Molim vas složite mi konfiguracije...

poruka: 37
|
čitano: 6.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguraciju...

Bok svima, evo ovako, jedan zagrebački gamer ovdje, nakon previše vremena odlučio sam se na kupnju novog računala. Koristio bih ga prvenstveno za igranje MMO-a - Aion i po mogućnosti kad bih bio koliko toliko osiguran s njime i za Final Fantasy 14. Isto bi naravno bilo super kad bi se vrtile i igre poput Mass Effect 2, Assassin's Creed i sl., no to se i pretpostavlja da će konfiguracija koja vrti Aion na visokim postavkama moć podnijet. Jako velke lcd rezolucije i maksimiziranje igara poput Crysis 2 mi nisu prioritet, zasad ionako planiram ostat na nižim rezolucijama, no imati računalo s kojim sam idućih barem godinu-dvije siguran bi bilo super:)... Moram napomenuti da ću još naredno vrijeme onda s novom konfom koristit crt monitor dok ne skupim za neki dobar lcd, nije mi stvarno prioritet, neznam jel to bitno... 1280x1024 na crt i šibaj:)... Isto tako mi zvučnike, miš, tipkovnicu i windowse (7 po mogućnosti) ne trebate ubrajat u konfiguraciju...

 

E sad što se tiče cijena, imam tri varijante: ako postoji konfiguracija za 3500 kn koja bi vrtila Aion na max i višim rezolucijama i osigurala mi ugodno igranje ostalih gore navedenih igara, složite! Ako je to ipak preusko, onda mi složite konfiguracije za 4000 i 4500 kn kao neki max koji sam spreman dati.

 

Još jedno pitanje za kraj: Kome dat da mi zapravo posloži sve te komponente u pc i gdje kupit komponente? Sam neznam složit:/... 

 

Unaprijed hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

I još nešto, postoji li možda neka fina gotova konfiguracija koju bi se moglo kupiti i koja bi ispunjavala gore navedene uvjete? Pa da se ne mučim sa slaganjem:)...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...

u ADM-u odaberes kompnente oni ti ih sastave i posalju kuci,iznad 2000kn dostava je besplatna

15 godina
protjeran
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguraciju...

Za 4500 imaš sasvim solidnu konfu sa LCD 20-22 incha da ne trebaš više ne tom CRT igrat i na 1280:o

Kao lega gore kaže trebaš provjerit u ADM malo imaju i složenih kompova po dobrim cjenama za tebe.

Ako znaš sam si složi

Oni su isplativiji od puno dućana kod nas

trash bin can:S
13 godina
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguraciju...
stoncin3 kaže...

Za 4500 imaš sasvim solidnu konfu sa LCD 20-22 incha da ne trebaš više ne tom CRT igrat i na 1280:o

Kao lega gore kaže trebaš provjerit u ADM malo imaju i složenih kompova po dobrim cjenama za tebe.

Ako znaš sam si složi

Oni su isplativiji od puno dućana kod nas

 Rekao je da ce za LCD kasnije nabavit novce

 

 

 

AMD konfiguracija do 4000 kn:

 

CPU : AMD Athlon II X4 630..................787,00 kn

MTB : AsRock M3A770DE.......................477,00 kn

GPU: Gigabyte GTS250 1GB..................888,00 kn

RAM: Kingston HyperX 4GB....................840,00 kn

HDD: WD Blue 640GB............................450,00 kn       

PSU: Silverstone Strider 400W..............328,00 kn

TWR: CM Elite 332.................................260,00 kn

 

                                                 CIJENA: 4033,00 kn

 

Konfiguracija za zahtjevnije igrace i onih zeljnih malo vecih performansi

 

Ako oces stavi Caviar Black 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 19:32 (ivanoile).
15 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 19:36 (FK25).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguraciju...
16 godina
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

Treba uzet ovu dole maticnu plocu i ubacit je na popis, to je bolje rjesenje itekak za ubuduce i normalno bolji hladnjak za procesor. Onaj tvornicki koji ide uz proc je jad i bijeda bucan i loš, to ce onda bit kak treba slozen komp.Cool

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_188&products_id=8655

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_224&products_id=7081

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

1: 4000kn

2: 4500kn

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguraciju...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguraciju...

2 gb ram jel to dosta? 4 gb mi se nekako čini kao osnova za dobro gejmanje... Ovo ostalo što ste stavili se čini mrak!

Stvar je u tome da radije sad dam 4500 kn za jaču konfu nego iste te novce za slabiju konfu s monitorom...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 19:42 (FFdreamer).
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

Bi li ovo išta valjalo http://www.svijet-medija.hr/msg_infinity_gamer_n8,22927,154.aspx ? Vidim da je ovaj ram na 800 mhz, a vi preporučujete od 1333 mhz, kolike su to stvarno razlike?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguraciju...

To da.

Kupi si komp bez monitora za oko 4500kn bit ćeš miran 2 godine min

Za RAM-e ne trebaš brinut dosta je 2GB još neko vrijeme

Rađe za taj novac staviš za grafičku karticu kad već igraš

trash bin can:S
16 godina
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
FFdreamer kaže...

Bi li ovo išta valjalo http://www.svijet-medija.hr/msg_infinity_gamer_n8,22927,154.aspx ? Vidim da je ovaj ram na 800 mhz, a vi preporučujete od 1333 mhz, kolike su to stvarno razlike?

Zaboravi na taj komp iz tog ducana, u ADM si uzmes sve naruciš pa ti budu slozili i nema frke sve ok.Nevinašce

13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
Može li obrazloženje zašto da zaboravim na taj dućan i to računalo? Nevolim kad mi netko tako nešto kaže i ne potkrijepi nekim razlogom... Ako postoji neka zabrana neznam pljuvanja po dućanima i sl. lako mi odgovoriš na pm...
13 godina
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...

Kada uzimas vec sklopljene konfe,onaj koji ju je slozijo ce uzet sebi naknadu i dat ce ti konfu u kojoj nemas prilike sam mijenjat kompnente,==skuplja cijena,losije performanse,mogucnost izbora.

 

Evo to je moje skromno misljeneOsmijeh

13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...

Misliš ako kupim gotovu konfu i idem nešto mijenjat gubim garanciju, a ako posebno kupim komponente svaka ima za sebe garanciju? Jesi to mislio pod ovim nemam prilike mijenjat komponente? Ili su te gotove konfe obično slabo nadogradive zbog lošije matične i sl.?

13 godina
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
FFdreamer kaže...

Misliš ako kupim gotovu konfu i idem nešto mijenjat gubim garanciju, a ako posebno kupim komponente svaka ima za sebe garanciju? Jesi to mislio pod ovim nemam prilike mijenjat komponente? Ili su te gotove konfe obično slabo nadogradive zbog lošije matične i sl.?

 Cilj vecina gotovih konfi ti je dobra zarada za prodavaca,kao sto sam rekao.

Drugi razlog je to sto si ti rekao,unutra u konfi ce ti bit losije komponente neki put i stare.

 

Evo npr. u HG Spotu za 4k kuna dobijes:proc sa 2 jezgre,s 2GB DDR2,neka grafa koja je veoma stare proizvodnje,...

 

Tako da slaganje svoje konfe je bolje jer sam znas sto je unutra.

 

U vecini ducana bi ti trebali stavit novu komponentu bez gubljena garancije,ali me nemoj uzet za rijec.

 

 

EDIT: tek sam sad vidio konfu koju si stavio iz Svijet Media.Nemoj je uzimat zato jer je to ono sto sam upravo gore naveo,taj proc je star i za stavljanje novog proca morat ces mijenjat i maticnu i proc i napajanje,grafa je uredu(ali moze i bolje,radje uzmi DDR3 4GB,napajanje je lose te na njega neces moc stavit neku jacu komponentu(npr.bolju grafu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 14:03 (ivanoile).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...

ivanoile ona tvoja AMD konfiguracija do 4000 kn mi se čini kao najbolji omjer uloženog i dobivenog od svih ovih preporučenih konfiguracija... Jesi ti to baš planirano linkao Protis s idejom da dam njima da mi slože ili? Mislim meni je tako svejedno tko slaže, Protis, ADM, netko treći, dok god bude kvalitetno odrađen posao briga me...

I još pokoje pitanje: Što se tiče hlađenja, jesi li to uzeo u obzir, tj. pretpostavljam ovi default ventovi na komponentama su dovoljno dobri? Što je možda s nekim dodatnim ventilatorima za kućište? Znam da mi ih stari komp ima 2-3 pa neznam jel se to sad automatski dobije u kućištu ili... Čisto da kompletiram sliku što bih sad morao reć u dućanu, a i pretpostavljam da će dečki u dućanu isto još malo posavjetovat...

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 13:01 (FFdreamer).
13 godina
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
FFdreamer kaže...

ivanoile ona tvoja AMD konfiguracija do 4000 kn mi se čini kao najbolji omjer uloženog i dobivenog od svih ovih preporučenih konfiguracija... Jesi ti to baš planirano linkao Protis s idejom da dam njima da mi slože ili? Mislim meni je tako svejedno tko slaže, Protis, ADM, netko treći, dok god bude kvalitetno odrađen posao briga me...

I još pokoje pitanje: Što se tiče hlađenja, jesi li to uzeo u obzir, tj. pretpostavljam ovi default ventovi na komponentama su dovoljno dobri? Što je možda s nekim dodatnim ventilatorima za kućište? Znam da mi ih stari komp ima 2-3 pa neznam jel se to sad automatski dobije u kućištu ili... Čisto da kompletiram sliku što bih sad morao reć u dućanu, a i pretpostavljam da će dečki u dućanu isto još malo posavjetovat...

 http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija/35450.aspx 

 

Od Batiste je ova konfa koju sam stavio,

Meni je stock cooler dosta dobar u obje moje konfe jer se nisam bavio sad nekim vecim OC.Ako hoces neki bolji pitaj ostale forumase.

 

Na kucistu stvarno ne znam jesu li postavljeni vent.Vent. ti kostaju negdje oko 20-50kn od CM.

 

Jos vidi ako ima koja konfa pa ih uspredi medusobno

 

Moje misljene je da je  najbolja od xxCROsainTxx od 4000kn

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 15:51 (ivanoile).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
xxCROsainTxx di se nađe konfiguracija koju je on složio?
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

ADM

Dokken- MR. Scary
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
I da, što je sa dvd pržilicim, skužih da nema.
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

Ima

Dokken- MR. Scary
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 18:53 (xxCROsainTxx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
xxCROsainTxx kaže...

? link na stranicu samo?

13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...
Dokken- MR. Scary
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
xxCROsainTxx kaže...

Ima

Ma mislio sam na onu gore konfiguraciju sa gts 250 1 gb što je stavljena...

 

I zašto mi stalno linkaš dućan?XD Zbog ove 5770 akcije?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 18:56 (FFdreamer).
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

xxCROsainTxx tek sam sad u biti skužio da ta konfiguracija tvoja koju tražim da si je ranije gore postao, danas sam si malo glup :shy:...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim vas složite mi konfiguracije...
FFdreamer kaže..

I zašto mi stalno linkaš dućan?XD Zbog ove 5770 akcije?

Pa pitao si me za link od trgovine.

Dokken- MR. Scary
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 15:34 (xxCROsainTxx).
13 godina
neaktivan
offline
Molim vas složite mi konfiguracije...

Vidim da je 5770 bolja od gts 250, s tim da bih si ja još čisto za smirenje dokupio dodatnih 2 gb ram :)... E sad, koja je razlika između ovog koji radi na 1333 i onog na 1600 mhz (iz druge AMD konfe)? Mislim znam da je nešto viši takt, no osjeti li se to stvarno?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 19:09 (FFdreamer).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice