Potrebna nadogradnja ili ne?

poruka: 25
|
čitano: 3.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Posto sada dolaze novi naslovi poput BF3, L.A. Noire i slicno zanima me da li bi mi preporucili kakvu nadogradnju mog pc-ja ili da ipak sacekam jos malo.

 

Moja trenutna konfiguracija:

 

Procesor- CPU AMD athlon64 X2 5000+ box, Dual core

Maticna- MB Gigabyte MA59G-S3H

Memorija- PC6400 (800MHz) OCZ 4GB

Hard disk- HDD Seagate ST3160815AS, 160 GB

Graficka- Gigabyte GF 9600GT, 512 MB DDR3

Napajanje- Chieftec power supply 550 W

Mis i tipkovnica- Logitech Cordless Desktop EX110

Monitor- LG LED E1940

 

Ako bi mi predlozili nadogradnju molim vas neki prijedlog do 3000 kn.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 20:38 (DnL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
3 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Hvala na preporuci. Ne razumijem se bas u slaganje tih konfiguracija pa me zanima da li mogu iskoristiti bar ovih 4 Gb rama sto imam, tj. samo da dodam jos 4 GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

ne... ovo što sada imaš je ddr2 koji fizički nepaše u ddr3 slot koji je na matičnoj koju ti je kolega preporučio :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?

ok {#}

13 godina
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Moze to i sa am3+ maticnom i jos bolje za te novce.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Magazin RS.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 20:47 (zoharbizo).
 
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Evo za 3 soma i od mene: malo prelazi 100-tinjak kuna ali se isplati jer je GPU dobra. Ni pod razno ju ne diraj. OC-ed 6790 daje performanse više od HD6850 koja dodje 200kn više.

Ako baš ne želiš preč limit 3 soma uzmi HD6770 isto ok;)

LP

 

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?

100 kn vise-manje nema veze {#}

Kolko vidim Doc Holiday u tvojoj konfiguraciji ima i kuciste i sve. Zanima me sto bi od sadasnje konfe mogao iskoristiti i dodati na ove vase prijedloge ili je bolje uzeti s novim kucistem i svime ostalim.

Skupljaju se pare od stipendije i nadam se uskoro novom kompjuteru. Nisam napomenuo da mi treba i za CAD programe ali mislim da ove tu masine nemaju problema s tim.

Hvala svima

12 godina
protjeran
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?
DnL kaže...

100 kn vise-manje nema veze {#}

Kolko vidim Doc Holiday u tvojoj konfiguraciji ima i kuciste i sve. Zanima me sto bi od sadasnje konfe mogao iskoristiti i dodati na ove vase prijedloge ili je bolje uzeti s novim kucistem i svime ostalim.

Skupljaju se pare od stipendije i nadam se uskoro novom kompjuteru. Nisam napomenuo da mi treba i za CAD programe ali mislim da ove tu masine nemaju problema s tim.

Hvala svima

 Pa eventualno tu bi se još i dalo neš napravit... Hmm

Ostavi si tog Chiefteca 550W jer je jači od ovog mojeg napajanja i ostani na tom mišu i i tipkovnici i taj LCD 19 inča isto ti O.K.;)

Pa umj da uzmeš ovu moju konfu sa napajanjem uzmi bez tog CX430 i te pare utroši na Phenoma II x4 955 umj Athlona II kojeg sam stavio i uzmi si HD6850 umj HD6790.

LP

Btw ofcorse ako ti ostane još 90kn uzmi još jednu pločicu RAM-a da imaš 2x2GB

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 14:13 (Doc Holiday).
13 godina
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Disk,napajanje,monitor i periferiju ostavi i kupi moj prijedlog.Najbolji od svih,am3+ maticna,phenom II 955be,HD 6870 i 4gb rama.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?
zoharbizo kaže...

Disk,napajanje,monitor i periferiju ostavi i kupi moj prijedlog.Najbolji od svih,am3+ maticna,phenom II 955be,HD 6870 i 4gb rama.

 Lol @zohar šta če mu pak taj stari disk od 160 giga? Samo mu može kočiti tu tvoju super-konfiguraciju:D

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?
Doc Holiday kaže...

OC-ed 6790 daje performanse više od HD6850 koja dodje 200kn više.

Doc Holiday kaže...
... i uzmi si HD6850 umj HD6790.
Hm... {#}
A da se odlučiš?
Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 17:53 (godo).
12 godina
protjeran
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?

Ofcorse i HD6850 se daje OC-ati..XD Zar ne?

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
16 godina
online
Potrebna nadogradnja ili ne?

Teoretski, ti možeš da staviš na tu ploču bilo koji moderni AMD-ov CPU uz eventualnu nadogradnju BIOS-a - zvanični CPU Support List. Slično bi trebalo da važi i za grafičku, tako da ti možda ni ne treba nova ploča i RAM.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

To ja ne znam napraviti sam a u servisu mozda i ne rade ili naplate isto kao i da uzmem novu maticnu i ram. Ista je stvar i za OC-om...radije bi uzeo bolje pa da se ne moram zezati s tim ili gubiti garanciju ako to napravim {#} 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Evo jedna, 360kn preko budzeta koje mozes vratiti prodajom starih komponenti.

 

CPU - quad na 3.2ghz

MB - SATA 3 i AM3+

RAM - 4GB VRLO dobre memorije

GPU - grafika koja ce ti omoguciti igranje BF3 i slicnih s high postavkama na 1440x900 (tvoj monitor) a ima i snage za vecu rez na medium postavkama.

HDD - SATA 3 disk, veca brzina u komunikaciji s ostalim komponentama moze znaciti samo jedno, brzi OS i manji loading time u igrama (napravi dvije particije za system i podatke)

 

PS. I pobogu ako igras FPS kupi si stakora s zicom... :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 18:22 (brainiac).
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Potrebna nadogradnja ili ne?

Za OC se slažem, pogotovo što nisam siguran za 6790 kao izbor za OC-ovanje jer mu je GPU već fabrički relativno visoko klokovan. Inače je solidna kartica, pogotovo za uloženi novac.

 

Za ugrađivanje, pitaj tamo gde bi možda kupovao, ako imaju nekog u radnji ko se razume u računare (a ne da samo zna da dohvati kutiju sa police), moguće je da bi ti izašli u susret pa ti to uradili ili besplatno ili uz neku minimalnu naknadu. Kad neko zna šta radi (dovoljno je da je to radio par puta u životu), onda je u pitanju stvarno jednostavan i kratak posao.

 

Inače, ovde imaš ceo posao oko procesora, čisto da vidiš da nije nikakav bauk:

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?
Ivan(4) kaže...

Za OC se slažem, pogotovo što nisam siguran za 6790 kao izbor za OC-ovanje jer mu je GPU već fabrički relativno visoko klokovan.

 o.c. Pogledaj ovu tu zvijer na 1GHz i to bez voltmoda:P

Pa mi reci o čem govorim..? Da se radilo kojim slučajem o kartici sa referentnim PCB-om clock bi bio i daleko viši. Neš kao što je bio slučaj kod HD5850;)

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 19:18 (Doc Holiday).
14 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

U biti može zadržati ploču, zajedno sa kućištem, napajanjem i pržilicom.

A kupiti: CPU, GPU i HDD

 

CPU: AMD Phenom II X4 955

GPU: HD6950

HDD: Samsung Spinpoint F3, 1TB

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Ja bi čekao sa grafičkom još 2-3 mjeseca, past će cijene kad izađe serija hd7000, a i za Božić bude svakakvih akcija.

srco
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?
srco1978 kaže...

Ja bi čekao sa grafičkom još 2-3 mjeseca, past će cijene kad izađe serija hd7000, a i za Božić bude svakakvih akcija.

 Imaš pravo bit če HD7850 OC-ed u siječnju:P @ Moj PC

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
12 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

Sad sam malo citao o procesorima i vidim da izlaze novi AMD Bulldozer procesori, a posto nemam mogucnosti svaku godinu mijenjati komp da li bi mi mozda bilo bolje prikupiti jos malo novaca pa uzeti taj procesor pa da sam opet miran 4-5 godina jer mi je i ova sadasnja konfiguracija stara 3 i pol godine i sluzila je fantasticno. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 1:00 (DnL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Potrebna nadogradnja ili ne?
Doc Holiday kaže...
zoharbizo kaže...

Disk,napajanje,monitor i periferiju ostavi i kupi moj prijedlog.Najbolji od svih,am3+ maticna,phenom II 955be,HD 6870 i 4gb rama.

 Lol @zohar šta če mu pak taj stari disk od 160 giga? Samo mu može kočiti tu tvoju super-konfiguraciju:D

Disk je manje bitna stavka koja se moze promijeniti i nije skup.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Potrebna nadogradnja ili ne?

DnL

 

Ako uzimaš AM3+ ploču nemoj nikako uzimati low budget ploče sa prastarim chipsetima i lošom faznom regulacijom. Uzmi ploču koju ti je predložio brainiac jer ima dobar overclocking potencijal, a bulldozer je sa par isključenih jezgri i uz hlađenje tekućim dušikom probio granicu od 8 Ghz. To su naravno eksperimentalni uvjeti ali vidljiv je izuzetan overcloking potencijal. Šteta bi bilo uskratiti si tu mogućnost izborom neke low budget matične.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice