Koju školu upisati kad si glup?

poruka: 17
|
čitano: 10.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

Znaci upisao sam opcu gimnaziju. Niti jedan predmet mi prirodno neide, niti matematika niti jezici.

Matematiku imam 3 jer vjezbam boga oca iz zbirke, trebaju mi dvije knjige kolko toga rijesim za 3. Moji iz razreda prepisu formule, prelistaju biljeznicu prije sata i dobiju pet.

Povijest sam ucio 5-6 dana zaredom po sat ipo. Dobio sam 2. Svi ostali 4-5 sto su ucili samo JEDNOM sat ipo -dva.

Latinski svaki put ucim po 3-4 dana po 3-4 sata jer je tezak. Dobijem 1 uglavnom i jedva ispravim.

Jedini predmet koji mi ide je biologija, njega ucim nesto manje i imam ga 5.

Svi drugi predmeti su mi uzas i ocjene su mi lose. Sta ce mi dvojke u gimnaziji? Koji cu faks s time upisat?! Bolje ic strukovnu.

Ja jednostavno nisam za pamtit, probao sam ucit navecer,ujutro, u manje dijelove, u vece dijelove, naspavan, sit i napojen.....

 

Želim upisat faks ali mislim da to uopće nije meni sudeno. Ako dobijem 2 iz APSOLUTNO SMIJEŠNE lekcije iz povijesti od nekih 30 str sa ogromnim fontom i slikama, koji sam ucio previse, KAKO CU NA FAKSU NAUCIT KNJIGU ZA TEST!??!?!?!

Sta ce mi potpis imam 15
13 godina
neaktivan
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

los pristup momak imas

mozda nisi vizualan tip

mozda trebas cuti lekcije da bi ih naucio

mijenjaj nacine ucenja dok nesto ne pogodi

uostalom

takvi kao ti prije zavrse faks nego pametni

nema ti veze faks s koliko brzo naucis nego koliko radis

14 godina
offline
Re: Koju skolu upisati kad si glup?

Ja bih rekao da tebi trebaju instrukcije - iz učenja!

Kao što je kolega rekao, očito si spreman potruditi se a to je na faksu najvažnije. Nemoj odustati.

12 godina
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

Mislim da to dosta ovisi i o tome koliko te određeni predmet zanima, Ja sam recimo u srednjoj imao u 4-5 iz latinskog dok je ostatak razreda imao 2-3 a stvarno ga nikada nisam  učio. A npr. iz hrvatskog sam imao klimavu trojku jer mi je jednostavno predmet bio dosadan do bola.

Ali kao što su kolege već napisale - moraš naučiti kako se uči. Nemaš ništa od bubanja napamet 30 stranica, čak i da uspiješ to sve zapamtiti opet će ti za dva tri dana to ispariti iz glave.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju skolu upisati kad si glup?
darkborg kaže...

Mislim da to dosta ovisi i o tome koliko te određeni predmet zanima, Ja sam recimo u srednjoj imao u 4-5 iz latinskog dok je ostatak razreda imao 2-3 a stvarno ga nikada nisam  učio. A npr. iz hrvatskog sam imao klimavu trojku jer mi je jednostavno predmet bio dosadan do bola.

 

 E pa nije mi baš jasno zato šta su mi svi predmeti osim glazbenog i talijanskog zanimljivi! Pratim na satu. Čak mi je i taj latinski zanimljiv.

Sta ce mi potpis imam 15
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju skolu upisati kad si glup?
VedroVis kaže...

Znaci upisao sam opcu gimnaziju. Niti jedan predmet mi prirodno neide, niti matematika niti jezici.

 A zašto si upisivao opću gimnaziju? Ili su starci birali umjesto tebe tj. nagovorili te da je to za tebe najbolji izbor zbog faksa?

 

VedroVis kaže...

Matematiku imam 3 jer vjezbam boga oca iz zbirke, trebaju mi dvije knjige kolko toga rijesim za 3. Moji iz razreda prepisu formule, prelistaju biljeznicu prije sata i dobiju pet.

Povijest sam ucio 5-6 dana zaredom po sat ipo. Dobio sam 2. Svi ostali 4-5 sto su ucili samo JEDNOM sat ipo -dva.

Latinski svaki put ucim po 3-4 dana po 3-4 sata jer je tezak. Dobijem 1 uglavnom i jedva ispravim.

Jedini predmet koji mi ide je biologija, njega ucim nesto manje i imam ga 5.

Svi drugi predmeti su mi uzas i ocjene su mi lose. Sta ce mi dvojke u gimnaziji? Koji cu faks s time upisat?! Bolje ic strukovnu.

Ja jednostavno nisam za pamtit, probao sam ucit navecer,ujutro, u manje dijelove, u vece dijelove, naspavan, sit i napojen.....

 U svom dosadašnjem školovanju (trenutno na doktoratu) sam barem naučio jednu stvar: Kad te nešto zanima tada to upijaš. Sati prolaze a da i ne primjetiš jer si sav u temi koju obrađuješ. I dan-danas nerjetko sasvim slučajno primjetim da je 2 ujutro a ja sam cijelo vrijeme u minimaxu i alpha-beta optimizacijama za igru koju radim. I nema toga što mene tada neki profesor može pitati o tome a da ja o tome ne znam. Mogu mu samo o tome održati predavanje. Dakle, programiranje je moje područje i tu ne gledam minute, sate niti brojim stranice knjiga ili sl. Dok, s druge strane neke me stvari uopće nisu zanimale i doslovno sam se prisiljavao da ih tek toliko položim, što me upravo podsjeća sada na ovu tvoju situaciju jer i ja sam to satima učio a jedva upijao - jer me nije zanimalo. Ako je biologija ono što ti očito dobro ide razmisli se da li ima nešto u tome. Da li ti je taj predmet iz nekog razloga draže učiti/razumijeti nego li neke druge. Tko zna, možda je to upravo ono na što bi se trebao fokusirati.

 

VedroVis kaže...

Želim upisat faks ali mislim da to uopće nije meni sudeno. Ako dobijem 2 iz APSOLUTNO SMIJEŠNE lekcije iz povijesti od nekih 30 str sa ogromnim fontom i slikama, koji sam ucio previse, KAKO CU NA FAKSU NAUCIT KNJIGU ZA TEST!??!?!?!

 Gluposti. Ako sam ja mogao kao tehničar za računarstvo sada dogurati do doktorskog studija onda i ti možeš kao gimnazijski materijal barem završiti preddiplomski (a zašto ne i doktorski?) . Usto, želiš raditi za plaću od cca 4000-5000 kn ili primjerice ovaj mjesec dobiti 17k kn?

 

Ono što ja mislim je da si ti u školi koja te pretjerano ne zanima. Upisao si to kao i većina drugih da bi kasnije mogao upisati bolji faks. I to je sve OK osim što ti nemaš motivacije/zanimanja za gradivo koje se radi u toj školi. Na tvom mjestu razmislio bih što želim, a ne što je starcima ili nekome drugome više po volji, jer bi se mogao na kraju naći u situaciji da uložiš toliko vremena, truda i muke u nešto što te na kraju ne čini zadovoljnim. I opet, faks mi je bio 5 puta lakše za završiti nego srednja škola, tako da pusti te priče "kako ću na faksu naučiti knjigu za test".

9 godina
neaktivan
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

Kako si uopce upisao gimnaziju? Starci bili dobri s profesorima?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju skolu upisati kad si glup?
Netko je vec spomenuo, moras skuzit koji nacin ucenja ti pase, ja sam npr vizualan tip, dosta tog kad ucim, a rijetko ucim jer sam lijen, znam zapamtiti vizualno, sjetim se kako je izgledalo u biljeznici ili knjizi, vidim tu recenicu, ti si mozda slusan, probaj se snimiti dok ucis i stavit slusalice i slusat se, to sam ja napravio da prodem povijest i slusao se u tramvaju na putu do skole 50 minuta i ispravio sam.
Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju skolu upisati kad si glup?

Da nešto razjasnim, moji roditelji nisu imali nikakvog utjecaja na moj odabir škole. Rekli su mi da upišem što želim ali da učim.

U osnovnoj sam prolazio s 5 jer je tamo bilo dosta manje gradiva.

Idem u gimnaziju jer jednostavno nisam siguran koji faks želim upisati.

 

Ja se isto nekad sjetim kako to izgleda u bilježnicu ali slabo, a to slušanje isto slabo. Jednostavno kad nešto znam, znam kao da mi je ime i prezime. Ali problem je što malo toga znam.

Probat ću nekakve metode , ne znam ni ja....

 

Primjetio sam da mi lakše idu prirodne znanosti, možda sam malo pretjerao sa matematikom, nisam zapravo toliko loš nego samo brzoplet pa stalno pogriješim predznak gdje puno gubim bodova. To će valjda nestat sa vježbom. Fizika mi zapravo isto ide u redu, zapravo je imam 4.

Samo ima par ovih predmeta šta mi tako nabijaju stresa da ja ne vidim jednostavno kraj.

Latinski, povijest, talijanski.

 

Hvala na odgovorima, valjda je ovo samo loš period i malo prestrašenosti pred test latinskog, inače imamo Marasovića iz latinskog, možda će ga neki gimnazijalac iz Splita se sjetit po njegovoj "lakoći" prolaženja.

Sta ce mi potpis imam 15
15 godina
neaktivan
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

Probaj ove dvije knjige savladati, a nakon njih kontam da će ti sve ostalo ići puno lakše :)

https://www.vbz.hr/knjiga/beaver-diana-nlp-neurolingvisticko-programiranje-za-opusteno-ucenje

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-1360

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju skolu upisati kad si glup?

Može.

Sta ce mi potpis imam 15
15 godina
neaktivan
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

Učlani se u neku političku stranku, po mogućnosti u neku od ovih na vlasti.

12 godina
offline
Re: Koju skolu upisati kad si glup?
marko227 kaže...

Učlani se u neku političku stranku, po mogućnosti u neku od ovih na vlasti.

 nemre tamo upast, ipak za to treba iq manji od broja cipela.....

15 godina
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

privatna škola je za tebe. tamo se svjedodžbe jednostavno kupuju. mislim, u nas, ne (zapadnom) inozemstvu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 11:18 (Ajar).
11 godina
neaktivan
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

Ako već imaš volje a vidim da je imaš, probaj svaki dan kada dođeš kući pročtat ono što ste danas napisali (važne stvari) i sjetit se što ste na satu govorili, trebao bi svaki dan malo čitat svaki predmet koji ti teže ide i ostat će ti u glavi, kad se najavi ispit ili ispitivanje isto tako samo malo duže vremena proučavati i čitati važne stvari....bolje da si upisao ekonomsku koja je dosta zanimjivija od gimnazije a isto tako imaš dosta predispozicija za faks.

 

U nekim predmetima ima dosta nevažnih stvari koje bi trebalo izostaviti, npr povijest je jedna od tih gdje ne trebaš baš sve znat, ali je važno znati kljućne stvari......

Chill Now And Forever
13 godina
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

ako želiš naučit hrvatski dođi vamo na bug forum

 

Arendelle nam daje svima instrukcije 

Svemirski mega car
10 godina
neaktivan
offline
Koju skolu upisati kad si glup?

Lagana je TVZ Informatika, a korisna i ima puno posla.

 

Ne upisuj TVZ Računarstvo jer ćeš se tu moram neš namučit, iako nije bogzna kak teško.

 

TVZ je redovan studij, dakle besplatan. Ako godinu završiš s manje od 55 ECTS bodova, moraš platit da upišeš sljedeću, ili upisuješ/prelaziš-na drugi faks

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 22:17 (cruelcore1).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice