Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

poruka: 266
|
čitano: 78.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

Danas radimo na opciji izbacivanja ssd-a iz konfiguracije {#}

Naklon {#}

https://www.g2a.com/r/mnik987
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

I dodajte grafičke u konfiguracije od 2500Kn

Strm
Moj PC  
0 2 hvala 1
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

u 2500 treba ici APU FM2.... i to je to ;=)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Odlican posao, svaka cast! Nadam se da cete redovno azurirati cijene i ostalo.

 

Sada cu ustediti zivce i vrijeme jer cu sve koji me pitaju za slaganje konfiguracije proslijediti na vasu stranicu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov

Genijalan projekt i izvedba. Svaka cast{#}

12 godina
odjavljen
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Odlična (blago rečeno) ideja, ali treba dorade. Na high-end konfama dodaje samo nVidia grafe i trebalo bi staviti opciju 'Overclock' i onda kvačica. Pa kad netko označi onda stavi npr. i7 4770K i neku Z87 matičnu, a kad netko odznači onda stavi i7 4770 i H85 matičnu. I trebalo bi staviti coolere.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Deawood kaže...

Odlična (blago rečeno) ideja, ali treba dorade. Na high-end konfama dodaje samo nVidia grafe i trebalo bi staviti opciju 'Overclock' i onda kvačica. Pa kad netko označi onda stavi npr. i7 4770K i neku Z87 matičnu, a kad netko odznači onda stavi i7 4770 i H85 matičnu. I trebalo bi staviti coolere.

Nisam siguran koliko im se (trenutno) isplati raditi preinake za high-end konfiguracije. Mislim ako si uzimaš računalo za 8+ tisuća kuna vjerojatno znaš nešto o tome, po meni je projekt više za low-mid range konfe za korisnike koji ne znaju što će.

Swedish latin super funk.
12 godina
odjavljen
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Recimo, ali nažalost nije uvijek tako. Imam frenda koji je dao 27.000kn za komp, a nezna instalirati Windowse.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
sirka666 kaže...
Deawood kaže...

Odlična (blago rečeno) ideja, ali treba dorade. Na high-end konfama dodaje samo nVidia grafe i trebalo bi staviti opciju 'Overclock' i onda kvačica. Pa kad netko označi onda stavi npr. i7 4770K i neku Z87 matičnu, a kad netko odznači onda stavi i7 4770 i H85 matičnu. I trebalo bi staviti coolere.

Nisam siguran koliko im se (trenutno) isplati raditi preinake za high-end konfiguracije. Mislim ako si uzimaš računalo za 8+ tisuća kuna vjerojatno znaš nešto o tome, po meni je projekt više za low-mid range konfe za korisnike koji ne znaju što će.

Što je korisnik više iskusan to mu više detalja za manualno postavljanje treba da bi mu aplikacija bila korisna. Primjer. Netko tko je godinama hardverski entuzijast i slozio je stotine konfi. Kako mu ova aplikacija može pomoci? Može ga usmjeriti i osvježiti ako nije pratio tržište hardvera zadnjih mjeseci tj uštediti vrijeme. Međutim takvom korisniku treba manualan izbor između intel/amd procesora, ssd/hdd-a, amd/nvidia graficke kartice itd itd... Dok su korisniku bez predznanja to sve nepoznate opcije i treba mu algoritam koji ce matematicki racunati koje su komponente najisplatljivije. Npr na principu omjera benchmark scorea i cijene komponente. Ni jedno od to dvoje još nije dovoljno dorađeno u aplikaciji ali idemo u tom smijeru ;) 

Imamo i izvrsna rješenja za održavanje baze podataka, izbor cijena i dobavljaca... Svi ti feature-i kao overclock, hladnjaci itd su buducnost. Moralo se krenuti od nekog temelja :D 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast na izvedbi i ideji... ali eto tu sam i da nabacim koji prijedlog

 

1.) Ubacite opciju da se uz kuciste i djelove dade korisniku opcija dali u uključenu cijeli želi još i monitor ili monitor i periferiju ili jednostavno samo ''kantu''

2.) Za svaku komponentu ispisanu da se izbaci direktan link na nabava.net da se vidi gdje je raspoloziva ta komponenta i najjeftinija naravno (ispricavam se ako je ovo netko vec predlozio, ucinilo mi se da sam vidio nešto slično)

3.) Poradi na algoritmu koji balansira koliko se za šta zeli novaca dati, odnosno oni omjeri... npr. ako zelim jaci graficku i procesor, a manje rama, zasto mi onda svejedno umanjuje omjer, jer ako ja zelim (kao kupac) da najvise toga novca ide na graficku, zatim procesor itd. zasto mi svaki put umanjuje vrijednost necega kada pocevam vrijednost drugoga... ukratko da se jos ispisuje sa strane koliki je omjer čega itd, jer ovako kad povlacim slider tko zna koliko sam % cega odabrao da mi bude udio itd.

 

Sretno

http://www.youtube.com/heat4HD || battlelog: HeatPwnz || steam: sentinel2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Scrappy kaže...

Svaka čast na izvedbi i ideji... ali eto tu sam i da nabacim koji prijedlog

 

1.) Ubacite opciju da se uz kuciste i djelove dade korisniku opcija dali u uključenu cijeli želi još i monitor ili monitor i periferiju ili jednostavno samo ''kantu''

2.) Za svaku komponentu ispisanu da se izbaci direktan link na nabava.net da se vidi gdje je raspoloziva ta komponenta i najjeftinija naravno (ispricavam se ako je ovo netko vec predlozio, ucinilo mi se da sam vidio nešto slično)

3.) Poradi na algoritmu koji balansira koliko se za šta zeli novaca dati, odnosno oni omjeri... npr. ako zelim jaci graficku i procesor, a manje rama, zasto mi onda svejedno umanjuje omjer, jer ako ja zelim (kao kupac) da najvise toga novca ide na graficku, zatim procesor itd. zasto mi svaki put umanjuje vrijednost necega kada pocevam vrijednost drugoga... ukratko da se jos ispisuje sa strane koliki je omjer čega itd, jer ovako kad povlacim slider tko zna koliko sam % cega odabrao da mi bude udio itd.

 

Sretno

periferiju i monitor bi trebalo stavit ''odvojeno''....a i ovo razvrstavanje po brandovima(intel,nvidia,amd...) nije loše

fra Krsto Narkoman
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Scrappy kaže...

Svaka čast na izvedbi i ideji... ali eto tu sam i da nabacim koji prijedlog

 

1.) Ubacite opciju da se uz kuciste i djelove dade korisniku opcija dali u uključenu cijeli želi još i monitor ili monitor i periferiju ili jednostavno samo ''kantu''

2.) Za svaku komponentu ispisanu da se izbaci direktan link na nabava.net da se vidi gdje je raspoloziva ta komponenta i najjeftinija naravno (ispricavam se ako je ovo netko vec predlozio, ucinilo mi se da sam vidio nešto slično)

3.) Poradi na algoritmu koji balansira koliko se za šta zeli novaca dati, odnosno oni omjeri... npr. ako zelim jaci graficku i procesor, a manje rama, zasto mi onda svejedno umanjuje omjer, jer ako ja zelim (kao kupac) da najvise toga novca ide na graficku, zatim procesor itd. zasto mi svaki put umanjuje vrijednost necega kada pocevam vrijednost drugoga... ukratko da se jos ispisuje sa strane koliki je omjer čega itd, jer ovako kad povlacim slider tko zna koliko sam % cega odabrao da mi bude udio itd.

 

Sretno

Nisam shvatio što pokušavaš reci u vezi slidera? Njihov zbroj je 100%. Ako zelis balansiranu konfu svaki je na 25% i tada se cifra balansirano dijeli na komponente. Ako podizes jednoga ostali padaju. Jer ako zelis dodati novca na graficku karticu taj novac se mora oduzesti ostalim komponentama. Želiš više rama a slabiji procesor, spustiš slider procesora i "headroom" koji ti je ostao iskoristiš za ram :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2014 18:07 (athlon64).
13 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Vjerojatno je već netko rekao, ali AMD obavezno mora ići.

 

Za igranje do 6000 kuna nema do FX83xx serije.

Brzi, jezgroviti i jeftini!

 

 

Svaka čast!

Keep up the good work! {#}

 

EDIT: Moja kritika više ne vrijedi, vidjeh AMD

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2014 18:20 (chutac).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

http://assemblio.hr/pc/DjzdI1do

Malo bi trebalo smanjiti stavljanje FX 8320 uz takve grafe. Osobno ne vidim smisao ćemu FX 8320 uz GTX 650 Ti kad FX 6300 može bez "po' muke" gurati tu grafu.

Isto tako trebalo bi dodati opciju za odabir kućišta, ali da sustav izbaci par kućišta sa kojima je konfa u potpunosti kompatibilna i onda da se može izabrati koje kućište i koliko bi to povećalo cijenu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Deawood kaže...

http://assemblio.hr/pc/DjzdI1do

Malo bi trebalo smanjiti stavljanje FX 8320 uz takve grafe. Osobno ne vidim smisao ćemu FX 8320 uz GTX 650 Ti kad FX 6300 može bez "po' muke" gurati tu grafu.

Isto tako trebalo bi dodati opciju za odabir kućišta, ali da sustav izbaci par kućišta sa kojima je konfa u potpunosti kompatibilna i onda da se može izabrati koje kućište i koliko bi to povećalo cijenu.

Da ali kakva je ovo konfiguracija? Slideri su tu da bi mogao sam balansirati ono što ti se ne sviđa. A sad ako je neki defaultni preset debalansiran to nam je sekund posla srediti. Meni je za gamersku konfu 6000 izbacilo tocno ono sto si rekao...

FX6300 i gtx760 

 

http://assemblio.hr/pc/lDK1oAS2

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
odjavljen
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Onda odlično, meni nikako nije htjelo izbaciti FX 6300.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Deawood kaže...

Onda odlično, meni nikako nije htjelo izbaciti FX 6300.

A nije se nista mijenjalo od sinoc. Pokusaj opet xd :) 

Btw uz mogucnost odzvacavanja ssd-a radimo na dodatnim balansiranjima. Trebala bi sutra biti još bolja situacija {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2014 18:32 (athlon64).
12 godina
odjavljen
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Skužio sam, do nekih 1-2cm je FX 6300 sa GTX 760, a ja sam stavio pola-pola.

I na "stocku" tj. samo gaming je isto FX 6300 + GTX 760.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2014 18:38 (Deawood).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Deawood kaže...

Skužio sam, do nekih 1-2cm je FX 6300 sa GTX 760, a ja sam stavio pola-pola.

I na "stocku" tj. samo gaming je isto FX 6300 + GTX 760.

Poanta je da ovi gotovi preseti budu izbalansirani. A slideri su za naprednije. Ti podizes CPU slider ako ti treba jaci procesor a slabija grafa. Tada dobiješ kombinaciju 8-jezgraša i gtx650 ti :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka cast na ideji i zvedbi, kvalitetno odradjeno.

WordPress ❤
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

svaka čast na stranici,ali kolko sam primjetil još ima dosta mušica po pitanju slaganja idealnih kombinacija.

 

isprobal sam npr. gaming konfu za 7500kn i izbaci mi ovo:

 

Procesor: AMD FX-Series X8 8320 (3.5GHz, 16MB, AM3+)

Matična ploča: Gigabyte GA-990XA-UD3 (AM3+ /Ram limit - 32Gb)
Grafička kartica: Gigabyte GF GTX770 OC 2GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 8GB , HyperX KHX1600C9D3B1K2/8GX
Tvrdi disk: WD Caviar Green, 3,5", IntelliPower, 64MB, WD10EZRX - 1000GB
Solid-state disk: Kingston V300 SATA 3, SV300S37A/60G - 60GB
Napajanje: XFX 750W Black Edition, P1-750B-BEFX - 750W

 

Cijena: 6911 kn
 
i sad kad se vratim i stavim slider od cpu-a i gpu na najvišu razinu:
 
Procesor: INTEL Core i7-4770K (LGA 1150 / 3.5Ghz)
Matična ploča: Asus GRYPHON Z87 (LGA 1150 / onboard graphics / Ram limit -32Gb)
Grafička kartica: Gigabyte GF GTX650 Ti OC 1GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 8GB , HyperX KHX1600C9D3B1K2/8GX
Tvrdi disk: WD Caviar Green, 3,5", IntelliPower, 64MB, WD5000AZRX - 500GB
Solid-state disk: INTEL 530 SSDSC2BW120A401 - 120GB
Napajanje: Corsair CX, CP-9020046-EU - 430W

Cijena: 6748 kn
 
algoritam mi izbaci ovakvu konfiguraciju,znači kolko vidiš ima još dosta toga da se poboljša i usavrši,ali svaka čast i sretno na projektu!
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Vidit cemo nakon veceras :) 

Pala mi je na pamet jedna ideja za dodatno balansiranje. Jos koji sat da zavrsim pa cete i vi moc testirat ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ovo izgleda odlično. Svaka čast ekipi na dosadašnjem trudu. Veliki {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Super stvar,sretno sa daljnim radom !

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Pitanje. Zašto u bazi postoje samo WD Caviar Green diskovi?

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
NiramX kaže...

Pitanje. Zašto u bazi postoje samo WD Caviar Green diskovi?

e,ako je tako,ond ato nikako nije dobro...green nikako nije za 24/7 rad

fra Krsto Narkoman
12 godina
protjeran
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
kivic15 kaže...
NiramX kaže...

Pitanje. Zašto u bazi postoje samo WD Caviar Green diskovi?

e,ako je tako,ond ato nikako nije dobro...green nikako nije za 24/7 rad

 

Ne bih se složio, ali definitivno nije za high-end konfiguraciju.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Njemu je primarna namjena za storage,a nikako za sistem,al ajde,ovo je već offtopic

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Za sada se uz ssd-ove biraju green diskovi a ako se ssd ne odabere onda ide 7200rpm disk. Dakle ssd + storage disk kombinacija ili samo system disk. Da se razumijemo omogucit cemo izbacivanje 5400rpm diskova iz odabira. Neki naravno zele 7200rpm disk uz ssd :)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

Bastardo:

 

Apsolutno! To su sve stvari i ideje koje vec imamo na pameti. SLI/CF mogucnosti. Balansiranje cijene uložene u diskove između ssd-a i tvrdog diska,aplikacija ce u buducim verzijama podrzavati još mnogo mnogo toga. Prvom verzijom smo htjeli predstaviti ideju, daljnje dorađivanje je itekako na putu. Za napajanje si dobro zamijetio. To nas sve ceka u buducim verzijama aplikacije, i još mnogo toga, bez brige :)

Stavite i opciju "Dogradnja računala", da se može izbaciti neke komponente koje recimo mnogi imaju, tipa: kućište, napajanje, hard...
stavite i opciju "preferiram" pa u nju da ljudi mogu eventualno odabrati svoje ljubimce tipa zvučna kartica, amd/intel, ati/nvidia i sl.
Također, bilo bi dobro staviti odvojenu opciju integrirana rješenja, gdje se izbacuje grafička.
Ali super za trud{#}

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice