Problem VIRUS zaključana tema

poruka: 2
|
čitano: 4.749
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem VIRUS!?

Na laptopu koji koristim porasla mi temperatura, od juce... Provjerim kako mi rade komponente i vidim da je procesor konstantno "zakuc'o". Vidim da najviše resursa koristi neki izvršni fajl "OfficeStarter2013.exe".

 

Provjerio sam gdje se nalazi ovaj fajl i ustanovio da je to C:\Program Files\Windows Update gdje sam našao još par fajlova sa ekstenzijom .vbs koje sam otvarao sa Notepad-om i vidio u code-u da se radi o virusu... 

 

Nisam baš sve najbolje povezao, ali sam našao ovu adresu http://mine.pool-x.eu:8337/

 

Skapirao sam da su ovo pristupni kredencijali

USER: connect.1

PASS: x

 

Mislim da je ovo nekakav program koji uzima moje WORD i EXEL dokumente i UPLOAD-uje ih na ovu web destinaciju. 

 

Neznam da li neko od Vas ima iskustva sa ovakvim stvarima, pa mi može pomoći jer neznam šta sada da uradim? Ne sječam se da sam ga nekad instalirao, jer sam nedavno podigao OS WIN 8 na formatirani HDD i neznam da li postoji način da vidim kada se i kako ovaj program našao na mom kompu?

 

Ja sam preimenovao onaj izvršni fajl u OfficeStarter2013_old.exe, isključio sam u msconfig Startup fajl OfficeStarte.vbs, ali je i dalje ostao na disable, ali i dalje postoji.

Kako da ga obrišem?

 

Ako ne postoji način da vidim kako sam inficirao računar, koji je najbolji način da posidam ovu gamad? Da brišem ovako ručno ili...?

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 19:37 (dachoxl).
13 godina
offline
Problem VIRUS

Javi se kolegi total u pp.

 

On je tata mata za takve stvari i ne zaboravi mu platiti pivu i čevape.

 

Osim toga imaš već otvorenu temu: http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 19:46 (Tiby).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice