Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.135
|
čitano: 5.925.561
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja također... odkako sam na win.10, samo njegov Defender i zaštita na browseru u obliku AdGuarda i Traffic Light kao addona te postavke samog browsera podešene za pojačanu sigurnost i nemam nikakvih problema odavno !!!
Uopče se više ne zamaram av rješenjima trečih strana.

Some people are so poor... all they have is money!
10 godina

prije pola godine sam preko aliexpressa kupio 6 mjesečnu licencu za ESET internet security za 6-7$ i još radi. sad bi trebao novu ali naravno, taj seller više ne posoji. našao sam gomilu sellera, neki su na ebayu ali imaju valjda ključeve koji ne rade u EU. našao sam i na aliju.

jel ima netko iskustva sa ovom trgovinom, imaju ok cijene (kao i aliexpress) ali nikad nisam čuo za njih. prihvaćaju paypal, pa stoga sumnjam da su bezveznjaci. jučer sam kupio IP Vanish ali ne od njih.

"e-soft.shop"

https://e-soft.shop/products/eset-internet-security-1-year-2-device-original-license-key-copy-copy

Galaxy S10e
12 godina

Nekada svojevremeno sam tovario na racunare svega i svacega..

Npr: Avira free ili ( avg free, avast free, adaware free, comodo free, bitdefender free

Privatefirewall free, Malwarebytes free, Superantspywaree free, Bitdefender traffic light browser free, Spywarebluster free, adblocker free, 

Ili Comodo firewall free ili Zonealarm free, Outpost free..

Akcent sam vise stavljo na firewall nego na antivirus.

Vremenom sam sve ovo iskljucio jer je rijetko bilo nalijetanja na viruse pri surfanju ili pokretanju exe file.

Primjenio sam klasicni windowsov antivirus Essential ili Defender sa malwarebytes free i web safe ( bitdefender ili mcafee) i windows firewall i adblocker.

Zadnih pet godina tri kompa su mi open source nema realtime protectio i nikad nije bilo problema.

Samo legendarni Malwarebytes free , Norton scan free i dva Adblockera na chromu.

Nikada nije nista uletilo od virusa bar onako kako pokazuju norton scaner i malwarebytes.. pri skeniramju, ukoliko imam sumljiv exe file prije pokretanja ga skeniram sa svime pa i sa Virustotal ili sl. i procjenjujem dali pokrenuti ili ne.

Sumnjive atachmente na mailovima nikad ne otvaram i nikad na torentu nije bilo nista za moju uoptrebu inficirano bilo cim.

Ovakvi moji simplificirani  pristupi su mi dali olaksan rad i kompovi su momentalno prodisali otkako su maknuti svi ti gore pomenuti programi i znacajno smanjili napor pri radu.

Ono na sto posebno treba obratiti paznju je RANSOM virusi i ozbiljno to uzeti u razmatranje jer mogu i ozbiljnu muku zadati onima koji nisu napravili back up privatnih fotki i videa.

Mnogi pocetnici  i neiskusni korisnici s tim imaju glavobolje.

Na kraju zavisi od ugla gledanja, oni koji cesto surfaju po sumnjivim ajtovima trebaju drugaciju zastitu od onih koji samo kucaju word ili fecessbook..

Kupovati po skupim cijenama antiviruse je besmislica i misliti da si 100% od toga zasticen je smjesno i zalosno kao sto mnogi dugo godina  misle.. svaki propusta manje ili vise i tu treba imati srece.

blue sky
11 godina
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
RUNNER kaže...

Zadnih pet godina tri kompa su mi open source nema realtime protectio i nikad nije bilo problema.

Samo legendarni Malwarebytes free , Norton scan free i dva Adblockera na chromu.

Zašto?

12 godina

Da se ima o cemu diskutovati moj friend.

Imas dobro zapazanje i dobro pitanje? 

blue sky
4 dana

Na nekom giveaway site-u sam primjetio security softver koji navodno pazi na serijski port. Nisam skinuo sebi taj softver, ali sam u BIOS-u svog kompa svejedno dizejblao serijski port. No i dalje mi nije jasno u cemu je stos s tim?

12 godina
Marko :D kaže...
RUNNER kaže...

Zašto?

Da, dobro pitanje. Zašto pored AdGuarda trpati još jedan blocker, usporavati browser, promet i ostalo? Zašto "prljati" sistem third party AV rješenjima? Windows Defender i ništa više. Eventualno koristiti onaj programčić ConfigureDefender za malo ga nabrijati i izbjeći kopanje po GP Editoru!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
roki kaže...

pozdrav ekipi,molio bih preporuku nekog free antivirusnog programa,nekog po vama zadovoljavajućeg,nisam već duže vrijeme u tim vodama pa ni sam neznam za šta bi se odlučio,oduvjek imam free program uglavnom Avasta ali bih ga sada promjenio

Windows Defender.

čekaj, čekaj, jel ja to dobro vidim, Markec prezime mu Avast (šala) koristi Windows Defender?
fakat me nije bilo gro dugo tu, al ajd drago mi je da ste shvatili da je skroz ok taj defender i win firewall i ad blocker u sada edge i to je to.

11 godina
mrakky kaže...
roki kaže...

pozdrav ekipi,molio bih preporuku nekog free antivirusnog programa,nekog po vama zadovoljavajućeg,nisam već duže vrijeme u tim vodama pa ni sam neznam za šta bi se odlučio,oduvjek imam free program uglavnom Avasta ali bih ga sada promjenio

Windows Defender.

čekaj, čekaj, jel ja to dobro vidim, Markec prezime mu Avast (šala) koristi Windows Defender?
fakat me nije bilo gro dugo tu, al ajd drago mi je da ste shvatili da je skroz ok taj defender i win firewall i ad blocker u sada edge i to je to.

Avast je postao iz gotovo savršenog antivirusnog programa, smeće, ali doslovno. U nedostatku besplatnog antivirusnog programa, bez oglasa, kao jedino dobro rješenje pokazao mi se Windows Defender na koji sam prešao. Ali ni njega ne koristim na maksimalnim postavkama već mi je isključeno sve osim osnovne zaštite virusnim definicijama. Cloud, SmartScreen i kojekakve druge opcije koje zahtjevaju internetsku vezu su isključene zbog politike privatnosti s kojom se ne slažem.

Sve u svemu i s Defenderom na minimum i uBlock Originom u pregledniku, još uvijek ni najmanjih problema. To je kombinacija koja meni kao naprednom korisniku funkcionira odlično. Toliko dobro da ni Defender nema nikakvog posla jer virusa vrlo vjerojatno nije ni vidio otkada ga koristim.

7 godina

Da, u ovoj temi već dugo dugo nije bilo problema sa virusima!

Pomalo, šegavo i vajka!
11 godina

To je zato jer je sada Windows dobro zaštićen out of the box. Više ne treba ništa namještati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 22:57 (Marko :D).
12 godina

Izgleda da je Covid toliko izmutirao, pa je istisnuo i ove računalne...Bolje! Lakše mi je bilo preboliti Covid nego da ne daj bože zagrančam nešto na računalu...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
10 godina

misliš da sa win 11 ne treba imati neki bolji AV ili cijeli internet security?

Galaxy S10e
11 godina

Ne treba. Ako te hvata paranoja, uBlock Origin u preglednik, uključiš si SmartScreen, ransomware zaštitu i blokiranje potencijalno neželjenih aplikacija u Defenderu.

13 godina

"e-soft.shop"

https://e-soft.shop/products/eset-internet-security-1-year-2-device-original-license-key-copy-copy

Ja sam kupio nedavno od njih i sve štima, radi sve bez problema....eset snart security premium....49kn za dva računala dvije godine...

[URL=https://www.speedtest.net/result/8913907877][IMG]https://www.speedtest.net/result/8913907877.png[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put danas u 16:13 (bikerbj).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice