pretjerano samo da sve stane I radi. Nikakve posebne ili dodatne stvari me ne zanimaju. Sta jeftinije bolje (Sam da radi sa konfom)

Zasad cu ostavit ovaj SSD sta iman a taman sam kupio taj ryzen set. Fala na linku cijena mi se pari vrhunska.

 Odi na Zalman S3, cca 270kn. Ja nikak nebi uzimao Naviatec kucista iako su lijepa, i dolaze sa ventovima, nema bas prepuno airflowa sa prednje strane.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice