Koliko je sigurno instaliran prosljeđen software

poruka: 10
|
čitano: 6.786
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koliko je sigurno instaliran prosljeđen software

Pozdrav, 

 

kupio sam licence key za Corel preko ebay-a. Ali umjesto licence keya sam dobio link na download software koji je "trajno licencira" ..što god to u pozadini značilo. 

 

Postavljam si pitanje koliko je sigurno instalirati takav software. Pada mi na pamet da je u takav software mogao bilo tko bilo što ubaciti, a ja instalacijom praktički dajem sva dopuštenja softwareu, da mi radi bog zna što po računalu. Ili ipak ne? Kao što android traži dopuštenja/permissione prilikom instalacije neke aplikacije, da li ja tako mogu vidjeti koja dopuštenja dobiva software koji instaliram na windowse?

 

Nadalje, ako bi takav software imao što maliciozno u sebi, da li to antivirusni programi uobičajeno otkrivaju?

 

Unaprijed hvala na odgovorima.

5 godina
offline
Re: Koliko je sigurno instaliran prosljeđen softwa
bozoou kaže...

Pozdrav, 

 

kupio sam licence key za Corel preko ebay-a. Ali umjesto licence keya sam dobio link na download software koji je "trajno licencira" ..što god to u pozadini značilo. 

 

Postavljam si pitanje koliko je sigurno instalirati takav software. Pada mi na pamet da je u takav software mogao bilo tko bilo što ubaciti, a ja instalacijom praktički dajem sva dopuštenja softwareu, da mi radi bog zna što po računalu. Ili ipak ne? Kao što android traži dopuštenja/permissione prilikom instalacije neke aplikacije, da li ja tako mogu vidjeti koja dopuštenja dobiva software koji instaliram na windowse?

 

Nadalje, ako bi takav software imao što maliciozno u sebi, da li to antivirusni programi uobičajeno otkrivaju?

 

Unaprijed hvala na odgovorima.

 Ima ovlastenja kao i user koji je trenutno logiran... Znaci moze napraviti sve sto i ti kao korisnik mozes... Ja to ne bih instalirao a pogotovo se ne bih uzdao u antivirusni software...

Najbolji AV je mozak....

 

I zasto corel kad imas besplatne alternative.....

 

 

6 godina
offline
Koliko je sigurno instaliran prosljeđen software

Zvuči kao da si platio piratski aktivator neke vrste koji su pazi sad inače besplatni...

 

Pa si skinuo file? O čemu se radi točno? 

5 godina
offline
Re: Koliko je sigurno instaliran prosljeđen softwa
protest431 kaže...

Zvuči kao da si platio piratski aktivator neke vrste koji su pazi sad inače besplatni...

 

Pa si skinuo file? O čemu se radi točno? 

 A i kud bas corel. Corel kada krekujes radi do juna ili jula i tada moras instalirati novu verziju sa krekom. Ne moze ista verzija... ;)

 

6 godina
offline
Re: Koliko je sigurno instaliran prosljeđen softwa

Mislim da je neki crackani installer vjerojatno u pitanju.

 

Da sam na njegovom mjestu tražio bi refund. Malo pogledao te oglase baš na ebayu i vidim da svi neki novi računi s nekoliko prodaja, vjerojatno ih eBay gasi radi toga pa moraju nove račune raditi za tu "prodaju".

9 godina
offline
Koliko je sigurno instaliran prosljeđen software

Da...očekivao sam licence key, a dobio nekakav .rar.  Nisam ga ni extractao...kamoli instalirao.

I da, tražio sam refund i dobio.

 

"I zasto corel kad imas besplatne alternative....."

 

Pa neznam, čuo sam da on dominira, pa sam se htio učiti na nećem što "valja". Inače ako zatrebam nešto sa grafikom odradim to sa photoshopom, ali oni imaju užasno rješene vektore i export istih. A kako sam u zadnje vrijeme počeo raditi neke scheme sa vektorima, jednostavno mi treba program. Niti ne znam koje su sve alternative zapravo dobre... 

 

Dobih preporuku ovdje na forumu za Inkscape i valjda je dobar. Nije da ga imam sa čime usporedit. :D  ...a i tek sam počeo nešto sitno raditi.

 

 

12 godina
offline
Koliko je sigurno instaliran prosljeđen software

Softver je ne bitan. Kada naucis jedan svaki drugi naucis u par dana.

15 godina
offline
Re: Koliko je sigurno instaliran prosljeđen softwa

Imaš i adobeovo rješenje za vektore ako ti se plaća :)

https://www.adobe.com/products/illustrator.html

5 godina
offline
Re: Koliko je sigurno instaliran prosljeđen softwa
bozoou kaže...

Da...očekivao sam licence key, a dobio nekakav .rar.  Nisam ga ni extractao...kamoli instalirao.

I da, tražio sam refund i dobio.

 

"I zasto corel kad imas besplatne alternative....."

 

Pa neznam, čuo sam da on dominira, pa sam se htio učiti na nećem što "valja". Inače ako zatrebam nešto sa grafikom odradim to sa photoshopom, ali oni imaju užasno rješene vektore i export istih. A kako sam u zadnje vrijeme počeo raditi neke scheme sa vektorima, jednostavno mi treba program. Niti ne znam koje su sve alternative zapravo dobre... 

 

Dobih preporuku ovdje na forumu za Inkscape i valjda je dobar. Nije da ga imam sa čime usporedit. :D  ...a i tek sam počeo nešto sitno raditi.

 

 

 Kao sto kolega rece Illustrator je za vektorsku grafiku a PS za rastersku. Nemoj se muciti sa vektorima u PS. 

Ako pocinjes idi na besplatno rjesenje doh ne pohvatas osnove a lako ti se poslije prebaciti.... 

9 godina
offline
Koliko je sigurno instaliran prosljeđen software

Za sada sam krenuo sa Inkspace ...ovako se čini ok, ali mi nije jasna jedna stvar, a čini se ko bug. 

 

Znači ako pravim copy paste nekog vektora...recimo neka taj vektor zatvara kvadrat sa kooridanatama (0,0), (10,0), (10,10), (0,10)

..i sada kada kopiram cijeli taj vektor mogu podesiti koordinate gdje ću ga kopirati...i recimo postavim mu novi origin na (100,100). Nakon toga inspectam koordinate pojedinih točki  i one budu: (100.123, 100.123),  (110.123,100.123),  (110.123,110.123),  (100.123,110.123)

 

...i to se redovito tako desi svaki puta kada kopiram neki vektor i postavim mu novo ishodište. A kako radim uglavnom kroz numeričke unose, ovo mi je iritantno... ...ne kužim zašto stvara tih 0.123  ... :/

 

 

Jel Inkspace vodeći u besplatnoj kategoriji? :) Ili ima još opcija? :) 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice