Request - PC configuration 10,000-15,000kn zaključana tema

poruka: 42
|
čitano: 9.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Potrebna mi je pomoć oko slaganja konfiguracije.Kupujem za kojih 2 tjedna tako da si možete uzeti vremena i napraviti mi kvalitetnu konfiguraciju.

 

BUDŽET: 10,000 - 15,000 kn

 

SVRHA:

- Photoshop CS4 64bit (najvažnija svrha)

- Igranje svih dosad izašlih igara uz super perfomanse ( osim eventualno crysisa ako je vec toliko zahtjevan :D )

- OS Windows 7 64bit (reda radi sam stavio os)

- slušanje glazbe, dakle trebam kvalitetan zvuk za neku pristojnu cijenu  

 

ZAHTJEVI:

1. monitor - mora biti 24" HD, to mi je jedna od najvažnijih komponenti za crtanje i dizajn u photoshopu + peku me oči vishe od loših monitora ! :D

   - CIJENA ZA monitor od 3000-3500

2. Procesor - močan, dakle i7

3. Memorija - 6gb DDR3 memorija , kvalitetna 

4. Grafička - kvalitetna naravno za i7, nisam siguran što ovdje želim zbilja (osim kvalitete i brzine :D) , razmišljao sam o Radeon HD 8570, ali ako vi znate bolje, OK! 

5. Matična - kvalitetnu molim, vaš izbor samo da radi uz i7 i grafičku.

6. Miš - IMAM, ne treba mi !

7. Tipkovnica - kvalitetna i crna, po mogućnosti iz iskustva jer važno mi je da su tipke veoma kvalitetne i omogućuju rapidno "tipkanje". Recimo sviđaju mi se tipke na mom DeLL laptopu, dok prijašnje koje sam imao na stolnim računalima su bile veoma loše. Jedne su bile "previsoke" i tipkanje je bilo neprecizno, druge su imale preloš efekt pritiska i    kao da su zapinjale stalno..meh...vjerojatno neki znaju o čem pričam.

8. Zvučnici - trebam kvalitetan zvuk, ne previše kvalitetan kako ne bi puno love otišlo na njih.

9. SSD - kvalitetan, brz 

10. HDD - 1T za spremanje podataka, također kvalitetan, brz.

 

11. preporučite mi neki kvalitetan grafički tablet.. wacomovi su vjerojatno najbolji. Wacom Intuos4 L (3900kn) je ipak malo previše skup, što ima sljedeće veoma kvalitetno do 1000-1500kn cijene ? 

 

 

Eto, hvala svima koji se upuste u stvaranje mog PC-a kojeg ću onda nadam se ponosno moći staviti pod "Moj PC" :D hehe.

 

Illusion for your eyes
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

 

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija/35450.aspx

 

Intel konfiguracija do 10 000 kn:

 

 

CPU: Intel i7 920, 4x2.66GHz                            1959, 00 kn

MTB: MSI X58 Platinum, s1366, Intel X58          1543, 00 kn

GPU: Sapphire HD 5870, 1GB GDDR5 256bit      2780, 00 kn

RAM: DDR3 6GB (3x2GB) Corsair, 1600MHz       1199, 00 kn

HDD: Samsung F1 750GB  x2  (RAID 0)              1000, 00 kn

PSU: CORSAIR 750W, TX Series                           849, 00 kn

TWR: Coolermaster CM690                                  625, 60 kn

 

                                                             CIJENA: 9955, 00 kn

 

Konfiguracija namjenjena video i photo obradi te zanimljiva overclockerima.

 

ja u firmi prelazim na SSD a ako i zagusti mogu i u RAID :D

idem na BUG PREPORUKU sa corsair 128GB ...

 

ti onda jos ides na monitor i to ti je to...

Netko ce sigurno napravit jos koju... ali cemu se zamarat, ja svoje i dalje vrtim sa MOJ PC i sve ide ok

 

 

potpis :D
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
_Xaad_ kaže...

Potrebna mi je pomoć oko slaganja konfiguracije.Kupujem za kojih 2 tjedna tako da si možete uzeti vremena i napraviti mi kvalitetnu konfiguraciju.

 

BUDŽET: 10,000 - 15,000 kn

 

SVRHA:

- Photoshop CS4 64bit (najvažnija svrha)

- Igranje svih dosad izašlih igara uz super perfomanse ( osim eventualno crysisa ako je vec toliko zahtjevan :D )

- OS Windows 7 64bit (reda radi sam stavio os)

- slušanje glazbe, dakle trebam kvalitetan zvuk za neku pristojnu cijenu  

 

ZAHTJEVI:

1. monitor - mora biti 24" HD, to mi je jedna od najvažnijih komponenti za crtanje i dizajn u photoshopu + peku me oči vishe od loših monitora ! :D

   - CIJENA ZA monitor od 3000-3500

2. Procesor - močan, dakle i7

3. Memorija - 6gb DDR3 memorija , kvalitetna 

4. Grafička - kvalitetna naravno za i7, nisam siguran što ovdje želim zbilja (osim kvalitete i brzine :D) , razmišljao sam o Radeon HD 8570, ali ako vi znate bolje, OK! 

5. Matična - kvalitetnu molim, vaš izbor samo da radi uz i7 i grafičku.

6. Miš - IMAM, ne treba mi !

7. Tipkovnica - kvalitetna i crna, po mogućnosti iz iskustva jer važno mi je da su tipke veoma kvalitetne i omogućuju rapidno "tipkanje". Recimo sviđaju mi se tipke na mom DeLL laptopu, dok prijašnje koje sam imao na stolnim računalima su bile veoma loše. Jedne su bile "previsoke" i tipkanje je bilo neprecizno, druge su imale preloš efekt pritiska i    kao da su zapinjale stalno..meh...vjerojatno neki znaju o čem pričam.

8. Zvučnici - trebam kvalitetan zvuk, ne previše kvalitetan kako ne bi puno love otišlo na njih.

9. SSD - kvalitetan, brz 

10. HDD - 1T za spremanje podataka, također kvalitetan, brz.

 

11. preporučite mi neki kvalitetan grafički tablet.. wacomovi su vjerojatno najbolji. Wacom Intuos4 L (3900kn) je ipak malo previše skup, što ima sljedeće veoma kvalitetno do 1000-1500kn cijene ? 

 

 

Eto, hvala svima koji se upuste u stvaranje mog PC-a kojeg ću onda nadam se ponosno moći staviti pod "Moj PC" :D hehe.

 

uuuu...zahtjevan si....ev skombinirao sam nesto iz ADM-a.....

1. http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=7684 = 2380 kn

2. I7 920 procesor takta 2.66 GHz + Overclock sa zipangom 2 do bar 3.6 GHz

3. kvalitetna memorija

4. najjača single-gpu grafička kartica na tržištu

5. Gigabyte kvaliteta

6. prazno

7. Logitech Media 600 - meni je super....za dugotrajno tipkanje je ok....

8. Creativeovi (dobar zvuk,pristojne snage i kvalitete) 2.1 sustav

9. ako ti baš treba imaš u Linksu, moja preporuka su ovi: http://www.links.hr/index.php?naziv=SSD+80.0+GB+INTEL,+SATA,+2.5'',+MLC-Chip&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.010

ili ovaj: http://www.links.hr/index.php?naziv=SSD+128.0+GB+G.SKILL,+SATA,+2.5'',+FM-25S2S-128GB,+MLC-Chip&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.005

10. Imaš 2 puta po Samsunga F1 750 GB = 1500 GB

11. e to ti ne znam, možda ovaj: http://www.links.hr/index.php?naziv=Tablet+WACOM+Bamboo+Fun+Medium&option=artikl&id_kategorija=1021&id_artikl=102.100.014

mašina mašina
the PeRo
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 8:45 (perosima91).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Evo jedna iz linksa ali bez SSD-a i grafičkog tableta XD (sta ce ti to) XD

 

Moja preporuka tipkovnicu uzmi razer lycosa .

--------------------------------------------------------------

-Eto ti nesto u slikama

svi smo slozili ponesto pa sam izaberi :D,,,dio po dio :DCool

Razer lycosa Razer lycosa
Zvucnici Zvucnici
grafa grafa
MBO MBO
Monitori Monitori
Paty
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 9:17 (vice).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
vice kaže...

Evo jedna iz linksa ali bez SSD-a i grafičkog tableta XD (sta ce ti to) XD

 

Moja preporuka tipkovnicu uzmi razer lycosa .

--------------------------------------------------------------

-Eto ti nesto u slikama

svi smo slozili ponesto pa sam izaberi :D,,,dio po dio :DCool

 

:) ok hvala svima, nemogu baš dio po dio jer neke stvari nisu možda kompatibilne sa drugima (maticna,proc,grafulja,mem) ali , kuzimo se ;) 

 

SSD je brži od HDD-a zato, na njemu windowsi i ostalo, a HDD će mi bit za spremanje podataka (jelte filmovi, glazba, igre, slike :D )

Tablet, za crtanje u photoshopu :)

Illusion for your eyes
15 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Da naravno...mislio sam na zvucnike,kuciste (ako ti nije potrebno ovo,a i nije ),i neke sitnice: zvucnici ovi su 1200 a imam logitech seriju x-530 jako su dobri 400 kuna jeftiniji...ali ok je

A mozes na HDD u sve drzat to sve leti bez greške i neces imat poteskoca sta se tice photoshopa nije  toliko zahtjevan :D

A igre ce ti klizit ko na ledu XD

Tablet uzmes onaj iz linksa sta ga je kolega gore doda :D

Paty
16 godina
neaktivan
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Moja preporuka ti je da provjeris kod drugih postenih firmi jer je links skup... a kad kupis konfu onda te to bome kosta ...

tako da ces na drugom mjestu sigurno proci sa kojom stotkom jeftinije ako ne i tisucicom

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Evo ovo je moj prijedlog. Sastoji se od dva dijela, jer SSD i kvalitetni hladnjaci nepostoje u ADM-u, pa su iz LINKS-a. Ukupna cijena je 13631kn bez grafičkog tableta (nerazumijem se u njih tako da neću ništa predlagati)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Slazem se!samo bez ovih zvučnika.Kome to treba majke ti,di ces to stavit.Uzmes Logitech Z-4 il ako volis da ti muzika pomogne probavit hranu onda Logitech Z-2300.Bolje od toga nema

14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
Korben kaže...

Evo ovo je moj prijedlog. Sastoji se od dva dijela, jer SSD i kvalitetni hladnjaci nepostoje u ADM-u, pa su iz LINKS-a. Ukupna cijena je 13631kn bez grafičkog tableta (nerazumijem se u njih tako da neću ništa predlagati)

zaje*o si se....ne mogu ici 3*2 GB RAM-a na tu ploču....neko 2*2 GB ili 4*2GB!!!!!!!!!!!!!!

the PeRo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
vice kaže...

Evo jedna iz linksa ali bez SSD-a i grafičkog tableta XD (sta ce ti to) XD

 

Moja preporuka tipkovnicu uzmi razer lycosa .

--------------------------------------------------------------

-Eto ti nesto u slikama

svi smo slozili ponesto pa sam izaberi :D,,,dio po dio :DCool

ne valja ti ti to....i ti si stavio 3*2 GB RAM-a na ploču koja podržava dual-chanell.....treba 2*2 GB ili 4*2Gb ako želi imati u kompu 8 GB

the PeRo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
perosima91 kaže...
vice kaže...

Evo jedna iz linksa ali bez SSD-a i grafičkog tableta XD (sta ce ti to) XD

 

Moja preporuka tipkovnicu uzmi razer lycosa .

--------------------------------------------------------------

-Eto ti nesto u slikama

svi smo slozili ponesto pa sam izaberi :D,,,dio po dio :DCool

ne valja ti ti to....i ti si stavio 3*2 GB RAM-a na ploču koja podržava dual-chanell.....treba 2*2 GB ili 4*2Gb ako želi imati u kompu 8 GB

ma jok,,,nemoguce? mora ic!

Paty
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
perosima91 kaže...
Korben kaže...

Evo ovo je moj prijedlog. Sastoji se od dva dijela, jer SSD i kvalitetni hladnjaci nepostoje u ADM-u, pa su iz LINKS-a. Ukupna cijena je 13631kn bez grafičkog tableta (nerazumijem se u njih tako da neću ništa predlagati)

zaje*o si se....ne mogu ici 3*2 GB RAM-a na tu ploču....neko 2*2 GB ili 4*2GB!!!!!!!!!!!!!!

 

Šta ne vidiš da ljepo piše: 4xDDR3!!!

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/622618458.png[/IMG][/URL] UMTS... :-\
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
vice kaže...

ma jok,,,nemoguce? mora ic!

može ici, ali je nepotrebno jer samo i7 920 moze raditi s memorijom u triple chanellu

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 12:48 (stipica_zd).
16 godina
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Ma ide to ali onda neće raditi u dual-channel modu. I5 i i7 860 (1156 pinova imaju ako se ne varam ili ako nekako) rade na dual-channel modu. Ostali i7 procesori (1366) koriste triple-channel memoriju. Mogu oni raditi i na 2x2 (i7) ili 3x2 (i5) ramima ali neće iskoristiti svoj memorijski kontroler u potpunosti...

Tko rano rani, cijeli dan je pospan...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
stipica_zd kaže...
vice kaže...

ma jok,,,nemoguce? mora ic!

može ici, ali je nepotrebno jer samo i7 920 moze raditi s memorijom u triple chanellu

pa da to sam ja mislio.,.,.

the PeRo
14 godina
neaktivan
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

E znao sam da će bit nekih problema :D

 

Najbolje je da uzmem konfu iz prvog posta čini mi se.

Recite mi samo dal mislite da tu ima kakva mana ili da nešto može bolje ? još slušam prijedloge.

 

Jedino što link na Coolermaster CM690 ne valja (nemaju taj proizvod) u adm-u pa dal je ok zamjeniti to kučište sa

Antec Three Hundred - EU, Midi Tower, ATX, 5,25" vanjski utor 3 - 479,74kn . Još je i jeftiniji.

 

I da ta konfa nema ventilatore, trebam li ih ? 

 

Tipkovnicu ću si naći sam neku isto kao i tablet.

Za monitor su mi stavljena 2 prijedloga Dellov i Asusov 24" po 2.300,00kn , ima li išta bolje od 24" a da je recimo oko 500kn skuplje ali dovoljno kvalitetnije, dosta mi je važan monitor.

 

I adm , links ... to su sada najači ponuđači hardvera na našem tržištu ili ?

Ja se sjećam davno prije HG Šrota i Info GamaDi :D

Ova GamaD mi je podvalila lošu konfiguraciju koju sam nosio na njihov servis dva puta i ništa nisu popravili dok nisam dao komp lokalnom majstoru koji mi je to sve posložio i uredno naplatio.. eh .. neznanja. :D

 

 

 

 

Illusion for your eyes
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 13:08 (_Xaad_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Antec 300 ima 2 venta u sebi, to je sasvim ok kuciste. I ja bi preferirao Dellov monitor. Zadnje dvije konfiguracije koje sam narucivao bile su s tim kucistem i bas sam zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 13:09 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

hah dual chanel je i moj :D

netreba 100%

da stavis u slot a i a1 druga 2 su b i b1

prepoznat ce 4048 + 2024 iz b1 slota i to ce izracunat kao 6072 gb rama :P

Naravno da mora ic pa di bi nila logika da nepripozna jedan keks :D

znaci po tvome nebi mogao ovo imat sa keksom rama xD ma lol

Paty
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 13:23 (vice).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
Batista kaže...

Antec 300 ima 2 venta u sebi, to je sasvim ok kuciste. I ja bi preferirao Dellov monitor. Zadnje dvije konfiguracije koje sam narucivao bile su s tim kucistem i bas sam zadovoljan.

da kuciste je ljepo i prozracno,,,tako da mi se skroz svidja :D ma cjena ti sve govori

Paty
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
vice kaže...

hah dual chanel je i moj :D

netreba 100%

da stavis u slot a i a1 druga 2 su b i b1

prepoznat ce 4048 + 2024 iz b1 slota i to ce izracunat kao 6072 gb rama :P

Naravno da mora ic pa di bi nila logika da nepripozna jedan keks :D

znaci po tvome nebi mogao ovo imat sa keksom rama xD ma lol

mozes ti i 16 gb rama staviti

nista nisam skuzia sto si napisa ali nema veze...

ugl, na socket 1156 procesore ne treba stavljati 3 memorijska modula jer je nepotrebno

dok je za 1366 socket to pozeljno napraviti...

sto se tu ima filozofirati???

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 13:32 (stipica_zd).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
stipica_zd kaže...

mozes ti i 16 gb rama staviti

nista nisam skuzia sto si napisa ali nema veze...

ugl, na socket 1156 procesore ne treba stavljati 3 memorijska modula jer je nepotrebno

dok je za 1366 socket to pozeljno napraviti...

sto se tu ima filozofirati???

Bitno da se moze i htio sam napisat da je preporucano stavljat ram u isti slot npr slot 1 i 2,,,nego da staviš 1 i 3 XD

Paty
16 godina
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Ako možeš proširit do 20,000 kuna onda ti mogu reći šta ti treba. jedan od primjera zašto iznad 15k kuna, ti dugo gledaš u monitor i zaboravi na sve cijene ispod 3,500 kuna. Dell u2410 je ono što ti treba možda čak i 2 komada.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
makopos kaže...

Ako možeš proširit do 20,000 kuna onda ti mogu reći šta ti treba. jedan od primjera zašto iznad 15k kuna, ti dugo gledaš u monitor i zaboravi na sve cijene ispod 3,500 kuna. Dell u2410 je ono što ti treba možda čak i 2 komada.

može pucaj, ma i da je monitor 4000kn opet konfa nije vise od 15,000 tako da, samo ti predlozi sto mislis.

 

I da, dao bih 3500 - 5000 za monitor, al zasad nebih 2. nemam tolko love, dovoljan mi je jedan ali kvalitetan.

Illusion for your eyes
16 godina
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

1. Dell U2410  24''

2. i7 920 - sa dobrim hladnjakom nemas problema i mozes ga overclockati cak i do 4 Ghz. hladnjak neki oko 500kn ako hoces OC-ati.

3. Svaka od ovih su ti kvalitetne samo je problem vise dostupnost kod nas zato cu ih stavit vise: G.Skill, Mushkin, Corsair ili OCZ. mozes ih takodjer OC-ati. Za ovaj procesor ti ne treba ništa više od 1600 Mhz memorije to ti je PC3-12800, naravno govorimo o DDR3 i triple channel aka 3 modula. Ako nećeš OC-ati onda 1333 Mhz RAM(PC3-10666) je sasvim OK.

4. ATI Radeon HD 5870, ja bio uzeo samo Sapphire ili Asus. No kako trenutno na tržištu baš i nema ovih grafi teško da ćemo moći birati...

5. Asus ili gigabyte, Asus P6T Deluxe V2 mislim da je to toliko popularna ploča na ovoj planeti da je očito svima super izbor. Gigabyte nije "drugi izbor" već sasvim ravnopravan izbor: GA-EX58-UD5.

 

7. Tipkovnicu nisam našao savršenu, ali neki stanard bi uzeo Logitech pošto ništa drugi nisam vidio da je dobro. Iako moram reći da sa Logitech tipkovnicama posebno onim najskupljima sam uvijek imao problema, debelih problema i to sam kasnije onda vidio na svim forumima isto. Bolje je tu kupiti neki srednji level tipkovnice ja sam se nekako najbolje tu našao. Njihov bluetooth je užas, toliko da sam morao kupit žičnu da se smirim Osmijeh

"Wave" tipkovnica Wireless Keyboard K350, možda Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000... ako nisi za wave onda  nešto ovako Wireless Keyboard K340, Illuminated Keyboard nisam probao, možda je dobra.. nije ti loše vidjet možda reviewove za sve tipkovnice online.

 

8. Iskreno nisam ovo trebao jer imam slušalice, tako da je bolje da ovo preskočim.

 

9. SSD je vrlo važna stavka za mene. Vidjeh na nekim forumima i u zadnji čas se predomislio nakon tonu sati istraživanja po ovom topicu, uzeti nešto svakako iz SuperTalent ponude:

Super Talent Ultradrive GX MLC 64GB, 2.5", SATA II (FTM64GX25H)
Super Talent Ultradrive GX MLC 128GB, 2.5", SATA II (FTM28GX25H)
Super Talent MasterDrive SX 64GB, 2.5", SATA II (SAM64GM25S)
Super Talent Master Drive SX 128 GB, 2.5", SATA II (SAM28GM25S)

stavio sam više njih pa ovisno za što imaš novaca, SLC verzije su brže, ali i debelo skuplje, mislim da MLC i više nego odličan izbor. GX verzije su ti malo brže zbog drugog kontrolera a cijena im je isto malo viša, nekih 20 eura... prvo sam gledao Intel, G.skill, onda OCZ i na kraju supertalent odlično prolazi za svoju cijenu. htio sam tu smanjit i sebi trošak pa sam gledao 64 GB, no onda se i sam sjetih da npr. Windows7 program files mi uzme recimo 30 GB, i sad ako hoces imat jos malo vise prostora da si staviš na SSD materijal s kojim radiš onda ti možda nije dosta taj ostatak. Zato onda možda uzmem 128 GB, ali vidjet ću pošto je to i skuplje naravno.

Jer recimo ako radiš neke stvari onda si to prebaciš na SSD a ne vrtit Photoshop na SSD-u a fileovi su ti na HDD-u. Ono na čemu trenutno radiš prebaci na SSD. Kažem prešao sam tonu svega o tim SSD-ovima i još ti mogu reći da radiš svaki dan backup na mehanički disk. Nisam do sada vidio niti jedan SSD da nije imao problema. Ljudi gube podatke i slično, česta pojava kao... ali isto treba pratiti firmware i sa Win7 bi stvari trebale biti puno bolje. ALI radi backup svaki dan posebno onih stvari na čemu radiš - posao. Napraviš automatski da se ne moraš s time gnjavit.

 

10. Western Digital Caviar Black 1 TB

 

11. recimo... WACOM Intuos 4 PTK640

 

12. Napajanje Corsair 750 W - modularno moja preporuka !

 

I ja isto kupujem novi PC, vrlo sličan ovom izboru zato ti i preporučujem sve ovo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2009 10:36 (makopos).
14 godina
neaktivan
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Hvala ti mnogo, puno si toga lijepo objasnio i pomogao mi.

Sve sam blize konacnom izboru konfe.

 

Evo, na kraju necu jos uzimati SSD, jednostavno je preskup u odnosu na HDD, bit ce on jeftiniji kroz godinu i nesto sa puno vise prostora pa cu postepeno ici na tu tehnologiju dok bude vise standardna.

 

mislim da ce adm imati vecinu ovih stvari koje trebam.. osim one predivne Razorove gamer's tipkovnice.

Sto se tice zvucnika, isto necu uzimati jer imam doma vec 2x po 300 i 150 kn a i , netrebaju mi kao sto ti kazes ako vecinom imas slusalice.

Kupit cu si radje kvalitetne slusalice.

 

Hvala takodjer za wacom sugestiju.

Monitor cu razmotriti svakako ali i jos malo pregledati po netu sto se nudi, i u bugu jednom ima clanak o njima, to moram jos pregledati sto  decki savjetuju.

 

 

Illusion for your eyes
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

super uber overkill je 750 W napajanje....uzmi 550 W (Corsair)!!!!!!!!!

the PeRo
15 godina
offline
Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Od monitora pogledaj HP LP2475w (cca 4200kn)

Jedan od reviewa. IPS matrica, mnostvo ulaza, LED...

 

Ja imam Dell 2408WFP i jako sam zadovoljan

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2009 17:47 (parizer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn
perosima91 kaže...

super uber overkill je 750 W napajanje....uzmi 550 W (Corsair)!!!!!!!!!

a ono , neka bude, da imam napajanje dobro ako odlucim pojacat komp za godinu recimo.

 

Ili nesto izmedu, 650 W ?  

Illusion for your eyes
16 godina
offline
RE: Request - PC configuration 10,000-15,000kn

Ma znam SSD-ovi su skupi, iako svi kažu neznaš što znače dok ih ne probaš. Nešto neviđeno za sve koji nisu probali SSD :-) ali jest skupooo. Mislim da u BUG-u nije izašao u to vrijeme Dell-ov monitor. Sony je imao odlične monitore, nažalost koliko vidim danas prodaje samo skupa sa računalom, ali njihovi su isto jako dobri. U svakom slučaju novo računalo biti ćeš zadovoljan, biti će to super.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice